خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکلی به نام خواب زیاد

سلام
      من دو سال هست که پشت کنکورم. مشکلی که دارم خواب زیادم هست. من معمولا شبها بین 2 تا 3 میخوابم و ظهر هم حدود 2 بیدار میشم. یعنی 12 ساعت میخوابم.
      آلارم گذاشتن هم جواب نمیده برام. چون فرضا اگر ساعت 8 صبح هم بیدار بشم نزدیک های ساعت 12 اینقدر احساس خواب آلودگی و خستگی میکنم که اصلا نمیتونم درس بخونم و دوباره میرم میخوابم از ساعت 12 ظهر تا 4-5 بعد از ظهر.

کسی راه حلی میتونه پیشنهاد کنه؟ حس میکنم بازدهیم شدیدا پایین اومده اینطوری

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samanmml نمایش پست ها
      سلام
      من دو سال هست که پشت کنکورم. مشکلی که دارم خواب زیادم هست. من معمولا شبها بین 2 تا 3 میخوابم و ظهر هم حدود 2 بیدار میشم. یعنی 12 ساعت میخوابم.
      آلارم گذاشتن هم جواب نمیده برام. چون فرضا اگر ساعت 8 صبح هم بیدار بشم نزدیک های ساعت 12 اینقدر احساس خواب آلودگی و خستگی میکنم که اصلا نمیتونم درس بخونم و دوباره میرم میخوابم از ساعت 12 ظهر تا 4-5 بعد از ظهر.

برو پیش دکتر متخصص معاینت کنه
      دلایلش خیلی متفاوت میتونه باشه ار چاقی و دیابت تا بیماری های تیرویید و قلب و ریه
      اگر خیلی خرو پف میکنی یا صداهای عجیب در میاری تو خواب شاید آپنه تو خواب داری خلاصه بیماری این هست که مجاری هوات تو خواب بسته میشه اکسیژن خونت کم میشه چند ثانیه از خواب بیدار میشی نفس میکشی میخوابی بدون اینکه بفهمی! و این هی تکرار میشه (توضیح سادشه کاملا اینجوری نیست)
      احتمال اینکه از نظر ژنتیکی کلا زیاد باید بخوابی هم هست مخصوصا اگر تو خانوادت کسی هست که اونم باید 10 تا 12 ساعت بخوابه و وقتی پا میشه انرژی زیادی داره - تو آپتنه معمولا تو طول روز هم خسته هستی با وجود اینکه خوابیدی

3. Top | #3
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samanmml نمایش پست ها
      سلام

سلام وقت بخیر
      احتمالا ورزش نمیکنید و خونتون غلیظه یا چربی خون بالا دارین

میزان تغذیه اتون و نوعشو اول یه برسی کنید و به سمت تعادل ببرین
      روزانه ورزش رو قرار بدین
      برای مثال بعد از بیدار شدن و عصر ها

خواب شبانه هم از ساعت 2 یا 3 بیارینش روی ساعت 1.5
      و از اونور خوابتون رو تنظیم کنین روی 8 تا 9 ساعت خوابیدن

این روند رو کم کم ببرید سمت استانداردش
      یعنی ساعت خوابتون بیاد روی ساعت 12
      و میزان خواب کل 7 ساعت باشه حدودا

ورزش و رژیم مناسب فراموش نشه
      و مواد ویتامین دار هم بیشتر مصرف کنین
      تحقیق کنید در این رابطه بهتون کمک میکنه

اما یادتون باشه این روند باید کم کم و به تدریج باشه

توصیه های دکترمون که نفر قبلی هست هم حتما مدنظر داشته باشین
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منم کم خونم ولی دیگ تهش ۸ ساعت خواب یا فوقش ۹ دیگ ۱۲ ساعت خیلی زیاده منطقی نیست برو دکتر یا حتی حجامت کن شنیدم جوابه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن