خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ترمیم معدل دروس عمومی

سلام. امیدوارم حالتون خوب باشه .

دوستان من بابت عربی و زبان خیلی خیلی نگرانم. تو مدرسه هم تنها دروسی که همیشه بخاطرش استرس میکشیدم همین دوتا کتاب بزرگوار بودن . نزدیک به سه سالم هست که لاشونو باز نکردم . بنظرتون از کی شروع کنم به خوندن ، روزی چند ساعت وقت بذارم و با چه منبعی شروع کنم به خوندن ؟
      راستی سطح امتحانات نهایی دروس عمومی تغییری کرده با توجه به اینکه از کنکور حذف شدن ؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من چون خرداد زمان جمع‌بندی هست، هر چی کمتر درگیر امتحانات باشی بهتره! پس برای اینکه اون موقع خیالت راحت باشه که می‌تونی با یه مرور چند ساعته تمام مطالب رو بخاطر بیاری، از الان شروع کن. من روزی دو تا 45 دقیقه می‌خونم.
      درمورد زبان میگم چون نمره‌م 19 و خورده‌ای شده، نه عربی که شدم 17
      شروع کن به مطالعه‌ی لغات. کتاب زبان جامع خیلی سبز یا مبتکران خیلی خوب لغات کتاب رو پوشش دادن.
      اما اگر کتابی پیدا کردی که تمرکزش صرفاً روی لغات بود، اونم می‌تونه عالی باشه.
      فقط خود لغت رو حفظ نکن، سعی کن تو جمله بتونی مفهومش رو حدس بزنی، اینطوری خیلی بهتر به خاطر می‌سپاری. مرور لغات خونده شده تو بازهای خاص هم فراموش نشه! هر لغت باید بالای 5_6 بار مرور بشه تا یادت بمونه. سعی کن همون موقع املای صحیحشون رو هم یاد بگیری و تمرین کنی.
      درمورد گرامر، اگر ضعف پایه‌ای داری بهتره گرامر دهم و یازدهم رو نه خیلی حرفه‌ای، اما یه نگاه کلی‌ای روشون داشته باشی. سعی کن بعد از خوندن درسنامه‌ی گرامر، از توی متن‌های کتاب نکات گرامر همون درس رو دربیاری و روشون مسلط بشی.
      هر از گاهی هم یه لیسنینگ گوش کن و سعی کن تا جایی که می‌تونی رو کاغذ بیاریش، بعد از 10-15 تا لیسنینگ دستت حسابی راه میوفته.
      باید به نوعی زندگی کنید که گویی برای دومین بار به دنیا آمده‌اید
      و اینک خطاهایی که در زندگی نخست انجام داده بودید را اصلاح می‌کنید...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Haniel نمایش پست ها
      به نظر من چون خرداد زمان جمع‌بندی هست، هر چی کمتر درگیر امتحانات باشی بهتره! پس برای اینکه اون موقع خیالت راحت باشه که می‌تونی با یه مرور چند ساعته تمام مطالب رو بخاطر بیاری، از الان شروع کن. من روزی دو تا 45 دقیقه می‌خونم.
      درمورد زبان میگم چون نمره‌م 19 و خورده‌ای شده، نه عربی که شدم 17
      شروع کن به مطالعه‌ی لغات. کتاب زبان جامع خیلی سبز یا مبتکران خیلی خوب لغات کتاب رو پوشش دادن.
      اما اگر کتابی پیدا کردی که تمرکزش صرفاً روی لغات بود، اونم می‌تونه عالی باشه.
      فقط خود لغت رو حفظ نکن، سعی کن تو جمله بتونی مفهومش رو حدس بزنی، اینطوری خیلی بهتر به خاطر می‌سپاری. مرور لغات خونده شده تو بازهای خاص هم فراموش نشه! هر لغت باید بالای 5_6 بار مرور بشه تا یادت بمونه. سعی کن همون موقع املای صحیحشون رو هم یاد بگیری و تمرین کنی.
      درمورد گرامر، اگر ضعف پایه‌ای داری بهتره گرامر دهم و یازدهم رو نه خیلی حرفه‌ای، اما یه نگاه کلی‌ای روشون داشته باشی. سعی کن بعد از خوندن درسنامه‌ی گرامر، از توی متن‌های کتاب نکات گرامر همون درس رو دربیاری و روشون مسلط بشی.
      هر از گاهی هم یه لیسنینگ گوش کن و سعی کن تا جایی که می‌تونی رو کاغذ بیاریش، بعد از 10-15 تا لیسنینگ دستت حسابی راه میوفته.
      لیسنینگ ها رو از کجا بیاریم ؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nadiiia نمایش پست ها
      لیسنینگ ها رو از کجا بیاریم ؟؟؟
      گوگل سرچ کن «لیسنینگ‌های زبان دوازدهم»
      باید به نوعی زندگی کنید که گویی برای دومین بار به دنیا آمده‌اید
      و اینک خطاهایی که در زندگی نخست انجام داده بودید را اصلاح می‌کنید...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      برای زبان که گفتن چیکار کنین
      برای عربی شما لازمه یه چیزایی از عربی سالهای قبل بدونین
      مثلا صرف انواع فعل ماضی، مضارع، مستقبل، مجهول، امر، نهی و ... که نزدیک 2،2ونیم نمره مستقل از این فعلا تو نهایی سوال میاد که باید تشخیص بدین چی هستن و ترجمه درستشونو بنویسید
      تو آخر درسا تو کتاب وزارتی یه جدولی هست که انواع فعل رو نوشته و ترجمه اشونو میخواد، منظورم این قسمته
      من خودم از جزوه ی کنکورم استفاده کردم که برا کلاسای آقای فلاح بود، شما هم میتونید از رو درسنامه یا جزوه بخونید یا ترجیحا کلاسهای آمادگی آقای فلاح برای نهایی رو ببینید که خیلی کامل و مرتب گفتن هر آنچه که لازم هست رو
      + یسری قواعد ساده از سالهای قبل مثل تشخیص ترکیب وصفی و اضافی و معرفه و نکره بودن، انواع اسم ( فاعل/مفعول/مبالغه/مکان/تفضیل ) و...
      و ترجمه ی خود دروس 12 ام و قواعدش
      که من پیشنهادم همون خوندن جزوه یا دیدن کلاسای آمادگی نهایی آقای فلاحه که همه پیشنیازارم میگن کامل
      حل نمونه سوال هم یادتون نره
      کتابای فرمول 20 و ماجراهای من و درسام هم کتابای خوبین
      موفق باشین
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن