خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 20 از 20
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtab sdghn نمایش پست ها
      مسئله=برای ریاضی و فیزیک میخام یه سری مطالب حذف کنم و به درصد موردنظرم برسم ولی واسه 20گرفتن توی ترمیم این 2درس باید مطالب حذف شده خونده بشه.نمیدونم چیکار کنم؟
      راهکار؟؟؟؟؟!
      خب مجبوری تمام قسمت های ۱۲ رو بخونی و حذفیات از پایه باشه . یا هر چی رو میخوایی حذف کنی تیکه ای حذف کنی مثلاً از احتمال ، قانون احتمال کل که توی ۱۲ اومده رو باید بلد باشی ولی بقیه اش رو میتونی بحذفی . یا هندسه فقط مخروطی رو بخونی تشابه و تالس حذف .
      توی فیزیک همچین داستانی نداریم دیگه مباحث ۱۲ رو باید کامل بخونی اگه میخوایی حذف کنی از پایه حذف کنی هر کدوم رو صلاح دیدی .

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Powerfullll نمایش پست ها
      با اجازه من این رو جواب میدم چون زمان هایی مسئله خودم بوده .
      من به این نتیجه رسیدم بعد از مانیتور کردن رفتار های خودم برای یک مدت طولانی که خواب بهترین گزینه ای هست که دارم حالا چرا؟
      چون وقتی خوابم‌ نمی‌فهمم کی با کی دعواش شد توی خونه ، کسی نمیتونه بهم بگه بیا فلان کار رو بکن و اینجا و اونجا کمک کن ، چشم کسی بهم نمیوفته بنابراین کمتر بهم گیر میدن و از همهههه مهم تر از شر صفت منحوس آور ثینکر بودن راحت میشم و خلاصه مغزم خاموش میشه و چی بهتر از این ؟
      حالا به همه مسائل بالا درس خوندن و کنکور رو هم اضافه کن . معلومه که میری می‌خوابی خب . درس خوندن خیلی سخته و خب مغزت با تعطیل کردن خودش و خواب‌آلوده شدن میخواد ازش فرار کنه .
      همه اینا رو گفتم چون شناخت دقیق مشکل یعنی نصفش حله . باید این بازی های ناخودآگاهت رو بشناسی تا بتونی باهاش مقابله کنی
      حالا برای نصف دیگه اش این راهکار برای من جواب داده : بیدار میشی و با خودت صحبت میکنی که خب اوکی نمی‌خوایی درس بخونی دیگه؟ آره میفهمم درس خوندن سخته اما اجازه هیچ کار دیگه ای هم نداری . آهنگ نداریم گوشی نداریم کتابهای دیگه نداریم و از همه مهم تر خواب نداریم ابدا و اصلا . تا خواست خوابت بیاد برو ب صورتت آب بزن . یک روز بشین پشت میزت اما درس نخون .‌‌فقط زل بزن به دیوار اونوقت مغزت ترجیح میده که درس بخونه تا اینقدر علاف باشه . از همه مهم تر اینکه بازیت نمی‌ده . اینجا تویی که داری اون رو کنترل میکنی .

این راهکار رو یادمه از کتابی خوندم یا شاید توی پادکستی شنیدم ولی منبع دقیقش یادم نیست . در هر حال برای من جواب داده
      خیلی ممنونم ازت عزیزم
      درست میگی...دقیقا منم همین وضعیت رو دارم ولی تا الان از این زاویه بهش نگاه نکرده بودم.
      روشت کاربردی به نظر میاد حتما انجامش میدم
      متشکرم♥
      انگار نفرین کرده اند... این خاک را اجداد ما
      تا بوده زاری بوده و... تا مانده غم در یاد ما
      ما نسل بازی خورده ایم...آتش به پرهامان زدند
      شاهان به آتش بازی و... نیرنگ و استبداد ما
      بازندگان بازی شطرنج قدرت نسل ماست
      پایان بازی مات بود...از کیش مادرزاد ما.
      ..

3. Top | #18
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      مسئله= بارها برنامه ریزی کردم و مدام نتونستم انجامش بدم.اراده امو ضعیف کرده و انگیزمو از بین میبره چیکار کنم؟

راهکار=

1-برنامه ای مناسب بچین نه کم و راحت و نه رویایی..متناسب با شرایطت بچین

2-قبل از دس به قلم شدن برای برنامه این تعهد رو داشته باشه که موظف به انجامشی

3-از قبل از شروع مدام با خودت تکرار کن که باید برنامه اتو انجام بدی و مهمه و حس انجام برنامه رو در خودت ایجاد کن

4-قبل از شروع یا در حینش ممکنه بخوای کنار بکشی اما همون لحظه در ذهنتو رو به منفی ها قفل کن و وارد اون کار شو و محکم شروع کن(نمک گیر اون کار میشی )

5-هدفت رو از برنامه مشخص کن یعنی:
      اگر هدفت اینه فلان ساعت به این کار اختصاص بدی پس محوریت رو زمان گرفتن میچرخه
      اما ممکنه تو کاری به زمان نداشته باشی و بخوای یه سری کارها و وظایفتو انجام بدی
      اونموقع زیاد تو فکر زمان گرفتن نباش و تمرکز اصلی روی انجام تک تک کارهات باشه

اگرم هر دوش مهمه
      پس تمرکز اول رو انجام کار بزار و درکنارش زمانش رو هم بگیر اما زمان حواستو پرت نکنه
      وقتی زیاد به زمان نگاه کنی
      با خودت میگی وای من اینقد خوندم و این باعث میشه ذهنت بهت حس خستگی بده
      یا کم خوندی هی استرسی میشی و تند تند و بی کیفیت میخونی
      پس تمرکز اصلی رو روی خوب انجام دادن کارت بزار و حواس و تمرکزتو رو جاهای دیگه متمرکز نکن
      تو به تحریک فلک، فتنه ی دوران منی
      من به تصدیق نظر، محو تماشای توام...

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      صورت مسئله: تو خونه خیلی سروصداست و الان دیگه حتی اتاق هم ندارم ، در طول روز خیییلی این موضوع عذابم میده و به هیچ عنوان تمرکز ندارم.اما وقتایی هم که میرم کتابخونه باوجود اینکه اونجا ساکته امابازم نمیتونم تمرکز کنم.همش تو ذهنم افکارم رژه می ن،انگار تو سرم میدونِ جنگه. ووقتی کسی حرف ناراحت کننده ای میرنه که مثلاً قبول نشدی و بهانه میاری و...به شدت ناراحت میشم و اعصابم بهم میریزه حتی اگه اون فردی که این حرف رو میگه یه بچه ۱۴_۱۵ساله باشه.

راهکار: ؟؟؟

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh_1234 نمایش پست ها
      صورت مسئله: تو خونه خیلی سروصداست و الان دیگه حتی اتاق هم ندارم ، در طول روز خیییلی این موضوع عذابم میده و به هیچ عنوان تمرکز ندارم.اما وقتایی هم که میرم کتابخونه باوجود اینکه اونجا ساکته امابازم نمیتونم تمرکز کنم.همش تو ذهنم افکارم رژه می ن،انگار تو سرم میدونِ جنگه. ووقتی کسی حرف ناراحت کننده ای میرنه که مثلاً قبول نشدی و بهانه میاری و...به شدت ناراحت میشم و اعصابم بهم میریزه حتی اگه اون فردی که این حرف رو میگه یه بچه ۱۴_۱۵ساله باشه.

راهکار: ؟؟؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن