خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 50
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

پاسخ به سوالات حیطه رشته دندانپزشکی

بچه های عزیزم سلام.
      امیدوارم که هر کجا هستید شاد و بی دغدغه باشید.
      راستش الان که دارم بعد از حدود ۶ سال مجددا تاپیک میزنم فارغ‌التحصیل شدم و یجورایی هم تجدید خاطره کردم با این انجمن هم گفتم اگر سوالی دارید در مورد این رشته پاسخگو هستم
      خیلی از بچه ها رو دیگه نمی‌شناسم .
      خیلی هاشون هم قدیمی هستن ولی چون اسم عوض کردن ممکنه به جا نیارم که ممنون میشم خودتون بهم یادآوری بکنید.
      در هر صورت هر سوالی پیرامون این رشته داشتید در خدمتم .

دوستدار شما دُرسای انجمن / فاطمه علی محمدی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام ...

خوبی ؟؟؟ خوشی ؟؟؟

الآن راضی هستی از اینکه نرفتی پزشکی و رفتی دندون خوندی ؟؟؟

میشه مزایا و معایبت دندون رو نسبت به پزشکی بگی ؟؟؟

اگ باز بر میگشتی موقع انتخاب رشته بازم دندون رو به جای پزشکی انتخاب می کردی ؟؟؟

در کل اگ نکته ای هست در مورد دندونپزشکی ، که شاید در نگاه اول به چشم بچه های کنکوری نمیاد ، ولی تویی که فارغ التحصیل این رشته هستی ، کاملا داری حسش می کنی ، ممنون می شم با ما به اشتراک بذاری ...

ممنون از وقتی که می ذاری ...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام یه سوال تکراری راجب بازار کار درآمد عمومی و تخصص
      لطفا توضیح بدین
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خانوم دکتر
      وقتتون بخیر
      ببخشید من علاقه زیادی به این رشته دارم، ولی اوضاع مالی ما در حدی نیست که در دوران تحصیل حمایتی بشم و هیچ هزینه ای هم برای تأسیس مطب ندارم
      با این حال می‌تونم بعد از اتمام تحصیلات به درآمد خوبی برسم؟

وام هایی که برای تأسیس مطب میدن شرایطش چیه؟ایا ارزش داره؟

ممنون میشم اگه نظر خودتون رو در مورد سطح دانشگاه زنجان (چه پزشکی چه دندون پزشکی) بگید

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام حالتون خوبه؟
      تبریک می‌گم بابت فارغ‌التحصیلیتون♡
      می‌خواستم بپرسم حالا که فارغ‌التحصیل شدین چه آینده‌ای رو واسه خودتون می‌بینین و تصمیم دارین از اینجا به بعد چه مسیری رو بگذرونین؟
      و اینکه واسه مهاجرت برنامه‌ای دارین؟اگه آره فکر می‌کنین امکان مهاجرت از طریق دندونپزشکی با شرایط مالی امروز هست؟
      سوالم یه جورایب شخصی هم هست.پس اگه دوست داشتین جواب بدین♡

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام مبارک باشه
      حقیقتش ی لحظه دوست داشتم جای شما باشم(هم سنیم)
      رفیق دانشجوی پزشکیو دارو چنتایی دارم ولی حتی یک لحظه نخاستم جای اونا باشم
      دندون یچیزه دیگست انصافن
      ب منه تنبل خیلی میخورهD:
      هم درساش سبک تره
      هم کارای عملیش ارجحیت داره
      هم درآمدش توی هر قرنی باشیم قابل قبوله(الان بیشتر برا زیبایی ب دندان پزشک مراجعه میکنن. قبلا هم از درد دندون. کاسبیش رو بورسه کلا)
      پرستیژم ک داره
      حتی خاستگاری بری دندونو ترجیح میدن چون وقت آزادت بیشتره در کنار دکتر بودنت

دوستان عزیز سوالایی ک منم میخاستم بپرسمو پرسیدن دیگه تکرار نمیکنم وقت شمام گرفته نشه
      فقط ی سوالی هست بقیه نپرسیدن
      خودت دندان پزشکی اگه بخای شریک زندگیتو انتخاب کنی بین دندون دارو و پزشکی یا فیزیو کدومو گنگ تر میدونی؟یا فک میکنی با کدوم راحت تری و زندگیه بهتری داری؟

میدونم سوالم خیلی شخصیه و ب خیلی چیزا بستگی داره. اگه تونستی کلی و صرفن برحسب شغل جواب بده نتونستی هم فدای سرت
      ایشالا هر روز دهن خیلیارو سرویس کنی

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      خوبید .
      چه خبرااا
      راستش دو سه تا سوال داشتم .
      یکی اینکه اوضاع کار تحقیقاتی در دندانپزشکی چجوریاست؟ و چقدر این رشته دستت بازه برای ریسرچ
      دوم اینکه تخصص هایی که داره به چه صورت هستش ؟ رزیدنتی ش مثل پزشکیه؟ یا سبک تره ؟ و تفاوت درآمدی یه متخصص با عمومی در په حد میتونه باشه در حد نرمال و فوق تخصص چی داره؟ در ایران ادامه تحصیل دادنش آیا منطقیه؟ دانشگاهامون سطح کیفی ش در چه حده؟ ته این رشته کجاست؟

سوم اینکه میشه از حس و حال خودتون بگید. و اینکه چقدر نسبت به زمانیکه انتخاب رشته کردید نظرتون عوض شده و چه چیزی عوض شده . حس رضایت و اون چیزی که ۶ سال قبل تصور میکردید تا چه حدی واقعی بوده و یا به واقعیت پیوسته ؟
      در آخر هم توصیه و پینهادی دارید به کنکوریها و پشت کنکوریها آیا؟ ممنون میشم بگید.
      امیدوارم شاد و تندرست باشید.
      ممنون
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan7777777 نمایش پست ها
      سلام ...

خوبی ؟؟؟ خوشی ؟؟؟

الآن راضی هستی از اینکه نرفتی پزشکی و رفتی دندون خوندی ؟؟؟

میشه مزایا و معایبت دندون رو نسبت به پزشکی بگی ؟؟؟

اگ باز بر میگشتی موقع انتخاب رشته بازم دندون رو به جای پزشکی انتخاب می کردی ؟؟؟

در کل اگ نکته ای هست در مورد دندونپزشکی ، که شاید در نگاه اول به چشم بچه های کنکوری نمیاد ، ولی تویی که فارغ التحصیل این رشته هستی ، کاملا داری حسش می کنی ، ممنون می شم با ما به اشتراک بذاری ...

ممنون از وقتی که می ذاری ...
      سلام خیلی ممنونم شما خوبی ؟

صد در صد راضیم که دندون رفتم .

مزایا:
      ۱)نسبت به پزشکی یک سال دوره تحصیل کمتری داره
      ۲)شیفت شب در دوران تحصیل نداره بعد از تحصیل برای کار هستن درمانگاه هایی که برای شیفت شب نیاز به دندانپزشک دارند ولی اختیار با شماست که برید کار کنید یا نه.
      ۳)دوره دکتری عمومی بنظرم از نظر اقتصادی تامین می‌کنه آدم رو و گرفتن تخصص بیشتر از جهت علاقه است وگرنه آنچنان تفاوتی از نظر درآمد نیست بین تخصص و عمومی برعکس رشته پزشکی که تخصص گرفتنش ارزش بیشتری داره نسبت به عمومی.
      ۴)از نظر روحیه کاری هم نسبت به پزشکی صد در صد شرایط بهتری داره چون حیطه کار کاملا متفاوته البته بازم هستند بیمار هایی که با وضعیت خیلی وخیم درد و تورم مراجعه میکنند که متاسفانه برای درمان باید کارشون تو بیمارستان انجام بشه مخصوصا برای اطفال هم ازین موارد کم پیش نمیاد.
      بهرحال موارد ناراحت کننده قطعا پیش میاد ولی یکم ملایم تر نسبت به مواجه شدن با بیمار های بیمارستان و پزشکان محترم.

معایب:
      معایب هم کم نداره.
      ۱)مهمترین چیزی که باید بگم اینه که وضع اقتصادی خیلی رو خرید وسایل و کم یاب شدن شون و یا جنس های تقلبی که به بازار راه یافتند اثر داره.
      ۲)رسیدن به وضعیت مالی خیلی عالی زمان بره مخصوصا برای شهر های بزرگی مثل تهران شیراز اصفهان تبریز و مشهد.
      بنابراین نباید توقع داشته باشید خیلی زود بعد از فراغت از تحصیل به یک سرمایه زیاد برسید .همه چی زمان بره.مطب زدن هم که الان با این وضع دلار و اینا به صرفه نیست سرمایه میلیاردی میخواد متاسفانه
      ۳)دوره طرح اجباری دو ساله داره بعد از فارغ‌التحصیلی که مجبور هستید در شبکه های بهداشت تعیین شده توسط دولت کار کنید حقوقشم چنگی به دل نمیزنه.
      ۴)کار عملی در دوران تحصیل خیلی زیاده داره ولی این به این معنا نیست که تئوری اصلا نداره من بنظرم ۵۰ ۵۰ بود چون مثلا دانشگاه ما اینطوری بود که برای دروس عملی مون و بخش ها هم امتحان عملی میگرفتن هم تئوریشم امتحان میگرفتن(امتحان های ورود به بخش و خروج از بخش).ینی مثلا اسمش ۲۲۱ واحد پاس کردنه در واقعیت شما ۴۴۲ واحد پاس میکنید بس امتحان میگیرند
      ۵)از معایب دیگه در دوران تحصیل اینکه همش باید دنبال مریض باشید که واحد هاتون پاس بشه در حالیکه این مشکل رو داروسازان و پزشکان در دوران تحصیل ندارند.این مسئله خیلی مهمه پس در انتخاب شهر محل تحصیل خیلی دقت بکنید که لود بیمار درون دانشکده بالا باشه.
      من واقعا سر یکی از واحد ها شیش ماه در به در دنبال مریض بودم.بنابراین توجه داشته باشید به این مسئله.
      حقوق در دروان تحصیل ندارید فقط سال آخر ی حقوق چندرغازی میدن و خیلی کمه.
      ۶)دوران پری کلینیک ینی حدودا سال های سوم و چهارم هم اوج سختی تحصیل هست.
      ۷)دوران تحصیل حتی برای کسایی که دولتی هستند هم باز خرج داره چون متاسفانه خیلی از وسایل رو باید خود دانشجو بخره و متاسفانه علی رغم اعتراض ها و درخواست های دانشجویان تهیه این وسایل بر عهده خود دانشجوست و این مسئله خیلی جای تأسف داره
      ۸)درد های گردن و کمر و مچ دست هم میشه به مرور یار همیشگی آدم البته باید خودتون هم رعایت بکنید ورزش بکنید که این موارد تشدید نشه.
      ۹) اخیرا به این رشته مثل پزشکی آزمون صلاحیت بالینی هم اضافه شده که قبل از سال آخر گرفته میشه و یجورایی حکم آزمون پره انترنی پزشکی ها رو داره .

در کل‌برگردم هم همین رشته رو انتخاب میکردم .
      نکته که والا منم مثل خیلی ها فکر میکردم دندون هتل باشهولی واقعیت اصلا اینطور نیست و همون قدر که سرویس می‌کنی خودتم سرویس میشی

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها
      سلام یه سوال تکراری راجب بازار کار درآمد عمومی و تخصص
      لطفا توضیح بدین

سلام خوبید
      رک بگم متخصص هایی هم داریم که درآمدشون از عمومی کمتره و بالعکس . عمومی هایی هم داریم که کمتره درآمدشون.
      وضعیت مالی مردم ایران هم که روز به روز بدتر میشه و یجورایی همه نمیتونن پیش متخصص برن مگر برای درمان هایی که خود دندانپزشک عمومی ارجاع میده به متخصص.
      این مسئله کاملا به خود پزشک و میزان کارکرد روزانه بستگی داره در کل.

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Salaheddin.Kurd نمایش پست ها
      سلام خانوم دکتر
      وقتتون بخیر
      ببخشید من علاقه زیادی به این رشته دارم، ولی اوضاع مالی ما در حدی نیست که در دوران تحصیل حمایتی بشم و هیچ هزینه ای هم برای تأسیس مطب ندارم
      با این حال می‌تونم بعد از اتمام تحصیلات به درآمد خوبی برسم؟

وام هایی که برای تأسیس مطب میدن شرایطش چیه؟ایا ارزش داره؟

ممنون میشم اگه نظر خودتون رو در مورد سطح دانشگاه زنجان (چه پزشکی چه دندون پزشکی) بگید

سلام عزیزم خوبی؟
      نه نمیشه گفت که چون وضع مالی ی نفر بده دیگه نباید بره تو این رشته اصلا اینطوری نیست.
      ولی از سال سوم که وارد بالین و دروس تخصصی میشین ی پس اندازی برای خرید وسایل داشته باشید اما.این پس انداز رو میتونید تو دو سال اول که علوم پایه هستید و هنوز کار عملی ندارید تامین بکنید.

مطب زدن الان کلا سخت شده از الان اصلا به اون موارد فکر نکن که انرژی تو بگیره چون بهرحال اینجا ایرانه و هر روز دلار ی قیمته

زنجان دانشگاه سخت گیریه در کل دندونش از پزشکیش خیلی بدتره واقعیت رو گفتم .

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Namira نمایش پست ها
      سلام حالتون خوبه؟
      تبریک می‌گم بابت فارغ‌التحصیلیتون♡
      می‌خواستم بپرسم حالا که فارغ‌التحصیل شدین چه آینده‌ای رو واسه خودتون می‌بینین و تصمیم دارین از اینجا به بعد چه مسیری رو بگذرونین؟
      و اینکه واسه مهاجرت برنامه‌ای دارین؟اگه آره فکر می‌کنین امکان مهاجرت از طریق دندونپزشکی با شرایط مالی امروز هست؟
      سوالم یه جورایب شخصی هم هست.پس اگه دوست داشتین جواب بدین♡

سلام عزیزم خوبی؟
      خیلی ممنونم.
      والا اگر هم پولش باشه هم مدرک مونو آزاد کنند چرا که نه آدم مهاجرت هم می‌کنه ولی فعلا که گیر کردیم . هزینه آزاد سازی مدرک هم سی برابر کردن کلا دارن شرایط رو سخت تر می‌کنند برا مهاجرت متاسفانه.
      فعلا با امید داریم میریم جلو نمیشه با قطعیت گفت آینده دقیقا چی پیش رومون می‌ذاره ولی وضعیت برای هیچ کس راضی کننده نیست حقیقتا.

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TheChernobyl نمایش پست ها
      سلام مبارک باشه
      حقیقتش ی لحظه دوست داشتم جای شما باشم(هم سنیم)
      رفیق دانشجوی پزشکیو دارو چنتایی دارم ولی حتی یک لحظه نخاستم جای اونا باشم
      دندون یچیزه دیگست انصافن
      ب منه تنبل خیلی میخورهD:
      هم درساش سبک تره
      هم کارای عملیش ارجحیت داره
      هم درآمدش توی هر قرنی باشیم قابل قبوله(الان بیشتر برا زیبایی ب دندان پزشک مراجعه میکنن. قبلا هم از درد دندون. کاسبیش رو بورسه کلا)
      پرستیژم ک داره
      حتی خاستگاری بری دندونو ترجیح میدن چون وقت آزادت بیشتره در کنار دکتر بودنت

دوستان عزیز سوالایی ک منم میخاستم بپرسمو پرسیدن دیگه تکرار نمیکنم وقت شمام گرفته نشه
      فقط ی سوالی هست بقیه نپرسیدن
      خودت دندان پزشکی اگه بخای شریک زندگیتو انتخاب کنی بین دندون دارو و پزشکی یا فیزیو کدومو گنگ تر میدونی؟یا فک میکنی با کدوم راحت تری و زندگیه بهتری داری؟

میدونم سوالم خیلی شخصیه و ب خیلی چیزا بستگی داره. اگه تونستی کلی و صرفن برحسب شغل جواب بده نتونستی هم فدای سرت
      ایشالا هر روز دهن خیلیارو سرویس کنی
      سلام عزیزم خوبی ؟
      سعی کردم تو کامنت ها کامل به همه جوانب این رشته اشاره ای داشته باشم امیدوارم که جواب سوالات تون رو داده باشم.

راستش در مورد شریک زندگی به خیلی خیلی خیلی چیز ها بستگی داره من خودم شخص خودم هیچ وقت دوست نداشتم از صنف خودم انتخاب بکنم این مسئله رو . ولی خیلی از دوستانم برعکس من بودند

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dorsa20 نمایش پست ها

سلام عزیزم خوبی؟
      نه نمیشه گفت که چون وضع مالی ی نفر بده دیگه نباید بره تو این رشته اصلا اینطوری نیست.
      ولی از سال سوم که وارد بالین و دروس تخصصی میشین ی پس اندازی برای خرید وسایل داشته باشید اما.این پس انداز رو میتونید تو دو سال اول که علوم پایه هستید و هنوز کار عملی ندارید تامین بکنید.

مطب زدن الان کلا سخت شده از الان اصلا به اون موارد فکر نکن که انرژی تو بگیره چون بهرحال اینجا ایرانه و هر روز دلار ی قیمته

زنجان دانشگاه سخت گیریه در کل دندونش از پزشکیش خیلی بدتره واقعیت رو گفتم .
      خیلی ممنون

فقط ببخشید منظورتون از بد بودن دانشگاه چیه؟
      از لحاظ سختگیری یا سطح دانشگاه؟

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      سلام
      خوبید .
      چه خبرااا
      راستش دو سه تا سوال داشتم .
      یکی اینکه اوضاع کار تحقیقاتی در دندانپزشکی چجوریاست؟ و چقدر این رشته دستت بازه برای ریسرچ
      دوم اینکه تخصص هایی که داره به چه صورت هستش ؟ رزیدنتی ش مثل پزشکیه؟ یا سبک تره ؟ و تفاوت درآمدی یه متخصص با عمومی در په حد میتونه باشه در حد نرمال و فوق تخصص چی داره؟ در ایران ادامه تحصیل دادنش آیا منطقیه؟ دانشگاهامون سطح کیفی ش در چه حده؟ ته این رشته کجاست؟

سوم اینکه میشه از حس و حال خودتون بگید. و اینکه چقدر نسبت به زمانیکه انتخاب رشته کردید نظرتون عوض شده و چه چیزی عوض شده . حس رضایت و اون چیزی که ۶ سال قبل تصور میکردید تا چه حدی واقعی بوده و یا به واقعیت پیوسته ؟
      در آخر هم توصیه و پینهادی دارید به کنکوریها و پشت کنکوریها آیا؟ ممنون میشم بگید.
      امیدوارم شاد و تندرست باشید.
      ممنون

سلام عزیزم خوبی؟
      قبل از هر چیزی اینو بگم برای رسیدن به سطح نرمال رضایت باید صبوری کرد و به خودتون زمان بدید حداقل دو سال بعد از فارغ‌التحصیلی هم دوره طرح و سربازیه رو زمان بدید که بهتر بشه شرایط تون.چون این دوران برای هیچ پزشکی تقریبا خوشایند نیست.

در مورد عمومی و تخصص.
      نه واقعیت آن چنان تفاوت درآمدی ای بین متخصص و عمومی ها نیست مگر افرادی که خودشون پر کار هستند.
      کاملا به کاکرد روزانه خود آدم و اینکه خودتون ازین زندگی چی می‌خواین بستگی داره.
      همانطور که اشاره کردم من دندانپزشک عمومی میشناسم که درآمدش از متخصص بیشتره و بالعکس جراح فک و صورتی میشناسم که فقط داره عمل راینوپلاستی(عمل زیبایی بینی) انجام میده و درآمدش از عمومی خیلی بیشتره.

این مسئله کاملا به علایق خود پزشک بستگی داره که چی رو دوست داره واقعا .
      دوران رزیدنتی من خودم سپری نکردم و فعلا هم قصدش رو ندارم ولی اینجوری که اطلاعات میگیرم از دوران عمومی سخت تره

سطح کیفی دانشگاه ها واقعیت رو بگم ؟ افتضاح و هیچ کس هم فکری به حالش نمیکنه متأسفانه.

برای ریسرچ خیلی جا داره و اگر اهل پژوهش باشید عالیه مخصوصا در حیطه مواد دندانی.

در مورد سوال آخر من برگردم باز همین راه رو میرم هرچند خیلی سخت گذشت ولی باز همین غلطو میکنم
      چیزی که شبیه تصوراتم نبود این بود که شنیده بودم همه میگن دندون هتله ولی انصافا نبود تو دوران دانشگاه ما دندونا همیشه امتحان داشتند مگر اینکه خلافش ثابت میشد. همش هم رفرنس میخوندیم انصافاً با این تصور نیاید چون مثل من غافلگیر میشید حالا شاید دانشگاه ما خیلی سخت می‌گرفت از بقیه دانشگاه ها خیلی خبر ندارم شاید وضعیت دانشجو های اون ها بهتر باشه از نظر سخت گرفتن و اینا .

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Salaheddin.Kurd نمایش پست ها
      خیلی ممنون

فقط ببخشید منظورتون از بد بودن دانشگاه چیه؟
      از لحاظ سختگیری یا سطح دانشگاه؟
      پزشکی زنجان قدمت اش بیشتره و اساتید با تجربه ای داره ولی دندونش بنظرم خیلی ایرادات داره که باید اصلاح بشه ولی اینکه چه زمانی این اصلاحات انجام بشه با خداست.

هم از نظر سخت گیری میگم هم سطح کیفی دانشکده ها .
      دانشکده پزشکی و داروسازیش بهتره ازین نظر ها نسبت به دندانش.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن