خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوهان روحی توسط رتبه برترا

سلام بچه ها
      امیدوارم حالتون خوب باشه
      نمیدونم دیدین یا نه مصاحبه های رتبه برترا تو ماز
      قبل اینکه نتایج کنکور بیاد باشون مصاحبه میکنند خیلی روون و آسون در مورد کارایی که انجام دادن توضیح میدن ولی اصن نمیدونم چرا هیچ کمکی نمیشه ازشون گرفت منبع ازشون پرسیده میشه تو دروس کل کتاب تستای بازارو زدند 4 تا آزمون بررسی میکردند دوره های مختلف شرکت کرده بودند
      چجوری میشه تو این همه منابع وارد شد کل تستاشو کار کرد کلاس رفت مدرسه داشت
      یعنی این واقعا روش رتبه خوب به دست آوردنه؟
      امیدوارم منظورمو گرفته باشین که چیه یعنی چجوری

یازدهم تجربی

آقای مهدی آرتور خیلی خوشحال میشم نظر شما رو بدونم نمیدونم منشن داره اینجا یا نه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

2. Top | #2
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      من چند نفر از رتبه برترها رو به طور کامل میشناسم و در جریان زندگشیون هستم
      این افراد چون اکثرا از همون دهم شروع کردن از تابستون دوازدهم برای مطالب پایه عمدتا تست میزنن و موقع جمع بندی چون تمام کتاب های بازار رو زدن و چندین بار دوره کردن فقط ازمون میزنن و مثلا برای جمع بندی 60 تا ازمون رو میزنن و تحلیل میکنن(شایدم بیشتر عدد دقیق توی ذهنم نیست)... به طور کلی بدونید از این لحاظ دروغ نمیگن
      -روش رتبه برتر شدن اینه که از سال نهم قشنگ بخونی و هر سال کل مطالب اون سال رو کامل ببندی-
      درباره مصاحبه ها و موسسات محترم... اولا کلا مصاحبه نبینید و گوش نکنید... من پشت صحنه این مصاحبه ها رو دیدم
      یه سری از موسسه ها هستن که قبل از کنکور به رتبه برترا زنگ میزنن(بر اساس رتبه های ازمون ها، نمرات مدرسه و...) بسته هاشون رو رایگان به این رتبه برترا میدن که تهش بگن به خاطر ما رتبه برتر شدن!
      یه سری ها هم بعد از اعلام نتایج به رتبه برترا پول میدن که بیا تبلیغ کن بگو اینجا بودی
      یه موسسه ای هم که اسم نمیبرم زنگ زد مصاحبه بکنه اون بنده خدا قبول نکرد... تهش یه مصاحبه ساختگی با کلی غلط ازش نوشتن گذاشتن توی سایت!!
      درباره مصاحبه ماز با یکیشون که مصاحبه کردن من خودم اونجا بودم قبل از مصاحبه بهشون گفتن از ما تعریف کنید.... در نهایت هم یه بخشایی از مصاحبه رو سانسور کردن :/

3. Top | #3
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      یه نکته هم درباره مصاحبه هایی تحت عنوان: قهرمان پیشرفت
      یکی از این افراد که باهاش مصاحبه شد رو کامل میشناسم... طرف از 10000شده 600 ... این بنده خدا همون سال اول همه میگفتن 2 رقمی میشه سر ازمون(کنکور 1400) چون ریاضی خیلی سخت بود نتونست خودش رو مدیریت کنه و خراب کرد
      ولی وقتی توی مصاحبه هاشون میخونی نوشته من پایه ضعیفی داشتم! بله درسته به نسبت خودش در سال اول ممکنه پایه ضعیفی داشته باشه ولی تعریف اون شخص از پایه ضعیف با تعریف من و شما واقعا فرق میکنه
      ایشون پایه ضعیفی داشته و به خاطر استفاده از کتابهای فلان موسسه رتبش شده این!... اینا رو خود ادیتورها به مصاحبه اضافه میکنن
      الان کلی از این مشاورها این شخص رو به عنوان نمونه کارشون گذاشتن... میگن نگاه کنید چی بود چی شد ما باعث شدیم که این بشه!!! پس بیاید موسسه ما!
      اکثر افرادی که چنین جهش ترازی داشتن پایشون واقعا قوی بوده حالا یا سر جلسه حالشون بد شده یا نتونستن خودشون رو مدیریت کنن... از فلان کتاب و موسسه و مشاور هم استفاده نکردن!
      خودشون بودن و خودشون

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از راهنماییتون
      میدونید من مشکلم سر این تسلط رو مباحث پایه اس
      من از دهم وارد مدرسه ای شدم که کنکور کار میکرد و تو استان البرز جزء برتراس و سال دهم درسارو خوب خوندم تستایی که معلما میزدن رو کار کردم شاگرد برتر هم شدم ولی نتونستم تو همون پایه کتاب تست تموم کنم چند تا هر درس یدونه یعنی منظور شما از اینکه پایه رو بلدن اینه که تو همون پایه دهم و یازدهم از پس تستای کنکورش بر بیایم یا دوازدهم ؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yousefi نمایش پست ها
      میدونید من مشکلم سر این تسلط رو مباحث پایه اس
      من از دهم وارد مدرسه ای شدم که کنکور کار میکرد و تو استان البرز جزء برتراس و سال دهم درسارو خوب خوندم تستایی که معلما میزدن رو کار کردم شاگرد برتر هم شدم ولی نتونستم تو همون پایه کتاب تست تموم کنم چند تا هر درس یدونه یعنی منظور شما از اینکه پایه رو بلدن اینه که تو همون پایه دهم و یازدهم از پس تستای کنکورش بر بیایم یا دوازدهم ؟
      من متوجه نشدم یعنی میگی سال دهم نتونستی چند تا کتاب تست برای هر درس تموم کنی؟ اگه منظورت اینه باید بگم همون یک کتاب تست کافیه و باید همون کتاب رو خوب یاد بگیری بعد بری سراغ کتاب بعدی. همیشه اولین کتاب بیشتر از همه وقت میگیره چون درسنامه میخونی و قوی نیستی ولی کتاب بعدی دیگه نیاز به خوندن درسنامه نیست و بیشتر تست میزنن و خیلی از تستا هم براشون تکراریه پس سرعتشون بالاتر میره این چند کتاب هم در طول سه سال کنکور میزنن نه اینکه همون دهم چندتا کتاب بزنن.

6. Top | #6
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ببینید این خیلی عالیه که شما کامل پیش رفتید و قطعا امید رتبه برتر هستید ولی حتما در نظر داشته باشید رتبه برترها انگار 3 سال کنکور میدن! البته پایه دهم چون هنوز کم تجربه هستن واقعا نمیتونن سوالهای کنکور رو بزنن(به فرض اینکه سوال مد نظر فقط از پایه دهم هست) ولی برای هر درس حداقل 1 کتاب تست رو کامل میزنن... نشدنی نیستا یکم با برنامه برید جلو از پسش برمیاید
      یه نکته خیلی خیلی مهم این هست که رتبه برترا هم روش تاکید دارن: نبینید بقیه چیکار میکنن کار خودتون رو پیش ببرید و کیفیت رو فدای کمیت نکنید
      قرار نیست چون رتبه 8 کنکور 20 تا کتاب زده بقیه هم 20 تا بزنن تا به همون رتبه برسن... با منابع کمتر هم میشه... کیفیت رو فدای کمیت نکنید

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      امیدوارم حالتون خوب باشه
      قبل اینکه نتایج کنکور بیاد باشون مصاحبه میکنند خیلی روون و آسون در مورد کارایی که انجام دادن توضیح میدن ولی اصن نمیدونم چرا هیچ کمکی نمیشه ازشون گرفت منبع ازشون پرسیده میشه تو دروس کل کتاب تستای بازارو زدند 4 تا آزمون بررسی میکردند دوره های مختلف شرکت کرده بودند

یازدهم تجربی

آقای مهدی آرتور خیلی خوشحال میشم نظر شما رو بدونم نمیدونم منشن داره اینجا یا نه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
      سلام رتبه برتر های تک رقمی اکثرشون از دهم شروع کردن همون سال دوازدهم سال آخر کسی بخاد بخونه و تنبلی نکنه خودش چند تا منبع میزنه! جامع و جمع بندی و آزمون و کنکور سال های پیش
      خوب اونی که از دهم میخونه مطمعنا وقت داره خیلی تست های بیشتری بزنه
      ولی خوب یادمه رتبه 1 کنکور فکر کنم 98 بود گفت از 11 خوندم!سال مدرسه 8، 7ساعت بیشتر نخونده این توی پیج خودش بود هرچند نباید نادیده گرفت اون تیزهوشان بود
      نظر منو بخاین کسی که رتبه تک رقمی میشه علاوه بر تلاش و پشتکار تست زیاد و ساعت مطالعه معقول و حتی بالا، هوش خوبی هم داشتن بالاخره...
      ماها که ضریب هوشی عادی داریم باید مدیریت آزمون و مهارت پاسخگویی و تلاش کنیم که همشون هم به همین است برمیگردن
      من خودم کلاس ثبت نام کردم ولی برمیگشتم عمرا میرفتم ثبت نام کنم! چون وقت گیره و کلاس همون نکات درسنامه ها رو میگن خیلی ها نکات دیگه ای میگن یا توی تست ها مشخص میشه یا خوب راه حلاشون بدرد سوالات خودشون میخوره
      درکل خوشبحالت از الان بخون خیلی بیشتر من وقت داری

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      افراد باهم متفاوتن یکی تواناییش تو محاسبات خوبه یکی تو حفظیات یکی پایش تو فیزیک قویه یکی تو شیمی ضعیفه یکی افرادیو داره که بهش کمک و راهنمایی درسی میکنن یکی کسیو داره که بهش برنامه میده
      یکی بلده چجوری دروس رو بخونه یکی بلد نیست چجوری مرور کنه و یادش میره یکی اراده داره یکی برنامه میریزه انجام نمیده بهونه میاره و از همه چی ایراد میگیره
      تنها چیزی که من میتونم بگم بعد سالها خوندن دروس وحشتناک حجیم پزشکی این هست که درس رو بفهم بعد تا میتونی مرور کن یکی با تست مرور میکنه یکی خلاصه میخونه یکی کل مطالبو میخونه یکی ترکیبی ازینارو انجام میده
      مصاحبه ها معمولا کاملا واقعی و روراست نیست حرفای راستم توش هست حرفای دروغم به خصوص اگر یه موسسه ای ازت مصاحبه بگیره ازت میخواد که چیزای خاصی رو بگی که مستقیما یا غیر مستقیم تبلیغی باشه برا اونا و برای این کار به تو پول میده

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NaKayama نمایش پست ها
      افراد باهم متفاوتن یکی تواناییش تو محاسبات خوبه یکی تو حفظیات یکی پایش تو فیزیک قویه یکی تو شیمی ضعیفه یکی افرادیو داره که بهش کمک و راهنمایی درسی میکنن یکی کسیو داره که بهش برنامه میده
      یکی بلده چجوری دروس رو بخونه یکی بلد نیست چجوری مرور کنه و یادش میره یکی اراده داره یکی برنامه میریزه انجام نمیده بهونه میاره و از همه چی ایراد میگیره
      تنها چیزی که من میتونم بگم بعد سالها خوندن دروس وحشتناک حجیم پزشکی این هست که درس رو بفهم بعد تا میتونی مرور کن یکی با تست مرور میکنه یکی خلاصه میخونه یکی کل مطالبو میخونه یکی ترکیبی ازینارو انجام میده
      مصاحبه ها معمولا کاملا واقعی و روراست نیست حرفای راستم توش هست حرفای دروغم به خصوص اگر یه موسسه ای ازت مصاحبه بگیره ازت میخواد که چیزای خاصی رو بگی که مستقیما یا غیر مستقیم تبلیغی باشه برا اونا و برای این کار به تو پول میده

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مچکرم ازتون

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دقیقا من تو زیست خیلی تونستم از پس منابع بر بیام بعضی دروس مث ریاضی یه ذره اذیتم میکنه سعی میکنم درستش کنم
      مشتکرممم

12. Top | #12
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      امیدوارم حالتون خوب باشه

یازدهم تجربی

سلام

رتبه 1 کنکور از هر درس 5 منبع زده؟
      اوکی.
      شما هم بیا همون 5 منبع رو بزن
      ببینم رتبه 1 میشی؟
      نه اصلا زیر 2000 میشی؟!

دوست عزیز
      محور برنامه ريزی سازمان سنجش در طرح سوالات كنكور به سمتی جهت گرفته كه دقيقاً نگرش علمی شما در بكارگيری مطالبی كه طی سال ياد گرفتيد رو هدف قرار داده ، ديگه نميشه صرفا با 4 تا منبع تستی با دیدن 4 تا کلاس رفت كنكور داد و موفق از جلسه بیرون اومد. قبول نداری؟ برو یه بررسی کن ببین هر سال 10 هزار تای اول کشور منابع شون چیا بوده؟ کل کتابارو شخم زدن یا نزدن؟ واسه کنکور از پایه یازده و ده و بعضا نهم استارت زدن یا خیر؟! همه این آدما حسابی جون کندن تا به این رتبه ها رسیدن ولی چیدمان رتبه ها اینطور نیست که مثلا همگی 1 شده باشند، این ها دلیل داره و دلیلش هم خاص بودن منبع، کلاس و پکیج و ... نیست.

كنكور از سال 94 به بعد ، كم كم داره مهارت های زندگی و هوش و عمق نگرش افراد رو مورد پرسش و تحليل قرار ميده .

هركس مدعيه كه با یک سری جزوه و فيلم و کتاب تست و ... ميتونه شمارو به هدف برسونه ، داره سر شما كلاه ميذاره . هر کس میگه این منبع ، این راه، این مسیر، این آزمون، این پکیج، این برنامه، این کار، این کتاب، این کلاس، این تکنیک، این روش، این کوفت این زهرمار تهش 100 درصده، تهش موفقیته، تهش تضمینیه. داره دلّالی میکنه داره شمارو میچاپه. رتبه های برتر بعضا بعد کنکور تبدیل میشن به یک مشت دلّال و بازاریاب حرفه ای یک مشت مشاور فروش، قبولی های هر سال هم. دلم میخواست فایل PDF آموزش فروش محصول یکی از همین موسسات بزرگ رو براتون بذارم تا ببینی تا چه اندازه کثیفه کارشون. اما حیف که محدودیت داره. مثلا یک جا دیدم دیالوگ هایی که باید بگن رو میشینن تنظیم و حفظ میکنن و یکی یکی بررسی می کنند روی دانش آموزان سپس صدا رو ضبط می کنند و بعنوان دیالوگ آموزشی در گروه هاشون قرار میدن تا بقیه یاد بگیرن چطور باید مشتری (کنکوری) و علی الخصوص والدین رو فریب داد و سرشون کلاه گذاشت.

دوست گرام، تمام این محصولات و منابعی که رتبه ها میگن ما استفاده کردیم صرفا یکسری ابزارن برای تسهیل مسیر یادگیری و تثبیت. شما از یه نجار بپرس این میز رو چطور انقدر تمیز و محکم ساختی، فوری فوتی از مهارت های خودش تعریف میکنه میگه این میز حاصل n سال تلاش و عرق ریختن من در این کاره. حالا همین سوال رو از یه رتبه برتر بپرس، مثلا بپرس چرا ریاضی رو 80 زدی؟ اگه نگفت چون این کتاب رو خوندم خیلی عالی بود، اگه نگفت چون این کلاس رفتم با این دبیر جلو اومدم که خیلی ازش راضی بودم. اون وقت بیا هر چی دلت خواست به من بگو . این خاصیت رتبه برتر هاست چون فرهنگ مطالعه و سخت کوشی در وجود این آدما نهادینه شده دیگه به تلاش های خودشون نمیگن توانمندی میگن " انجام وظیفه " . ولی ما عادت کردیم همه چیز رو از بیرون تماشا می کنیم، وقتی به ویترین دستاورد های یه رتبه نگاه میکنی چیزی جز 3 تا منبع واسه ریاضیات، 2 تا دبیر و کلاس برای زیست و شیمی، آزمون هایی که شرکت کرده و ... نمی بینیم، بعدا میخوایم کپی برداری کنیم از این ویترین، میایم تک تک منابعی که داشته رو میخریم میچینیم تو کتابخونه مون، تمام کلاس هایی که رفته رو دانلود می کنیم سیو می کنیم روی هارد دستگاه مون، هر آزمونی که رفته رو ثبت نام می کنیم. ولی چون از اصل قضیه کاملا پرتیم فرداش روی تمام این امکانات خوابیم. شما اگر میخوای واقعا عین این افراد باشی سعی کن عادات و کارایی که کردن رو شبیه سازی کنی. از کار هایی که نکردن دوری کنی. بعد یه مدت می فهمی زدن این منابع با روتین زندگی که این افراد داشتن، با تایمی که شروع کردن، با تلاش و پیوستگی که داشتن نه تنها سخت نبوده بلکه همچین کار شاقی هم محسوب نمیاد.

موفق باشی.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #13
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دکتر آرتور واقعا نظراتشون پخته است ،رتبه برتر شدن ربطی به منابع نداره یه جور لایف استایله،لایف استایل و عاداتمون رو باید درست کنیم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

سلام

رتبه 1 کنکور از هر درس 5 منبع زده؟
      اوکی.
      شما هم بیا همون 5 منبع رو بزن
      ببینم رتبه 1 میشی؟
      نه اصلا زیر 2000 میشی؟!

دوست عزیز
      محور برنامه ريزی سازمان سنجش در طرح سوالات كنكور به سمتی جهت گرفته كه دقيقاً نگرش علمی شما در بكارگيری مطالبی كه طی سال ياد گرفتيد رو هدف قرار داده ، ديگه نميشه صرفا با 4 تا منبع تستی با دیدن 4 تا کلاس رفت كنكور داد و موفق از جلسه بیرون اومد. قبول نداری؟ برو یه بررسی کن ببین هر سال 10 هزار تای اول کشور منابع شون چیا بوده؟ کل کتابارو شخم زدن یا نزدن؟ واسه کنکور از پایه یازده و ده و بعضا نهم استارت زدن یا خیر؟! همه این آدما حسابی جون کندن تا به این رتبه ها رسیدن ولی چیدمان رتبه ها اینطور نیست که مثلا همگی 1 شده باشند، این ها دلیل داره و دلیلش هم خاص بودن منبع، کلاس و پکیج و ... نیست.

كنكور از سال 94 به بعد ، كم كم داره مهارت های زندگی و هوش و عمق نگرش افراد رو مورد پرسش و تحليل قرار ميده .

هركس مدعيه كه با یک سری جزوه و فيلم و کتاب تست و ... ميتونه شمارو به هدف برسونه ، داره سر شما كلاه ميذاره . هر کس میگه این منبع ، این راه، این مسیر، این آزمون، این پکیج، این برنامه، این کار، این کتاب، این کلاس، این تکنیک، این روش، این کوفت این زهرمار تهش 100 درصده، تهش موفقیته، تهش تضمینیه. داره دلّالی میکنه داره شمارو میچاپه. رتبه های برتر بعضا بعد کنکور تبدیل میشن به یک مشت دلّال و بازاریاب حرفه ای یک مشت مشاور فروش، قبولی های هر سال هم. دلم میخواست فایل PDF آموزش فروش محصول یکی از همین موسسات بزرگ رو براتون بذارم تا ببینی تا چه اندازه کثیفه کارشون. اما حیف که محدودیت داره. مثلا یک جا دیدم دیالوگ هایی که باید بگن رو میشینن تنظیم و حفظ میکنن و یکی یکی بررسی می کنند روی دانش آموزان سپس صدا رو ضبط می کنند و بعنوان دیالوگ آموزشی در گروه هاشون قرار میدن تا بقیه یاد بگیرن چطور باید مشتری (کنکوری) و علی الخصوص والدین رو فریب داد و سرشون کلاه گذاشت.

دوست گرام، تمام این محصولات و منابعی که رتبه ها میگن ما استفاده کردیم صرفا یکسری ابزارن برای تسهیل مسیر یادگیری و تثبیت. شما از یه نجار بپرس این میز رو چطور انقدر تمیز و محکم ساختی، فوری فوتی از مهارت های خودش تعریف میکنه میگه این میز حاصل n سال تلاش و عرق ریختن من در این کاره. حالا همین سوال رو از یه رتبه برتر بپرس، مثلا بپرس چرا ریاضی رو 80 زدی؟ اگه نگفت چون این کتاب رو خوندم خیلی عالی بود، اگه نگفت چون این کلاس رفتم با این دبیر جلو اومدم که خیلی ازش راضی بودم. اون وقت بیا هر چی دلت خواست به من بگو . این خاصیت رتبه برتر هاست چون فرهنگ مطالعه و سخت کوشی در وجود این آدما نهادینه شده دیگه به تلاش های خودشون نمیگن توانمندی میگن " انجام وظیفه " . ولی ما عادت کردیم همه چیز رو از بیرون تماشا می کنیم، وقتی به ویترین دستاورد های یه رتبه نگاه میکنی چیزی جز 3 تا منبع واسه ریاضیات، 2 تا دبیر و کلاس برای زیست و شیمی، آزمون هایی که شرکت کرده و ... نمی بینیم، بعدا میخوایم کپی برداری کنیم از این ویترین، میایم تک تک منابعی که داشته رو میخریم میچینیم تو کتابخونه مون، تمام کلاس هایی که رفته رو دانلود می کنیم سیو می کنیم روی هارد دستگاه مون، هر آزمونی که رفته رو ثبت نام می کنیم. ولی چون از اصل قضیه کاملا پرتیم فرداش روی تمام این امکانات خوابیم. شما اگر میخوای واقعا عین این افراد باشی سعی کن عادات و کارایی که کردن رو شبیه سازی کنی. از کار هایی که نکردن دوری کنی. بعد یه مدت می فهمی زدن این منابع با روتین زندگی که این افراد داشتن، با تایمی که شروع کردن، با تلاش و پیوستگی که داشتن نه تنها سخت نبوده بلکه همچین کار شاقی هم محسوب نمیاد.

موفق باشی.

خیلی متشکرم ازتون که وقت گذاشتین و توضیح دادید سعی میکنم دیگه تا اینجایی که تلاش کردم چه خوب یا بد بعدش رو قشنگ و اصولی پیش ببرم
      بازم ممنونم ازتون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن