خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

توضیحات درباره دوران جمع بندی

سلام دوستان!
      جمع بندی از اون چیزی که فکر میکنید به شما نزدیک تره
      و خب خوبه که از الان بدونید که اون موقع باید چیکار کنید
      این بازه بیشتر ازمون محور و تست محور هست و به طور کلی ما ۳ هدف اصلی برای جمع بندی داریم:
      ۱.مرور مطالب خوانده شده و تثبیت ۱۰۰٪ ان
      ۲.رفع اشکالات
      ۳.رسیدن به بهترین جواب برای سوال "چگونه ازمون بدهیم؟"
      ممکنه بگید که ما که میدونیم چه جوری ازمون بدیم! ولی اکثر بچه ها توی ازمون دادن مشکل دارن و خیلی وقت ها متوجه اشکال هاشون نمیشن. توی این دوران چون هر ۲-۳ روز یک بار ازمون میدن متوجه اشکالها میشن مثلا ترتیب درس ها رو عوض میکنن یا حتی ترتیب سوالهای یک درس رو عوض میکنن(کاری که من برای فارسی کردم و به شدت جواب داد البتا میدونم الان دیگه عمومی نیست ولی کلی میگم من به شدت توی فارسی مشکل داشتم و اومدم ترتیب سوالها رو عوض کردم یعنی اول قرابت ها رو که سوالهای اخر بود میزدم که داخلش قوی تر بودم و ارایه رو همیشه اخر میذاشتم چون خیلی داخلش ضعیف بودم)شما میتونید بر اساس نیازتون همین کار رو انجام بدید مثلا برای زیست سوال های چند موردی رو برای دور دوم بذارید چون به شدت وقت گیر هستن
      برای جمع بندی باید چه کنیم؟
      بالاتر هم گفتم جمع بندی ازمون محور هست. بر اساس تواناییتون یک روز در میان یا هر ۳ روز یک بار یک ازمون جامع بدید.توی روزهایی که ازمون جامع ندارید حتما ازمون جامع تک درس(یعنی مثلا فقط زیست) یا ازمون جامع دو درس(مثلا زیست و فیزیک) بدید. چون کنکور ۳ دفترچه ای هست و به طور میانگین هر دفترچه شامل ۲ درس میشه ازمون جامع دو درس خیلی کمک میکنه که زمان رو مدیریت کنید.
      علاوه بر این ازمون ها باید کل کتاب زیست و زمین شناسی و مطالب حفظی شیمی و فیزیک رو باید دوره کنید.
      نحوه تحلیل ازمون جامع:
      این ازمون ها از ۲ لحاظ باید بررسی بشن:
      ۱.درسی ۲.نحوه ازمون دادن
      ۱.درسی:
      سوالات غلط و نزده:
      برای این سوالا اول یک بار سوال رو بخونید و سعی کنید که سوال رو حل کنید. بعد برید سراغ پاسخنامه و تک تک گزینه ها رو بررسی کنید و با کتاب تطبیق بدید و نکات جدید رو به کتاب اضافه کنید. اگه فهمیدید توی یه بخشی مشکل دارید یه دفتر بردارید و توش بنویسید و توی اون دو روزی که نمیخواین ازمون بدید این مباحث رو بخونید.
      سوالات درست:
      برای درس زیست حتما سوالهای درست رو بررسی کنید. بین سوالای درست هم یه سری نکته مهم هست حواستون باشه. وقتی چند تا ازمون بزنید میتونید موقع ازمون دادن گزینه هایی که توی درست بودنش شک دارید رو علامت بزنید تا دیگه لازم نباشه تمام سوالای درست رو بررسی کنید(منظورم اینه که مثلا توی یه سوال چهار گزینه ای که نوشته کدوم گزینه نادرست هست مطمئن هستید که گزینه ۳ درسته ولی مطلب گزینه ۴ رو دقیق نمیدونید و توش شک دارید این گزینه رو علامت بزنید و بعد فقط همین گزینه ۴ رو چک کنید بقیه گزینه ها رو دیگه نیاز نیست چک کنید)
      ۲.نحوه ازمون دادن
      این دسته از اشکالات معمولا بعد از چند بار ازمون دادن مشخص میشه و باید چندین بار ازمون و خطا کنید تا به بهترین روش برسید پس اگه روش ازمون دادن رو تغییر دادید ولی درصدها تغییر نکرد اصلا ناامید نشید.
      خب حالا ازمون رو تحلیل کردید برای دو‌ روز دیگه چه کنیم؟
      ۱.ازمون جامع تک درس ودو درس(تا حد امکان سعی کنید روش های جدید ازمون دادنتون رو اینجا پیاده کنید)
      ۲.مرور کتب دروسی مثل زیست و زمین و شیمی
      ۳.رفع اشکال درسی
      چند تا نکته در اخر بهتون بگم:
      -تا حد امکان هیچ مطلبی رو حذف نکنید. حتی اگه به هر دلیلی ترجیح دادین روی یه بخشی مثلا هندسه وقت نذارید حتما جوری برنامه بریزید که از پس سوالای سادش بر بیاین چون ممکنه توی کنکور اسون ترین سوالا از همون بخشی باشه که حذف کردید و خیلی الکی سوالا رو از دست بدید
      -خواهشا لطفا توی دوران جمع بندی مطلب جدید نخونید! اشتباهه محضه! نه تنها چیزی یاد نمیگیرید بلکه همون چیزایی که بلدید هم از یادتون میره
      -و در نهایت اگه یه ازمونی رو بد دادید ناامید نشید و ازش درس بگیرید و اگه ازمونی رو خیلی خوب دادید مغرور نشید چون همین غرور شما رو خیلی عقب میندازه
      موفق باشید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Danica نمایش پست ها
      سلام دوستان!
      جمع بندی از اون چیزی که فکر میکنید به شما نزدیک تره
      و خب خوبه که از الان بدونید که اون موقع باید چیکار کنید
      این بازه بیشتر ازمون محور و تست محور هست و به طور کلی ما ۳ هدف اصلی برای جمع بندی داریم:
      ۱.مرور مطالب خوانده شده و تثبیت ۱۰۰٪ ان
      ۲.رفع اشکالات
      ۳.رسیدن به بهترین جواب برای سوال "چگونه ازمون بدهیم؟"
      ممکنه بگید که ما که میدونیم چه جوری ازمون بدیم! ولی اکثر بچه ها توی ازمون دادن مشکل دارن و خیلی وقت ها متوجه اشکال هاشون نمیشن. توی این دوران چون هر ۲-۳ روز یک بار ازمون میدن متوجه اشکالها میشن مثلا ترتیب درس ها رو عوض میکنن یا حتی ترتیب سوالهای یک درس رو عوض میکنن(کاری که من برای فارسی کردم و به شدت جواب داد البتا میدونم الان دیگه عمومی نیست ولی کلی میگم من به شدت توی فارسی مشکل داشتم و اومدم ترتیب سوالها رو عوض کردم یعنی اول قرابت ها رو که سوالهای اخر بود میزدم که داخلش قوی تر بودم و ارایه رو همیشه اخر میذاشتم چون خیلی داخلش ضعیف بودم)شما میتونید بر اساس نیازتون همین کار رو انجام بدید مثلا برای زیست سوال های چند موردی رو برای دور دوم بذارید چون به شدت وقت گیر هستن
      برای جمع بندی باید چه کنیم؟
      بالاتر هم گفتم جمع بندی ازمون محور هست. بر اساس تواناییتون یک روز در میان یا هر ۳ روز یک بار یک ازمون جامع بدید.توی روزهایی که ازمون جامع ندارید حتما ازمون جامع تک درس(یعنی مثلا فقط زیست) یا ازمون جامع دو درس(مثلا زیست و فیزیک) بدید. چون کنکور ۳ دفترچه ای هست و به طور میانگین هر دفترچه شامل ۲ درس میشه ازمون جامع دو درس خیلی کمک میکنه که زمان رو مدیریت کنید.
      علاوه بر این ازمون ها باید کل کتاب زیست و زمین شناسی و مطالب حفظی شیمی و فیزیک رو باید دوره کنید.
      نحوه تحلیل ازمون جامع:
      این ازمون ها از ۲ لحاظ باید بررسی بشن:
      ۱.درسی ۲.نحوه ازمون دادن
      ۱.درسی:
      سوالات غلط و نزده:
      برای این سوالا اول یک بار سوال رو بخونید و سعی کنید که سوال رو حل کنید. بعد برید سراغ پاسخنامه و تک تک گزینه ها رو بررسی کنید و با کتاب تطبیق بدید و نکات جدید رو به کتاب اضافه کنید. اگه فهمیدید توی یه بخشی مشکل دارید یه دفتر بردارید و توش بنویسید و توی اون دو روزی که نمیخواین ازمون بدید این مباحث رو بخونید.
      سوالات درست:
      برای درس زیست حتما سوالهای درست رو بررسی کنید. بین سوالای درست هم یه سری نکته مهم هست حواستون باشه. وقتی چند تا ازمون بزنید میتونید موقع ازمون دادن گزینه هایی که توی درست بودنش شک دارید رو علامت بزنید تا دیگه لازم نباشه تمام سوالای درست رو بررسی کنید(منظورم اینه که مثلا توی یه سوال چهار گزینه ای که نوشته کدوم گزینه نادرست هست مطمئن هستید که گزینه ۳ درسته ولی مطلب گزینه ۴ رو دقیق نمیدونید و توش شک دارید این گزینه رو علامت بزنید و بعد فقط همین گزینه ۴ رو چک کنید بقیه گزینه ها رو دیگه نیاز نیست چک کنید)
      ۲.نحوه ازمون دادن
      این دسته از اشکالات معمولا بعد از چند بار ازمون دادن مشخص میشه و باید چندین بار ازمون و خطا کنید تا به بهترین روش برسید پس اگه روش ازمون دادن رو تغییر دادید ولی درصدها تغییر نکرد اصلا ناامید نشید.
      خب حالا ازمون رو تحلیل کردید برای دو‌ روز دیگه چه کنیم؟
      ۱.ازمون جامع تک درس ودو درس(تا حد امکان سعی کنید روش های جدید ازمون دادنتون رو اینجا پیاده کنید)
      ۲.مرور کتب دروسی مثل زیست و زمین و شیمی
      ۳.رفع اشکال درسی
      چند تا نکته در اخر بهتون بگم:
      -تا حد امکان هیچ مطلبی رو حذف نکنید. حتی اگه به هر دلیلی ترجیح دادین روی یه بخشی مثلا هندسه وقت نذارید حتما جوری برنامه بریزید که از پس سوالای سادش بر بیاین چون ممکنه توی کنکور اسون ترین سوالا از همون بخشی باشه که حذف کردید و خیلی الکی سوالا رو از دست بدید
      -خواهشا لطفا توی دوران جمع بندی مطلب جدید نخونید! اشتباهه محضه! نه تنها چیزی یاد نمیگیرید بلکه همون چیزایی که بلدید هم از یادتون میره
      -و در نهایت اگه یه ازمونی رو بد دادید ناامید نشید و ازش درس بگیرید و اگه ازمونی رو خیلی خوب دادید مغرور نشید چون همین غرور شما رو خیلی عقب میندازه
      موفق باشید
      و منی ک تازه میخوام شروع کنم
      این هفته میخواستم شروع کنم ولی یه آنفولانزا سخت گرفتم و هنوزم ک هنوزه دارم سرم و پنی و ... میزنم
      ولی هرچی بشه دیگ از شنبه شروع میکنم
      فردا و پسفردا هم سبک یکم میخونم ک بیکار نمونم چون بهترم نسبتا

3. Top | #3
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.JCHH نمایش پست ها
      و منی ک تازه میخوام شروع کنم
      این هفته میخواستم شروع کنم ولی یه آنفولانزا سخت گرفتم و هنوزم ک هنوزه دارم سرم و پنی و ... میزنم
      ولی هرچی بشه دیگ از شنبه شروع میکنم
      فردا و پسفردا هم سبک یکم میخونم ک بیکار نمونم چون بهترم نسبتا
      سلام. امیدوارم به هدفتون برسید
      من اصلا نگفتم که شروع از الان دیر هست و واقعا قصد ناامید کردن کسی رو نداشتم
      ولی خیلی از دوستان از الان استرس جمع بندی رو دارن و نمیدونن باید چیکار کنن به خاطر همین از الان تاپیک زدم تا بچه ها بخونن و موقع جمع بندی هم دوباره تاپیک رو میذارم مگه نه الان که وقت جمع بندی نیست
      امیدوارم هر چه زودتر سلامتیتون رو بخ دست بیارید و سال دیگه این موقع مشغول خوندن دروس رشته مورد علاقتون باشید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام. امیدوارم به هدفتون برسید
      من اصلا نگفتم که شروع از الان دیر هست و واقعا قصد ناامید کردن کسی رو نداشتم
      ولی خیلی از دوستان از الان استرس جمع بندی رو دارن و نمیدونن باید چیکار کنن به خاطر همین از الان تاپیک زدم تا بچه ها بخونن و موقع جمع بندی هم دوباره تاپیک رو میذارم مگه نه الان که وقت جمع بندی نیست
      امیدوارم هر چه زودتر سلامتیتون رو بخ دست بیارید و سال دیگه این موقع مشغول خوندن دروس رشته مورد علاقتون باشید
      سلام منم امیدوارم همه به اهدافمون برسیم ک ازین شرایط مزخرف حداقل یه دلخوشی و راه نجات داشته باشیم
      تشکر ، منم ناامید نشدم فقط یکم به خودم خرده گرفتم و گفتم پاشو دیگ بسه اتفاقا باعث شد بیشتر به خودم بیام

5. Top | #5
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

6. Top | #6
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      up

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up
      سلام دانیکا من بهتون پیام خصوصی دادم ، دیدیتش؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط narges29 نمایش پست ها
      سلام دانیکا من بهتون پیام خصوصی دادم ، دیدیتش؟
      سلام عزیزم اره بهت کامل جواب دادم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام عزیزم اره بهت کامل جواب دادم
      بازم مرسی ازت من تازه دیدمش❤️‍

توضیحاتت درباره جمعبندی رو هم خوندم خیلی کامل بود ❤️‍

10. Top | #10
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      Up

11. Top | #11
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      Up

12. Top | #12
      Ark
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ببخشید من میتونم تا آخر فروردین تست جدید بزنم؟از اردیبهشت شروع کنم به جمع بندی؟
      چون حس میکنم در حدی نیستم که جمع بندی کنم @Danica

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظر من اگر تا الان حدود ۴۰ درصد مطالب رو خوندید، با مطالعه خیلی سریع و فشرده توی اسفند و تا اواسط فروردین به حدود ۵۰-۷۰ درصد برسید و ۳ هفته برای کنکور اردیبهشت جمع بندی کنید.

14. Top | #14
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ark نمایش پست ها
      سلام ببخشید من میتونم تا آخر فروردین تست جدید بزنم؟از اردیبهشت شروع کنم به جمع بندی؟
      چون حس میکنم در حدی نیستم که جمع بندی کنم @Danica
      سلام وقت بخیر
      اگر هدفتون کنکور اردیبهشت هست پیشنهاد میکنم حداکثر تا اواسط فروردین تست جدید بزنید و بعد برید سراغ جمع بندی یعنی از اردیبهشت شروع نکنید حقیقتش واقعا دیره
      البته این حسی که میگید برای همه هست و توی دوران جمع بندی میشه به شدت رشد کرد ولی اگر مبحث نخونده زیاد دارید تا همون اواسط فروردین تا جایی که میشه جمعش کنید

15. Top | #15
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mazaheri نمایش پست ها
      به نظر من اگر تا الان حدود ۴۰ درصد مطالب رو خوندید، با مطالعه خیلی سریع و فشرده توی اسفند و تا اواسط فروردین به حدود ۵۰-۷۰ درصد برسید و ۳ هفته برای کنکور اردیبهشت جمع بندی کنید.
      به نظرم جمع بندی از اردیبهشت دیر هست استرس شخص به شدت میره بالا و اون نتیجه ای که باید رو از جمع بندی نمیگیره
      پیشنهاد من اینه که اکر خیلی عقب هیتن جوری برنامه ریزی کنن که از اواسط فروردین جمع بندی رو شروع کنن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن