خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 45
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_kh199 نمایش پست ها
      دوستان من دوتا دیپلم تجربی ریاضی دارم‌ بعد کنکور دی رو ریاضی شرکت کردم با دیپلم تجربیم ولی یهو زمان پرینت کارت دیپلم ریاضیم رو تاثیر دادن رفتم باجه رفع نقص و مشخصات دادم الان فقط کد دانش اموزی دیپلمم درست شده تجربی رو زدن این مشکل ساز نیست؟ چون من نمرات تجربیم خوبه
      سلام دوست عزیز وقت بخیر، وقتی به باجه رفع نواقص رفتین برای کنکور ریاضیتون دیپلم تجربی رو تاثیر دادن؟یا گفتن نمیشه باید همون ریاضی باشه؟
      چون منم تقریبا همچین مشکلی دارم منتها برعکس،میخوام با دیپلم ریاضی کنکور تجربی بدم،پس اگه موقع دریافت کارت دیپلم تجربیمو بزنن برم باجه رفع نواقص میتونم تغییرش بدم به ریاضی؟

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      گند زدم
      البته قابل پیشبینی بود
      میدونم سررچی ضعف دارم و تمام تلاشم رو میکنم اما
      با دیدن درصد ها یه آن ناامید شدم.

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      درصداتون اومده اصلا ناامید نشید و خودتونو ببازید ، اتفاقا باید نقطه ای باشه برای ادامه و تلاش بیشتر و رفع اشکالات
      و از طرفیم با درصدای بابا به خودتون مغرور نشید ، تلاش و پشتکارتونو سفت بچسبید
      موفق باشید همگی.

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اخ اخ این تراز ندادنه مشکوک میزنه خیلیم مشکوک
      لاکن باید بخونیم چاره چیه
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

5. Top | #35
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام دوستان میشه منوراهنمایی کنید درموردریاضی وفیزیک تیراخرین فرصتمه همچنان بلدنیستم این دوتادرسوچجوری بخونم این درصدای دی img_20230301_165015.jpg

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.زیست چه مباحثی و چه جوری خونده بودی که ۳۰ زدی؟من برعکس شما زیستم پایینه و فزیک و ریاضی نسبتا خوب

7. Top | #37
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ریاضی 50 زدی یعنی واووو ایول بهت پس واقعا

8. Top | #38
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mina7900 نمایش پست ها
      سلام.زیست چه مباحثی و چه جوری خونده بودی که ۳۰ زدی؟من برعکس شما زیستم پایینه و فزیک و ریاضی نسبتا خوب

سلام دوست گوگولی اولا اینکه ببخشید که فضولی میکنم چون سوالت رو دیدم و منم شخصی ام که زیستم بالاترین درصد کنکورمه خواستم کمکت کنم گرچه که از من نپرسیده بودی این سوالو خب اولین نکته اینکه سوالت اشتباهه یعنی چی چه مباحثی خوندی باید زیست تمام مباحث خونده بشه و حداقل نمیتونی همرو عالی بخونی باید یه دیدگاه کلی از هر فصل داشته باشی چونکه ممکنه روی یه فصل حساب کرده باشی و محشر خونده باشی و تایم بذاری ولی ترکیبی خیلی کوچیک با فصل هایی که نخوندی بدن که در اون صورت یا باید طمع کنی و شانسی بزنی به این هوا که خوندی و یا نباید بزنی و فشار بخوری و بگی حیف تایمم پس توی زیست به نظرم تمام فصول رو 50 درصد یاد داشته باشی خیلی ارزشمند تر از اینه که نصف فصل هارو 100 باشی و نصف دیگه فصل هارو صفر چونکه ترکیبی میدن این اولین مورد
      دومین مورد به چیز های خیلی خیلی ریز دقت کن طراح دقیقا همون هارو میده مثلا یه مورد خیلی ساده بگم پشمات بریزه یاخته نوع دوم حبابک به سمت داخل حبابک زواید سیتوپلاسمی خورده خودت برو ریز شو توی کتاب ببینش و بفهم که در چه حد باید ریز بخونی و تایم بذاری واسه زیست جدی بگیرش
      سوما تا جایی میتونی ازمون بزن توی این موقع از سال دیگه وقت کتاب اونم منبع اول زدن نیست تمام تمرکزتو بذار روی ازمون ها و کتاب درسی باید ازمون زدن جزوی از برنامت بشه مثلا تو مبحث جانوری رو خوندی تمام مباحث جانوری از ازمون های قلمچی و سنجش رو جمع اوری کنی و هرروز بزنی اینجوری نباشه که بخوای اول کامل به رس مسلط بشی بعد ازمون رو بزنی این طرز فکر اشتباه پارسال من بود که واقعا مخرب بود اصلا باید کلی از ازمونهارو به صورت اموزشی بزنی لازم نیست درست بزنی باهاش روبرو شو خیلی خراب کن اصلا مهم نیس مهم نکته ایه که از سوال یاد بگیری و منظورم از ازمون هارو اموزشی بزن یعنی بدون تایم گرفتن و دونه دونه بزن و پاسخنامه رو دونه دونه چک کن
      و اخرین مورد مرور باور کن مرور خیلی مهمه
      این خلاصه ای بود از تجربیات من از زیست اگه سوالی داشتی یا دوست داشتی دقیق تر راجب هر مورد بدونی یا به هرشکلی میتونستم کمکمت کنم حتما بهم بگو

9. Top | #39
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mina7900 نمایش پست ها
      سلام زیست دهم کامل و۳فصل اول دوازدهم البته فارغ التحصیل هستم ولی پارسال دست وپاشکسته خونده بودم حقیقتا ربسک نکردم وسوالای مربوط به یازدهم وبقیه دوازدهمو نزدم. برای زیست چون حفظیانم خوبه نسبتا و زیستم درس موردعلاقمه روزی ۳یا۴ساعت وقت میزارم تقریباهرروز یه گفتار یازدهم ویه گفتار ازدوازدهم بعلاوه تست. اخرهر فصلم تستای کنکور اون فصل بعلاوه مینی ازمون کتاب تست .همین دیگه درصدپارسالم45 اگه به جمع بندی میرسیدم شاید بالای50میشد
      شمابگو ریاضی فیزیک روچطورمیخونی اصلا تواین دوتادرس استعداد یوخ
      ویرایش توسط Mmdrza : 14 اسفند 1401 در ساعت 00:25

10. Top | #40
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nsi نمایش پست ها
      سلام دوست گوگولی اولا اینکه ببخشید که فضولی میکنم چون سوالت رو دیدم و منم شخصی ام که زیستم بالاترین درصد کنکورمه خواستم کمکت کنم گرچه که از من نپرسیده بودی این سوالو خب اولین نکته اینکه سوالت اشتباهه یعنی چی چه مباحثی خوندی باید زیست تمام مباحث خونده بشه و حداقل نمیتونی همرو عالی بخونی باید یه دیدگاه کلی از هر فصل داشته باشی چونکه ممکنه روی یه فصل حساب کرده باشی و محشر خونده باشی و تایم بذاری ولی ترکیبی خیلی کوچیک با فصل هایی که نخوندی بدن که در اون صورت یا باید طمع کنی و شانسی بزنی به این هوا که خوندی و یا نباید بزنی و فشار بخوری و بگی حیف تایمم پس توی زیست به نظرم تمام فصول رو 50 درصد یاد داشته باشی خیلی ارزشمند تر از اینه که نصف فصل هارو 100 باشی و نصف دیگه فصل هارو صفر چونکه ترکیبی میدن این اولین مورد
      دومین مورد به چیز های خیلی خیلی ریز دقت کن طراح دقیقا همون هارو میده مثلا یه مورد خیلی ساده بگم پشمات بریزه یاخته نوع دوم حبابک به سمت داخل حبابک زواید سیتوپلاسمی خورده خودت برو ریز شو توی کتاب ببینش و بفهم که در چه حد باید ریز بخونی و تایم بذاری واسه زیست جدی بگیرش
      سوما تا جایی میتونی ازمون بزن توی این موقع از سال دیگه وقت کتاب اونم منبع اول زدن نیست تمام تمرکزتو بذار روی ازمون ها و کتاب درسی باید ازمون زدن جزوی از برنامت بشه مثلا تو مبحث جانوری رو خوندی تمام مباحث جانوری از ازمون های قلمچی و سنجش رو جمع اوری کنی و هرروز بزنی اینجوری نباشه که بخوای اول کامل به رس مسلط بشی بعد ازمون رو بزنی این طرز فکر اشتباه پارسال من بود که واقعا مخرب بود اصلا باید کلی از ازمونهارو به صورت اموزشی بزنی لازم نیست درست بزنی باهاش روبرو شو خیلی خراب کن اصلا مهم نیس مهم نکته ایه که از سوال یاد بگیری و منظورم از ازمون هارو اموزشی بزن یعنی بدون تایم گرفتن و دونه دونه بزن و پاسخنامه رو دونه دونه چک کن
      و اخرین مورد مرور باور کن مرور خیلی مهمه
      این خلاصه ای بود از تجربیات من از زیست اگه سوالی داشتی یا دوست داشتی دقیق تر راجب هر مورد بدونی یا به هرشکلی میتونستم کمکمت کنم حتما بهم بگو
      اقا عالی واسه ریاضی فیزیک پیشنهادی ندارین؟

11. Top | #41
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اینم اضافه کنم که از4درصد رسیدم به این. اگه شماهم مثل من درارتباط دادن فصلای مختلف وکلاترکیبی زدن مشکل داری دیدن کلاس هم میتونه دیدتو درست کنه برای من که جواب داد بعداون درصد خفت بار4 رفتم چندجلسه زیست حنیف دیدم ازهمون اول ترکیبی میگه واین خوبه البته قسمت نشد همه جلساتشوببینم جزوشم دیدم وخوب بودازنظرمن
      ویرایش توسط Mmdrza : 14 اسفند 1401 در ساعت 00:58

12. Top | #42
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      به سرم زده برم واسه ریاضیم فیلم ببینم ولی ۴۰جلسه رونمیشه توچهارماه دید مگه نه؟

13. Top | #43
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mmdrza نمایش پست ها
      اقا عالی واسه ریاضی فیزیک پیشنهادی ندارین؟
      سلام دوست عزیز راجب ریاضی خوندن حتما باید مبحثی خونده بشه یعنی مثلا برنامه ریزیتو اینجوری کن که سه هفته تابع باید جمع بشه این مثاله ها البته بعد با خودت بگو هفته اول تابع تعریف ها مباحث پایه عدد گذاری هاش رو کار میکنم بعد هفته دوم توابع خاص سینوسی مثلا و غیره و هفته اخر هم ترکیب توابع کار میکنم البته نکته در اینه وقتی ریاضی رو اینجوری میخونی بدیش اینه که اگه مرور هات ناقص باشه خیلی افت میکنی چونکه مثلا تو تابع رو بستی کامل تایم گذاشتی ولی ای دل غافل روز کنکور نمیتونی بزنیش چونکه تو توی اسفند تابع رو تموم کردی و دیگ تا اخر برنگشتی بهش و این خیلی بده راهکار هم یا جدول مرور درست کردنه (یعنی هی به خودت یاداوری کنی که تایگریخ مرورات کِی هست سرچ کن خودم این جدولو درست کردم و تاپیک درست کردم پیشنهادش دادم)یا اینکه هر هفته یه ازمون جامع بزنی درسته ریاضی رو کامل نخوندی هنوز ولی با ازمون جامع از چیزایی که بلد نیستی رد میشی و فقط بلد هاتو میزنی این باعث میشه هر هفته درصدات بره بالاتر هر هفته مرور و یاداوری هم برات میشه و خب خیلی انگیزه خوبیه به قول گفتنی برد برد راجب فیزیک تنها راهکارن بهت اینه که ازش فرار نکن من خودم به شخصه فیزیکم خیلی خوب نبود پارسال و اصلا نمیخوندم یعنی تایم نمیذاشتم پاش بشینم همیشه تایمای فیزیکم رو یا میپیچوندم یا به سقف نگا میکردم و خب درصدم خیلی پایین شد و امسال به زور خودمو مجبور کردم وانمود کنم که اره فیزیک خیلی خوبه و اینا با فقط ادای فیزیک رو دوست داشتن دراوردن واقعا علاقه پیدا میکنی راهکار درسی راجب فیزیک اینکه حتما تمرین های کتاب درسی رو صدبار انجام بده باید تمرینارو از حفظ باشی اصلا یه دوستی داشتم که فقط با بلد بودن تیپ بندی های کتاب درسی فیزیکشو 32 درصد زد کدوم درسه که فقط با کتابش رو بلد بودن بتونی 32 درصد بزنی؟ اصلا از کتاب فیزیک حتی مثالها حتی تمرین هایی که توی متن کتاب اومده غافل نشو و خب خوشبختانه فیزیک رو میشه راحت حذف کرد چونکه نمیان خیلی ترکیبات بدن البته فیزیک یازدهم قابلیت ترکیب داره و فیزیک فصل یک و دو دوازدهم یعنی اگه میخوای حذف کنی یا سرمایه گذاری کن روی یه سری مباحث و یا اون مرتبط هارو کامل بخون یا همشونو با هم حذف کن یعنی نشه که بیای فصل اول دوازدهم رو حذف کنی و فصل دوم رو بخونی اینجوری همون فصل دوم هم نمیتونی بزنی پس اگه میخوای حذفیاتی داشته باشی مشکلی نداره ولی حتما یا تحقیق کن یا از یه شخصی که فیزیکشو خوب زده مشورت بگیر که بد حذف نکنی و یه پیشنهاد دیگه اینکه یه سری مباحث پایه رو توی ریاضی و فیزیک بلد باشی خیلی سود میکنی مثلا عدد گذاری( یعنی اگه خواسته سوال مشخص نبود خودت عدد دلخواه میذاری و همون عدد رو هم به جای خواسته توی گزینه ها میذاری هر کدوم که هماهنگ شدن جوابه سواله) یا محاسباتت رو قوی کردن یعنی هنوز لازم نباشه ولی فکر کنی که دور در دور میومد مخرج یا صورت یا حتی یه چیزای ساده مثل هم مخرج کردن اینقدر باید کار کنی که حفظ بشی و بدون فکر خیلی جاها عمل کنی و یادگرفتن یکا ها توی فیزیک خیلی خیلی کمک میکنه مثلا سوال به صورت پارامتری اومده و شیب سوال شده دوتا از گزینه ها اصلا پارامتر هاشونو با هم ساده کنی بدون توجه به جزئیات سوال اصلا از جنس شیب نیستن راحت بدون فهمیدن سوال کلا دوتا گزینه شوت میشن کنار و خب دوتا گزینه رو حذف کردن خیلی میتونه مفید باشه...
      و یه راهکار دیگه که من فقط شنیدم خودم تا حالا تستش نکردم میگن اگه نمیدونی چرا یه سوال رو اشتباه زدی بیا دونه دونه مراحل و قدم های رسیدن به جوابت رو بنویس مثلا بگو قدم یک بعد از بررسی سوال به دست اوردن سرعت بعد جلوش به دست بیار بعد بنویس قدم دو به دست اوردن شتاب جلوش به دست بیار و قدم سوم مثلا خواسته سوال بعد سوالو اشتباه حل کردی برو توی پاسخنامه به از اخر به اول تمرکز کن کجا اشتباه کردی مثلا توی کل سوال شاید فقط یه جا به جای دلتا سرعت منفی دلتا سرعت رو به دست اوردی اینجوری دقیق میفهمی مشکلت از کجاست مثلا بی دقتی کردی یا فرمولهارو مسلط نیستی یا محاسباتی ایراد داری و وقتی بفهمی مشکلت کجاست میتونی برای اصلاحش اقدام کنی
      و در اخر امیدوارم کمکت کرده باشن و اگه سوالی داری یا به هر شیوه ای فکر میکنی میتونم کمکت کنم حتما بپرس موفق باشی

14. Top | #44
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mmdrza نمایش پست ها
      به سرم زده برم واسه ریاضیم فیلم ببینم ولی ۴۰جلسه رونمیشه توچهارماه دید مگه نه؟
      لازم نیست 40 جلسه ببینین من خودم کلاس ثبت نام کردم این هفته جلسه دوم کلاس هست یعنی الان هم میتونی برسی با یکم پشت سر هم دیدن قسمت صفر و یک به کلاس میرسی و میتونی با کلاس پیش بیای تازه جلسه صفر اولش فقط توضیحاته من ریاضی اریان حیدری رو پیشنهاد میکنم جلسه صفر و یکش رایگانه توی کلاسینو میتونین ببینین و فیزیک هم نوکنده دقیقا جلسه سه هست این هفته اگه زود اقدام کنین زود تصمیم بگیرید حتما میرسید به کلاس ها و لازم نیس چهل جلسه ببینین تازه توی عید هم کلای نیست میتونی عقب افتادگیت رو اون زمان جبران کنی

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nsi نمایش پست ها
      اگه سوالی داری یا به هر شیوه ای فکر میکنی میتونم کمکت کنم حتما بپرس موفق باشی
      ازپاسخ کاملتون خیلی خیلی ممنونم

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن