خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Unhappy بالاخره روز کنکور. چیکار کنیم؟

توی مقاله های روی سایتا که میگردی خسته و گمراهت میکنند.‌یکی نوشته قبل کنکور دوغ بخور که به کاهش استرس کمک میکنه! یکی میگه حتما با خودت آب ببر که سر جلسه بدنت بی آب نشه، یکی میگه اصلا آب اجازه نمیدند ببری!
      بیاید یکی به منی که سالها از درس و امتحان و کنکور دور بودم بگه این آخر هفته که کنکوره باید چیکار کنم؟ فرض کنیم شب قبل ساعت نه خوابیدم و صبح ساعت پنج بیدار شدم، رفتم دست و روم رو شستم و مسواکم رو زدم، حالا بعدش؟؟
      سوال یه کم ناجور به نظر میاد ولی در شرایط استرس فعلی نیاز دارم بهش فکر کنم و براش برنامه داشته باشم.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      آب میدن فک کنم
      ویفر هم میدن
      ولی خوراکی میزارن ببری

منم استرس گرفتم چرا؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از شب کنکور شروع میکنیم
      ساعت هفت تا نه شب شام مامان پز که ترجیحا خیلی سنگین و چرب نباشه میل کنید (حد اکثر تا نه شامو بخورید!)مثل همه روز های دیگه اندازه خودتون رو بلدید دگ

نه تا ده تمام وسایل مورد نیاز از مداد پاکن کارت ورود به جلسه و شناسنامه رو آماده کنید یا چک کنید وسایل مورد نیاز فردا کامل باشه

لباس و پوشاک هم قاعدتا از قبل تدارک دیدید .

ساعت ده تا یازده آلارم رو تنظیم کنید (از پنج زودتر نشه از شش دیر تر نشه)

و بدون گوشی بخوابید! چون خود گوشی عامل بیخوابیه و حتی اگه بگی میخوام موزیک گوش بدم و .. افکارت همزمان با موزیک پلی میشه
      خب به محض ورود به تخت افکار شوم حجوم میارن تا نزارن بخوابی تنها راه غلبه
      تکرار یک جمله مشخص زیر زبونتونه این جمله میتونه ذکر باشه
      میتونه سوره یا آیه قرآن باشه میتونه فارسی باشه شما تمام تمرکزت رو میزاری روی تکرار این جمله و اینقدر تکرار میکنی تا وارد حالت خلسه و خواب بشی . اگرم راحت می خوابی و استرس نداری که مرحبا .

صبح بیدار میشی و روتین هارو انجام میدی صبحانه کااامل میل میکنی (حتما یه مشت کشمش یا خرما بریز بالا ) و بار سفر میبندی
      بعضی حوزه ها خوراکی اجازه میدن ببری بعضی نه ولی اگه لازم داری ببر نهایتا نمیزاره ببری تو دگ
      خودشون سیصد سی سی اب و یه بیسکوییت میدن

تنظیم کنید 7/15 حوزه باشید تا بیاید وارد بشید و صندلی پیدا کنید 7/30 شده تو این نیم ساعت مدام مراقبا میان میرن
      و گوینده یچیزایی میگه
      شما تو این نیم ساعت استراتژی های خودت رو مرور کن
      دفترچه اول و پاسخبرگ اول پخش میشه
      و چند آیه قرآن و شرووع

مراقب باز کردن بسته باشید با آرامش باز کنید خبری نیست
      نفس های عمیییق هر چند دقیقه یکبار فراموش نشه

مهم نیست سوالات براتون سخته یا آسون با تمرکز کامل فقط به سوالاتی که بلدید جواب بدید سوالات رو به ترتیب آسان به سخت
      جواب بدید و توی یه سوال گیر نیفتید (شاید لازم باشه چندور بری تا آخر دفترچه و برگردی )بهر حال همه ی سوالات رو باید ببینید ولی تشخیص بدید کدوم سادس کدوم سخته کدوم دامه کدوم وقت گیره

جنگ جنگ تا اعلام
      داوطبان گرامی وقت تمام است
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      آب ببرین سر جلسه برای نوشیدن. البته خیلی ها آفتابه لازم خواهند داشت.
      خرما یا شکلات ببرین از این خرماها که یک نفره هستن.
      تغذیتون روزهای قبل کنکور هرچی بود همون نگه دارین. اگه معتاد قهوه هستین صبح کنکور قهوه رو فراموش نکنین.
      دسمال کاغذی هم یادتون نره به هیچ وجه. چون قراره از سرما به گرما برین احتمال نیاز به پاک کردن بینی زیاده
      امروز و ففردا هم ترجیحا یه بار برین حوزه کنکور و برگردین خیلی خوب میشه ناخودآگاه استرس رو کم میکنه.

استرس نداشته باشین تا موفق بشین.. به هر حرفی هم الکی بها ندین
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

5. Top | #5
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra6 نمایش پست ها
      توی مقاله های روی سایتا که میگردی خسته و گمراهت میکنند.‌یکی نوشته قبل کنکور دوغ بخور که به کاهش استرس کمک میکنه! یکی میگه حتما با خودت آب ببر که سر جلسه بدنت بی آب نشه، یکی میگه اصلا آب اجازه نمیدند ببری!
      بیاید یکی به منی که سالها از درس و امتحان و کنکور دور بودم بگه این آخر هفته که کنکوره باید چیکار کنم؟ فرض کنیم شب قبل ساعت نه خوابیدم و صبح ساعت پنج بیدار شدم، رفتم دست و روم رو شستم و مسواکم رو زدم، حالا بعدش؟؟
      سوال یه کم ناجور به نظر میاد ولی در شرایط استرس فعلی نیاز دارم بهش فکر کنم و براش برنامه داشته باشم.
      سلام

من سرمو بزنم کجا الان؟

صبح بیدار میشی یه صبحونه میخوری وسایلتو برمیداری و یاعلی میری سرجلسه

میشینی چیزایی که بلدی رو با کمال خونسردی حل میکنی

تحویل میدی میای خونه

دیگه دوغ بخورم و کربوهیدرات موز چقدره و اینا رو ول کن عزیزمن

اصل کار اینه انرژی کسب کنی بری ازمون بدی بیای

همین
      تو به تحریک فلک، فتنه ی دوران منی
      من به تصدیق نظر، محو تماشای توام...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعاً شب آزمون خیلی بده ، من یادمه ساعت ۱۱ رفتم بخوابم تا ساعت ۲ بیدار بودم ، فقط ۴ ساعت خوابیدم ، راستش نفهمیدم اون روز چی شد ، همه توصیه هارو دوستان گفتن ، فقط میتونم بگم شب موقع خواب استرس نداشته باش ، خوابت به فنا بره ، مثل من به فنا میری

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      جغد های کنکوری
      (این کارو به هیچ عنوان به خروس ها پیشنهاد نمیدم)
      اگه مطمئنید شب رو نمیتونین بخوابین
      ساعت 8 شب آزمون یا مثلا یک ساعت زودتر که اثر کنه یه ملاتونین (یا دو تا اگه میدونی نمیوفتی با یکیش ولی خب بیشتر از یک قرص نخورید بهتره چون کسل میکنه) میل کنید. اتاقو هم تاریک کنید زور بزنید تا بخوابید. (از 8 بخواب تا ساعت 3 اینا البته ممکنه وسطش مثلا ساعت 12 اینا بیدار شی چون عادت نداشتی ولی مهم نیست دوباره سعی کن بخواب بری)
      از 3 تا 6 صبح یکم زیست ورق بزنید تا استرستون کم شه. شما چون جغد بودی این تایم احتمالا مغزت بازده خوبی داره و بهتر میفهمی داری چیکار میکنی. در ثانی با توجه به اینکه زیست اولین درس هست این کار خیلی آرامش میده بهت.

جغد های عزیز که ساعت خواب شون هنوز تنظیم نیست این چیزی که گفتم رو امتحان کنید و خودتونو الکی گول نزنید که من مثلا ساعت 11 شب آزمون تو خواب نازم . اون شب حتی مرغ و خروس ها که عمری ساعت 9 و 10 شب میخوابیدن به مشکل میخورن (استرس و ...)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پارسال که نه اجازه دادن آب ببریم داخل نه خرما نه هیچی .
      من چند روز پیش داشتم یه سخنرانی از دکتر مکری میدیدم یه قسمت جالبش این بود که میگفت مغزتون هیچ وقت گلوکز کم نمیاره و همیشه سوخت و ساز جوری تامین میشه که بهش برسه گلوکز و این داستانا که قندم افتاده روزه ام (توی ماه رمضون بود سخنرانیش) مغزم کار نمیکنه و اینها همشششش تلقینه البته گفت برای فعالیت فیزیکی درسته که ماهیچه هاتون کم میاره ولی درباره مغز این صادق نیست . پس خودتو درگیر خوراکی و اینها نکن الکی و بدون که به مغزت گلوکز خواهد رسید سرجلسه حتی اگر کیک و ساندیس خورت نکنن ☺

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zahra6 نمایش پست ها
      والا تو حوزه ما یکی از بچه ها یه بطری نوشابه رو توش عرق سگی ریخته بود اورده بود هی میخورد.کسی ام نفهمید اخر کار که میخاستیم پاشیم بریم تلو تلو میخورد

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط itzhosein نمایش پست ها
      والا تو حوزه ما یکی از بچه ها یه بطری نوشابه رو توش عرق سگی ریخته بود اورده بود هی میخورد.کسی ام نفهمید اخر کار که میخاستیم پاشیم بریم تلو تلو میخورد
      از یه طرف داشتیم تست میزدیم از یه طرف دیگه پوکیده بودیم ازخنده..
      شب کنکورم یه شبه مثه بقیه شبا
      اگر هر شب فک کنی کاری که امروز کردی برای کنکورته و فک کنی فردا کنکور داری برات راحت میشه شب کنکور

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      جغد های کنکوری
      ساعت 8 شب آزمون یا مثلا یک ساعت زودتر که اثر کنه یه ملاتونین (یا دو تا اگه میدونی نمیوفتی با یکیش ولی خب بیشتر از یک قرص نخورید بهتره چون کسل میکنه) میل کنید. اتاقو هم تاریک کنید زور بزنید تا بخوابید. (از 8 بخواب تا ساعت 3 اینا البته ممکنه وسطش مثلا ساعت 12 اینا بیدار شی چون عادت نداشتی ولی مهم نیست دوباره سعی کن بخواب بری)
      از 3 تا 6 صبح یکم زیست ورق بزنید تا استرستون کم شه. شما چون جغد بودی این تایم احتمالا مغزت بازده خوبی داره و بهتر میفهمی داری چیکار میکنی. در ثانی با توجه به اینکه زیست اولین درس هست این کار خیلی آرامش میده بهت.

جغد های عزیز که ساعت خواب شون هنوز تنظیم نیست این چیزی که گفتم رو امتحان کنید و خودتونو الکی گول نزنید که من مثلا ساعت 11 شب آزمون تو خواب نازم . اون شب حتی مرغ و خروس ها که عمری ساعت 9 و 10 شب میخوابیدن به مشکل میخورن (استرس و ...)
      دکتر عزیز من ملاتونین تاثیرش چند ساعت بعد بیدار شدنشونم میتونه بمونه میرن سر آزمون گیج میزنن (حالا عوارضی مثل دل درد و اینا نده) یک سال زحمت کشیدن به باد فنا میره همینجوری از تو سایت که نسخه نمیپیچن برا ملت از تو بعیده

چای و قهوه کلا هرچی کافئین داره نخورید شب قبل آزمون که بتونید بخوابید اگره دکتر درست میگه استرس باعث میشه نتونید بخوابید و از نظر زمانی دکتر خوب گفته ساعت 8 شب بندازید اما تاثیر دارو تو هر جنسیتی با وزن و ژنتیک متفاوت متفاوته

ویرایش توسط NaKayama : 28 دی 1401 در ساعت 00:45

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NiLQwoV نمایش پست ها
      آب میدن فک کنم
      ویفر هم میدن
      ولی خوراکی میزارن ببری

منم استرس گرفتم چرا؟
      اتفاقا دسته بیل هم بهت نمیدن ... خوراکی چی؟ اون مال دوران دقیانوس بود ...
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب دوستان گویا تقلب امسال با توجه به
      ادعایی که معاون سازمان سنجش کرده به صفر میرسه
      واقعا دم پورعباس گرم که اینقدر مرد با لیاقتی هست

معاون سازمان سنجش: هنگام برگزاری آزمون برق سالن قطع می‌شود تا در تاریکی تقلبی که روی کاغذ نوشته‌اند را نتوانند بخوانند.
      وی در ادامه افزود: هنگام ورود به جلسه در چشم هر داوطلب سه قطره آب‌لیمو ریخته خواهد شد تا تقلب را درست نبیند.
      و بعد ذکر کرد: شیر کاکائویی که در جلسه آزمون توزیع می‌شود حاوی مسهل است تا داوطلب با فشاری که برای نگه داشتن خودش خواهد داشت به تقلب فکر نکند.
      اشاره‌ای هم به این مطلب داشت که از شب قبل از برگزاری کنکور امسال کابل دکل‌های فشار قوی بریده خواهد شد‌.
      سد لتیان و سد طالقان با دینامیت تخریب خواهد شد تا سیلی که ایجاد می‌شود عواملی که در بیرون از جلسه کنکور، تقلب می‌رسانند را به خود مشغول کند.
      طبق توافق‌نامه امنیتی که با روسیه داریم نیروی هوایی این کشور آماده است در صورت گزارش تقلب سوله‌های محل برگزاری آزمون را هدف قرار دهد.
      روز قبل از برگزاری آزمون برادر یا خواهر یا پدر یا مادر تمام داوطلبان بازداشت شده و شش ماه بعد پس از اطمینان از عدم انجام تقلب توسط آنها، با قید وثیقه آزاد خواهند شد.
      I'll destroy the entire world

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      جغد های کنکوری

مهدی من این ازمون رو همینطوری ثبت نام کردم و فقط میخوام برم سرجلسه ، امکان نشتن طولانی ندارم حتی یک ساعت (البته فعلن )
      ایا اجازه میدن من بعد زیست بیام بیرون از ازمون ؟
      چون اگر اجازه ندن و کل سه ساعت بمونم باید همونجا دراز بکشم

و بقیه اگر اطلاعی دارن

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alix_Sb نمایش پست ها

مهدی من این ازمون رو همینطوری ثبت نام کردم و فقط میخوام برم سرجلسه ، امکان نشتن طولانی ندارم حتی یک ساعت (البته فعلن )
      ایا اجازه میدن من بعد زیست بیام بیرون از ازمون ؟
      چون اگر اجازه ندن و کل سه ساعت بمونم باید همونجا دراز بکشم

و بقیه اگر اطلاعی دارن
      تا جایی ک میدونم اجازه نمیدادن قبلنا
      اگه توانایی نشستن طولانی ندارید با هماهنگی جایی واستون در نظر گرفته میشه ک دراز بکشید البته نمیدونم همون روز آزمون باید هماهنگ کنید یا قبلش
      هم‌کلاسی من همینجوری کنکورشو داده بود زمان ما

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن