خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدوم مورد گفته شده در تاپیک مشمول حال شما هم میشه ؟

رأی دهندگان
    7. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • نداشتن آگاهی از رفتارهای یادگیری

3 42.86%
    • شکست خوردن در حفظ و نگهداری

3 42.86%
    • نداشتن آمادگی برای تغییر

3 42.86%
    • باورهای غلط

2 28.57%
    نظرسنجی با انتخاب چندگانه
    نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

یادگیرنده ناموفق کیه ؟

...

ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:36

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      چیزایی که گفتی درسته
      درباره خودم که دانشجوام میگم من هرروز تصمیم میگیرم که از امروز شروع کنم ولی دوباره تنبلی میکنم و این پروسه هرروز ادامه داره
      راهش برای من فقط یه یاعلی گفتنه بقیه رو نمیدونم
      یه یا علی بگم دس بزارم رو زانوم بلند شم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عزیزان خیلی مطالب اینجا مطرح شده و تشکر میکنم از Zero_Horizon به خاطر وقت و انرژی که گذاشت

اما دوتا نکته فرعی هم میگم یکی از دلایلی که افراد نمیخوان درس بخونن یا زود خسته میشن ضعیف بودن چشمشونه! (خواستید دلیلش رو توضیح میدم)
      یکی دیگش هم عدم تمرکز به خاطر بیماری ADHD هست-که این رو روان شناس و روان پزشک هردو میتونن تشخیص بدن و برای کنترل علایمش هم دارو هست

امیدوارم همگی تو زندگیتون موفق باشید

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      جالب بود ، من خودمم اعتیاد شدید به رویا پردازی دارم و دقیقا از همین عادت بدم ضربه میخورم و تمرکز ندارم
      راستی چند وقت بود تایپک درسی نزده بودی؟!
      چه کار خوبی کردی ، یه رونقی به فضای انجمن دادی
      بازم منتظرم تایپک های جدید هستم

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nakayama نمایش پست ها
      عزیزان خیلی مطالب اینجا مطرح شده و تشکر میکنم از zero_horizon به خاطر وقت و انرژی که گذاشت

اما دوتا نکته فرعی هم میگم یکی از دلایلی که افراد نمیخوان درس بخونن یا زود خسته میشن ضعیف بودن چشمشونه! (خواستید دلیلش رو توضیح میدم)
      یکی دیگش هم عدم تمرکز به خاطر بیماری adhd هست-که این رو روان شناس و روان پزشک هردو میتونن تشخیص بدن و برای کنترل علایمش هم دارو هست

امیدوارم همگی تو زندگیتون موفق باشید
      من تمرکزم ضعیفه ینی مریضم؟

adhdچی هست

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adame khob نمایش پست ها

adhdچی هست
      همون بیش فعالی خودمونه

https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%...A7%D9%84%DB%8C
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون از زیرو بخاطر روح دوباره دادن به تاپیک های مفید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

خیلی از روان شناس ها و روانپزشک ها هم سطحی نگرن
      چندتا علائم از دی اس ام حفظ کردن و تفکیک کردن ادما به این راحتی و سطحی نگری اسمش روانشاسی و روانپزشکی نیست

adhd و خیلی چیزای دیگه با اسم های لاکچری هم ، چیزایی نیستن که مشخص و قابل شناخت باشن به این راحتی... نمیشه انقدر سریع نتیجه گیری کرد
      هرکی تمرکزش ضعیف شده = adhd داره
      هرکی حال و حوصله درس خوندن نداره = چشمش ضعیفه

کاملا منطقیه روان پزشکی که 7 سال پزشکی خونده 4 سال تخصص یعنی 11 سال از عمرشو درس خونده شاید هزاران مریض adhd دیده سطحی نگره یه آدم رندم تو اینترات با خوندن مطالب از گوگل و دیدن 3 تا ویدیو دکتره کاملا منطقیه (منظورم شما نیستی مثال مقایسه ای برای ایرادی که روان شناسا و متخصصا تو زمینه تخصصیشون گرفتی بود)

adhd به راحتی قابل تشخیصه برای متخصصش نه افراد عادی
      حتما و صد در صد برید پیش دکتر متخصص یا روان شناس اینا تستای استاندارد مخصوص خودشون رو دارن و از روی اونا خیلی راحت میتونن تشخیص بدن

(مگه کسی گفت تو اینترنت سرچ کنن! یا فرآیند تشخیص آسونه؟! گفته شده برن پیش متخصص!! کسی که برای این مسایل درس خونده و بیمار دیده و تجربه کسب کرده)

لطفا راهنمایی غلط تو مواردی که میتونه روی کیفیت زندگی فرد و آیندش تاثیر داشته باشه نکنید

ویرایش توسط NaKayama : 07 بهمن 1401 در ساعت 14:31

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adame khob نمایش پست ها

adhdچی هست
      من خیلی آدم آروم و منطقی ای هستم اما روی مسایل مربوط به سلامتی اگر کسی بدون علم و تجربه راهنمایی غلط کنه اصلا خوشم نمیاد

لطفا برید پیش روان شناس یا روان پزشک این افراد سالها درس خوندن که بتونن همین بیماری هارو تشخیص بدن تستهای زیادی برای این امر وجود داره و به اندازه موهای سر شما مریض adhd دیدن

اگرچه همونطور که دوست عزیزمون بالا گفت اینکه هر عدم تمرکزی adhd هست رو نه کسی گفت نه کسی قبول داره اما علایم یک بیماری فیزیکی یا روانی میتونه تو افراد مختلف شدتش متفاوت باشه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      نخیر جناب
      حنی اگر یکی از بهترین استادای دانشگاه تهران این روشخصا به شما مطرح کرده باشه نظر بقیه منهای اون یه نفر میتونه متفاوت باشه!
      اگر بر فرض محال کلشون همون نظرو خدمت شما گفته باشن بازم غلطه چون گاید لاین داریم برای تشخیص اکثر بیماری های فیزیکی و روانی که تقریبا هر ساله آپدیت میشه (به روز میشه) توسط بهترین استاید روان شناسی و روان پزشکی دنیا (نه ایران) که خیلی بعید میدونم اون استاد عزیز در سطح این عزیزان باشه (البته در واقعیت وگرنه هم ایرانیا هم دکترای ایرانی فک میکنن بهترین های دنیا هستن ولی در واقعیت اینجوری نیست و شاید از هر 10 هزارتاشون یکی در سطح خوب تا خیلی خوب جهانی باشه)

If you are concerned about whether you might have ADHD, the first step is to talk with a healthcare provider to find out if the symptoms fit the diagnosis.
      The diagnosis can be made by a mental health professional, like a psychologist or psychiatrist, or by a primary care provider
      .
      این از سی دی سی برداشته شده مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها که یکی از مراجع رسمی برای همه کشورای دنیاس (که اعتبار این منبع هم به سادگی قابل اثباته) و منبع خیلی خلاصه هست منابع علمی و قابل استناد دیگه هم هستن که نیازی نمیبینم مطرح کنم کسی که بخواد متوجه بشه با همین میشه
      معنی خلاصش میشه دقیقا همون چیزی که بالا گفتم یعنی اولین قدم در تشخیص adhd مراجعه به متخصصه - به اون یکی از بهترین استاتیدهم اینارو یاد بدید بد نیست علمش به روز میشه

من شمارو نمیشناسم در مورد کسی که نمیشناسم یا موضوعی که اطلاعات کافی و قابل اثبات ندارم در موردش حرف نمیزنم - این همه من پیام فرستادم تو این انجمن یک مورد نمیتونی پیدا کنی که من منطقا به شکل قابل اثبات با منابع معتبر نتونم ازش دفاع کنم

اگر میخوای اینجوری در مورد تست ها هم صحبت کنی نیازی نیست باز کنی بحث رو چون اصلا من بحث بی معنی و منطق رو ادامه نمیدم چون
      تجربه همچین چیزی رو دیروز داشتم

من بحث رو اینجا تموم میکنم خواننده ها نظرات هردومون رو میتونن بخونن افراد باهوش و دارای اطلاعات کافی هستن که توانایی تحقیق دارن خودشون تصمیم میگیرن چیکار کنن (من میدونم هدف تو کمکه ولی هدف خوب و انسانی به معنی راهنمایی درست نیست)

به عنون جمله آخر هر علایم روانی داشتید که توی زندگی عادیتون و کارتون اختلال ایجاد میکنه لطفا یک سر به روان شناس یا روان پزشک بزنید اگر پشیمون شدید من هزینشو میدم!

ویرایش توسط NaKayama : 07 بهمن 1401 در ساعت 15:51

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      کاملا منطقیه روان پزشکی که 7 سال پزشکی خونده 4 سال تخصص یعنی 11 سال از عمرشو درس خونده شاید هزاران مریض adhd دیده سطحی نگره یه آدم رندم تو اینترات با خوندن مطالب از گوگل و دیدن 3 تا ویدیو دکتره کاملا منطقیه (منظورم شما نیستی مثال مقایسه ای برای ایرادی که روان شناسا و متخصصا تو زمینه تخصصیشون گرفتی بود)

adhd به راحتی قابل تشخیصه برای متخصصش نه افراد عادی
      حتما و صد در صد برید پیش دکتر متخصص یا روان شناس اینا تستای استاندارد مخصوص خودشون رو دارن و از روی اونا خیلی راحت میتونن تشخیص بدن

(مگه کسی گفت تو اینترنت سرچ کنن! یا فرآیند تشخیص آسونه؟! گفته شده برن پیش متخصص!! کسی که برای این مسایل درس خونده و بیمار دیده و تجربه کسب کرده)

لطفا راهنمایی غلط تو مواردی که میتونه روی کیفیت زندگی فرد و آیندش تاثیر داشته باشه نکنید

اینکه یه نفر صرفا متخصصه دلیل بر باسواد و کاربلد بودنش نیست!
      پس بنظرم منطقی نیس با یه اختلالی که یهویی باهاش مواجه شدیم سریع بدوییم بغل کسایی که اطمینانی نیست به درست بودن کارشون و تشخیصشون
      یا خودمون تشخیص بدیم که فلان اختلال و بیماری روانی رو داریم

چرا اینو میگم؟ چون خودم سر یه موضوعی پنهونی از خونواده با پرس و جو رفتم پیش یه روانپزشک مثلا معروف و کار بلد، چن تا سوال مسخره پرسید و تشخیص افسردگی و وسواس فکری داد و با یه مشت قرص که برا اسکیزوفرنی بود از همه جا بیخبر برگشتم خونه
      حالا جالب اینه خودم بهش گفتم افسردگی و وسواس فکری دارم و بدون چون و چرا تایید کرد( اونموقع اصلا نمیدونستم وسواس فکری با نشخوار ذهنی چه فرقی داره و ایشونم انگار نمیدونست!! )
      خلاصه فک کنم اگه میگفتم دو قطبیم اونم میپذیرفت و بازم دست خالی بر نمیگشتم خونه
      نه خبری از تست بود، نه تجربه ای که بخواد درست تشخیص بده

شانس اوردم همون روز یکی از اعضای خونواده که پزشکه این قرصارو دید و متوجه قضیه شد و همون روز اون قرصارو انداختم زباله

بعدش رفتم پیش روانشناس و بعد از چند ماه رفت و آمد و سوال و جواب و تست بقول شما، متوجه شدیم اصن من نه افسردگی داشتم نه وسواس فکری و مشکل چیز دیگه ای بوده

پس واقعا منطقی نیس که مشکلات و اختلالات روانی سریعا تشخیص داده بشن...
      گاهی وقتا حتی تو فصلای خاصی که آنفلوآنزا و کرونا و سرماخوردگی و ... تداخل پیدا میکنن تشخیصشون از هم برای پزشک سخت میشه
      چه برسه به مشکلات روح و روان که مثلا با یه اختلال تمرکز و چن تا علائم دیگه زود تشخیص adhd داده بشه...

ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط StarryNight نمایش پست ها
      اینکه یه نفر صرفا متخصصه دلیل بر باسواد و کاربلد بودنش نیست!
      پس بنظرم منطقی نیس با یه اختلالی که یهویی باهاش مواجه شدیم سریع بدوییم بغل کسایی که اطمینانی نیست به درست بودن کارشون و تشخیصشون
      یا خودمون تشخیص بدیم که فلان اختلال و بیماری روانی رو داریم

چرا اینو میگم؟ چون خودم سر یه موضوعی پنهونی از خونواده با پرس و جو رفتم پیش یه روانپزشک مثلا معروف و کار بلد، چن تا سوال مسخره پرسید و تشخیص افسردگی و وسواس فکری داد و با یه مشت قرص که برا اسکیزوفرنی بود از همه جا بیخبر برگشتم خونه
      حالا جالب اینه خودم بهش گفتم افسردگی و وسواس فکری دارم و بدون چون و چرا تایید کرد( اونموقع اصلا نمیدونستم وسواس فکری با نشخوار ذهنی چه فرقی داره و ایشونم انگار نمیدونست!! )
      خلاصه فک کنم اگه میگفتم دو قطبیم اونم میپذیرفت و بازم دست خالی بر نمیگشتم خونه
      نه خبری از تست بود، نه تجربه ای که بخواد درست تشخیص بده

شانس اوردم همون روز یکی از اعضای خونواده که پزشکه این قرصارو دید و متوجه قضیه شد و همون روز اون قرصارو انداختم زباله

بعدش رفتم پیش روانشناس و بعد از چند ماه رفت و آمد و سوال و جواب و تست بقول شما، متوجه شدیم اصن من نه افسردگی داشتم نه وسواس فکری و مشکل چیز دیگه ای بوده

پس واقعا منطقی نیس که مشکلات و اختلالات روانی سریعا تشخیص داده بشن...
      گاهی وقتا حتی تو فصلای خاصی که آنفلوآنزا و کرونا و سرماخوردگی و ... تداخل پیدا میکنن تشخیصشون از هم برای پزشک سخت میشه
      چه برسه به مشکلات روح و روان که مثلا با یه اختلال تمرکز و چن تا علائم دیگه زود تشخیص adhd داده بشه...

با تمام احترام کاملا مخالفم هیچ وقت نگفتم خودتون تشخیص بدید و چون یک نفر غلط تشخیص داده به این معنی نیست که بقیه هم قراره همونطور عمل کنن و اینکه نهایتا کسی که تشخیص درست داده بازم متخصص و تحصیل کرده و باتجربه در اون امر بوده!
      در هیچ کدوم از متن هایی که من فرستادم نگفتم عدم تمرکز یعنی adhd ' گفتم میتونه عدم تمرکز در نتیجه بیماری adhd باشه - منم نگفتم زود میشه تشخیص داد ولی صد در صد کسی که مشکل روانی ای براش ایجاد شده که مشکل تو زندگیش ایجاد میکنه باید بره پیش روان شناس یا روان پزشک هر کشورپیشرفته حتی نیمه پیشرفته دنیا هم بری این راهنما و گاید لاین برخورد با این افراده- خیلی عجیبه که من 3 تا متن فرستادم در راستای تاکید بر این مطلب بسیار ساده!!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن