خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post فیلم خوب واسه آشتی با ریاضیات (اگه با ریاضی مشکل داری به دردت میخوره)

سال 95 اینا (زمان ما) یه قاسمی نامی بود که مباحث ریاضی رو خیلی شسته رفته با روند خاصی که غالبا خیلی ساده پیش می رفت و کمک میکرد کاربرد چیزایی که داری میخونی رو بفهمی تدریس رایگان میکرد. اون زمان کلاسای آنلاین هنوز متولد نشده بود مثلا من یادمه بین کسایی که کلیپای آموزشی میذاشتن فقط یه موسسه کمتر شناخته شده آلا بود که رایگان بود و اونا هم یه دوربین با کیفیت خیلی داغون داشتن که غالبا اون رو وصل میکردن به دیوار تهِ کلاس و کلاسای عادی دبیرستانش رو من رویِ 144p با یه گوشی داغون میدیدم و کیف میکردم که حاجی اینا چقدر خوبن همینقدر تباه : ) پولدارای زمانِ ما به انضمام اون بچه هایی که طلاهاشونو می فروختن تا با آموزش حرفه ای به هدف شون برسن میرفتن سراغ DVDفروشا اما بعد هزینه های میلیونی با خریدن دیدن DVDهای بی کیفیت تاپیکای فحش به مهندس .... و استاد ..... علم شد و دعوا راه میفتاد یکی میگفت تکنیک دیگه جواب نیست اون یکی میگفت فقط دی وی دی استاد x و و و و ... خلاصه کیفیت اکثر آموزشا به شدت پایین تر از الان بود مثلا من یادمه اولین موسسه ای که کیفیت دی وی دی هاش خیلی بهتر از قبلیا بود آفبا بود که مثلا بابایی و مصلایی شیمی تدریس میکردن اما چه شیمی؟ به بابایی گفته بودن 2 ساعت وقت داری کل فصل رو درس بدی و تمام ولی اون موقع مثل الآن درسنامه های نوشتاری خوب و کتابای زیادی تو بازار ریخته بود که بهتره این آموزشای صوتی تصویری جواب میداد. اکثر مشاورای قدیمی و کهنه کارای این حیطه بواسطه اون دوران شدیدا تباهِ ما هنوزم معتقدن آموزش تصویری جواب نیست و کلاس دیدن رو اولویت آخر میذارن اما واقعیت اینه کلاسای آنلاین امروز خیلی پیشرفت کردن، دیگه تقریبا بحث استفاده از کلاس وابسته به این نیست که دبیرش بد باشه (بجز یکی دو مورد که دبیرای ریسکی محسوب میشن بقیه دبیرا واقعا خوبن و طرفدارای خودشونو دارن) فقط و فقط وابسته ست به اینکه کِی و کجا و برای چی استفاده کنی؟ فقط و فقط وابسته ست به نحوه استفاده ازشون و بازدهِ کار. خب خاطرات مرور شد.

حالا داشتم میگفتم
      چند روز پیش یکی از بچه ها بهم پیام داد که با ریاضی مشکل اساسی دارم و خیلی وقته دور بودم ازش. یهو به سرم زد ببینم هنوزم قاسمی هست یا نه تا اینکه با چندتا سرچ تونستم پیداش کنم
      کلیپای تدریس برای نظام جدید امسال ضبط کرده به نظرم میتونه به اونایی که با ریاضی قهرن کمک میکنه...
      درگیر تبلیغات و ... نشید
      اونایی که مشکل شدید دارن صرفا کلیپاشو از اول تا اونجایی که گذاشته ببینن خیلی میتونه بهتون کمک کنه مخصوصا اینکه از صفره صفر میگه .....
      (از مقدمه و آشتی با ریاضی ببینید تا آخرین چیزی که گذاشته)
      آموزش ریاضی کنکور از صفر تا صد، 100 ساعت ویدئو آموزشی رایگان (konkur.tv)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سال 95 اینا (زمان ما) یه قاسمی نامی بود که مباحث ریاضی رو خیلی شسته رفته با روند خاصی که غالبا خیلی ساده پیش می رفت و کمک میکرد کاربرد چیزایی که داری میخونی رو بفهمی تدریس رایگان میکرد. اون زمان کلاسای آنلاین هنوز متولد نشده بود مثلا من یادمه بین کسایی که کلیپای آموزشی میذاشتن فقط یه موسسه کمتر شناخته شده آلا بود که رایگان بود و اونا هم یه دوربین با کیفیت خیلی داغون داشتن که غالبا اون رو وصل میکردن به دیوار تهِ کلاس و کلاسای عادی دبیرستانش رو من رویِ 144p با یه گوشی داغون میدیدم و کیف میکردم که حاجی اینا چقدر خوبن همینقدر تباه : ) پولدارای زمانِ ما به انضمام اون بچه هایی که طلاهاشونو می فروختن تا با آموزش حرفه ای به هدف شون برسن میرفتن سراغ DVDفروشا اما بعد هزینه های میلیونی با خریدن دیدن DVDهای بی کیفیت تاپیکای فحش به مهندس .... و استاد ..... علم شد و دعوا راه میفتاد یکی میگفت تکنیک دیگه جواب نیست اون یکی میگفت فقط دی وی دی استاد x و و و و ... خلاصه کیفیت اکثر آموزشا به شدت پایین تر از الان بود مثلا من یادمه اولین موسسه ای که کیفیت دی وی دی هاش خیلی بهتر از قبلیا بود آفبا بود که مثلا بابایی و مصلایی شیمی تدریس میکردن اما چه شیمی؟ به بابایی گفته بودن 2 ساعت وقت داری کل فصل رو درس بدی و تمام ولی اون موقع مثل الآن درسنامه های نوشتاری خوب و کتابای زیادی تو بازار ریخته بود که بهتره این آموزشای صوتی تصویری جواب میداد. اکثر مشاورای قدیمی و کهنه کارای این حیطه بواسطه اون دوران شدیدا تباهِ ما هنوزم معتقدن آموزش تصویری جواب نیست و کلاس دیدن رو اولویت آخر میذارن اما واقعیت اینه کلاسای آنلاین امروز خیلی پیشرفت کردن، دیگه تقریبا بحث استفاده از کلاس وابسته به این نیست که دبیرش بد باشه (بجز یکی دو مورد که دبیرای ریسکی محسوب میشن بقیه دبیرا واقعا خوبن و طرفدارای خودشونو دارن) فقط و فقط وابسته ست به اینکه کِی و کجا و برای چی استفاده کنی؟ فقط و فقط وابسته ست به نحوه استفاده ازشون و بازدهِ کار. خب خاطرات مرور شد.

حالا داشتم میگفتم
      چند روز پیش یکی از بچه ها بهم پیام داد که با ریاضی مشکل اساسی دارم و خیلی وقته دور بودم ازش. یهو به سرم زد ببینم هنوزم قاسمی هست یا نه تا اینکه با چندتا سرچ تونستم پیداش کنم
      کلیپای تدریس برای نظام جدید امسال ضبط کرده به نظرم میتونه به اونایی که با ریاضی قهرن کمک میکنه...
      درگیر تبلیغات و ... نشید
      اونایی که مشکل شدید دارن صرفا کلیپاشو از اول تا اونجایی که گذاشته ببینن خیلی میتونه بهتون کمک کنه مخصوصا اینکه از صفره صفر میگه .....
      (از مقدمه و آشتی با ریاضی ببینید تا آخرین چیزی که گذاشته)
      آموزش ریاضی کنکور از صفر تا صد، 100 ساعت ویدئو آموزشی رایگان (konkur.tv)
      سلام آقای آرتور در بخشی از پست گفتید یکسری از مشاور های قدیمی تر و کهنه کار هنوزم کلاس رو اولویت آخر میدونن
      یه سوالی ذهنم رو در گیر کرد اولا توی مصاحبه اکثر رتبه های برتر
      اگه (جنبه تبلیغات رو فاکتور بگیریم)
      اغلب میگن از کلاس استفاده نکردیم یا تایم کمی بوده
      و بیشتر تعدد منابعی که کار کردن رو مثال میزنن .
      حالا دوتا سوال برام پیش اومده ممنون میشم جواب بدید
      اول اینکه آیا کلاس های حال حاضر سرعت یادگیری بیشتری
      نسبت به حالت خود خوان داره (با فرض اینکه مثلا از درس نامه های روان و کاملی برای آموزش استفاده بشه) شاید بگید برای یکنفر بله و برای دیگری نه اما به طور کلی کدوم؟

دوم اینکه آیا کلاس های موجود اون چیزی که به عنوان تجربه در تست زنی و افزایش سرعت و دقت و تسلط به تمام نکات ممکن هست رو کامل و جامع در اختیار فرد میزاره ،یا هنوزم
      کار کردن و سر و کله زدن با منابع و سوالات متعدد بهتر عمل میکنه؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها

سلام آقای آرتور در بخشی از پست گفتید یکسری از مشاور های قدیمی تر و کهنه کار هنوزم کلاس رو اولویت آخر میدونن
      یه سوالی ذهنم رو در گیر کرد اولا توی مصاحبه اکثر رتبه های برتر
      اگه (جنبه تبلیغات رو فاکتور بگیریم)
      اغلب میگن از کلاس استفاده نکردیم یا تایم کمی بوده
      و بیشتر تعدد منابعی که کار کردن رو مثال میزنن .
      حالا دوتا سوال برام پیش اومده ممنون میشم جواب بدید
      اول اینکه آیا کلاس های حال حاضر سرعت یادگیری بیشتری
      نسبت به حالت خود خوان داره (با فرض اینکه مثلا از درس نامه های روان و کاملی برای آموزش استفاده بشه) شاید بگید برای یکنفر بله و برای دیگری نه اما به طور کلی کدوم؟

دوم اینکه آیا کلاس های موجود اون چیزی که به عنوان تجربه در تست زنی و افزایش سرعت و دقت و تسلط به تمام نکات ممکن هست رو کامل و جامع در اختیار فرد میزاره ،یا هنوزم
      کار کردن و سر و کله زدن با منابع و سوالات متعدد بهتر عمل میکنه؟
      سلام دوست عزیز
      اگر از رتبه برتر های سر 4راهی که شخصیت علمی خودشون رو با سکه طلا مبادله می کنند، اونهایی که فقط آبی کانون خواندند، آنهایی که فقط کتاب درسی براشون کافی بوده فاکتور بگیریم می بینیم تقریبا تمام این افراد آموزش های خوبی داشتن، حالا منظور از آموزشِ خوب چیه؟ آیا منظور اینه که لزوما اینها زیر نظر بهترین اساتید بودن؟! لزوما نه. اما چیزی که ازش مطمئنم و با چشم خود دیده ام این هست که کیفیت آموزش و برنامه های کنکوری مدرسه این بچه ها معمولا اونقدری خوب و منطقیه که دیگه نیاز چندانی به مطالعه درسنامه کتاب های کمک آموزشی و شرکت در کلاس های خارج از برنامه مدرسه پیدا نمیکنن، هرچند همه این افراد برنامه مطالعه و تست زنی مشخص و جدا از مدرسه دارن ولی چون مدرسه اذیت نمیکنه و داره برای کنکور آماده میکنه، حجم عمده تایمی که در منزل در اختیاره صرف تست زنی و تثبیت شده. شما یه نگاه به مدارس دولتی نمونه و حتی اکثر سمپاد هایی که برچسب تیزهوشان خوردن بندازید، اکثر این مدارس دارن عملا دانش آموز رو آماده میکنن تا بره کنکور از آخر اول شه. بعضا به ظاهر خیلی به دانش آموز میرسن اما چه رسیدنی؟ دوست عزیز اکثر مدارس (شما بخونید همه بجز یکی دو تا در هر شهر) دارن زمان دانش آموز کنکوری تلف می کنند دارن کاری می کنن که دانش آموز بیچاره عصر خسته کوفته که از مدرسه برگشت مجبور باشه نهار نخورده تاکسی بگیره بره موسسه نخبگان سبز (!) تا شب اونجا سر کنه برای استاد کنکوری که از تهرون اومده (حداقل زمان ما اینجور بود. الانم خب همینه با این تفاوت که دانش آموز عصر که از مدرسه برگشت داخل کانال های تلگرام پلاسه که جلسه جدید استاد x آپلود شه) .

ما این وسط دو دیدگاه داریم یه عده پیر و پاتال که بالاتر گفتم عقیده شون اینه که تمام رتبه های برتر کلا کلاس نمیرفتن و چپیدن تو خونه لای کتابا فقط تست و آزمون که از نظر من چرته. حتی اون رتبه برتری که مدرسه خوبی داشته و آموزش خوبی دیده نیاز به رفع اشکال پیدا میکنه اینها معمولا کلاس خصوصی میگیرن در حد چند جلسه که یه استاد خوب بیاد یکسری مباحث خاص رو بگه یا سوالات آزمون این هفته رو حل کنه یا حالا اگر اون رتبه برتر وضعیت مالی خوبی نداشته باشه میاد تلگرام با کمک طرح درس همون جلسه ای که نیازه دانلود میکنه میبینه. یا برای جمع بندی و ... استفاده می کنه. حالا تهش اگه طرف رتبه خوبی آورد و شرایط تبلیغ مهیا بود یه طوماری مینویسه از همه دبیرایی که واسه رفع اشکال، آموزش و جمع بندی و ... استفاده کرده از تدریس شون. اگرم که رتبه آنچنانی نبود میگه من هیچ کلاسی نمی رفتم : )

اما خوب ماهیت قضیه اینه که خود طرف زور زده تا به این نقطه برسه. اون دبیر اگرم نبود هیچ اتفاق خاصی نمیفتاد چون خود دانش آموز هم آره. خودش هم زیاد تلاش کرده و عین تراکتور اکثر منابع روتین بازار رو شخم زده. شما نگاه کن اکثر قبولی مشاورین که ازشون برای تبلیغ استفاده می کنند اگر خودشون هم برنامه میریختن میشستن میخوندن باز موفق میشدن حتی بعضا رتبه بهتری هم کسب میکردن . حالا این قضیه کلاس رفتن هم دقیقا همینطوره. اونی که کلاس استادی رو میره که پارسال رتبه 1 داده انتظار داره رتبه 1 شه یا نه حداقل زیر 1000 بیاره ولی واقعیت اینه که رتبه 1 کنکور حتی گاها از اون استاد هم بیشتر بارشه تو خیلی از مباحث : ) شاید برای جمع بندی و شاید برای رفع اشکال و جنبه های دیگه اون کلاس و میومده.

دیدگاه دوم اونایی که میگن فقط کلاس برید. نمیشه از درسنامه ها چیز خاصی یاد گرفت و ... این افراد دقیقا همونایی هستن که نشستن پای تبلیغات رتبه های سر 4راهی. این بچه ها ته سال که میشه میبینن رفتن لای کلاس، دی و بهمن طرف به خودش که میاد میبینه داره هفته ای 40 ساعت کلاس میبینه با روزی 10 تا تست : ) یه مدت که گذشت غرق ثبت نام نکته تست ها و شب کنکور روی صندلی همایش. بعد کنکورم در حال آماده سازی هارد برای کلاس های سال آینده.

اینجا هم برقراری توازن نیازه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام آقای آرتور این مدارسی که گفتید دقیقا شامل مدرسه منم میشه تا بعد از ساعت سه هم حتی مارو نگه میدارن و تازه کلی هم منت میزارن که ما براتون خارج از ساعات آموزشی کلاس گذاشتیم در حالی که کلاسا اغلب هیچ کیفیتی نداره و اجباری هم هست. حتی تابستون هم وقت مارو تلف کردن با این کلاسا
      مثلا من هیچی از ریاضی امسال متوجه نشدم تا وقتی تو بازه دی ماه خودم با کتاب کار و درسنامه یادگرفتم.
      شما پیشنهادتون برای دانش آموزانی مثل من چیه؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sliver moon نمایش پست ها
      سلام آقای آرتور این مدارسی که گفتید دقیقا شامل مدرسه منم میشه تا بعد از ساعت سه هم حتی مارو نگه میدارن و تازه کلی هم منت میزارن که ما براتون خارج از ساعات آموزشی کلاس گذاشتیم در حالی که کلاسا اغلب هیچ کیفیتی نداره و اجباری هم هست. حتی تابستون هم وقت مارو تلف کردن با این کلاسا
      مثلا من هیچی از ریاضی امسال متوجه نشدم تا وقتی تو بازه دی ماه خودم با کتاب کار و درسنامه یادگرفتم.
      شما پیشنهادتون برای دانش آموزانی مثل من چیه؟
      خودت بخون
      خودت بخون
      خودت بخون
      زیاد هم بخون

دوست گرام بقیه مدارس خبر ندارم اما مدارس تیزهوشان هر استان (یا حالا شهر) معمولا اینطوریه که شعبه 1 فوق العادست، قبولی کنکور میده، مدال المپیاد و هزار افتخار دیگه. جو مدرسه عالی، کادر درجه یک و ... اما هر چی از شعبه 1 به شعبه n نزدیک میشیم کیفیت افت میکنه تا به زیر صفر برسه. یعنی میخوام بگم شما عادیه که مدرسه ات اینه و همه مون کم و بیش تو همین وضعیت بودیم. مثلا خود ما شعبه 3 یا 4 یکی از همین مدارس بودیم، مدرسه مدرسه خوبی نبود اما دانش آموزا فوق العاده تلاشگر و کاری بودن. داخل همین بچه ها کسی بود که بخاطر معدل پایین از مدرسه اخراج شد، اما سال بعد پزشکی شهرکرد آورد. مدرسه تاثیرش حتی از فیلمای آموزشی هم تو قبولی کمتره. اما یه تاثیر مهم داره اونم رفقای شمان، تصور کن بغل دستی شما داخل قلم چی این جمعه رتبه 1 تا 50 کشور شده ، اصلا روت میشه حتی یه روز از سال بخاطر خستگی درس نخونی؟ تو هر کلاس ما حداقل 10 تا از این بچه ها داشتیم که معلم میومد دینی درس میداد طرف ته کلاس داشت تست میزد، آزمون میداد و ...
      مدرسه خوب نبود
      اما دانش آموزا دنبال یاد گرفتن بودن، دنبال تست بودن، دنبال بهره کشیدن از همون معلمی که کتاب درسی هم کامل مسلط نبود. اون معلم تکلیف نمیداد اما بچه ها دنبال تکلیف این هفته بودن. هیچ کدوم باهوش نبودیم فقط عین سگ درس میخوندیم و این هیچ افتخاری نداره . وظیفه دانش آموز درس خوندنه حالا تو هر شرایطی. با همین یه نکته خیلیا همون اول از دور رقابت کنار میرن چون یه عده فکر می کنند مدرسه باید خوب باشه تا دانش آموز قبول شه واقعیت امر اینه که همون حلی 1 تهران امسال رتبه تک رقمی میده ، رتبه 10 هزار هم میده. 40 هزار و 100 هزار هم مطمئن باشید میده.

حالا مدرسه شما باهاتون راه نمیاد. اذیت میکنه. چاره چیه؟ باید از تایمی که در اختیار داری بیشترین بهره رو بکشی. از تایم مُرده ات استفاده حداکثری کنی. از تایمی که داخل منزل در اختیارته بیشترین بازده رو بکشی. پنج شنبه و جمعه بترکون درس بخونی. یه سری از کلاسارو بپیچونی و بجای وقت تلف کردن واقعی درس بخونی. همه کار میشه کرد. اما دوست عزیز اگه هنوز تو رقابتی و دورت دوستای درس خون و پرتلاش هست اگه اون جو کنکوری بودن وجود داره خیلی راضی باش. شما برو وضعیت پشت کنکوری ها و اونایی که چپیدن تو خونه و با هیشکی در ارتباط نیستن ببین تا متوجه شی وضعیت اونا بهتره یا شما. من چن روز پیش داشتم با یه فارغ التحصیل حرف میزدم طرف میگفت از تیر 1401 تا الان جمعا 3 بار از خونه بیرون رفتم 2 بارش برای کنکور بوده یه بارش هم برای فوت اقوام. این آدم و کلا کسایی مثلش آرزوشونه تو جوی که شما قرار داری باشن و خودشون هم واقعا تلاش کنن تا همون سال اول به نتیجه دلخواه برسن چون واقعا کنکوری خوندن خودش یه جور حبس کشیدنه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام روزتون بخیر
      ممنون بابت پیشنهاد عالیتون
      واقعا هر لحظه که ویدیوها رو تماشا میکنم دعاتون میکنم
      فقط یک سوال اینکه من یک سری از مباحث ریاضی رو داخل سایت پیدا نمیکنم یعنی هنوز اماده نیستند؟

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوال دیگه ای که دارم این هست که برای درس های دیگه چه فیلم و معلمی رو پیشنهاد میدین که دقیقا مثل آقای قاسمی اینقدر عالی و پایه ای تدریس کنند؟و بتونم برای کنکور تیر ازشون استفاده کنم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh70 نمایش پست ها
      سلام روزتون بخیر
      ممنون بابت پیشنهاد عالیتون
      واقعا هر لحظه که ویدیوها رو تماشا میکنم دعاتون میکنم
      فقط یک سوال اینکه من یک سری از مباحث ریاضی رو داخل سایت پیدا نمیکنم یعنی هنوز اماده نیستند؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط bahareh70 نمایش پست ها
      سوال دیگه ای که دارم این هست که برای درس های دیگه چه فیلم و معلمی رو پیشنهاد میدین که دقیقا مثل آقای قاسمی اینقدر عالی و پایه ای تدریس کنند؟و بتونم برای کنکور تیر ازشون استفاده کنم
      1. سوال یک:
      به مرور فیلم های تدریس روی سایتش کامل میشه. البته از نظر من کسی که ریاضی ضعیفی داره اگر تا همین آخرین ویدیو که قرار داده ببینه (یعنی آخرین جلسه مثلثات) فکر نمی کنم دیگه بتونه ادعا کنه همچنان ریاضی من از پایه میلنگه. تقریبا تمام مباحث پایه ای از زیر صفر تدریس کرده . نمیخوام براش نوشابه باز کنم اما واقعا برای دانش آموز صفر عالیه. اما همچنان میگم شما بایستی چند صد صفحه کاغذ چرک نویس پر کنی و حداقل یه دو سه هزار تست برای کل مباحث بزنی تا بتونی یه 50 - 60 درصدی داخل کنکورت ریاضی جواب بدی.

2. سوال دوم:
      برای تمام فصل های فیزیک از درسنامه استفاده کن.
      فقط
      1. برای موج و نوسان یحیوی ببین که روش خاص و سریعی داره . اما چیزی که هست اگر با روشی که میگه حداقل 200 تست حل نکنی سر جلسه کنکور گیج میزنی.
      2. برای مدار اگر حذف نکردی میرحسینی ببین که باز نیاز به حداقل 200 تست خوب هست (با اولویت سوالات کنکور) تا جا بیفته برات. (اگر مدار رو حذف می کنی حتما مفاهیم اولیه فصل تا سر بهم بستن مقاومت ها باید بلد باشی وگرنه مغناطیس هم پریده)
      3. برای حرکت قضاتی ببین اما این رو از همین الآن بدان و آگاه باش که سر جلسه کنکور همین که تست حرکت دیدی اگر حداقل 300 سوال خوب و گلچین با دستای خودت (نه دبیر) با روشی که میگه حل نکرده باشی به هیچ عنوان دستت برای حل سوال آماده نیست دور سوال یه خط خوشگل میکشی و میری سوال بعدی یا اگر سوال ساده ای بود سعی میکنی با فرمول های روتین حل کنی و به خودت میخندی که چرا رفتم 10 جلسه 4 ساعتی قضاتی دیدم.
      4. برای لوله های u شکل فصل فشار از طرح درس ذهبی استفاده کن و جلسه ای که این مبحث رو میگه تماشا کن که قشنگ بحثش رو واست میشکافه.
      برای بقیه فصل ها و مباحث فیزیک به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم کلاس ببینی. از یه درسنامه خوب بخون و حداقل 200 سوال حل کن بعدا بیا کنکور تیر 1401 و دی رو حل کن اگر سوالش رو بلد نبودی که حل کنی به من لعنت بفرست که چرا بهت پیشنهاد دادم وقتت رو با فیلم نگذرونی. اول تستای کنکور سپس اگر فرصت شد تست های تالیفی شبیه ساز کنکور که میکرو پایه و 12 گاج این روند رو بهتر از کتاب دیگه ای رعایت کرده. در کل به سراغ تستای تالیفی آنچنانی نرو مگر زمانی که تست های کنکور کامل مسلط شدی.

برای شیمی:
      اگر مشکل پایه ای و بقولی هیچی بارت نیست پیشنهاد من اینه حداقل بیای و مسائل رو جدا یه کلاس خوب ببینی اما مفاهیم رو واقعا میشه از درسنامه خوند. حفظیات هم که دو سال اخیر مهم تر شدن باز هیچ کلاسی بخوبی درسنامه و کتاب درسی پوشش نمیده. در واقع پیشنهادم اینه شما فقط برای مسائل کلاس ببینی و مفاهیم رو خودت جلو بیاری . یه عده میگن فراهانی خوب درس میده و برای بچه های صفر مناسبه درست هم میگن ولی به این نکته اشاره نمیکنن که سالیانه طرف حداقل 60 جلسه 4 ساعتی تدریسه که شما فرصت کافی برای دیدنِ خالی هم فکر نکنم داشته باشی چه برسه پا به پای دبیر تست زدن. اما میتونی از نکته تست پارسالش استفاده کنی. برای مسائل هم میتونی نکته تست اسماعیلی ببینی پارسال یا دو سال قبلش. بهرحال تاثیر این کلاسا هیچ کدوم سر جلسه حس نمیشه چون شیمی کنکور به شدت وقت گیر شده دیگه بحث سر این نیست که شما این مبحث رو بلدی یا نه؟ بحث سر اینه آیا میتونی 17 - 18 تا تست شیمی رو داخل تایمش بزنی و یه درصد بیاری؟ اما حالا اگه حس میکنی یه کلاس خوب باعث میشه بهتر جلو بیای برای دلخوشی میتونی از این دوتایی که گفتم استفاده کنی و بعدش از هر فصل حداقل 300 تست بزنی.

برای زیست
      یه درسنامه خوب (مثلا طلایی ماز) بخون سپس بزن به دل تست. این دبیری که میگی وجود داره ولی خب چه فایده من الان بهت معرفی کنم؟ الان 60 جلسه کلاسش رفته میخوای بشینی تراکتوری ببینی ؟ واقعا فایده ای نداره . الان فقط درسنامه بخون و تست بزن تا به دوره و مرور بیشتر برسی. زیست واقعا 1 دور بستنش به هیچ دردی نمیخوره. شما 1 دور که تموم کردی تازه کارت شروع شده بایستی انقدر آزمون جامع و تک درس و ... بزنی تا درصدت برسه 40 بعدا 50 بعدا 60 . از یه درصدی به بعد دیگه روی 60 - 65 قفل میشی که دبیر خوب که بیاد ایده های جدید برات رو کنه و هایپرتستی که تو هیچ کتابی نیست بده کار کنی میتونه کمک کنه مثلا به 70 یا 75 برسی. مثلا فرهمندنیا(نکته تست یا ...) یا تستای زیست ماز و بقیه آزمونا. اما دوست عزیز بدان و آگاه باش کسی که یه دور هم زیست رو هنوز نخونده اگر ورود کنه به تستای ایده دار و بخواد از صفر جهش کنه روی 80 در واقع در حال دویدن روی تردمیله به هیچ جا نمیرسه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 10 بهمن 1401 در ساعت 20:46

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام واقعا ممنون و سپاسگزارم مرسی که انقدر دقیق و عالی توضیح میدین و همیشه در حال کمک هستین

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      دکتر جان بیا تو تاپیک با ریاضی اشتی کن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن