خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات

وزیر بهداشت: به پزشکان مهاجر در اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس شغل نمی‌دهند

بهرام عین‌الهی درباره آمار منتشر شده درخصوص موج مهاجرت پزشکان به خارج از کشور گفت: به عنوان یک کارشناس، نه به عنوان یک وزیر؛ زیرا من رئیس انجمن آموزش پزشکی کشور هستم و به عنوان یک کارشناس در جلسات مختلف هم در خارج و هم در داخل شرکت کرده‌ام می‌گویم، پزشکان باید به جایی مهاجرت کنند که نیاز وجود داشته باشد.

به گزارش ایلنا؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: امروزه در اروپا، آمریکا و کانادا نیاز پزشکی وجود ندارد. از همکاران خود من افرادی بودند که چشم پزشک بودند به کانادا رفتند و در حال حاضر اپتومتر شده‌اند و کار چشم پزشکی به آن‌ها نمی‌دهند. اگر کسی به آمریکا برود مثلا مدرکش پزشکی باشد می‌گویند دوباره باید از انترنی شروع کنی و باید دوباره درس بخوانی و بُرد ما را بگیری و مجوز کار نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: از جامعه پزشکی اگر کسی مهاجرت کند در اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس به او اشتغال نمی‌دهند مگر این‌که کار دیگری انجام دهد، آن کار پزشکی که داخل کشور انجام می‌دهند نمی‌توانند در خارج داشته باشند، البته برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، اشتغال می‌دهند اما آن‌ها هم جمعیت‌شان خیلی کم است حتی به اندازه بعضی از شهرهای ما نیست.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: ما خیلی نگرانی از این قضیه نداریم، کاری که انجام دادیم این بود که آموزش و تربیت را بالا بردیم تا آنقدر نیرو داشته باشیم که تهدید از سر ما برداشته شود. امسال ۲۵ درصد افزایش ظرفیت دستیاری ایجاد کردیم که به طور مثال در سال گذشته ۳ هزار نفر بودند و امسال نزدیک به ۴ هزار دستیار گرفتیم که این‌ها همه متخصص می‌شوند و در کشور مشغول به کار می‌شوند، بنابراین فکر نمی‌کنم نگرانی چندانی وجود داشته باشد.
      وی درباره این‌که انتقاداتی نسبت به برخی از بیمارستان‌های آموزشی وجود دارد آیا نظارتی از سوی وزارت بهداشت و درمان روی این بیمارستان‌ها وجود دارد، بیان کرد: بله، صد در صد وجود دارد. خدماتی که بیمارستان‌های آموزشی می‌دهند به دلیل آن که آنجا رزیدنت و انترن وجود دارد قطعا خدمات بهتری هم هست، در جایی که فقط یک پزشک وجود دارد و ویزیت می‌کند احتمال این که خطا کند زیاد است اما قطعا در بیمارستان‌های آموزشی وضعیت بهتر است.

ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      پ.ن: این ها نظرات وزیر بودن وگرنه بنده به شخصه افزایش ظرفیت های پزشکی رو تهدید برای سلامت جامعه میدونم.
      ولی تا ابد وقت نداری.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Mariz
      نمایش مشخصات
      وزیر محترم شکر زیاد میخوره بخاطر همین دیابت داره
      البته دکترای ایران هم بعضی هاشون مفت خور و **** شدن از بس مالیات ندادن و شکمشون سیر شده

4. Top | #4
      کاربر فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      به فرض محال این حرف درست باشه
      کشورهای عربی با شرایط فوق العاده دارن پزشکهای ایرانی رو جذب میکنن!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام من فقط نظر خودم را می گویم متاسفانه باید عرض کنم وزیر اگر هم نه کاملا تا حد بسیار زیادی درست می گوید برای پزشک متخصص و فوق تخصص کار کردن حرفه ای در آمریکا و کانادا و انگلیس خیلی سخت است چندین نفر را می شناسم که در ایران تخصص و فوق تخصص داشتند به آمریکا رفتند و از اینترنی در آن جا شروع دوباره کردند رزومه آن ها در Linkedin موجود است روتین آنجاست و به کشور و مملکت خاصی مربوط نمی شود در کشورهای تراز اول فقط استرالیا و آلمان را می شناسم که می توان یک ساله با امتحان مجوز کار آنجا را گرفت تازه به شرط تسلط کامل به زبان تا الان مرسوم این بوده که در ایران پزشکی عمومی می خواندند بعد به عنوان research به آمریکا می روند و چند سال بسته به شرایط خودشان دستیار تحقیقات می شوند و بعد از گذراندن امتحانات مختلف مانند ECFMG و USMLE که چند مرحله دارد فرصت اینترنی و دستیار تخصصی در رشته ای پیدا می کنند فرقی هم نمی کند قبلا متخصص یا فوق تخصص باشند یا نه تازه بعضی دانشگاه ها اگر بفهمند طرف قبلا پزشکی یا تخصص خوانده اجازه دوباره نمی دهند الان با این شرایط جدید آزاد کردن مدرک تحصیلی معلوم نیست چه می شود به پرستاری نگاه نکنید هیچ مطلب خاصی نگفتم می توانید همه را در نت خیلی راحت گوگل کنید
      ویرایش توسط Hamid_ : 22 دی 1401 در ساعت 16:08

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام چون بلد نبودم و حوصله هم نداشتم و نخواستم هم زیاد جلب توجه کند اینجا نوشتم معذرت می خواهم با عوض شدن دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آیا این مصوبه ممکن است تغییر کند و بهتر شود یا بدتر می شود و یا تغییری نمی کند؟ در ضمن قابل توجه دوستان بعضی شاید استفاده کنند بعضی هم نا امید شوند در هر حالت به ما لعنت نفرستید مدتی قبل یک پیغام به موبایل من آمد چون پیغام تبلیغاتی زیاد می آید مبنی بر تحصیل پزشکی در ترکیه من خودم ساکن شمال غرب کشور هستم و شهر ما پر است از این تبلیغات از گاج و قلم چی بیش تر است بعضی بچه ها مخصوصا درس نمی خوانند که کنکور قبول نشوند تا آن ها را بفرستند ترکیه ولی شماره موبایل مال تهران است عدد مورد نظر را فرستادم خانمی زنگ زد و صحبت کرد گفتم الان در وضعیت صحبت نیستم شماره بدهید گفت به همین شماره زنگ بزنید فکر می کنم شماره اش از موبایل پاک شد روز اول ژانویه این پیغام برای من آمد که اولین نوع در این مورد است شاید هم همه این ها بی ربط به هم باشد با شماره ها هم تماس نگرفتم و اصلا نمی دانم سرکاری است یا نه فقط چون مطلقا قصد انجام چنین کاری را ندارم این جا می نویسم اگر درست بود کسی استفاده کند ورودی پزشکی واحد بین الملل سال جاری فوری محدود ****
      ویرایش توسط Hamid_ : 22 دی 1401 در ساعت 16:37

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Danica نمایش پست ها
      به فرض محال این حرف درست باشه
      کشورهای عربی با شرایط فوق العاده دارن پزشکهای ایرانی رو جذب میکنن!
      بله همین الان عمان به پرستار ایرانی جوری حقوق و امکانات میده که اینجا اگه به جای پرستار پزشک متخصص هم میشدن بهش نمیرسیدن.
      ولی تا ابد وقت نداری.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_ نمایش پست ها
      با سلام چون بلد نبودم و حوصله هم نداشتم و نخواستم هم زیاد جلب توجه کند اینجا نوشتم معذرت می خواهم با عوض شدن دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آیا این مصوبه ممکن است تغییر کند و بهتر شود یا بدتر می شود و یا تغییری نمی کند؟ در ضمن قابل توجه دوستان بعضی شاید استفاده کنند بعضی هم نا امید شوند در هر حالت به ما لعنت نفرستید مدتی قبل یک پیغام به موبایل من آمد چون پیغام تبلیغاتی زیاد می آید مبنی بر تحصیل پزشکی در ترکیه من خودم ساکن شمال غرب کشور هستم و شهر ما پر است از این تبلیغات از گاج و قلم چی بیش تر است بعضی بچه ها مخصوصا درس نمی خوانند که کنکور قبول نشوند تا آن ها را بفرستند ترکیه ولی شماره موبایل مال تهران است عدد مورد نظر را فرستادم خانمی زنگ زد و صحبت کرد گفتم الان در وضعیت صحبت نیستم شماره بدهید گفت به همین شماره زنگ بزنید فکر می کنم شماره اش از موبایل پاک شد روز اول ژانویه این پیغام برای من آمد که اولین نوع در این مورد است شاید هم همه این ها بی ربط به هم باشد با شماره ها هم تماس نگرفتم و اصلا نمی دانم سرکاری است یا نه فقط چون مطلقا قصد انجام چنین کاری را ندارم این جا می نویسم اگر درست بود کسی استفاده کند ورودی پزشکی واحد بین الملل سال جاری فوری محدود
      این نوع نگارش شما رسما یکی از دلایلی هست که نباید درس ادبیات و زبان فارسی از کنکور حذف بشه !
      ولی تا ابد وقت نداری.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حرفاش غلط نیست آمریکا و کانادارو چون میدونم میگم برای آمریکا باید آزمون usmle بدید که 3 مرحلس مرحله اول 8 ساعته مجموعا (7 ساعت آزمون 1 ساعت مجموعا استراحت) مرحله دو 9 ساعت! در کنار این مدرک زبان پزشکی ریکامندیشن لتر و ترجمه نمرات پزشکی مال دانشگاه هایی که البته مورد تایید هستن که خوشبختانه دانشگاه های خوب ایران مورد تاییدن و اصل مشکل ایرانیا که ویزا هست میخوان
      کلا آمریکا مدرک تحصص پزشکی هیچ کشوری رو قبول نداره و برای کار تو آمریکا باید تخصص بگیرید(یعنی با مدرک عمومی نمیشه) یعنی تو ایران یا هرکشوری فوق تخصص باشی با 20 سال سابقه با منی که تازه دارم پزشکیمو تموم میکنم دوتامونم فرقی نداریم و باید آزمون بدیم و مراحلش رو طی کنیم اما تو مصاحبه اگر نمرات هرودومون تو یک سطح باشه احتمال انتخاب فوق تخصص ایرانی خیلی بالاتر از مثلا من هست

ولی تو کشورایی مثل دبی و اینا سخت گیری نداره (چون دایی من داره براش آماده میشه میدونم) یه آزمون ساده میدی با یک مدرک زبان انگلیسی یا عربی پول خوبیم در میاری ویزا هم خیلی راحت میدن به پزشکا ولی دبی مثلا متخصص میخواد نه عمومی

ویرایش توسط NaKayama : 22 دی 1401 در ساعت 19:54

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن