خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

سوالات غیر روتین ریاضی تجربی دی ماه ۱۴۰۱

سلام
      سوالات کنکور دی ۱۴۰۱ تو درس ریاضی رشته تجربی کاملا از ساختار روتین ومعمول رشته تجربی خارج شده علت هم تقریبا معلومه(روشهای مضحک عدد گذاری یه دبیر که همه میشناسیم)من تمام کتابای بازارو بررسی کردم و میتونم بگم هیچکدوم از کتابها نتونستن خودشونو به طراح ریاضی برسونن برخلاف زیست که از سال ۹۴ کتابها خوب اپدیت شدن ،من فقط سوالات آزمون سازمان سنجشو نزدیک کنکور دیدم یعنی ادبیات و سبک سیاق سوالا مثل کنکوره،سوال من اینه که الان چیکار کنیم واقعا هیچ دبیر و کتابی در حد کنکور دوسال اخیر نیست،البته کنکور تیرماه ۱۴۰۱ باز یه کمی بهتر شد اما الان و ۱۴۰۰ سبک و سیاق کاملا عوض شده،پیشنهادتون چیه چه کتابیه ؟ممنون میشم بگید
      ویرایش توسط farzaddd : 03 بهمن 1401 در ساعت 22:30

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چرا اینقد آریان حیدری رو مقصر میدونید؟روشی ک میگی رو کل ایران یاد گرفتن دیگه . اگه سوالی باشه که با این روش حل بشه همه میزنن
      ʏօʊ ɖʀǟա ֆȶǟʀֆ ǟʀօʊռɖ ʍʏ ֆƈǟʀֆ

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hanamm نمایش پست ها
      سلام منظورتون استاد حیدری هستش..
      اما بنظرم در اشتباهید ایشون فقط عدد نمیزارن من پارسال شاگردشون بودم و همه ی سوالات کنکور مطابق جزوشون بود..
      امسال هم اینجوری بود یعنی کل سال رو عدد میزارن بعید میدونم ...
      اگ اینجوری بود من امسالم دوباره کلاسشونو نمیرفتم
      و به عقیدم با تست بیشتر با سبک جدید کنکور مقابله میشه کرد
      وهمه کتاب ها تست ها رو تکرار میکنن چون کشش رو ندارن سالات فراتر از حد دانش اموز ها بیارن
      اگ کل کتاب تست های دنیا رو هم بگیری ولی مفهوم اولیه رو ندونی فایده نداره
      و نیاز نیست همش ۱۰۰ بود ۵ تا بزن ولی حقتو بگیر ازش...
      قانون کنکور اینه...
      عذرمیخوام اگ زیاد روی کردم
      ممنون از نظرت

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      سلام
      سوالات کنکور دی ۱۴۰۱ تو درس ریاضی رشته تجربی کاملا از ساختار روتین ومعمول رشته تجربی خارج شده علت هم تقریبا معلومه(روشهای مضحک عدد گذاری یه دبیر که همه میشناسیم)من تمام کتابای بازارو بررسی کردم و میتونم بگم هیچکدوم از کتابها نتونستن خودشونو به طراح ریاضی برسونن برخلاف زیست که از سال ۹۴ کتابها خوب اپدیت شدن ،من فقط سوالات آزمون سازمان سنجشو نزدیک کنکور دیدم یعنی ادبیات و سبک سیاق سوالا مثل کنکوره،سوال من اینه که الان چیکار کنیم واقعا هیچ دبیر و کتابی در حد کنکور دوسال اخیر نیست،البته کنکور تیرماه ۱۴۰۱ باز یه کمی بهتر شد اما الان و ۱۴۰۰ سبک و سیاق کاملا عوض شده،پیشنهادتون چیه چه کتابیه ؟ممنون میشم بگید
      من فکر می‌کنم نحوه‌ی خوندن ریاضی با درسی مثل زیست به شدت متفاوته. توی زیست دبیرا میگن که تا می‌تونید بیشتر تست بزنید تا با «انواع نگارش متن سوال و گزینه‌ها» آشنا بشید. و طبیعتا هرچی بیشتر تست بزنید، بیشتر متوجه میشید کجای کتاب اهمیت بیشتری داره.
      اما توی ریاضی باید سعی کنید تا هرچه بیشتر به اون «قالب فکری» نزدیک‌تر بشید. یعنی حتی اگر 100 تست از یه مبحث حل کنید باز ممکنه تست 101م به شدت غافلگیرتون کنه. پس توی ریاضی لزوماً تست بیشتر تضمین کننده‌ی درصد خوب نیست؛ بلکه پرورش اون قدرت ذهنی حل مسئله و فکر کردن خارج از چهارچوب میتونه کمک‌کننده‌تر باشه
      باید به نوعی زندگی کنید که گویی برای دومین بار به دنیا آمده‌اید
      و اینک خطاهایی که در زندگی نخست انجام داده بودید را اصلاح می‌کنید...

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوالات آزمون ماز و قلم چی حل کنید
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Haniel نمایش پست ها
      من فکر می‌کنم نحوه‌ی خوندن ریاضی با درسی مثل زیست به شدت متفاوته. توی زیست دبیرا میگن که تا می‌تونید بیشتر تست بزنید تا با «انواع نگارش متن سوال و گزینه‌ها» آشنا بشید. و طبیعتا هرچی بیشتر تست بزنید، بیشتر متوجه میشید کجای کتاب اهمیت بیشتری داره.
      اما توی ریاضی باید سعی کنید تا هرچه بیشتر به اون «قالب فکری» نزدیک‌تر بشید. یعنی حتی اگر 100 تست از یه مبحث حل کنید باز ممکنه تست 101م به شدت غافلگیرتون کنه. پس توی ریاضی لزوماً تست بیشتر تضمین کننده‌ی درصد خوب نیست؛ بلکه پرورش اون قدرت ذهنی حل مسئله و فکر کردن خارج از چهارچوب میتونه کمک‌کننده‌تر باشه
      ولی خیلی از دبیرا معتقدن تو ریاضی زیاد تست زدن و تو زیست زیاد متن کتاب خوندن مهمه

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها
      سوالات آزمون ماز و قلم چی حل کنید
      بازم فرمت سوالا مثل کنکور نیست تو ریاضی تغییر زیاد داشتیم خیلیا بهش بی توجه شدن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بازم فرمت سوالا مثل کنکور نیست تو ریاضی تغییر زیاد داشتیم خیلیا بهش بی توجه شدن
      بنظرم نباید اغراق کرد و نباید هم نادیده گرفت
      سوالات ریاضی وقت گیر تر شده و خلاقیت میطلبه
      دیگه قرار نیست +70 یا 80 بشه یه درصد ایده آل
      الان 50 هم ایده آل محسوب میشه شایدم کمتر سال 400 کلی زیر هزار داشتیم با ریاضی 20/30/40 قراره نسبت به بقیه بهتر بزنیم
      همین.
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها
      بنظرم نباید اغراق کرد و نباید هم نادیده گرفت سوالات ریاضی وقت گیر تر شده و خلاقیت میطلبه دیگه قرار نیست +70 یا 80 بشه یه درصد ایده آل الان 50 هم ایده آل محسوب میشه شایدم کمتر سال 400 کلی زیر هزار داشتیم با ریاضی 20/30/40 قراره نسبت به بقیه بهتر بزنیم همین.
      اره درست میگی اینم حرف درستی بود

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ولی خیلی از دبیرا معتقدن تو ریاضی زیاد تست زدن و تو زیست زیاد متن کتاب خوندن مهمه
      فکر می‌کنم درست متوجه منظور من نشدید
      من گفتم اگرچه باید زیاد و متنوع تست زد، اما نباید تو حل تست‌ها دنبال یه الگوریتم تکرار شونده‌ی خاصی بگردیم. بلکه باید از طریق حل تست، قدرت حل مسئله رو تو خودمون پرورش بدیم.
      زیست رو مثال زدم چون سال آخر دبیرستان تجربی بودم و رتبه‌ی زیر 4 هزار شدم؛ یه چیزایی ازش سرم میشه
      باید به نوعی زندگی کنید که گویی برای دومین بار به دنیا آمده‌اید
      و اینک خطاهایی که در زندگی نخست انجام داده بودید را اصلاح می‌کنید...

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Haniel نمایش پست ها
      فکر می‌کنم درست متوجه منظور من نشدید
      من گفتم اگرچه باید زیاد و متنوع تست زد، اما نباید تو حل تست‌ها دنبال یه الگوریتم تکرار شونده‌ی خاصی بگردیم. بلکه باید از طریق حل تست، قدرت حل مسئله رو تو خودمون پرورش بدیم.
      زیست رو مثال زدم چون سال آخر دبیرستان تجربی بودم و رتبه‌ی زیر 4 هزار شدم؛ یه چیزایی ازش سرم میشه
      الان متوجه شدم کاملا موافقم ممنونم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ریاضی‌نردبام‌ندیدید‌چطو یه؟

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      ریاضی‌نردبام‌ندیدید‌چطو یه؟
      دیدم رویکرد نظام قدیمی داره ،تنها کتابی که نزدیک بود هرکول بود

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اون معلم ریاضی که فکر میکنین کوچکتر از این حرفاست که بتونه تاثیر گذاری کنه. سبک سوالات از ایده های جدید پیروی میکنه تا احتمال تقلب و انتشار کلید در صورت لو رفتن سوالات کاهش پیدا کنه و سوالات خیلی زمان گیرو غافلگیرکننده برای دبیرها باشن.
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Biomedical Eng نمایش پست ها
      اون معلم ریاضی که فکر میکنین کوچکتر از این حرفاست که بتونه تاثیر گذاری کنه. سبک سوالات از ایده های جدید پیروی میکنه تا احتمال تقلب و انتشار کلید در صورت لو رفتن سوالات کاهش پیدا کنه و سوالات خیلی زمان گیرو غافلگیرکننده برای دبیرها باشن.
      همینو میگم این باعث شده تمام منابع بازار جا بمونن،

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن