خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NiLQwoV نمایش پست ها
      یه چیزی بگم یهویی یادم افتاد
      من زمان دبیرستان یه دوستی داشتم برادرش دامادشون رو همون سال کنکور این دوستم کشته بود
      کلی دعوا و شلوغی و اینا داشت تو خونشون
      فکرشو کن چخبر بوده

بعد بهش میگفتیم چطور تو این شرایط درس میخونی ؟گفتش یکی دیگه زده طرف رو کشته به من چه
      من فقط باید به هدفم برسم
      همون سال شد رتبه (دقیق یادم نیست ولی تو رنج های ۱۰۰تا ۱۸۰ بود ) رفت دندون پزشکی
      خواستم بگم زیاد به خودت تلقین نکن

فقط به هدفت فکر کن
      یه هندزفری با موزیک ارامش بخش یا تمرکز بزار
      یا گوشگیر صنعتی
      و تمام
      چطوووووری اخهههههه😥😥😥😯😯
      چقدر قوی بودن دوستتون
      احسنت بهشون ⁦👌🏻⁩⁦👌🏻⁩⁦👌🏻⁩

ببخشید ولی واقعا چطوری ؟ ببینید مثلاً وقتی مامان و بابا ی من دعوا میکنن چطوری توجه نکنم و به درس خوندنم ادامه بدم. لطفاً اگه راهکاری دارید ممنون میشم بگید ⁦🙏🏻⁩

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh_1234 نمایش پست ها
      چطوووووری اخهههههه
      چقدر قوی بودن دوستتون
      احسنت بهشون ⁦⁩⁦⁩⁦ ⁩

ببخشید ولی واقعا چطوری ؟ ببینید مثلاً وقتی مامان و بابا ی من دعوا میکنن چطوری توجه نکنم و به درس خوندنم ادامه بدم. لطفاً اگه راهکاری دارید ممنون میشم بگید ⁦⁩
      خدایی برات مهمه که مامان بابات دعوا میکنن؟
      یکم منطقی نگاه کن
      مامانت و بابات دعوا میکنم
      هیچکدوم تو نیستی
      اونا دعوا میکنن آشتی میکنن
      کی این وسط ضرر میکنه ؟

تو
      تو ضرر میکنی چون وقت و انرژی و تمرکزت رو از دست دادی بخاطر موضوعی که بهت مربوط نیس

باید خودتو قانع کنی که هیچی بجز درس مهم نیس
      یه مدت کر باش
      کور باش
      بعدش به کور و کر بودن عادت میکنی و دیگه به این چیزا توجه نمیکنی
      من فقط همین کارو کردم که برام مهم نباشه و تمرکزم بهم نریزه

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh_1234 نمایش پست ها
      ببخشید با هدفون آهنگ بی کلام میذارید؟
      یا از صداگیر های صنعتی که شکل هدفون هست استفاده میکنید ؟
      نه با هدفون هیچ اهنگی گوش نمی دم.
      هدفون معمولیه. فقط کمی صداهای اطرافم کم میشه.

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

خدایی برات مهمه که مامان بابات دعوا میکنن؟
      یکم منطقی نگاه کن
      مامانت و بابات دعوا میکنم
      هیچکدوم تو نیستی
      اونا دعوا میکنن آشتی میکنن
      کی این وسط ضرر میکنه ؟

تو
      تو ضرر میکنی چون وقت و انرژی و تمرکزت رو از دست دادی بخاطر موضوعی که بهت مربوط نیس

باید خودتو قانع کنی که هیچی بجز درس مهم نیس
      یه مدت کر باش
      کور باش
      بعدش به کور و کر بودن عادت میکنی و دیگه به این چیزا توجه نمیکنی
      من فقط همین کارو کردم که برام مهم نباشه و تمرکزم بهم نریزه
      متشکررم

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چیزی بگم یهویی یادم افتاد
      من زمان دبیرستان یه دوستی داشتم برادرش دامادشون رو همون سال کنکور این دوستم کشته بود
      کلی دعوا و شلوغی و اینا داشت تو خونشون
      فکرشو کن چخبر بوده

بعد بهش میگفتیم چطور تو این شرایط درس میخونی ؟گفتش یکی دیگه زده طرف رو کشته به من چه
      من فقط باید به هدفم برسم
      همون سال شد رتبه (دقیق یادم نیست ولی تو رنج های ۱۰۰تا ۱۸۰ بود ) رفت دندون پزشکی
      خواستم بگم زیاد به خودت تلقین نکن

فقط به هدفت فکر کن
      یه هندزفری با موزیک ارامش بخش یا تمرکز بزار
      یا گوشگیر صنعتی
      و تمام
      عجب آدم باحالی بوده

6. Top | #21
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      هندفری بزار اگر خیلی جلوی صدا رو نمیگیره موزسک پلی کن توش دیگه فک نمیکنم سروصدای َلوغی حواستو پرت کنه

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درکت میکنن منم تیزهوشانی بودم و سال هاست پشت کنکورم امسالم هنوز شروع نکردم مخصوصا بعد کرونا که مشکلات روحی و جسمی گرفتم ولی دیگه میخوام تموم کنم این وضعیتمو

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hanamm نمایش پست ها
      سلام زیبا بانو
      امیدوارم عالی باشه حال دلت
      سروصدا مشکل من بود اوایل دوتا خواهر شوخ تو خونه داشتم و دارم ....
      اما من ساعت خوابمو تغییر دادم شب ها به جای ۱۲ زودتر میخوابم ۴ صبح بیدارمیشم اینجوری تا بیدار بشن تایم کافی دارم برای درس های سختم برا بقیه تایم ها
      پنبه بعلاوه هدفون رو گوشم میداشتم البته اینم بگم خواهرکوچیکم صبح تا ظهر با من تنهاس خونه ....
      خلاصه الان عادت کردم بهش هرکاری بکنی سروصدا هست نمیشه نباشه باید عادت کرد چون خوابگاه بری بدتره...
      من مادرم خودش زمان قدیم که کنکور داشته با اون همه جمعیت خانوادش و خواهرهای قد و نیم قدش و بچه های خواهرش دزس میخوند....
      اون زماان نه هدفون نه پنبه نه گوش گیر نبوده بلکه اراده بوده بلکه عشق بوده
      اوکی سر وصداس اما ۵ مااه بیشتر نمونده گور بابای خواب پس گور بابای سروصدا
      اره زیست انقدر شیرینهه که من متوجه این ها نمیشم اره فیزیک رو بیا تجسم کنم بجای تیز کردن گوش برای شنیدن حرف های مامان و خاله
      اره شیمی رو میشه جوری خوند وقتی ساعت رو میبینی جدول تناوبی روببینی ساعت دو یغنی هلیم و...
      ریاضیات که شیرین ترینه جوری تحلیل کنم سوالات رو که نفهمم کی اومد تو اتاق... فرمولاش جوری تو ذهنم باشه که نتونم روچیز دیه ایی تمرکز کنم
      زمین هم اینجوری....
      خلاصه بچسب ب درست که امسال برسی بهش حتی اگه هلاک شدی...
      کسی نمرده از هلاک شدن
      برا من دعا کن که برسم بهش.... بوس به کلت گلی
      ⁦⁩⁦⁩ان شالله که برسی
      منم برسم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا بازقندی نمایش پست ها
      سلام منم دقیقا شرایطم مثه خودته . 1400 اصلااا نخوندم اینقد ک سه تادرسو افتادم . رتبم شد 55 هزار منطقه دو . 1401 شدم بیست هزار منطقه دو . امسال اصلا شروع نکردم هنوز . دارم از استرس میمیرم . تیزهوشان بودم و دوستام همشون پزشکی و دندون و دارو این چیزا میخونن . خستمم
      دقیقااا منممم😢

10. Top | #25
      Nsi
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیزم
      اولین نکته اینکه میتونی توی اکثر سالن مطالعه ها یه قسمت وی ای پی وجود داره یه اتاق جداگانه داره کلا میتونی استفاده کنی ولی قیمتش بالاتره اگه این هم نه باید یادبگیری مقابله کردن رو
      درراه رسیدن به هدف ادم باید با همه مقابله کنه با مادرش مقابله کنه با عمه اش عمو همسایه از همه مهمتر با خودش مقابله کنه ذهن ما راحت طلبه مشخصه درس حوصله سربره کاملا مشخصه که با کوچیکترین محرکی ذهن میخواد رهایی پیدا کنه از درس برای همینه با کوچیکترین صدا هی یه چیزی ته دلتو قلقلک میده که پاشی از پای درس
      باید مقابله کنی باید
      باید خودتو بسازی چون توی عید شرایط بدتر هم میشه مثال کم نداریم بذار منم یکی بزنم برات ببین دایی من رتبه برتر شد دایی ام تعریف میکنه که اینقدر روی درس تمرکز میکرده اینقدر ذهنشو وادار به درس خوندن میکرده و جوری حواسش پای درس بوده که خاله ام یکبار رفته توی اتاق نیم ساعت داشته حرف میزده دایی ام حتی متوجه حضور اون هم نشده بود اینجوری خوندن قشنگه مگه نه با شرایط عالی خونه ساکت همه گوش به فرمانت تمام منابع کنکور تکمیل یه صبح شنبه زود هم بیدار شده باشی که دیگه ببخشید ولی هرکی باشه میخونه اگه تونستی توی شرایط سخت بخونی لایق قبولی ای بذار یه چیز دیگه ام برت تعریف کنم شوهر عمه ام میگه ما توی خوابگاه همش بازی میکردیم سرو صدا اینا میگه همه بچها وقتی میخواستن درس بخونن میرفتن کتابخونه ولی یکی بود میشست وسط شلوغی میخونده میگه واکنش نشون میداده یعنی ما جیع میزدیم یهو تکون میخورده ولی حتی برنمیگشته به سختی عادت میکرد میگفت تنها کسی که بین همه ما دکتراشو گرفت همون بود چرا چون عادت داد ذهنشو به تمرکز عادت داد که بخونه میگفت تنها کسی که وقتایی کتابخونه بسته بود و ما فردا امتحان داشتیم میشست درسشو میخوند
      حالا جدا از این مثال ها که کم هم نیستن میتونی راهکار های ساده تری هم داشته باشی مثلا صبح زودتر بیدار شدن یه راهکار خوبیه چون توی خواب کسی سروصدا نمیکنه راحتی مثلا ساعت خوابت 10 شب تا 3 صبح باشه 3 بیدار شی تا 8 هم بخونی 5 ساعت باز یه استراحت کنی یا شب بیدار موندن که البته به خاطر اینکه کنکور صبح برگزار میشه این خیلی پیشنهاد نمیشه

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nsi نمایش پست ها
      سلام دوست عزیزم
      اولین نکته اینکه میتونی توی اکثر سالن مطالعه ها یه قسمت وی ای پی وجود داره یه اتاق جداگانه داره کلا میتونی استفاده کنی ولی قیمتش بالاتره اگه این هم نه باید یادبگیری مقابله کردن رو
      درراه رسیدن به هدف ادم باید با همه مقابله کنه با مادرش مقابله کنه با عمه اش عمو همسایه از همه مهمتر با خودش مقابله کنه ذهن ما راحت طلبه مشخصه درس حوصله سربره کاملا مشخصه که با کوچیکترین محرکی ذهن میخواد رهایی پیدا کنه از درس برای همینه با کوچیکترین صدا هی یه چیزی ته دلتو قلقلک میده که پاشی از پای درس
      باید مقابله کنی باید
      باید خودتو بسازی چون توی عید شرایط بدتر هم میشه مثال کم نداریم بذار منم یکی بزنم برات ببین دایی من رتبه برتر شد دایی ام تعریف میکنه که اینقدر روی درس تمرکز میکرده اینقدر ذهنشو وادار به درس خوندن میکرده و جوری حواسش پای درس بوده که خاله ام یکبار رفته توی اتاق نیم ساعت داشته حرف میزده دایی ام حتی متوجه حضور اون هم نشده بود اینجوری خوندن قشنگه مگه نه با شرایط عالی خونه ساکت همه گوش به فرمانت تمام منابع کنکور تکمیل یه صبح شنبه زود هم بیدار شده باشی که دیگه ببخشید ولی هرکی باشه میخونه اگه تونستی توی شرایط سخت بخونی لایق قبولی ای بذار یه چیز دیگه ام برت تعریف کنم شوهر عمه ام میگه ما توی خوابگاه همش بازی میکردیم سرو صدا اینا میگه همه بچها وقتی میخواستن درس بخونن میرفتن کتابخونه ولی یکی بود میشست وسط شلوغی میخونده میگه واکنش نشون میداده یعنی ما جیع میزدیم یهو تکون میخورده ولی حتی برنمیگشته به سختی عادت میکرد میگفت تنها کسی که بین همه ما دکتراشو گرفت همون بود چرا چون عادت داد ذهنشو به تمرکز عادت داد که بخونه میگفت تنها کسی که وقتایی کتابخونه بسته بود و ما فردا امتحان داشتیم میشست درسشو میخوند
      حالا جدا از این مثال ها که کم هم نیستن میتونی راهکار های ساده تری هم داشته باشی مثلا صبح زودتر بیدار شدن یه راهکار خوبیه چون توی خواب کسی سروصدا نمیکنه راحتی مثلا ساعت خوابت 10 شب تا 3 صبح باشه 3 بیدار شی تا 8 هم بخونی 5 ساعت باز یه استراحت کنی یا شب بیدار موندن که البته به خاطر اینکه کنکور صبح برگزار میشه این خیلی پیشنهاد نمیشه
      سلامی دوباره

دوستان مشکل من حل نشد که نشد
      ببینین من امسالرو هم گفتم ولش کن همه روزای بد قبلو فراموش میکنم و دوباره شروع میکنم اما واقعا نتونستم.
      اینایی که شما میگین درست اما من نمیتونم یک سال دیگه رو هم آزمون و خطا کنم.
      از طرفی هم میدونم که نمیتونم تو خونه بخونم چون امسال قشنگ بهم ثابت شد.

واقعا می‌خوام ها اما میدونم که نمیتونم.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      علاوه بر مشکلات کتابخونه و پانسیون من هر روز باید ۲ساااعت تو راه باشم

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه به خودت ایمان داری پس وسواس هاتو بذار کنار پنبه بزار تو گوشت برو بشین تو کتابخونه یا سالن مطالعه بخون روزای تعطیلم تو خونه با تست زدنی مرور کردنی چیزی بگذرون مفید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن