خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کمک در مشکلات خانوادگی غرق شدم

واقعا نمیتونم کنترل کنم وضعیتم رو تمام روز فکرم درگیره نمیتونم درس بخونم استرس خیلی زیاده بیماری مشکلات خانواده همه ی اینها من رو نابود کردن خودم هیچ مشکلی ندارم فقط خانوادم هستن ک نابود شدن روانشناس حضوری و انلاین هم رفتم هیچی نشد
      ویرایش توسط poppope : 10 آذر 1402 در ساعت 08:54

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      متاسفم که این رو میشنوم
      اگرمشکل اصلی مالی هست و میخوای از نظر مالی به خانواده کمک کنی میتونی شروع به کار کنی
      اگر میخوای با دانشگاه کمک کنی میتونی رشته هایی رو بخونی که سریع جذب بازار کار شی
      اگر میخوای بدون درس درآمد کسب کنی بازم گزینه های مختلفی هست
      اگر میخوای بخونی پزشکی قبول شی بعد 7 سال دکتر شی بعد کسب درآمد کنی و کمک حال خانواده شی با توجه به شرایطی که توصیف کردی سخته

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام منم مشکلات تورو دارم و کاملا نیفهممت
      و میفهمم چی میگی ما سیب زمینی نیستیم که بی تفاوت باشیم ما انسان هستیم و قلب داریم
      و خیلی وقت ها کتاب جلو رومه ولی هیچی نمی‌فهمم حواسم پرت میشه یا بخاطر جوی که دارم مطالعه اتم سینوسی هست
      ولی به این نتیجه رسیدم کنکور براش مهم نیست، براش نتیجه درصد و رتبه و ترازت مهمه
      یکی توی روستاس و دسترسی به امکانات نداره
      یکی مشکلات خانوادگی داره
      یکی مریض و بیماره
      یکی همه چی داره درسخون ولی سر جلسه امتحان استرس میگیره خراب میشه
      خلاصه هرکسی مشکل خودش داره برای کنکور مهم نیست شرایط تو چیه نتیجه هست مهمه
      و بخایم اینطوری پیش بریم نتیجه ای میخایم نمیاریم
      یکم ممکنه تلخ گفته باشم اما حقیقته دیگه...
      خودم اینکارو میکنم
      شاید بدردت بخدره برای من اوکی بود
      مینویسم زنی دفتر پرش ذهنیم کمتر میشه
      بعض یوقت هام بخاطر شرایط خونه میرم کتابخونه
      یا سعی میکنم از اون جو یکم دور تر شم
      این حقته ناراحت و نگران باشی
      ولی خوب 4 ماه دیگه زندگی و تقدیر تو مشخص میشه
      مشکلات میرن و میان مطمعنا چند سال دیگه خبری از اون مشکلات نیست
      بقیه یادشون نیست که بخاطر چی نخوندی تورو محکوم میکنن به تنبلی و نخوندن
      و تویی باید بمونی با رشته ای که دوسش نداری و محکوم شدی
      امیدوارم بهت استرس نداده باشم
      منظورم اینه این 4 ماه به خودت بچسب و درکت میکنم چی میگی

4. Top | #4
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poppope نمایش پست ها
      واقعا نمیتونم کنترل کنم وضعیتم رو تمام روز فکرم درگیره نمیتونم درس بخونم استرس خیلی زیاده بیماری مشکلات مالی خانواده همه ی اینها من رو نابود کردن خودم هیچ مشکلی ندارم فقط خانوادم هستن ک نابود شدن روانشناس حضوری و انلاین رو باهاشون صحبت کردم اما نتونستم خوب بشم
      شما کنکوریا چیکار میکنید تو این شرایط
      عذرخواهی میکنم اگه اینجا نوشتم جایی نبود ک سوالم رو بپرسم
      سلام دوست عزیز
      امیدوارم زودتر مشکلتون حل بشه
      من هم توی یه دوره ای درگیر این موضوع بودم. در اول بدون وقتی قبول بشی عملا خیلی از هزینه ها رو کم میکنی و خانواده و خودت تا حدی به ارامش میرسید حداقل دیگه خانوادت استرس تو رو ندارن. برای ارامش روحیتون نماز بخونید با خدا صحبت کنید و هر شب سوره واقعه رو بخونید
      برای کاهش هزینه ها میتونید از پی دی اف کتاب ها، فیلم های کمک اموزشی در تلگرام و بذای ازمون هم همین سایت تمام ازمون های قلمچی و گاج رو داره میتونید استفاده کنید

5. Top | #5
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا نمیتونم کنترل کنم وضعیتم رو تمام روز فکرم درگیره نمیتونم درس بخونم استرس خیلی زیاده بیماری مشکلات مالی خانواده همه ی اینها من رو نابود کردن خودم هیچ مشکلی ندارم فقط خانوادم هستن ک نابود شدن روانشناس حضوری و انلاین رو باهاشون صحبت کردم اما نتونستم خوب بشم
      سلام دقیقا دختر عمه من این مشکل رو داشت نگم مشکلاتشو ولی وحشتناک بود رتبه اش شد 98 انسانی وقتی ازش پرسیدم چجوری تونستی
      گفت خب من انسان بودم و تحت تاثیرقرار میگرفتم و این به هیچ کس پوشیده نیس حق داشتم گریه کنم حق داشتم از شدت فشار حتی بیماری فیزیکی بگیرم میگفت همه اینا حق مسلم من بوده اما من حق نداشتم تمام روزم رو از دست بدم
      شاید باورت نشه میگفت تایم گریه برای خودم مشخص کرده بودم تایم فکرای اصافی تایم عذاب وجدان تایم بدبختی و غیره
      مثلا میگفت هرچی سر درس میومده به ذهنم که وای بابا فلان مشکلو داره ابجیم مثلا فلان شده سریع روی یه برگه مینوشتم با خودم میگفتم تایم فکر بهش فکر میکنم میگفت اینقدر شرایطم بد بوده که مثلا هر سه ساعت درس نیم ساعت گریه میگردم اروم میشدم باز میرفتم پای درس.....
      در کل تو حق داری ذهنت درگیر بشه ولی با خودت کنار بیا که موقع درس اصلا بهش فکر نکنی هر فکری اومد سراغت خودتو عادت بده تایم مشخص بهش فکر کنی روزای اول سخته ولی کم کم یاد میگیری سر درس فقط مشغول درس باشی و تایمای مشخص شده مشغول فکر کردن و استرس و افکار دیگه
      دومین مورد ببین میدونم خیلی خیلی سخته ولی سعی کن جدا بشی از دغدغه هایی که کاری از دستت بر نمیاد اگه مثلا میتونی کمکی کنی میتونی دلگرمی ای باشی تایمای تفریحت کامل باش پیششون ولی اگه میدونی واقعا هیچ کاربردی نداری و فقط اذیت میشی از فهمیدن مشکلاتشون سعی کن از پای درست نیای بیرون یعنی تایمای تفریحتو سریع فقط یه چیزی بخوری بدون رفتن و وارد بحثا و مشکلات شدن چشماتو روشون ببندی گرچه میدونم خیلی نامردیه ولی سعی کن نبینی
      ندیدن تو الان بهترین کمک به خانوادته چجوری
      چونکه این مینیموم تایمیه که یه شخص میتونه واقعا نتیجه بگیره مثلا تصور کن یه نفر ده روز مونده به کنکور بگه میخوام شروع کنم خب دیگ عقلانیه که نمیشه ولی الان بیشتر از 100 روز مونده به کنکور و مناسب ترین تایمه و اگه الان فقط صد روز خودتو کنار بکشی از مشکلات اولا یه خبر خوب به خونه اتون میاری که واقعا خونتون به یه خبر خوب نیاز داره دوما بعده کنکور کاملللل میتونی خودتو وقف مشکلات خانوادت بکنی میتونی تابستون کمکشون کنی حتی اگه وروردی بهمن باشی میتونی تا بهمن کمک حالشون باشی ولی اگه قبول نشی فقط همین مشکلات و شرایط هست تو که الان نمیتونی خیلی درست کمکشون کنی بعدشم باز باید یک سال دیگه درگیر کنکورم باشی و بعدشم باز نه به کنکور میرسی و نه به کمک به خانوادت پس عقل حکم میکنه به جای اینکه مجبور بشی سال دیگه یکسال خودتو به ندیدن بزنی صد روز خودتو به ندیدن بزنی همین الان و باعث حال خوبشون و افتخارشون بشی
      به هرحال به خودت بقبولون که تو بایدددد یه دوره ای چشمتو روی مشکلات خانوادت ببندی و با تمام وجود درگیر ایندت بشی این برهه زمانی میتومه امسال طی صد روز باشه یا سال بعدی به اندازه 365 روز باشه پس لطفا با خودت کنار بیا و تلاشتو بکن
      از صمیم قلبمممممم برات دعا میکنم موفق بشی واقعا انسان قوی ای هستی
      امیدوارم خبر رتبه برتر شدنت رو توی همین تاپیک بگی
      امیدوارم مفید بوده باشه برات
      از 19 فروردین تا کنکور نیستم ان شا الله
      ویرایش توسط Nsi : 25 اسفند 1401 در ساعت 22:28

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      سلام
      متاسفم که این رو میشنوم
      اگرمشکل اصلی مالی هست و میخوای از نظر مالی به خانواده کمک کنی میتونی شروع به کار کنی
      اگر میخوای با دانشگاه کمک کنی میتونی رشته هایی رو بخونی که سریع جذب بازار کار شی
      اگر میخوای بدون درس درآمد کسب کنی بازم گزینه های مختلفی هست
      اگر میخوای بخونی پزشکی قبول شی بعد 7 سال دکتر شی بعد کسب درآمد کنی و کمک حال خانواده شی با توجه به شرایطی که توصیف کردی سخته
      چجور رشته هایی میتونیم زودتر وارد بازار کار شیم ؟ تجربیم
      قطره قطره جمع گردد وانگهی تبخیر شود

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      ببین یچیزی میگم شاید مخالف باشی
      ولی تو هرکاری کنی الان هر تصمیمی بگیری بطور مستقیم زندگی تورو تحت تاثیر قرار میده
      خانواده خیلی مهمه ولی ۲۰ سال دیگه تو خودت یه خانواده تشکیل میدی
      پس جلوی پاتو نبین آینده رو ببین
      مثلا اگ میتونی ۲ سال دیگ بری سر یه کار با درامد x و ۴ سال دیگ بری سر یه کار دبگ با درامد 3x بخاطر زود به درامد رسیدن اولی انتخاب نکن
      خب البته اینم بستگی به شرایط داره مثلا مشکل مالی در چه حد و در مورد چه چیزیه
      اینجا با توجه به اینکه همدیگه رو نمیشناسیم اگ میتونی یکم بیشتر باز کن که بتونیم بهتر راهنمایی کنیم
      مثلا اگ مشکل مالی روی سلامت افراد خانواده تاثیر میذاره مثل بیماری و ... خب قطعا اولویته
      ولی اگ مشکلی مثل خرید خونه و ... باشه و سلامت کسی بهش وابسته نباشه میتونی چشمتو روش ببندی یه تایم و تلاش کنی ک بعدا عوضش کنی
      موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=Mahdi.JCHH;1853658]سلام
      ببین یچیزی میگم شاید مخالف باشی
      ولی تو هرکاری کنی الان هر تصمیمی بگیری بطور مستقیم زندگی تورو تحت تاثیر قرار میده
      خانواده خیلی مهمه ولی ۲۰ سال دیگه تو خودت یه خانواده تشکیل میدی
      پس جلوی پاتو نبین آینده رو ببین
      مثلا اگ میتونی ۲ سال دیگ بری سر یه کار با درامد x و ۴ سال دیگ بری سر یه کار دبگ با درامد 3x بخاطر زود به درامد رسیدن اولی انتخاب نکن
      خب البته اینم بستگی به شرایط داره مثلا مشکل مالی در چه حد و در مورد چه چیزیه
      اینجا با توجه به اینکه همدیگه رو نمیشناسیم اگ میتونی یکم بیشتر باز کن که بتونیم بهتر راهنمایی کنیم
      مثلا اگ مشکل مالی روی سلامت افراد خانواده تاثیر میذاره مثل بیماری و ... خب قطعا اولویته
      ولی اگ مشکلی مثل خرید خونه و ... باشه و سلامت کسی بهش وابسته نباشه میتونی چشمتو روش ببندی یه تایم و تلاش کنی ک بعدا عوضش کنی
      موفق باشی[ممنونم
      ویرایش توسط poppope : 10 آذر 1402 در ساعت 08:56

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nsi نمایش پست ها
      سلام دقیقا دختر عمه من این مشکل رو داشت نگم مشکلاتشو ولی وحشتناک بود رتبه اش شد 98 انسانی وقتی ازش پرسیدم چجوری تونستی
      گفت خب من انسان بودم و تحت تاثیرقرار میگرفتم و این به هیچ کس پوشیده نیس حق داشتم گریه کنم حق داشتم از شدت فشار حتی بیماری فیزیکی بگیرم میگفت همه اینا حق مسلم من بوده اما من حق نداشتم تمام روزم رو از دست بدم
      شاید باورت نشه میگفت تایم گریه برای خودم مشخص کرده بودم تایم فکرای اصافی تایم عذاب وجدان تایم بدبختی و غیره
      مثلا میگفت هرچی سر درس میومده به ذهنم که وای بابا فلان مشکلو داره ابجیم مثلا فلان شده سریع روی یه برگه مینوشتم با خودم میگفتم تایم فکر بهش فکر میکنم میگفت اینقدر شرایطم بد بوده که مثلا هر سه ساعت درس نیم ساعت گریه میگردم اروم میشدم باز میرفتم پای درس.....
      در کل تو حق داری ذهنت درگیر بشه ولی با خودت کنار بیا که موقع درس اصلا بهش فکر نکنی هر فکری اومد سراغت خودتو عادت بده تایم مشخص بهش فکر کنی روزای اول سخته ولی کم کم یاد میگیری سر درس فقط مشغول درس باشی و تایمای مشخص شده مشغول فکر کردن و استرس و افکار دیگه
      دومین مورد ببین میدونم خیلی خیلی سخته ولی سعی کن جدا بشی از دغدغه هایی که کاری از دستت بر نمیاد اگه مثلا میتونی کمکی کنی میتونی دلگرمی ای باشی تایمای تفریحت کامل باش پیششون ولی اگه میدونی واقعا هیچ کاربردی نداری و فقط اذیت میشی از فهمیدن مشکلاتشون سعی کن از پای درست نیای بیرون یعنی تایمای تفریحتو سریع فقط یه چیزی بخوری بدون رفتن و وارد بحثا و مشکلات شدن چشماتو روشون ببندی گرچه میدونم خیلی نامردیه ولی سعی کن نبینی
      ندیدن تو الان بهترین کمک به خانوادته چجوری
      چونکه این مینیموم تایمیه که یه شخص میتونه واقعا نتیجه بگیره مثلا تصور کن یه نفر ده روز مونده به کنکور بگه میخوام شروع کنم خب دیگ عقلانیه که نمیشه ولی الان بیشتر از 100 روز مونده به کنکور و مناسب ترین تایمه و اگه الان فقط صد روز خودتو کنار بکشی از مشکلات اولا یه خبر خوب به خونه اتون میاری که واقعا خونتون به یه خبر خوب نیاز داره دوما بعده کنکور کاملللل میتونی خودتو وقف مشکلات خانوادت بکنی میتونی تابستون کمکشون کنی حتی اگه وروردی بهمن باشی میتونی تا بهمن کمک حالشون باشی ولی اگه قبول نشی فقط همین مشکلات و شرایط هست تو که الان نمیتونی خیلی درست کمکشون کنی بعدشم باز باید یک سال دیگه درگیر کنکورم باشی و بعدشم باز نه به کنکور میرسی و نه به کمک به خانوادت پس عقل حکم میکنه به جای اینکه مجبور بشی سال دیگه یکسال خودتو به ندیدن بزنی صد روز خودتو به ندیدن بزنی همین الان و باعث حال خوبشون و افتخارشون بشی
      به هرحال به خودت بقبولون که تو بایدددد یه دوره ای چشمتو روی مشکلات خانوادت ببندی و با تمام وجود درگیر ایندت بشی این برهه زمانی میتومه امسال طی صد روز باشه یا سال بعدی به اندازه 365 روز باشه پس لطفا با خودت کنار بیا و تلاشتو بکن
      از صمیم قلبمممممم برات دعا میکنم موفق بشی واقعا انسان قوی ای هستی
      امیدوارم خبر رتبه برتر شدنت رو توی همین تاپیک بگی
      امیدوارم مفید بوده باشه برات
      ممنونم ازتون

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Danica نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      امیدوارم زودتر مشکلتون حل بشه
      من هم توی یه دوره ای درگیر این موضوع بودم. در اول بدون وقتی قبول بشی عملا خیلی از هزینه ها رو کم میکنی و خانواده و خودت تا حدی به ارامش میرسید حداقل دیگه خانوادت استرس تو رو ندارن. برای ارامش روحیتون نماز بخونید با خدا صحبت کنید و هر شب سوره واقعه رو بخونید
      برای کاهش هزینه ها میتونید از پی دی اف کتاب ها، فیلم های کمک اموزشی در تلگرام و بذای ازمون هم همین سایت تمام ازمون های قلمچی و گاج رو داره میتونید استفاده کنید
      ممنونم ازتون دوست عزیزم
      ویرایش توسط poppope : 10 آذر 1402 در ساعت 08:55

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز یکی از اعضای خانواده من دچار مشکل مالی شده یعنی یکباره همه چیشو باخته وگرنه بقیه مون مشکل مالی نداریم ایشون خودشو باخته با توجه به اینکه خانم هم هست و مجرده بیشتر این فشاری ک تحمل میکنه رو از نزدیک میبینم و ذهنم بیشتر درگیرش میشه
      الان تو خونه مون دوتا بیمار داریم ک تومور مغزی دارن ،پدر و خواهرم پدرم عمل کردن خواهرم متاهل هستن دوتا بچه کوچیک دارن و حال روحی خیلی بدی دارن
      همه ی اینها رو هم باعث شده اصلن نتونم درس بخونم
      حق داری حس و حال درس نداشته باشی
      مگه مغز ما گنجایش چند تا دغدغه رو داره
      ولی ازونجایی ک فهمیدم مشکلاتت اکثرا جوری نیست که بشه با پول حلش کرد
      یعنی نیازی نیست که بخاطرش بری سر کار و ...
      پس بنظرم حتی شده با دغدغه با حواس پرتی درستو بخون و جلو ببر
      تورو نمیدونم ولی من موقع هایی ک حواس پرتی دارم و ذهنم درگیره ریاضی و فیزیک میخونم چون نیازی به ذهن آروم نداره فوقش دو تا ضرب اشتباه بری تو هم بنظرم ببین کدوم درسارو یکم وارد تری همینکارو کن
      از طرف دیگ کل مشکلاتتو بیار روی کاغذ حتما و با نمودار درختی و ... قشنگ دسته بندی کن
      آیا از دست من کاری بر میاد ینی میتونم توش نقشی داشته باشم و سوال های ازین دست این باعث میشه راحت به نتیجه گیری برسی حتی اصلا اگ شده برای خودت بلند توضیح بده مشکلاتتو و بعدش بگو چیکار میشه کرد
      ( من اینکارو تو خیابون هم انجام دادم و به نتیجه رسیدم )
      بهترین دوستت تا اونجایی ک درست بری خودتی پس ازش مشورت بگیر
      و اینکه امیدوارم موفق بشی و همه مشکلاتت حل بشه و به خواسته هات برسی
      سال نو هم مبارک

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن