خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

Unhappy بدون کلاس نمیشه؟! واقعا از زندگی خسته شدم!

سلام دوستان
      روزتون بخیر باشه

من مدت زیادیه که واقعا با تمام وجود دارم تلاش می کنم اما بعضی وقت ها آدم چیزایی رو میشنوه که از زندگی سیر میشه.
      از خیلی ها شنیدم که دیگه کنکور دادن معنی نداره مگر کلاس فلان و بهمان استاد رو شرکت کرده باشی. در حالی که من تمام این 5 ماه سرم توی کتاب بوده و مداوم خوندم و تست زدم و تست زدم و تست زدم.
      خیلی ها میگن که کنکور دیگه از روال قبلیش خارج شده و کتاب های کمک درسی جوابگو نیستن. واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم با این حجم ناامیدی و فکر اینکه هر روز انقدر درس خوندن تا مرز نابودی برام هیچ فایده ای نداره.
      انگار دارم با یه حس پوچی عجیبی روبرو میشم.
      واقعا حقیقته که بدون کلاس و استاد نمیشه به جایی رسید؟ خواهش میکنم دلم رو الکی خوش نکنین.
      من خیلی تلاش کردم این چند ماه. واقعا الان که فکر می کنم همه اش بیهوده بوده دوست دارم دیگه زنده نباشم...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      روز بخیر
      اتفاقا به نظر من این حرفی که میزنن خیلی مسخرس
      کلاس فقط یه کمک جانبیه که مثلا اگه روی یکی دوتا درس که مشکل داری ثبت نام کنی
      نه اینکه بشه مرحله واجب شروع اموزش
      چرا که هرچیم بشه بازم باید بعد کلاس برگردی به کتاب تست و همون مراحلو طی کنی

اگه میبینی خودت داری خوب پیش میری و مباحثی که میخونیو درک میکنی پس روی مسیرت شک نکن
      فرض مثال اگه رو درسی مثل ریاضی خوبی و خودت خوب یاد میگیری پس دیدن کلاس برات بی فایدس و وقتتم تلف میکنه
      اما اگه یه درس هست که مشکل جدی داری اون موقع میتونی بهش به عنوان یه راه چاره نگا کنی

درباره حرف و گفته های بقیه هم بگم که اول نگا کن ببین کدومشون نتیجه خوبی تو کنکوراشون گرفته بودن که این حرفو میزنن حتی ممکنه وضع درسی خودت به مراتب از اونا بهتر باشه
      چون معمولا هیچ رتبه برتر کنکوری یا کسی که به یه شناختی از کنکور رسیده این حرفو نمیزنه

موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط absolute_0 نمایش پست ها
      سلام
      روز بخیر
      اتفاقا به نظر من این حرفی که میزنن خیلی مسخرس
      کلاس فقط یه کمک جانبیه که مثلا اگه روی یکی دوتا درس که مشکل داری ثبت نام کنی
      نه اینکه بشه مرحله واجب شروع اموزش
      چرا که هرچیم بشه بازم باید بعد کلاس برگردی به کتاب تست و همون مراحلو طی کنی

اگه میبینی خودت داری خوب پیش میری و مباحثی که میخونیو درک میکنی پس روی مسیرت شک نکن
      فرض مثال اگه رو درسی مثل ریاضی خوبی و خودت خوب یاد میگیری پس دیدن کلاس برات بی فایدس و وقتتم تلف میکنه
      اما اگه یه درس هست که مشکل جدی داری اون موقع میتونی بهش به عنوان یه راه چاره نگا کنی

درباره حرف و گفته های بقیه هم بگم که اول نگا کن ببین کدومشون نتیجه خوبی تو کنکوراشون گرفته بودن که این حرفو میزنن حتی ممکنه وضع درسی خودت به مراتب از اونا بهتر باشه
      چون معمولا هیچ رتبه برتر کنکوری یا کسی که به یه شناختی از کنکور رسیده این حرفو نمیزنه

موفق باشی
      خیلی ممنونم ازتون

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      خب چرا دانلود نمی کنی کلاس ها رو؟
      داخل تلگرام که ریخته.
      یه 4 تا بسته اینترنت شبانه بگیری همشونو میتونی دانلود کنی
      بعدا بشین مباحثی که تا الان خوندی رو داخل تایم های استراحت و بیکاریت رو دور تند ببین . اونجایی که تدریس میکنه رو اگه بلدی بزن جلو . اونجایی هم که سوال حل میکنه اول فیلم رو متوقف کن خودت حل کن بعدا بزن جلو اگه راه حلت درست بود.
      چه ایرادی داره
      اگه از کتابات کلافه شدی روزی 3 -4 ساعت کلاس ببین
      ولی اون کتابای لعنتی رو دور نریز
      فیلم رو بذار واسه تنوع
      من مطمئنم شما از کتابات خسته شدی، از روندی که داری طی می کنی خسته ای، از نتیجه ندیدن خسته ای
      ولی این راهش نیست
      اینکه بقیه با کلاس دیدن از شما جلو میزنن خیلی فکر جنون آمیزی هست،
      دوست عزیز شما بخاطر وسواس میخوای هیچ نکته ای رو از دست ندی یا حالا از بقیه فکر می کنی عقب موندی ولی تصورت کاملا غلطه. اون افرادی هم که کلاس می بینن به شدت از شمایی که تست زدی و مباحث زیادی رو تثبیت کردی عقبن، شما 3 صفحه زیست شناسی رو شاید 15 مین بخونی و سریع وارد تستش بشی ولی اون بنده خدایی که فرهمندنیا داره میبینه همون 3 صفحه شما رو یک دور دبیر میاد 3 ساعت تدریس میکنه، یک دور خودش باید بره لااقل 6 ساعت بخونه و تست بزنه. فکر میکنی این آدم وقت میکنه به دور دوم و سوم و چهارم برسه؟ واقعا فکر میکنه روند این آدم درسته تو زیستی که فقط وابسته است به مرور زیاد؟ یکی که 1 دور بسته هرچقدرم خفن فکر میکنی چند درصد کلیات هر فصل تو ذهنش باقیه؟ جزئیات چطور؟ واقعا چقدر از نکات شکل های کتاب یادش هست؟ واقعا فکر می کنی این افراد در کنکور نتیجه می بینن؟ اگر اینطوری فکر می کنی حتما کلاس ببین و کلاس رو هم اصل کارت قرار بده تا خودت متوجه شی مسیر درست الزاما اون راهی نیست که اکثر افراد طی میکنن. کلاس ها رو بعنوان یه کار تفریحی در کنار کتابات دنبال کن. چند جلسه ای ببین هر هفته تا یکم روحیه بگیری. مثلا من دوستی داشتم که این میومد زمان ما که دی وی دی رایج بود از 6 صبح تا 1 - 2 ظهر برنامه اش رو فول اجرا میکرد حالا بعد ناهار یکی دو ساعت دی وی دی یحیوی رو میدید. دوباره ساعت 4 -5 عصر شروع میکرد به درس خوندن و شب که برمیگشت خونه (کتابخونه بودیم) دی وی دی نگاه می کرد تا اون تایمی که میخواد بخوابه. همین یارو رتبه اش 900 شد . چرا؟ بخاطر کلاس رفتن؟ بخاطر دی وی دی؟ نه ! بخاطر اینکه سرش داخل کتاباش بود همیشه دنبال یاد گرفتن بود خسته نمیشد. دلش رو کلاس و کتاب نمیزد. عاشق این بود که همیشه و در همه حال درس بخونه. درس خوندن ماهیت قشنگی نداره . شما کلاسا رو عاملی برای پیشرفت خودت میدونی ولی من بهت قول میدم یعنی این رو ضمانت میکنم که شما اگر از همین امروز کتابات رو بریزی دور و هر 4 درس رو کلاس ببینی دقیقا 4 ماه دیگه اونارم ول میکنی چون یه عده میگن فقط با کلاس دیدن نمیشه به جای خاصی رسید که درست هم میگن.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 04 بهمن 1401 در ساعت 10:17

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SARA_H83 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      روزتون بخیر باشه

من مدت زیادیه که واقعا با تمام وجود دارم تلاش می کنم اما بعضی وقت ها آدم چیزایی رو میشنوه که از زندگی سیر میشه.
      از خیلی ها شنیدم که دیگه کنکور دادن معنی نداره مگر کلاس فلان و بهمان استاد رو شرکت کرده باشی. در حالی که من تمام این 5 ماه سرم توی کتاب بوده و مداوم خوندم و تست زدم و تست زدم و تست زدم.
      خیلی ها میگن که کنکور دیگه از روال قبلیش خارج شده و کتاب های کمک درسی جوابگو نیستن. واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم با این حجم ناامیدی و فکر اینکه هر روز انقدر درس خوندن تا مرز نابودی برام هیچ فایده ای نداره.
      واقعا حقیقته که بدون کلاس و استاد نمیشه به جایی رسید؟ خواهش میکنم دلم رو الکی خوش نکنین.
      من خیلی تلاش کردم این چند ماه. واقعا الان که فکر می کنم همه اش بیهوده بوده دوست دارم دیگه زنده نباشم...
      سلام عزیزم. کلاس ها واقعا چیز خاصی نمیگن اگه میخوای میتونی توی تلگرام یه جلسه رو دانلود کن ببین اونوقت میفهمی هیچ چیز خاصی نمیگن و همه نکات توی کتابها و تستاشون هست و الکی وقت میگیره. کلاس برای کسی خوبه که خود خوان نمیتونه از روی کتابها یاد بگیره و مشکل آموزشی زیادی داره اگه از کتابها یادمیگیری و مشکلی نداری پس به کلاس نیازی هم نداری اتفاقا باید خوشحال باشی چون در وقتت صرفه جویی میشه و میتونی تست بیشتری کار کنی. توی کنکور تسلط مهمه که تسلط با تست و تکرار و مرور به دست میاد. کلاس هم شرکت کنی تا تست نزنی به درد نمیخوره. توی کنکور واقعا مهمه که روحیه اتو حفظ کنی و کار خودتو انجام بدی و تلاش کنی.
      موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درست می فرمایید
      ممنونم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pcstud نمایش پست ها
      سلام عزیزم. کلاس ها واقعا چیز خاصی نمیگن اگه میخوای میتونی توی تلگرام یه جلسه رو دانلود کن ببین اونوقت میفهمی هیچ چیز خاصی نمیگن و همه نکات توی کتابها و تستاشون هست و الکی وقت میگیره. کلاس برای کسی خوبه که خود خوان نمیتونه از روی کتابها یاد بگیره و مشکل آموزشی زیادی داره اگه از کتابها یادمیگیری و مشکلی نداری پس به کلاس نیازی هم نداری اتفاقا باید خوشحال باشی چون در وقتت صرفه جویی میشه و میتونی تست بیشتری کار کنی. توی کنکور تسلط مهمه که تسلط با تست و تکرار و مرور به دست میاد. کلاس هم شرکت کنی تا تست نزنی به درد نمیخوره. توی کنکور واقعا مهمه که روحیه اتو حفظ کنی و کار خودتو انجام بدی و تلاش کنی.
      موفق باشی
      ممنون عزیز

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیزم اولا این ذهنیت رو بذار کنار که تو کلاس ها نکته های عجیب غریب میگن و شمایی که تو این کلاسا شرکت نمیکنی عقبی از دیگران. البته کلاس هم خوبی های خودشو داره روند اموزش رو بهتر میکنه و بهتر متوجه میشی ولی اینم قانون و تبصره داره بعضیا رو میبینم پاشونو میندازن رو پاشون با کلی چیپس و پفک و خوردنی میشینن پای لپتاب انگار فیلم سینماییه اگه مبحثی رو مشکل داری به نظرم میتونی از کانالا نگاه کنی تازه میتونی بذاری رو سرعت 2x که کلی تو وقتت صرفه جویی میشه. در کل به عنوان کسی که ریاضی و زیستو کلاس میرم و محاسبات شیمی رو میتونم بگم کلاس کمک کننده هست ولی به شرطیکه خودت بعد بری تستاشو بزنی. البته من خیلی ضعف داشتم تو درسا و سطح شما رو نمیدونم تو چه وضعیتی هستین.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینم بگم کنکور امسال ثابت کرد کسی که زحمت کشیده عرق ریخته میتونه نتیجه خوبی بگیره نه کسی که از صبح تا شب نشسته پای فیلم. کو اون دبیر ریاضی که با کلی عدد گذاری و جادو جمبل سر بچه های کنکوری بیچاره رو کلاه میذاشت ؟؟؟؟ ایشون سر جلسه جواب میده یا خود بچه ها؟؟؟ بله سر جلسه تنهای تنهایی.. خودتی و خودت... نه دبیر x میاد سوالا رو برات حل میکنه نه معجزه ای از اسمون نازل میشه. من کنکور دی رو که دادم همه بعد جلسه انگیزه گرفته بودن میگفتن میریم کلی میخونیم برای تیر میدونی چرا؟؟؟ ما ها کلاه بزرگی سرمون رفته... بدون اینکه بدونیم درگیر جوسازی مافیای کنکور شدیم که کنکور اله و بله... خیلی سخته و تنها کسایی موفق میشن که تو همایش اقای x و نکته و تست خانم بهمانی شرکت کردن. در حالیکه کنکور امسال خیلی روتین بود... و حقیقتا کنکور تیر هم همینطور خواهد بود تلاش کن و پا پس نکش امیدوارم بعد کنکور تیر از اینکه تسلیم نشدی از خودت تشکر کنی نه اینکه حسرت بکشی که کاش درگیر حرفای مضخرف نمیشدم کنکور این بود!!!!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nadiiia نمایش پست ها
      اینم بگم کنکور امسال ثابت کرد کسی که زحمت کشیده عرق ریخته میتونه نتیجه خوبی بگیره نه کسی که از صبح تا شب نشسته پای فیلم. کو اون دبیر ریاضی که با کلی عدد گذاری و جادو جمبل سر بچه های کنکوری بیچاره رو کلاه میذاشت ؟؟؟؟ ایشون سر جلسه جواب میده یا خود بچه ها؟؟؟ بله سر جلسه تنهای تنهایی.. خودتی و خودت... نه دبیر x میاد سوالا رو برات حل میکنه نه معجزه ای از اسمون نازل میشه. من کنکور دی رو که دادم همه بعد جلسه انگیزه گرفته بودن میگفتن میریم کلی میخونیم برای تیر میدونی چرا؟؟؟ ما ها کلاه بزرگی سرمون رفته... بدون اینکه بدونیم درگیر جوسازی مافیای کنکور شدیم که کنکور اله و بله... خیلی سخته و تنها کسایی موفق میشن که تو همایش اقای x و نکته و تست خانم بهمانی شرکت کردن. در حالیکه کنکور امسال خیلی روتین بود... و حقیقتا کنکور تیر هم همینطور خواهد بود تلاش کن و پا پس نکش امیدوارم بعد کنکور تیر از اینکه تسلیم نشدی از خودت تشکر کنی نه اینکه حسرت بکشی که کاش درگیر حرفای مضخرف نمیشدم کنکور این بود!!!!
      خیلی ممنونم ازت نازنین
      حس قشنگی بهم دادی.
      تلاش می کنم دیگه درگیر حواشی نشم.
      امیدوارم به جایگاهی که لایقشی برسی جانم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اشتباه میگن
      اتفاقا برعکس
      لااقل برای من که اینطوره
      گوش نده

اون کلاسا فقط تجارته
      و پر کردن جیب استادا
      ----

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون از همگی بخاطر راهنمایی

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      از بهمن تا اخر اسفند همههه چی دست به دست هم میده از تلاش دست برداری و تنبلی کنی
      اینو من نمیگم همه کنکوریا میگن
      این دوماه رو اگه با این حس ها مقابله کنی و به تلاشت ادامه بدی قطعا موفق میشی
      دقیقا سال اولی که کنکور دادم تو همبن برهه زمانی همین فکرایی که اومده سراغ تو سراغ من اومد
      من ناامید شدم و دست کشیدم از درس خوندن
      تو اینکارو نکن ادامه بده

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      روزتون بخیر باشه

مشکل شما این هست که کنکور رو خیلی خیلی با ارزشتر از چیزی که وافعا هست میدونید
      هدف شما از دادن کنکور چیه؟ قبولی از یک رشته و احتمالا یک شهر مورد نظر- چرا؟ چون فک میکنی به اون رشته علاقه داری و برات اعتبار و پول میاره یا چون اون شهر رو دوست داری
      حالا اگر رشته مد نظرت نشد چی میشه؟ هیچی! باید یک چیز دیگرو انتخاب کنی و ادامه بدی که بهش علاقه داری و میتونه برات اعتبار و پول بیاره!! این میتونه رشته دانشگاهی دیگه ای باشه یا بدنسازی یا مدلینگ یا هر چیز دیگه ای که اصلا الان بهشون حتی فکرهم نمیکنی
      کنکور شناخته شده ترین و منطقی ترین (برای نوجوونا و جوونا البته) راه رسیدن به رشته مد نظر (اکثرا پزشکی بعد دندان و دارو و مهندسی) و پس از اتمام به احتمال زیاد رسیدن به اعتبار و پول هست اما کنکور زندگی تورو مشخص نمیکنه همونطور که گفتم یک راه از هزاران راهی هست که تو زندگیت باهاشون روبرو میشی که ایندت رو میسازن
      پتانسیل تو و خیلیای دیگه که این متن رو میخونن خیلی بیشتر از این هست که فقط به کنکور محدود و با نتیجه کنکور مشخص بشه

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      روزتون بخیر باشه

دوست من پارسال رتبش حدود 800 شد تو منطقه 2 که بدترین رتبه هارو میده
      تو 3 سال دبیرستانش هیچ کلاسو هیچ مشاوریم نداشت
      البته این موضوع شخصیه ی نفر با کلاس یاد میگیره ی نفر هم میتونه خودش بخونه که چه بهتر وقتش تلف نمیشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن