خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 44 از 44
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.JCHH نمایش پست ها
      اطلاع داری با مدرک پزشکی عمومی و دندانپزشکی عمومی میشه مهاجرت کرد؟ینی میشه رفت و ادامه تحصیل داد و همونجا شاغل شداگ میشه تو دوران تحصیل درامد داری؟واقعا یکی باید بیاد اینارو جواب بده ۱۰۰۰ تا سوال اینجوری هست که میتونه به هممون کمک کنه
      بله شما با هر مدرک و رشته تحصیلی توانایی مهاجرت دارید . فقط پروسه و هزینه هاش متفاوت هست .
      برای پزشکی و دندانپزشکی مهاجرت به کشور های امریکای شمالی مثل ایالات متحده و کانادا سخت تر هست و هزینه هاشم بیشتره و راهشم متفاوته و به شما اجازه تحصیل در رزیدنتی رو نمیدن و باید ریسرچ پوزیشن بگیرید و چند سالی ریسرچ کنید و حقوق بگیرید . همزمان با این که کار میکنید و ریسرچ میکنید و حقوق دانشجویی میگیرید . برای آزمون معادلسازی مطالعه کنید و آزمونش رو شرکت کنید . بعدش میتونید برید تازه وارد سیستم درمانی کشور بشید . البته این یکی از راه هاش هست .
      برای کشور هایی مثل المان و هلند و بعضی دیگر از کشور های اروپایی و یا حتی کشور های حوزه خلیج فارس مهاجرت راحت تر هستش و میتونید رزیدنتی هم بخونید البته به شرط اینکه از دانشگاه های خوب ایران باشید { تا جاییکه اطلاع دارم } ولی زبان باید بلد باشید .
      در کل مهاجرت امکان پذیر هست . درجه سختی و هزینه ش فقط متفاوت هستش .
      این چیزایی که گفتم مال قبل هستش و من اطلاعات آپدیتی راجب مهاجرت ندارم . میتونید از کاربر @NaKayama بپرسید که فکر کنم پذیرش کانادا رو گرفتن{ تو یکی از پست هاشو دیده بودم}
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 09 اسفند 1401 در ساعت 20:39

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      حرفات توش هم نکات درست داره هم غلط من میتونم بگم قطعا توهم خارج کشور مدت طولانی زندگی نکردی و اطلاعاتت تو اون زمینه خیلی کامل نیست
      در رابطه با مسایل مرتبط با تحصیل در ایران و بعدا ادامه تحصیل در خارج کشور حرفات به میزان بسیار زیادی درسته (برا همین توصیه میکنم اگر میخوایید برید کشور دیگه وقتتون رو با کنکور و تحصیل تو ایران تلف نکنید مدرک ایران به علت مسایل سیاسی جزو بی ارزش ترین هاست)
      در رابطه با بورس و اینها هم بازم حرفات به میزان زیادی درسته
      *این رو بدونید که بر خلاف تصورات اشتباه ایرانیا کسی برای شما فرش قرمز پهن نکرده که برید اونجا شکوفا شید اگر هنر یا علمی ندارید و کسیو ندارید که از نظر مالی حمایتتون کنه ایران بمونید بهتره
      در مورد زندگی 50 50 درست گفتی - زندگی تو کشور خارجی اینقدرا هم سخت نیست خوب اوایلش مشخصا سخته اما بعدها عادت میکنید به دو شرط 1-زبان اون کشور رو بلد باشید یا کسیو داشته باشید که زبان اونجارو بلده و تا یادگیری زبان با اون باشید 2- پول داشته باشید
      توصیه من این هست اگر توانایی رفتن به کشور دیگری رو دارید قطعا استفاده کنید نمیدونید چقدر آدم دیدم که زمانی بهشون پیشنهاد داده شده برن خارج کشور نخواستن وطن! یا خانواده و دوستانو فامیل رو ترک کنن و برن یه جای دیگه بعدها عین چی پشیمون شدن
      با حرف های شما موافقم .
      من تجربه زندگی خارج از کشور به مدت طولانی نداشتم . ولی از سال 96 تا 98 تمام تلاشم این بود برم آمریکا با مدرک دیپلم و اشنا هم داشتم{ یکی از فامیلهامون رئیس دانشکده مهندسی کامپیوتر ایلینوی هستش } و تمام مراحلش رو هم طی کرده بودم که با گرون شدن دلار و یکم بیشتر فکر کردن به این نتیجه رسیدم بنده شخصا آدم این کار نیستم. و بهتره در ایران تحصیل کنم و تشکبل خانواده بدم { زندگی که فقط درس خوندن نیست . و شما هم همیشه در دانشگاه نخواهید بود . برای بعدش هم باید برنامه داشته باشید } و اگر هم فرصتی پیش اومد و توانایی رفتن داشتم قطعا برم تحصیل کنم در خارج ولی برگردم و زندگی در ایران رو ترجیح میدم به زندگی در خارج

و یه چیزی که خیلی مهمه پشتیبانی مالی خانواده هست . شخصا من اون هزینه هایی که پدرم قرار بود برای زندگی خارج من بپردازه و قطعا هم بهش فشار می اومد رو دوست دارم اینجا خرج من کنه . راستش دلم نیومد این همه هزینه رو در دوران بازنشستگی برام خرج کنه+ ترجاحات شخصی خودم و آشنایی با سیستم زندگی در دیگر کشور ها که منصرف شدم کلا از این مسیر
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 09 اسفند 1401 در ساعت 20:41

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حرفات توش هم نکات درست داره هم غلط من میتونم بگم قطعا توهم خارج کشور مدت طولانی زندگی نکردی و اطلاعاتت تو اون زمینه خیلی کامل نیست
      در رابطه با مسایل مرتبط با تحصیل در ایران و بعدا ادامه تحصیل در خارج کشور حرفات به میزان بسیار زیادی درسته (برا همین توصیه میکنم اگر میخوایید برید کشور دیگه وقتتون رو با کنکور و تحصیل تو ایران تلف نکنید مدرک ایران به علت مسایل سیاسی جزو بی ارزش ترین هاست)
      در رابطه با بورس و اینها هم بازم حرفات به میزان زیادی درسته
      *این رو بدونید که بر خلاف تصورات اشتباه ایرانیا کسی برای شما فرش قرمز پهن نکرده که برید اونجا شکوفا شید اگر هنر یا علمی ندارید و کسیو ندارید که از نظر مالی حمایتتون کنه ایران بمونید بهتره
      در مورد زندگی 50 50 درست گفتی - زندگی تو کشور خارجی اینقدرا هم سخت نیست خوب اوایلش مشخصا سخته اما بعدها عادت میکنید به دو شرط 1-زبان اون کشور رو بلد باشید یا کسیو داشته باشید که زبان اونجارو بلده و تا یادگیری زبان با اون باشید 2- پول داشته باشید
      توصیه من این هست اگر توانایی رفتن به کشور دیگری رو دارید قطعا استفاده کنید نمیدونید چقدر آدم دیدم که زمانی بهشون پیشنهاد داده شده برن خارج کشور نخواستن وطن! یا خانواده و دوستانو فامیل رو ترک کنن و برن یه جای دیگه بعدها عین چی پشیمون شدن
      نظر شما چیه؟ به نظرتون می ارزه قید تجربی و علاقه رو زد رفت سمت ریاضی برای مهاجرت؟ البته فاکتور سن هم خب اذیت میکنه

4. Top | #34
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_kh199 نمایش پست ها
      نظر شما چیه؟ به نظرتون می ارزه قید تجربی و علاقه رو زد رفت سمت ریاضی برای مهاجرت؟ البته فاکتور سن هم خب اذیت میکنه
      نظر من به عنوان کسی که 8 ساله خارج کشور زندگی میکنه اینه و رک و راست هم میگم
      اگر زبان کامل بلد نیستی و سرمایه یا آشنا در اون کشوری که میخوای بری نداری قیدشو بزن - بدون پول تو کشور خارجی نمیتونی زندگی کنی هزاران نفر از هندوستان درخواست میدن که هم زبان بلدن هم هوش و علمشون از ایرانیا بالاتره الان نوبت به تو نمیرسه - به فکر بورس اگر هستی تو ایرن شرایطی که داری احتمال برنده شدنت تو لاتاری و میلیاردر شدنت بیشتر از احتمال بورس کامل شدنته
      تو دنیا به غیر از تهران شیراز امیرکبیر شریف هر دانشگاه ایرانی که مورد تایید اون کشور هست براشون تو یک سطحه یعنی شما سراسری اصفهان بخونی یا آزاد بندرعباس دوتاشم برا اونا یکسانه
      خوشبختانه یا متاسفانه همه این ها برای دخترا متفاوته اونا کارشون خیلی راحت تره
      جمع بندی من این هست که اگر واقعا میخوای بری بدون که پذیرش گرفتن برای مهندسی خیلی خیلی راحت تر از پزشکی هست اما درآمدت خیلی پایینتر از پزشکی خواهد بود و بدون پول و تسط روی زبان اون کشور امکان نداره بتونی

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر زبان کامل بلد نیستی و سرمایه یا آشنا در اون کشوری که میخوای بری نداری قیدشو بزن - بدون پول تو کشور خارجی نمیتونی زندگی کنی هزاران نفر از هندوستان درخواست میدن که هم زبان بلدن هم هوش و علمشون از ایرانیا بالاتره الان نوبت به تو نمیرسه - به فکر بورس اگر هستی تو ایرن شرایطی که داری احتمال برنده شدنت تو لاتاری و میلیاردر شدنت بیشتر از احتمال بورس کامل شدنته
      تو دنیا به غیر از تهران شیراز امیرکبیر شریف هر دانشگاه ایرانی که مورد تایید اون کشور هست براشون تو یک سطحه یعنی شما سراسری اصفهان بخونی یا آزاد بندرعباس دوتاشم برا اونا یکسانه
      جمع بندی من این هست که اگر واقعا میخوای بری بدون که پذیرش گرفتن برای مهندسی خیلی خیلی راحت تر از پزشکی هست اما درآمدت خیلی پایینتر از پزشکی خواهد بود و بدون پول و تسط روی زبان اون کشور امکان نداره بتونی
      من همه اینارو متوجهم و در جریانم
      دنبال فاند و بورس نیستم چون میدونم نمیشه یه درامد خوبی دارم یعنی سرمایه جمع کردم برای مهاجرت ولی میدونم چقدر هندی هم هست خب اونا زبان رو از اول بلدن و رقابت زیاده
      منتها پزشکی در ایران فرسایشی و من باتوجه به سنم تا ۳۷ سالگی باید بخونمش مهندسی خب زودتره واسه همین بین این دو موندم اگر ۱۸ سالم بود میگفتم پزشکی ولی الان درگیرم تنها چیزم علاقه نگهم داشته

6. Top | #36
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من همه اینارو متوجهم و در جریانم
      دنبال فاند و بورس نیستم چون میدونم نمیشه یه درامد خوبی دارم یعنی سرمایه جمع کردم برای مهاجرت ولی میدونم چقدر هندی هم هست خب اونا زبان رو از اول بلدن و رقابت زیاده
      منتها پزشکی در ایران فرسایشی و من باتوجه به سنم تا ۳۷ سالگی باید بخونمش مهندسی خب زودتره واسه همین بین این دو موندم اگر ۱۸ سالم بود میگفتم پزشکی ولی الان درگیرم تنها چیزم علاقه نگهم داشته
      پزشکی ایران با وجود اینکه از بعضی کشورای همسایه سطح بالاتری داره متاسفانه خارج ایران مفت نمیارزه-اینکه بتونی پزشکیتو خارج کشور ادامه بدی هم فوق العاده سخته-تماس برقرار کن با دانشگاه خارح کشور که مد نظرته و سوالاتتو ازشون بپرس- برو مهندسی بخون سرمایتو بکن دلار طلا ماشین خونه که ارزشش از دست نره بعد فرار کن از ایران تازه بفهمی زندگی چیه

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پزشکی ایران با وجود اینکه از بعضی کشورای همسایه سطح بالاتری داره متاسفانه خارج ایران مفت نمیارزه-اینکه بتونی پزشکیتو خارج کشور ادامه بدی هم فوق العاده سخته-تماس برقرار کن با دانشگاه خارح کشور که مد نظرته و سوالاتتو ازشون بپرس- برو مهندسی بخون سرمایتو بکن دلار طلا ماشین خونه که ارزشش از دست نره بعد فرار کن از ایران تازه بفهمی زندگی چیه
      علوم پایه ها چطورن راستی؟ من خیلی بیوتکنولوژی علاقه دارم

8. Top | #38
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام دوستان

من یه مرد 29 ساله ام یه سالی هست دارم برای کنکور تجربی میخونم پارسالم رتبم 11 هزار شده دانشگاه هم تا حالا نرفتم
      اما یه مشکلی که دارم اینه کهتوجه به سنم و باتوجه به وضع مملکت خیلی افتاده تو سرم که کنکور ریاضی بدم نمیدونم کار درستیه یا نه؟ برای این ریاضی بدم تا مهاجرت کنم البته
      خودم کفه علاقم سمت پزشکی از 18 سالگی هم دوسش داشتم نه فقط الان ولی باتوجه به وضع مملکت و سن و سال و اینکه تو پزشکی بخوای تا فارغ التحصیل شی پیر شدی و خیلی دیر به درامد میرسی و غیره و اینکه مهاجرتش هم خیلی سخته گاهی به این فکر میکنم که بیخیالش شم و برم سمت ریاضی اصلا هم مهاجرتش راحت تره و هم زودتر به درامد میرسی البته که علاقم سمت تجربی کلا بیشتره

نظر شما میخواستم بدونم و اینکه ایا اینکار جوگیری نیست؟ چون خب خیلیا با سن بیشتر هم میان سمت تجربی و اگر یه درصد مهاجرت اتفاق نیفته وضع درامدی مهندسی اصلا خوب نیست
      سلاممم
      سن رو بیخیال
      خودتو درگیر اعداد ارقام نکن
      انگیزه داری ؟
      هدف داری ؟ علاقه؟
      برو سمتش
      و خودتو ببر در بالاترین نقطه ممکن
      از هر راهی ک میتونی
      مهاجرت و ..
      لذت ببر از زندگیت و هدفت .

9. Top | #39
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم پزشکی بعد از سی سالگی باید فقط برای اینکه حس درس خوندنتو ارضا کنی خوبه در غیر این صورت هر فکر دیگه ای کنی سوخت دادی

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      به نظرم پزشکی بعد از سی سالگی باید فقط برای اینکه حس درس خوندنتو ارضا کنی خوبه در غیر این صورت هر فکر دیگه ای کنی سوخت دادی
      راهکار چیه به نظرتون؟ دانشگاه هم نرفتم البته

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      راهکار چیه به نظرتون؟ دانشگاه هم نرفتم البته
      علاقه داری به درس خوندن،؟به پزشکی؟بخون،نداری حتی ذره ای شک کردی نخون

12. Top | #42
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چرا برای دختراراحتتره؟
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

13. Top | #43
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      طرف ۳۵سالشه بازنش پزشکی
      ابوعلی سینا چهل سالگی شروع کرد
      خودهدشوهرخاله من چهل سالگی رفت دیپلم گرفت
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه به فکر علاقه آید که پزشکی نمیشه ولی پیراپزشکی میشه ولی اگر به فکر پولین برید کار آزاد یا فنی حرفه ای این نظر منه

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن