خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Arrow رده بندی دانشگاه های علوم پزشکی

انواع رده بندی ها زیاده، از تعداد مقالات و تعداد اساتید و...
      از شما میخوام براساس معیارهای خودتون (میزان دهن پرکنی، میزان علاقه به محیط و فضای دانشگاه، بیمارستان محل آموزش و...) رده بندی خودتون رو بگید. لطفا بین پنج تا ده تای اولی رو بگید.
      توی رشته های علوم پزشکی فقط
      فرض کنید دارید انتخاب رشته میکنید و رشته مشخصه فقط باید اولویت های دانشگاهتون رو بنویسید.
      میخوام ببینم فارغ از رده بندی های مختلف، توی ذهن آدما رتبه بندی دانشگاه ها چطوریه

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra6 نمایش پست ها
      انواع رده بندی ها زیاده، از تعداد مقالات و تعداد اساتید و...
      از شما میخوام براساس معیارهای خودتون (میزان دهن پرکنی، میزان علاقه به محیط و فضای دانشگاه، بیمارستان محل آموزش و...) رده بندی خودتون رو بگید. لطفا بین پنج تا ده تای اولی رو بگید.
      توی رشته های علوم پزشکی فقط
      فرض کنید دارید انتخاب رشته میکنید و رشته مشخصه فقط باید اولویت های دانشگاهتون رو بنویسید.
      میخوام ببینم فارغ از رده بندی های مختلف، توی ذهن آدما رتبه بندی دانشگاه ها چطوریه
      تو ذهن من اینه. در واقع اینجوری بیشتر میپسندم:
      ۱ تهران
      ۲ شهید بهشتی
      ۳ شیراز
      ۴ مشهد
      ۵ ایران
      ۶ اصفهان

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دانشگاه تهران
      شهید بهشتی
      تبریز
      ایران
      شیراز
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ...

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اینطوری که نمیشه اینقدر کلی مقایسه کزد
      واسه هر رشته ای یه دانشگاه بهتره
      واسه یه رشته علوم پزشکی تهران بهتره
      واسه یه رشته دیگش( مثل توانبخشیا) ایران بهتره
      مثلا واسه دارو اهواز از بهتریناس
      و...

اصلا کلی نمیشه گفت

ولی اگه اصرار داشته باشیم کلی بگیم چیزی که من تو انتخاب رشته اکثر دوستام میشنیدم
      تهران و بهشتی و ایران و شیراز رو از بقیه جاها بیشتر میپسندیدن ولی بازم میگم کلی نمیشه گفت...

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      الان به اینا فکر نکنین حالا
      دوران انتخاب رشتا با اینکه عالمه وسواس به خرج دادم بازم میتونستم بهتر انتخاب رشته بکنم و الان جای دیگه باشم بنظرم برای رشته پزشکی:
      تهران
      شهید بهشتی
      ایران
      مشهد
      شیراز
      اصفهان
      تبریز
      ....
      از نظر علمی شیراز بهتر از مشهد اما امکانات مشهد بیشتره.
      و إن لو إستقاموا علی الطریقة لأسقیناهم ماء غدقا
      ویرایش توسط Fatemeh873 : 29 دی 1401 در ساعت 17:53

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      دانشگاه علوم پزشکی ایران به هیچ وجه جزء سه چهارتای اول نیست.
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

7. Top | #7
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      دانشگاه های تهران رو اول میگن چون تهران پایتخته مگه نه با دقت بیشتر ببینی میفهمی (از لحاظ علمی)شیراز نه تنها پایین تر از تهران نیست به نظرم بالاتر هم هست...رتبه برترهای شیراز اکثرا خود شیراز رو میزنن نمیزنن تهران
      شیراز قطب پزشکی ایرانه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بهترین دانشگاه های پزشکی ایران تو معتبرترین رده بندی دانشگاهی دنیا یعنی qs به شکل زیر میباشد

دانشگاه علوم پزشکی تهران 301-350
      دانشگاه علوم پزشکی شیراز 701-800

دیگه هیچ کدوم از دانشگاه های علوم پزشکی ایران جزو 1000 دانشگاه برتر پزشکی دنیا نیستن - اگر کسی توانایی انتخاب داره یکی ازین دوتارو انتخاب کنه بعدها برای مهاجرت (اگر خواستید) خیلی مهمه چون بقیه کشورا براشون هیچ اهمیتی نداره خود ایران چه رتبه بندی روی دانشگاهاش داره یا رتبه برترهای کنکور چیو انتخاب میکنن! اونا از روی موسسه های رتبه بندی و ارزش گذاری برتر دنیا عمل میکنن

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یعنی الان اگه شما بین ایران وشیراز یکیو انتخاب کنید شیرازو اول میزنید؟

عجب!

یکی از دلایلی که رتبه علوم پزشکی ایران رتبه ش خوب نیست نبود دانشکده دندان و داروسازی (داروسازی فقط بصورت پردیس بین الملل )هستش

فدراسیون جهانی کاردرمانی، هر ۷ سال یکبار گروه های آموزشی کاردرمانی، دانشگاه های علوم پزشکی را براساس فعالیت های آموزشی و بالینی مورد ارزیابی کمی و کیفی قرار می دهد. گروه آموزشی کاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در آخرین ارزیابی که در سال ۲۰۱۹ صورت گرفته ، برای سومین دوره متوالی مورد تأیید این سازمان قرار گرفته و این تاییدیه تا سال ۲۰۲۶ برقرار است. این تاییدیه به این معنی است که مدارک دانشجویان کارشناسی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی ایران تا پایان سال ۲۰۲۶ مورد قبول این فدراسیون و تمامی دانشگاه ها و مراکز کاردرمانی معتبر جهان است.

کتابخانه مرکزی این دانشگاه به عنوان برترین کتابخانه دانشگاهی وزارت بهداشت و کتابخانه ملی پزشکی ایران شناخته شده‌است.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

• نقل قول نوشته اصلی توسط Dillon نمایش پست ها
        یعنی الان اگه شما بین ایران وشیراز یکیو انتخاب کنید شیرازو اول میزنید؟

من صد درصد شیراز رو انتخاب میکنم چون من خارج کشور زندگی کردم درس خوندم و میخوام برای تخصص برای کانادا اقدام کنم و میدونم چی با ارزشه تو انتخاب دانشگاه از کسایی که در این زمینه اطلاعات کافی و به روز دارن هم میتونید بپرسید
      تو رتیه ای که برای دانشگاه ها مطرح کردم فقط دانشکده های پزشکی مطرح شده (دندان پزشکی و دارو سازی جزو دانشکده پزشکی محصوب نمیشن)
      در مورد اطلاعاتی که برای رتبه بندی دادی هم اینا 5 معیار در رتبه بندی دانشگاه ها برای کیو اس هست و این رتبه بندی برای سال 2022 بود
      Five components are used to rank universities in the QS World University Rankings by Subject 2022

• Academic reputation
      • Employer reputation
      • Research citations per paper
      • H-index
      • International Research Network (by broad-faculty area)
      • خلاصه وارش این هست که 5 فاکتور اهمیت داره
      • شهرت و جایگاه آکادمیک و علمی
      • شهرت و جایگاه کارمندان (منظور اساتید هست)
      • این به این معنی هست که مقاله های علمی دانشگاه چقدر مراجعه بهشون شده در نشریه های معتبر
      • The h-index is an author-level metric that measures both the productivity and citation impact of the publications, initially used for an individual scientist or scholar
      • اچ ایندکس یعنی از نظر جایگاه علمی جهانی اساتید این دانشگاه چقدر اعتبار دارن
      • IRN Index = L / ln(P),where P is the distinct count of international partners (higher education institutions) and L is the distinct count international locations represented by them.
        اینم خلاصه وارش این هست که این دانشگاه و اساتیدش چقدر با دانشگاه ها و اساتید معتبر دیگه همکاری داشتن و مقالات با ارزشی ارایه دادن

• این مواردی که شما مطرح کردی حالا از کدوم سایت خوندی در رابطه با کیو اس غلطه ولی این به این معنی نیست که مثلا دانشگاه ایران سطحش پایینه بلکه به این معنی هست که توی معتبرترین موسسه رتبه گذاری دنیا در مبحث پزشکی دانشگاه شیراز بالاتره و در دنیا هم دیدگاه همه دانشگاه ها همینه

مدرک هیچ کدوم از داشنگاه های ایران حتی علوم پزشکی تهران رو هیچ کشور معتبری قبول نداره (ترکیه ام قبول نداره!) شما باید بیای آزمون بدی نمرشو آوردی معادل سازی میشه اگر نیاز باشه 6 ماه تا 1 سال واحدهایی که مورد نیازه اما پاس نکردی تو ایران رو پاس میکنی بعد

ویرایش توسط NaKayama : 02 بهمن 1401 در ساعت 16:22

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تهران که هیچ از حجم مقالاتش و تحقیقاتی که میکنن معلومه چه خبره اونجا و البته اساتیدش

ولی شیراز خفن ترین دانشگاه پزشکی ایرانه از نظر بالین . بزرگترین مرکز پیوند درجهان چه از نظر توان علمی و چه از نظر تعداد هم تو شیراز واقع شده ( بیمارستان ابو علی سینا). کلا خیلی خفنه . در ضمن تا همین چند سال پیش هم تدریس به زبان انگلیسی بود تو شیراز / اساتیدشم که دیگه نگم ._.

" چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 02 بهمن 1401 در ساعت 20:40

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها

این کلا تو رشته پزشکی یه چیز نرمالیه شما حتی مدرکت رو از آلمان هم بگیری بخوای بری امریکا باید معادلسازی کنی .
      چون آزموناشون متفاوته
      فقط فکر کنم آمریکا کانادارو قبول داره و کانادا هم آمریکا رو چون هر دوتاشون usmle دارن فک کنم
      البته اطلاعات دقیقی ندارم صرفا چیزی رو میگم که شنیدم
      در کل این مورد برای بقیه کشور ها هم هست شما از ایران بخوای بری جیبوتی تو رشته پزشکی باید معادلسازی کنی
      از آلمان بخوای بیایی ایرانم باید معادلسازی کنی .
      دوست من ترکیه دندان میخونه ولی میگه مدرکم مورد قبول المان و ایران نیست . و باید معادلسازی کنم
      نه عزیزم اطلاعات ناقصه - آمریکا مدرک پزشکی داشنگاه هایی که مورد تایید انجمن دانشگاه های پزشکی جهان هستن رو قبول داره اما تو آمریکا با مدرک پزشکی عمومی نمیتونی پزشکی کنی باید تخصص بگیری و آمریکا مدرک تخصص هیچ کشوریو قبول نداره جز خودش - آزمونش اسمش usmle هست که 3 تا مرحله داره مهمش 1 و 2 هست و چیزای دیگه داره که به این تاپیک ربطی نداره
      نه آمریکا تحصص کانادارو قبول نداره مدرک پزشکی عمومیش رو قبول داره مال ترکیرم قبول داره مال ایرانم قبول داره (اونایی که تو لیست هستن) و آزمون کانادا اسمش mccqe هستش که 2 مرحلس اما مرحله یک مهمه
      دوستت تو دانشگاه در پیت ترکیه میخونه (احتمال زیاد خصوصی) دانشگاه های ترکیه اتفاقا مورد تایید آلمان هستن صرفا با گرفتن مدرک زبان میتونی اونجا آزمون تخصص بدی که خیلی آسونه نسبت به آمریکا و کانادا و حتی دانشگاه هایی داره ترکیه (مثل کوچ استانبول حاجت تپه و...) که اگه تخصص قبول شی میتونی ادامه تخصصت رو تو آلمان بدی یعنی حتی آزمون تخصص آلمان هم نمیخواد

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن