خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهندسی کامپیوتر یا پزشکی

دوستان بنظرتون برای کدوم بخونم تجربیم ؟پدر مادرمم اصرار بر پزشکی دارن ولی خودم حس میکنم قبول نمیشم ولی به پزشکی علاقه دارم و همچنان حس میکنم اینده کامپیوتر و برنانه نویسی خیلی بهتر از پزشکیه نظر شما چیه؟لطفا راهنماییم کنین بهترین تصمیم رو بگیرم

2. Top | #2
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemess نمایش پست ها
      دوستان بنظرتون برای کدوم بخونم تجربیم ؟پدر مادرمم اصرار بر پزشکی دارن ولی خودم حس میکنم قبول نمیشم ولی به پزشکی علاقه دارم و همچنان حس میکنم اینده کامپیوتر و برنانه نویسی خیلی بهتر از پزشکیه نظر شما چیه؟لطفا راهنماییم کنین بهترین تصمیم رو بگیرم
      سلام
      باید اول یه رشته رو که هم علاقه دارین و هم اینده ی مناسبی براتون داره انتخاب کنین و براش تلاش کنین
      در کنارش اموری که دوس دارین رو هم انجام بدین به صورت کار فرعی
      تو به تحریک فلک، فتنه ی دوران منی
      من به تصدیق نظر، محو تماشای توام...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب طبیعتا من نمیتونم پزشکی رو ب عنوان کار فرعی انتخاب کنم که!؟

4. Top | #4
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      خب طبیعتا من نمیتونم پزشکی رو ب عنوان کار فرعی انتخاب کنم که!؟
      اره

پزشکی یه رشته ی سنگین و البته شیرینه
      و نیاز داره واقعا تلاش کرد و عاشقانه براش وقت گذاشت

ممکنه برای یه سریا باعث فرسوده شدن بشه صرفا

ولی برای کسی که عاشقش باشه زندگیه

فرق اینجاس
      تو به تحریک فلک، فتنه ی دوران منی
      من به تصدیق نظر، محو تماشای توام...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      اگه شهر بزرگی زندگی میکنی، (تهران - مشهد) کامپیوتر میتونی کار پیدا کنی. آینده خوبی داره. شیرینم هست. باهاش میشه خیلی راحتم مهاجرت کرد(سابقه کار بالا + مهارت بالا + یکمی پول + پشتیبان خوب)
      ولی الکی به حرف های قشنگ فضای مجازی دل خوش نکن (پول زیاد و الکی - بیکار نمیمونی - آسون - فریلنس و دورکاری)
      و رابطه خیلی مستقیم و پیچ خورده ای با مدرکت نداره .. چون تو رشته های مهندسی مخصوصا آی تی، کار و مهارتت مهمه ....
      ولی فرض کن دانشجوی شریفی .... اوففففف ... مستقیم حتی کافه بازار دنبالت میفته......(چه خوب فروختم رویارو)
      نه جدی شریف یعنی باند فرودگاه (رشته کامپیوتر)
      شاید سنت کمتر از بیسته ... و خوب نمیدونی از زندگی و خودت چی میخوای .... طبیعی است اصن نگران نباش. و سخت نگیر.... از همه مهمتر از امتحان کردن هم نترس ..... جوونی جوون، از جوونی کردن نترس
      (حس کردم پدربزرگم)
      THE MAN WHO DIED STANDING

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      قبولی مهندسی کامپیوتر دانشگاه‌های برتر شاید از پزشکی هم سختتر باشه
      باقی دانشگاه ها رو ول کن
      فکر نکن برنامه نویسی آنچنان خوب و خفنه
      بازار کار نسبت به باقی مهندسیا خوبه ولی خب اونم رو به افوله وخب الان بازار نسبت به چندسال گذشته افت محسوس داشته
      حتی به نظرم پرستاری هم بیاری بهتره چون راحتتره
      مهندسی کامپیوتر خودت باید کار کنی دانشگاه خیلی کاری نمیکنه فقط بهت مسیر میده
      خودتو درگیر نکن
      رویایی هم فکر نکن
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تو سه ماه با جدی خوندن اوردن شریف ممکنه؟ چون من تجربیم هیچ تصوری از درسای ریاضی ندارم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اخه نمیدونم واقعا چون از یه طرف میگن کامپیوتر علم ایندس و اینا از یه طرفم پزشکی هم که تو کشورمون تکلیفش مشخصه واقعا موندم رو کدوم تمرکز کنم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اخه نمیدونم واقعا چون از یه طرف میگن کامپیوتر علم ایندس و اینا از یه طرفم پزشکی هم که تو کشورمون تکلیفش مشخصه واقعا موندم رو کدوم تمرکز کنم
      سلام. خوبی؟

ببین من نظر شخصیم رو میگم، باز حالا خودت حتماً مشورت بیشتری انجام بده.

به نظرم بهترین کار اینه که بین این دو تا بری دنبال علاقت. اما دو تا نکته رو تو پیامت اشاره کردی که نظرمو دربارش میگم:

۱- گفتی فکر میکنم قبول نمیشم: این فکرت اشتباهه. مگه بقیه که قبول شدن چه فرقی باهات دارن؟ شک نکن که میتونی قبول شی، شاید تلاش زیادی لازم داشته باش و مواردی مثل این؛ ولی اینکه نتونی قبول شی و اینا کلا اشتباهه. اگه تلاش لازم رو انجام بدین و یه سری نکات دیگه مثل مدیریت آزمون و ... رو رعایت کنی؛ حتماً میتونی قبول شی.

۲-گفتی آینده کامپیوتر بهتر از پزشکیه: من در این باره نظری ندارم چون مقایسه ای انجام ندادم اما آینده پزشکی به طور کلی و در سطح جهانی خیلی خفن به نظر میاد. اضافه شدن هوش مصنوعی، اطلاعات بیشتر درباره ژنوم انسان، استارتاپ های حوزه سلامت و .... در سطح جهانی آینده جالبی دارن؛ حداقل اینطور به نظر میاد.

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تو سه ماه با جدی خوندن اوردن شریف ممکنه؟ چون من تجربیم هیچ تصوری از درسای ریاضی ندارم
      نه
      اگر تو 3 ماه تونستی پزشکی قبول بشی کامپیوتر شریف هم میتونی
      LEFT
      4/19/2021

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hanamm نمایش پست ها
      اگه دنبال پو لی بنظرم هیچکدومم اگه دنبال عشق و علاقه ایی اونی رو برو که ممیدونی موفق میشی توش
      همه چیز پزشکی و مهندسی نیست درامدیک طراح لباس شاید بیشتر از یک مهندس یا پزشک باشه چون اون علاق و استعدادش رو پیدا کرده
      همه چیز به مدرک بستگی نداره به استعداد ها وعلایق تو بستگی داره
      وفکرکردن به اینکه مهارتت توی چه کاری هستش
      از بس با افکار پوسیده دنبال اینده رفتیم کشورمون شده جهان سوم
      دنبال پیشرفت وامیدی برای دنیا و جهان باش
      پول رو میشه در هر شرایط بدست اورد حتی اگه فقیر ترین دنیا باشی
      بجز خط دوم حرفت با همشون مخالفم شدیدا.
      البته نمیدونم چرا اینکه مخالفم با حرفات رو دارم مینویسم، ولی دنیا و جامعه واقعی (مخصوصا کشور آیران به قول ترامپ) خییییلی با حرف ها و شنیده ها فرق داره.
      فقط خواستم اینو بگم. همین. البته مخالفت من هیچ چیزی رو عوض نمیکنه. فقط فکر کنم وقت استراحتمه و من امروز فاز مخالفت برداشتم.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sharmande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hanamm نمایش پست ها

این ما ادمها هستیم که کاری کردیم دنیا وجامعه واقعی دور از تصورات اصلی باشه
      اگه دنبال یک تغیییر باشی هیچ چیز غیرممکن نیست
      خط دوم حرفمم زیر مجموعه حرف های دیگم هستش
      ایران میتونه تغییر کنه ترامپ یک زمانی سلطنتی داشت برای خودش الان تختش کجاست
      هیچ سلطنت وستمی پایدار نیست دوست عزیز وگرنه خدا زیر سوال میره

هعی هعی ..... تا بوده همین بوده..... از اولش که آقای آدم اومده این دنیا، تا الانش هزاران تا آدم خوب و بزرگ و حضرت و پیامبر با هزاران تا معجزه و کتاب و اینجور چیزا اومدن و نتونستن این بشر رو آدم کنند. من کی باشم که بتونم تغییر بدم چیزی رو.... من فوقش همت کنم خودمو تغییر بدم + فرزندان خودم رو .... (بیس جامعه)(پیشنیاز وجود یک جامعه خوب شروع تغییر از خودت و زیگوت هات) ..... متاسفانه برای بحث فلسفی و سیاسی زیادی خوشحالم. همینجا خودم رو میکشم کنار . تا اسپم نشه .... مرسی از اینکه نوشتی برای منو دوست عزیزمون.
      ویرایش توسط robertobaggio : 07 فروردین 1402 در ساعت 14:25

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این دو تا رشته خیلی با هم متفاوت هستند و نیاز به شخصیت و استعداد و روحیات متفاوتی دارند. برنامه نویسی تا حالا چقدر کار کردی؟ چه زبان هایی رو بلدی؟ در ضمن مهندسی کامپیوتر و برنامه نویسی با هم خیلی فرق دارند. اگر فقط به برنامه نویسی علاقه داری اصلا نیازی به دانشگاه رفتن نداری.
      Motivation alone is not enough. If you have an idiot and you motivate him, now you have a motivated idiot.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن