خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کاری به می‌شود یا نمی‌شود ندارم فقط نمیدونم چگونه می‌شود ❓️❓️❓️

سلام
      امیدوارم حال همگی عالی باشه
      من دانش آموز رشته تجربی هستم پایه دوازدهم ولی مدرسه نمیرم یعنی وقتم مثل یک فارغ تحصیل آزاده
      من تا الان دست و پا شکسته خوندم و با این حرف که (هنوز وقت هست خیلیا دور شروع کردن شده قبول شدن، الان حوصله ندارم، شروع پر قدرت از شنبه، برنامه خفن از فردا ، شروع پر قدرت و ساعت مطالعه ۱۴ ساعت ، و... ) خیلی حرفای دیگه که باهاش آشنا هستید همش بهانه الکی و حرفای مزخرف شروع نکردم به خوندن انگار به اصطلاح کنگر خوردم لنگر انداختم و خب طبیعی دچار حال بد بشه آدم چون از یه جایی به بعد احساس خطر میکنه میبینه واقعا دیگه داره گند میزنه به هر چی آرزو و هدف و...
      منم حال خوبی ندارم واقعا (حقمه😏) و واقعا همه این چیزارو قبول کردم و خب میدونم بخونم خیلی اوضاعم بهتر میشه تا اینکه نخونم برم رتبه ۵ رقمی نجومی بیارم بعدم از عالم و آدم طلب کار باشم و بهانه مهمونی فلان روز و سرو صدای خونه و استرس سر جلسه و تقلب کردن دیگران و.... بیارم
      اینارو گفتم که بگم واقعا قبول کردم همه چیزو و اصلا کار ندارم میخوام قبول بشم یا قبول نشم چون از دو حالت خارج نیست فقط میخوام واقعا بخونم
      ولی حالا مشکلم چیه ؟
      اینکه نمیدونم چی بخونم ؟
      حذف کنم ؟
      کدوم مباحثو بخونم؟
      تا کی تموم کنم؟
      کی جمع بندی کنم؟
      نهایی رو چکار کنم؟
      واسه اون چجوری بخونم؟
      تستای کنکور بزنم یا کتاب تست (تالیفی)؟
      آها اینم بگم صفر نیستم از دهم میخوندم ولی خیلی معمولی (امسال واقعا نخوندم داغون)
      خواهش میکنم اگر میدونید این مواردی رو که گفتم بهم کمک کنید چون واقعا احتیاج دارم به کمکتون🙏🙏🙏

2. Top | #2
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من کلی برات تایپ کردم ولی از بس زیاد بود ارسال نمیشد کپیشون کردم توی چندتا پیام میفرستم همینجا

3. Top | #3
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اولین نکته اینکه خودتو ببخش و با خودت مهربون باش ببین درکت میکنم اعصابت خورده از خودت ولی باور کن مهم ترین نکته اینه که چشمتو روی کم کاری هات ببندی و وقتی میگی یه شروع نو به معنی واقعی کلمه شروع نو کنی دست از اذیت کردن خودت بردار به قول گفتی هرکی رد میشه یه خنجر میزنه بهت تو دیگه به خودت نزن بعد از اینکه خودتو بخشیدی و با خودت مهربون تر بودی از شروع صبحت بذار بهت بگم یه چیزی که خیلی فایده داره تلقینِ که به باور تبدیل میشه صبح ها شروع میکنی جملات خوب به خودت گفتن= من باهوشم حافظه عالی ای دارم من نخبه ام من همین امسال به نتیجه میرسم و غیره
      حالا از حالت روحی بگذریم بیا بهت راجب اصل موضوع یعنی _خوندن_ بگم...
      تو نمیتونی مباحث دوازدهم رو حذف کنی چونکه امتحان نهایی هم داری پس اگه حذفیاتی مد نظرت هست باید از پایه باشه که با توجه به مباحث پایه واقعا مباحث سوداوری توی بحث کنکورن و حذف کردنشون اشتباهه مگه ابنکه واقعا مشکل شخصی داشته باشی با یه مبحث مثلا اقا هرکاری میکنی فیزیک دما گرما نمیره تو مخت سه سال تلاش کردی نرفته دیگ اون زمان حذف کن در غیراین صورت باید همه مباحث رو بخونی بخصوص راجب زیست که ترکیبی میدن پس حذفیات یُخ
      دومین مورد ببین منبع خوب توی بازار کم نداریم مثلا مبتکران برای شیمی محشره عالیه عالی ولی حتی تک جلدی هاش هم مد نظر بگیری میشه ۵ جلد روی هم رفته برای منابع تویی که میخوای توی ۵ ماه این حدودا بخونی باید حجم منبع هم برات مهم باشه و نه فقط خوب بودن منبع من برای شیمی از اول زندگیم مبتکران خوندم و با منابع دیگه اشناییت ندارم ولی کتاب فیل شیمی مال مبتکران اقای بازرگان برای جمع بندی هست به نظرم اون مفید میتونه باشه برات بازم خودت تحقیق کن
      راجب زیست حتما کتاب جامع بگیر برای منبع اول ترجیحا پینوکیو خیلی سبز جامع دیگه الان تک پایه خوندن به دردت نمیخوره اگه با کلاس هم اوکی باشی که به نظر من اوکی باش کلاس های شروع از اسفند اقای همدانی کلاسینو زیست از هفته دیگه شنبه شروع میشه که واقعا محشر و مفیده جلسه اولش رایگانه راجبش فکر کن یه پیشنهاد محشر که حاصل صدبار شکست خودمه اینه که ازمون رو بیار توی برنامه روزانه ات یعنی منتظر نباش به زور دو هفته یکبار ازمون بدی باید هرروز صبح ازمون هارو کارکنی بخصوص توی زیست ازمون زیستاز پارسال رو دانلود میکنی پاسخنامه اش

4. Top | #4
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۲.علاوه برپاسخنامه متن سوال هم داره اون رو میذاری جلوت دستتو میگیری روی جوابش و سوال رو میخونی و دونه دونه جواب میدی و دونه دونه چک میکنی ببین این ازمون زدنه ولی بدون زمان و به صورت اموزشی
      یه کار مفید دیگه اینه که سعی کنی از ازمون به کتاب بری یعنی یه ازمون بذاری جلوت اول جواب بدی خودت بعد بری پاسخنامه تستی اش رو یعنی فقط گزینه رو ببینی بعد برگردی به کتاب درسی اگه غلط زده بودی سعی کنی خودت پاسخشو توی کتاب پیدا کنی بعدش گه پاسخشو پیدا کردی باهاشون دست و پنجه نرم کردی بعد بری پاسخنامه رو بخونی خیلی زمان میگیره ولی واقعا مفیده
      راجب فیزیک اگه کلاس میخوای اقای نوکنده کلاسینو خوبه اگه میخوای خودت بخونی کتابای نشرالگو که جلد سبز رنگی داره خیلی خوبه پایه دو جلد داره و دوازدهم هم دو جلد
      راجب ریاضی کاری که من خودم میکنم اینه که کتاب میکرو طبقه بندی درسنامه اش خیلی خوبه دانلود کردم میشینم از روی گوشیم همزمان میخونم خلاصه هم مینویسم بعد جلد دومش که تست هست رو خریدم میشینم تست هاشو میزنم از تست های خیلی اسون شروع شده تا تست های سخت البته بازم به سطحت بستگی داره من خودم ریاضیم خیلی خوب نیس این کار برام مفید بوده توهم سریع تصمیم گیری نکن اول دانلود کن کتابشو ببین اصلا از نحوه بیانش خوشت میاد با کتابش حال میکنی یا نه
      اها یه نکته هم بگم ببین خودتو گول نزن توی درس خوندن من اشتباه پارسالم که دوازدهم بودم همین بود میشستم کلی درسنامه میخوندم کلی خلاصه نویسی هایی که هیچوقت بهشون برنگشتم بعدشم میگفتم وای چقدر خسته شدم و وای چقدر دارم درس میخونم منو دوستم جفتمون ساعت مطالعه امون یکسان بود ولی من خودمو گول میزدم سر تایم ها بی کیفیت میخوندم خودمو توی درسنامه خفه کرده بودم از ازمون دادن میترسیدم و همبشه ازش فرار میکردم ولی دوستم دقیقا مخالف من با اینکه از من ضعیف تر بود ولی کم کم رشد کرد و رتبه اش ۳ هزار شد نمیگم خیلی خفنه ولی برای مایی که مدرسه میرفتیم و کلی درگیری و اشتباه داشتیم اونم سال اول خوب بود توهم سعی کن خودتو گول نزنی هیچ قاضی ای بهتر از خودت نیس جوری بخون که اخر تایم به خودت بگی احسنت واقعا حواست همش سر درس بود ...
      اگه نمیتونی ساعت مطالعه پیوسته داشته باشی مثلا یه روز ۶ ساعت میخونی یه روز ۱ ساعت و یه روز دیگه ۱۰ ساعت برو سالن مطالعه اولش سخته عادت نداری به سرصدا های جزئی ولی همینکه مجبوری یک ساعت و نیم پای میز بشینی سره یه ربع استراحت برگردی پای درس ات و اینا خیلی مفیده یعنی حتی اگه دیدی اذیت میشی یه مدت روزانه برو عادت کنی به پشت میز نشستن

5. Top | #5
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۳.و خوندن بچهای دیگه که میخونن رو ببینی بعد میتونی دیگه نری یه نصیحت مهم اینکه اگه رفتی سالن مطالعه درگیر دوست و اکیپ و خوشگذرونی نشو مشکل سال اول من این بود که توی سالن مطالعه بودم ها یعنی ۱۱ ساعت رو پر میکردم ولی به جای درس خوندن انگار برای تایم های تفریح رفته بودم فقط میرفتم یک ساعت و نیم به زور پای کتابم یه ربع خوشگذرونی باز یه ساعت و نیم الکی وقت گذروندن سعی کن خودتو گول نزنی
      و یه نکته خیلیییی مهممم حتما تحلیل ازمون هاتو خیلی جدی بگیر تحلیل ازمون واقعا مهمه
      یه جدول مرور درست کن که مرور هاتو فراموش نکنی چونکه مرور نکنی اون مبحث پریده من مرور هام درست نبود و سر جلسه کنکور سوال ها همه اشنا مباحثی که خونده بودم فقط یه کلیت راجبشون یادم مونده بود و اگه هیچی نمیخوندم بهتر بود چونکه منی که نصفه نیمه خونده بودم با فرض اینکه این مبحث رو خوندم و باید بزنم شانسی میزدم یا به حساب خودم درست ولی در واقعیت اشتباه میزدم اون کسی که نخونده بود میدونست نخونده و نمیزد
      راجب اینکه از کجا شروع کنی اول بشین تایم جمع بندی خودتو مشخص کن مثلا میگم ها مثلا فرض میکنیم شخصی هستی که برای جمع بندی یک ماه زمان نیاز داری پس یک ماه قبل کنکور باید مباحث رو تموم کنی بعد میشینی روی برگه مینویسی مثلا شیمی دهم یازدهم و دوازدهم روی هم رفته ۱۰ فصل میشن الان مثلا اسفنده پس ما ۴ ماه داریم و باید ۱۰ فصل شیمی رو تموم کنیم بعد بشین مشخص کن چند دور میخوای بخونی مثلا میخوایم دو دور کنیم شیمی رو پس میشه ۱۰ فصل توی ۲ ماه بعد میای مشخص میکنی که میشه هفته ای چند فصل مثلا میشه هفته ای یک فصل و خورده ای بعد میای تایم های شیمیتو میچینی مثلا هرروز دو تایم یک ساعت و نیمی میخوای شیمی بخونی براساس سرعت مطالعه خودت حدس میزنی چند روز طول میکشه که درسنامه شیمی رو تموم کنی چند روز واسه ازمون میخوای یادت نره برای مرور هم زمان بذاری خلاصه اینکه باید یه دید کلی داشته باشی یکی دیگه از مشکلات بنده به شخصه این بود فقط میخوندم یهو میدیدی سه هفته روی یه فصل مونده بودم سعی کن برای خودت مشخص کنی یعنی به خودت بگی اهای فلانی یک هفته فرصت داری این فصل رو بخونی نخونی مجبورم رد بشم این کمکت میکنه نپیچونی یه چیزی که راجب شیمی یادم رفت بهت بگم اینه که حتما کتاب موج ازمون شیمی رو استفاده کن لازم هم نیس بخری من خودم توی گوشی دانلود کردم این کتاب یه قسمت خلاصه داره که خیلی خوبه یه قسمت هم داره تمام فرمول های این فصل که همه فرمول های شیمی فصل رو اورده توی یه صفحه بعدشم که دیگه پر ازمونه ازمون هاشم مشخص کرده مثلا از صفحه یک تا سیزده شیمی دهم میشه ازمون اولش اینجوری میری از کتاب سطح اولت اون قسمت رو

6. Top | #6
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میخونی تست هاشو میزنی بعد که به خیال خودت کامل بلدی میری ازمون میدی زمان دار تحلیل میکنی میفهمی نه بابا اونجور که فکر میکردی خیلی بلدی هم نیست و اینا...
      دیگه چی میتونم بهت بگم.... بذار فکر کنم یکم
      اها هرموقع خسته شدی میتونی تاپیک افشین مقتدا از انجمن هم بخونی که خیلی پرانرژی و قشنگ نوشتن گرچه خودت بچه انجمنی قطعا تا حالا خوندی
      ولی واقعا کلاس برو مشاوره هم بگیر اگه میدونی خودت اونقدری قوی نیستی که خودتو مجبور به کاری کنی من سال اول خیلی گارد داشتم نسبت به کلاس و مشاوره همش میگفتم چرته اینا ولی امسال که مشاوره گرفتم تازه فهمیدم درس خوندن با تست چیه من قبلا همش درسنامه میخوندم
      اها صحبت از تست شد ببین حتی اگه اون روز ۵ صفحه درستامه خوندی باید حتما همون روز تست های اون قسمت رو بزنی بزرگترین اشکال درسنانه خوندن بدون تست عه باید تست بزنی شده حالت خرابه هرچییی مهم نیس چی پیش اومده باید تست بزنی به فردا و بعدا هم نندازش
      دیگه خیلی نصیحت وارانه شد ولی سعی کن از بقیه جدا بشی و روی خودت تمرکز کنی ولی جو رقابتی هم فراموش نکن پارتنر درسی هم خوبه به شرطی خیلی درگیر همدیگه نشید یکی دیگه از دلیل هایی که بهت میگم کلاس برو همینه که جو رقابتی هی بهت یاداوری کنه کنکور داری کلاس هم بستگی به خودت داره مثلا من مجازی رو ترجیح میدم دوستم حضوری
      و اها اخرین مورد هم بگم که دیگه زیاد صحبت کردم
      مهم نیس چه کتابی میگیری چه جزوه ای میخونی چه منبعی داری مهم اینه که حتی اگه امتیاز منبعت بین منبع های دیگه ۱۰ از ۱۰۰ هم هست تو باید ۱۰۰ استفاده رو بکنی ازش خیلی ها بودن که از بهترین کلاس ها یک درصد هم استفاده نکردن و خیلی های دیگه هم از کلاس های به درد نخور واقعا مفید استفاده کردن پس خیلی درگیر نشو که وای منبع ام قدیمیه وای تست هاش سطح پایینه یا هرچی مهم اینه که از هر کلاس و منبع و هرچی حداکثر استفاده اتو ببری راجب اینکه از کجا شروع کنی هم به خاطر اینکه دوازدهمی تمام درس هاتو از دوازدهم شروع کن
      زیست رو درکنارش پایه هم پیش ببر ولی شیمی و فیزیک رو اول دوازدهم رو تموم کن بعد برو پایه راجب ریاضی هم در کل بتونی جامع بخونی خیلی سود کردی یعنی بیای کلا مبحث تابع رو بخونی همه اش رو و تمومش کنی تست هاشو کامل بزنی و نه پایه به پایه
      فکر میکنم دیگه بالاخره پایان خخ بازم سوال چیزی داری بپرس یا اگه جاییش ابهام بود برات با کمال میل توضیح میدم برات امیدوارم مفید باشه برات

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nsi نمایش پست ها
      میخونی تست هاشو میزنی بعد که به خیال خودت کامل بلدی میری ازمون میدی زمان دار تحلیل میکنی میفهمی نه بابا اونجور که فکر میکردی خیلی بلدی هم نیست و اینا...
      دیگه چی میتونم بهت بگم.... بذار فکر کنم یکم
      اها هرموقع خسته شدی میتونی تاپیک افشین مقتدا از انجمن هم بخونی که خیلی پرانرژی و قشنگ نوشتن گرچه خودت بچه انجمنی قطعا تا حالا خوندی
      ولی واقعا کلاس برو مشاوره هم بگیر اگه میدونی خودت اونقدری قوی نیستی که خودتو مجبور به کاری کنی من سال اول خیلی گارد داشتم نسبت به کلاس و مشاوره همش میگفتم چرته اینا ولی امسال که مشاوره گرفتم تازه فهمیدم درس خوندن با تست چیه من قبلا همش درسنامه میخوندم
      اها صحبت از تست شد ببین حتی اگه اون روز ۵ صفحه درستامه خوندی باید حتما همون روز تست های اون قسمت رو بزنی بزرگترین اشکال درسنانه خوندن بدون تست عه باید تست بزنی شده حالت خرابه هرچییی مهم نیس چی پیش اومده باید تست بزنی به فردا و بعدا هم نندازش
      دیگه خیلی نصیحت وارانه شد ولی سعی کن از بقیه جدا بشی و روی خودت تمرکز کنی ولی جو رقابتی هم فراموش نکن پارتنر درسی هم خوبه به شرطی خیلی درگیر همدیگه نشید یکی دیگه از دلیل هایی که بهت میگم کلاس برو همینه که جو رقابتی هی بهت یاداوری کنه کنکور داری کلاس هم بستگی به خودت داره مثلا من مجازی رو ترجیح میدم دوستم حضوری
      و اها اخرین مورد هم بگم که دیگه زیاد صحبت کردم
      مهم نیس چه کتابی میگیری چه جزوه ای میخونی چه منبعی داری مهم اینه که حتی اگه امتیاز منبعت بین منبع های دیگه ۱۰ از ۱۰۰ هم هست تو باید ۱۰۰ استفاده رو بکنی ازش خیلی ها بودن که از بهترین کلاس ها یک درصد هم استفاده نکردن و خیلی های دیگه هم از کلاس های به درد نخور واقعا مفید استفاده کردن پس خیلی درگیر نشو که وای منبع ام قدیمیه وای تست هاش سطح پایینه یا هرچی مهم اینه که از هر کلاس و منبع و هرچی حداکثر استفاده اتو ببری راجب اینکه از کجا شروع کنی هم به خاطر اینکه دوازدهمی تمام درس هاتو از دوازدهم شروع کن
      زیست رو درکنارش پایه هم پیش ببر ولی شیمی و فیزیک رو اول دوازدهم رو تموم کن بعد برو پایه راجب ریاضی هم در کل بتونی جامع بخونی خیلی سود کردی یعنی بیای کلا مبحث تابع رو بخونی همه اش رو و تمومش کنی تست هاشو کامل بزنی و نه پایه به پایه
      فکر میکنم دیگه بالاخره پایان خخ بازم سوال چیزی داری بپرس یا اگه جاییش ابهام بود برات با کمال میل توضیح میدم برات امیدوارم مفید باشه برات
      واقعا ممنونم ازتون خیلیییی لطف کردید

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _strong_ نمایش پست ها
      سلام
      امیدوارم حال همگی عالی باشه
      من دانش آموز رشته تجربی هستم پایه دوازدهم ولی مدرسه نمیرم یعنی وقتم مثل یک فارغ تحصیل آزاده
      من تا الان دست و پا شکسته خوندم و با این حرف که (هنوز وقت هست خیلیا دور شروع کردن شده قبول شدن، الان حوصله ندارم، شروع پر قدرت از شنبه، برنامه خفن از فردا ، شروع پر قدرت و ساعت مطالعه ۱۴ ساعت ، و... ) خیلی حرفای دیگه که باهاش آشنا هستید همش بهانه الکی و حرفای مزخرف شروع نکردم به خوندن انگار به اصطلاح کنگر خوردم لنگر انداختم و خب طبیعی دچار حال بد بشه آدم چون از یه جایی به بعد احساس خطر میکنه میبینه واقعا دیگه داره گند میزنه به هر چی آرزو و هدف و...
      منم حال خوبی ندارم واقعا (حقمه) و واقعا همه این چیزارو قبول کردم و خب میدونم بخونم خیلی اوضاعم بهتر میشه تا اینکه نخونم برم رتبه ۵ رقمی نجومی بیارم بعدم از عالم و آدم طلب کار باشم و بهانه مهمونی فلان روز و سرو صدای خونه و استرس سر جلسه و تقلب کردن دیگران و.... بیارم
      اینارو گفتم که بگم واقعا قبول کردم همه چیزو و اصلا کار ندارم میخوام قبول بشم یا قبول نشم چون از دو حالت خارج نیست فقط میخوام واقعا بخونم
      ولی حالا مشکلم چیه ؟
      اینکه نمیدونم چی بخونم ؟
      حذف کنم ؟
      کدوم مباحثو بخونم؟
      تا کی تموم کنم؟
      کی جمع بندی کنم؟
      نهایی رو چکار کنم؟
      واسه اون چجوری بخونم؟
      تستای کنکور بزنم یا کتاب تست (تالیفی)؟
      آها اینم بگم صفر نیستم از دهم میخوندم ولی خیلی معمولی (امسال واقعا نخوندم داغون)
      خواهش میکنم اگر میدونید این مواردی رو که گفتم بهم کمک کنید چون واقعا احتیاج دارم به کمکتون
      سلام پیشنهاد میکنم اپلیکیشن سیب ترش رو نصب کنی
      تو قسمت پادکست های ویژه شروع از صفر دکتر ورمزیار بطور کامل همچی رو توضیح دادن توی ۸ قسمت
      https://play.google.com/store/apps/d...siiibtorsh.app
      اینم کانال تلگرامشونه بزنی تو جستجو شروع از صفر قسمتاش میاد
      https://t.me/siiibtorsh
      خیلی کامل و جامع برای هر درس و حتی برنامه ریزی توضیح دادن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن