خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Smile برنامه شروع من برای کنکور ۱۴۰۲

سلام دوستان
      شب همگی بخیر
      من امسال کلاس دوازدهم هستم و تا الآن اصلا خوب نخوندم(میانگین روزی دو ساعت)
      از فردا هم شروعم جدیه و باید روزی حداقل ده ساعت مطالعه داشته باشم(گاها مدرسه نمی‌رم و یک جلسه در هفته هم کلاس موسیقی دارم که تنها سرگرمیمه)
      اینجا هم نیومدم تا بگید میشه یا نمی‌شه چون برام مهم نیست و من تمام تلاشم رو می‌کنم
      برنامم رو هم برای هر درس در پست های جداگانه توضیح میدم و از فرداشب، هر شب گرارش کار می‌فرستم
      اگر کس دیگری هم با برنامه خودش به تاپیک اضافه بشه واقعا خوشحال میشم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برنامه شیمی:
      کلاس نکته و تست فراهانی شرکت کردم که از چهار اسفند شروع میشه و با اون کلاس جلو میرم
      تا اون موقع هم خودم استوکیومتری رو باید بخونم چون در برنامه کلاس سریع جمع میشه
      هر شب هم یک ساعت بر اساس برنامه فراهانی متن کتاب رو بررسی می‌کنم

پس شیمی:
      تا چهارم اسفند استوکیومتری
      بعد از اون تا دم کنکور پیشروی با کلاس فراهانی+تست از منابع خودم
      هدف: درصد بالای پنجاه(هر چه بیشتر بهتر)

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برنامه فیزیک:
      مطالعه خودخوان دوازدهم و فصل های دما و گرما+ مغناطیس
      منبع: تست کنکور و آزمون های تالیفی کتاب های کار و حل دفترچه های قلم‌چی و کار امسال
      تا آخر فروردین پیشروی
      بعد از اون مرور و موج آزمون
      هدف: چهل درصد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برنامه ریاضی: پیشروی با کلاس نکته و تست معین کرمی تا دم کنکور

برنامه زمین شناسی: شروع از اردیبهشت

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برنامه زیست
      تا الان کل فصل یک تا پنج دهم+دو فصل اول دوازدهم رو خوندم و کامل مسلطم
      اتمام مباحث تا اول عید با iq (خیییییییییییییلی با این کتاب راحتم و مشکلی ندارم) بعد از عید هم مرور و تست فراوان تا سرحد مرگ

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      @mahdi_artur
      ممنون میشم اگه شما هم راهنمایی کنید و ایرادات کارم رو گوشزد کنید

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط salaheddin.kurd نمایش پست ها
      @mahdi_artur
      ممنون میشم اگه شما هم راهنمایی کنید و ایرادات کارم رو گوشزد کنید
      سلام
      من واقعیت الان چیز خاصی به ذهنم نمیرسه و مغزم تقریبا در حال انفجار هست
      اما
      زیست
      فصل‌های 2 و 3 و 5 و 8 دوازدهم / فصل‌های 3 و 5 و 7 یازدهم / فصل‌های 1 و 2 و 4 دهم
      30 سوال از 45 سوال کنکور دی امسال و حدود 20-22 سوال از 50 سوال کنکور تیر 1401 از این 10 فصلی که گفتم بود البته گاها سوالات شون ترکیبی با فصل های دیگه بود که خب طبیعیه سوالات زیست اکثرا ترکیبی مطرح میشه از طرفی ممکنه سوالات ساده از حذفیات شما بیاد بنابراین سعی کنید حذف نکنید و بجاش اولویت بده. یا زمان جمع بندی و تورق سریع اول این فصل ها و مباحثی که هر سال سوال بوده مرور بشه بد نیست.

فیزیک
      اگر فیزیک 12 خوندی بنابراین بیس خوبی از دینامیک و حرکت پیدا کردی توصیه ام این هست که کار و انرژی دهم حتما مطالعه کنید. 2 سوال در کنکور دی داشت که یکی ساده و دیگری متوسط محسوب میشد و هر دو قابل زدن.
      فصل فشار هم 2 سوال داشت که یکی متوسط و قابل حل در یک دقیقه و اون یکی فوق العاده آسون و به اصطلاح آبکی بود. توصیه ام این هست که اگر از فشار ترس داری تمام مباحثش رو بخونی بجز لوله های u شکل و جابجایی مایع که معمولا در کنکور های سخت مورد سوال قرار میگیرن ، اینطور که بوش میاد قرار نیست کنکور تیر ماه فیزیک سختی داشته باشه.

شیمی:
      من نمیدونم شما سطح فعلیت در چه حدیه در این درس برای همین فکر نکنم این توصیه ام به درد بخور باشه اما بهرحال فراهانی دقیقا عین یحیوی کمی سرعت حرف زدن و تدریسش پایین هست و مثلا روی 1.5 اینا که بذاری معمولی میشه. البته بستگی به سطح شما داره شاید نیاز باشه با سرعت کمتری کلاس رو ببینی (یعنی همون سرعت اولیه خودش) که قشنگ مطالب بشینه بهت. اما توصیه ام این هست اگه حس کردی داره حوصله ات سر میره سر کلاس بذاری آفلاینش رو همون روز یا نهایت فرداش رو دور تند ببینی. اما خب توصیه خطرناکی هست ممکنه کلا از کلاس عقب بیفتی بنابراین با احتیاط عمل کن. نکته بعدی اینکه برای رسیدن به تسلط در مسائل به چیزی فراتر از تستای جزوه اش نیاز داری(با توجه به کنکور دی) پس حتما خودت هم زیاد تست مسئله بزن تا دستت روان شه در حل سوالات. اما برای حفظیات و مفاهیم به نظرم بهتر از هر معلم دیگه ای اینارو کار میکنه سعی کن ازش عقب نیفتی. هدف گذاریت هم خوبه منتها نیاز به قلم گرفتن در دست داره و تست زیاد باید حل کنی وگرنه سر جلسه سوالات آشناست و تیپش رو فراهانی برات گفته ولی دست ات نمیتونه ورود کنه به حل.

ریاضی
      حرفی ندارم واقعا چون روند نکته تست معین رو نمیدونم که بخام توصیه اضاف بر سازمان کنم. فقط اینکه روی یکسری مباحث مادر مثل تابع، مثلثات، حد و مشتق و حتی احتمال که در کنکور دی پررنگ شده بود با حل انواع اقسام سوالات سخت تسلط عمیق تری ایجاد کن.

همین دیگه واقعا چیز خاصی به ذهنم نمیرسه

موفق باشی
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا ممنونم
      ولی من فیزیک تا الان هیچی نخوندم و به نحوی شروع از صفرم, و حرکت و دینامیک رو فقط در حد مدرسه بلدم
      به نظر شما برای فیزیک همون تست های کنکور و آزمون های آزمایشی کافیه؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Salaheddin.Kurd نمایش پست ها
      واقعا ممنونم
      ولی من فیزیک تا الان هیچی نخوندم و به نحوی شروع از صفرم, و حرکت و دینامیک رو فقط در حد مدرسه بلدم
      به نظر شما برای فیزیک همون تست های کنکور و آزمون های آزمایشی کافیه؟
      منم در همون حد مدرسه منظورم بود. کار و انرژی به خودی خود مبحث سختی نیست اما وقتی ترکیب میشه با دینامیک و حرکت میتونن سوالات سختی ازش بدن اما این دست سوالات هر 10 سال یه بار میاد و تاحالا چیز خاصی از این کار و انرژی ندادن که شما بخوای حذف کنی.

هیچ وقت نمیشه گفت این مقدار سوال برای رسیدن به این درصد کافیه. اما خب شما وقتی سوالات کنکور از هر مبحث حل کردی بیا سراغ کنکور های اخیر ببین میتونی از پس سوالات فیزیک مثلا کنکور دی بر بیای؟ اگه تونستی یعنی مسیر رو درست جلو آوردی. سوالات کنکور در اولویت باشن حتی سوالات تیپ رو چند بار حل کن. بعد از اون اگر فرصت شد سوالات آزمون های آزمایشی هم بررسی بشه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Salaheddin.Kurd نمایش پست ها
      سلام دوستان
      شب همگی بخیر
      من امسال کلاس دوازدهم هستم و تا الآن اصلا خوب نخوندم(میانگین روزی دو ساعت)
      از فردا هم شروعم جدیه و باید روزی حداقل ده ساعت مطالعه داشته باشم(گاها مدرسه نمی‌رم و یک جلسه در هفته هم کلاس موسیقی دارم که تنها سرگرمیمه)
      اینجا هم نیومدم تا بگید میشه یا نمی‌شه چون برام مهم نیست و من تمام تلاشم رو می‌کنم
      برنامم رو هم برای هر درس در پست های جداگانه توضیح میدم و از فرداشب، هر شب گرارش کار می‌فرستم
      اگر کس دیگری هم با برنامه خودش به تاپیک اضافه بشه واقعا خوشحال میشم
      خب بذا منم بگم پس
      من ریاضی فیزیک عربی زبان هویت سلامت دی ترمیم کردم
      پس از الان باید فارسی دینی
      ریاضی فیزیک زیست شیمی بخونم
      برای ریاضی : پایه قوی دارم واس همین درسنامه خلاصه مهروماه میخونم بعدش تست های IQ میزنم یکی در میون میشه ۱۵۰۰ تست
      فیزیک : پایه قوی دارم واس همین درسنامه خلاصه موج آزمون میخونم بعدش تست های IQ میزنم یکی در میون میشه ۱۵۰۰ تست
      شیمی : کلاس forday مصلایی میبینم یک فصل ک تموم شد کتاب درسی بررسی میکنم و بعدش از فصل آزمون تست میزنم هرفصل ۷۰ تست داره
      زبست : کلاس تا دی حنیف عظیمی میبینم ( هفته‌ای ۲ فصل ) بعدش تست میزنم ولی خب هر فصل حدود ۱۰۰ تست
      فارسی دینی هم هر هفته یکی دو درس میخونم بعدش دوره میکنم
      اینجوری ۷ هفته قبل کنکور برنامم تمومه و بعدش دوره و مرور + آزمون + ترمیم ۴ تا درس

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      منم میخوام تازه شروع کنم بااین تفاوت که من فارغ التحصیل ام و قبلا به اصرار خانواده رشته انسانی رو انتخاب کردم و رتبم 3000شد .خدارو شکر اون رشته که اونا مدنظرشون بود با اختلاف کم قبول نشدم.امسال قراره اگه رتبه خوبی آوردم اجازه بدن یه سال دیگه برا کنکور بخونم و گرنه که مجبورم انتخاب رشته کنم ...

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      آفرین که حرف بقیه واست مهم نیست و عزمتو جزم کردی واسه مسیری که مقصدش هدفته
      موفق باشی و خوب بخونی : )

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن