خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 50
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط dorsa20 نمایش پست ها

پزشکی زنجان قدمت اش بیشتره و اساتید با تجربه ای داره ولی دندونش بنظرم خیلی ایرادات داره که باید اصلاح بشه ولی اینکه چه زمانی این اصلاحات انجام بشه با خداست.

هم از نظر سخت گیری میگم هم سطح کیفی دانشکده ها .
      دانشکده پزشکی و داروسازیش بهتره ازین نظر ها نسبت به دندانش.
      خیلی ممنون خانوم دکتر
      ان‌شاءالله همیشه در زندگی موفق باشید

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Salaheddin.Kurd نمایش پست ها
      خیلی ممنون خانوم دکتر
      ان‌شاءالله همیشه در زندگی موفق باشید
      قربانت عزیزم منم بهترین هارو رو برای همه تون می‌خوام .

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      سلام
      خوبید .
      چه خبرااا
      راستش دو سه تا سوال داشتم .
      یکی اینکه اوضاع کار تحقیقاتی در دندانپزشکی چجوریاست؟ و چقدر این رشته دستت بازه برای ریسرچ
      دوم اینکه تخصص هایی که داره به چه صورت هستش ؟ رزیدنتی ش مثل پزشکیه؟ یا سبک تره ؟ و تفاوت درآمدی یه متخصص با عمومی در په حد میتونه باشه در حد نرمال و فوق تخصص چی داره؟ در ایران ادامه تحصیل دادنش آیا منطقیه؟ دانشگاهامون سطح کیفی ش در چه حده؟ ته این رشته کجاست؟

سوم اینکه میشه از حس و حال خودتون بگید. و اینکه چقدر نسبت به زمانیکه انتخاب رشته کردید نظرتون عوض شده و چه چیزی عوض شده . حس رضایت و اون چیزی که ۶ سال قبل تصور میکردید تا چه حدی واقعی بوده و یا به واقعیت پیوسته ؟
      در آخر هم توصیه و پینهادی دارید به کنکوریها و پشت کنکوریها آیا؟ ممنون میشم بگید.
      امیدوارم شاد و تندرست باشید.
      ممنون

تخصص ها و گرایش هارو یادم رفت بگم:

۱)بیماری های دهان ، فک و صورت
      ۲)رادیولوژی دهان ، فک و صورت
      ۳)جراحی فک و صورت
      ۴)پریودانتیکس(لثه)
      ۵)اندودانتیکس(درمان ریشه)
      ۶)ارتودنسی
      ۷)پروتز های دندانی
      ۸)ترمیم و زیبایی
      ۹)اطفال
      ۱۰)مواد دندانی
      ۱۱) پاتولوژی دهان فک و صورت

ویرایش توسط dorsa20 : 17 دی 1401 در ساعت 15:27

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سلام عزیزم خوبی؟
      خیلی ممنونم.
      والا اگر هم پولش باشه هم مدرک مونو آزاد کنند چرا که نه آدم مهاجرت هم می‌کنه ولی فعلا که گیر کردیم . هزینه آزاد سازی مدرک هم سی برابر کردن کلا دارن شرایط رو سخت تر می‌کنند برا مهاجرت متاسفانه.
      فعلا با امید داریم میریم جلو نمیشه با قطعیت گفت آینده دقیقا چی پیش رومون می‌ذاره ولی وضعیت برای هیچ کس راضی کننده نیست حقیقتا.
      سلام میتونم بپرسم هزینه آزاد سازی مدرک برای دندانپزشکی حدود چقدر میشه؟

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      میشه بیشتر درباره مشکلات جسمی توی این رشته صحبت کنید؟ من چند تا دندون پزشک میشناسم که در دهه چهارم زندگیشون هستن و وضعیت گردنشون خیلی خرابه . از درد کلافه شدن طبق چیزی که خودشون میگن . خب راستش بنظر من این سن برای از کار افتادن و آسیب جسمانی خوردن زیادی زوده . سن بازنشستگی معمولا بین همکاران تون چند ساله؟( باتوجه به وضع جسمانی)
      چون مثلاً من دلم میخواد تا ۷۰ سالگیم کار کنم اگر واقعا توی دندان این موضوع سخت باشه پس انتخاب خوبی نیست
      ممنون از زحمتی که میکشید و پاسخ میدید

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pcstud نمایش پست ها
      سلام میتونم بپرسم هزینه آزاد سازی مدرک برای دندانپزشکی حدود چقدر میشه؟
      سلام عزیزم
      تا جاییکه من خبر دارم با وثیقه به ازای هر سال تحصیل ۱۵۰ میلیون که برای دندان پزشکی میشه نزدیک ۱ میلیارد
      و بسته به اینکه در کدوم منطقه تحصیل کردید و چه میزان از تعهدات رو باید انجام بدید سالی ۳۰ میلیون.
      کلا سخت کردن شرایط رو من خودمم ریز نشدم دقیقا تو این موضوع ولی چیزی که الان میدونم اینه .
      البته برای دولتی و روزانه این شرایط هست برای پردیس و آزاد و بین الملل مطرح نیست.

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Powerfullll نمایش پست ها
      سلام
      میشه بیشتر درباره مشکلات جسمی توی این رشته صحبت کنید؟ من چند تا دندون پزشک میشناسم که در دهه چهارم زندگیشون هستن و وضعیت گردنشون خیلی خرابه . از درد کلافه شدن طبق چیزی که خودشون میگن . خب راستش بنظر من این سن برای از کار افتادن و آسیب جسمانی خوردن زیادی زوده . سن بازنشستگی معمولا بین همکاران تون چند ساله؟( باتوجه به وضع جسمانی)
      چون مثلاً من دلم میخواد تا ۷۰ سالگیم کار کنم اگر واقعا توی دندان این موضوع سخت باشه پس انتخاب خوبی نیست
      ممنون از زحمتی که میکشید و پاسخ میدید

سلام عزیزم
      والا راستش اگر ماها اصول ارگونومی‌ و پوزیشن استاندارد رو رعایت کنیم شاید در سنین دیر تری به این درد ها مبتلا بشیم ولی واقعیت اینه که وقتی میریم تو کار خیلی از اصول ارگونومی‌ رو فراموش میکنیم.
      مثل ی صاف نشستن ساده که نباید قوز کرد ولی خیلی هامون رعایت نمی‌کنیم.
      ولی ۷۰ سالگی هم نمیکشیم دیگه بنظرم نهایتا ۵۰ الی ۶۰ با رعایت اصول و ورزش و این مسائل.

ویرایش توسط dorsa20 : 17 دی 1401 در ساعت 02:49

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام عزیزم
      تا جاییکه من خبر دارم با وثیقه به ازای هر سال تحصیل ۱۵۰ میلیون که برای دندان پزشکی میشه نزدیک ۱ میلیارد
      و بسته به اینکه در کدوم منطقه تحصیل کردید و چه میزان از تعهدات رو باید انجام بدید سالی ۳۰ میلیون.
      کلا سخت کردن شرایط رو من خودمم ریز نشدم دقیقا تو این موضوع ولی چیزی که الان میدونم اینه .
      البته برای دولتی و روزانه این شرایط هست برای پردیس و آزاد و بین الملل مطرح نیست.
      سلام مجدد ....

خیلی ممنون بابت پاسخگویی تون ...
      لطف می کنین اگر چنتا سوال زیر رو هم ، هر وقت که حوصله و وقتشو داشتین ، جواب بدین ....

1-اینجوری که من از نوشته هاتون فهمیدم ، در حال حاضر اگ فرضا یه دندون پزشک فارغ التحصیل دولتی بخواد مدارکش رو آزاد کنه ، باید 6 تا 30 میلیون که می شه 180 میلیون تومن ، رو پرداخت کنه ... درست متوجه شدم ؟؟؟

2- داخل رشته های تخصصی دندانپزشکی اسم یه رشته ، به نام "مواد دندانی" رو آوردین .... میشه بفرمایین که ضمن این تخصص ، فرد دقیقا چیا رو یاد می گیره و در چه حوزه ای مشغول به کار می شه ؟؟؟

3- در مورد تخصص "پروتز های دندانی" هم اگر ممکنه یه مقدار توضیح بدین .... تا اونجایی که می دونم و دیدم ، بیشتر دندونپزشکان عمومی ، کارهای مربوط به پروتزهای ثابت و متحرک رو انجام می دن ... حالا می شه بفرمایین کسی که متخصص پروتز های دندانی هست ، چه کار بیشتری نسبت به اونا میتونه انجام بده ؟؟؟ /// ضمنا آیا ایمپلنت کردن در حوزه ی تخصص پروتز های دندانی هست یا اینکه کل دندانپزشکان اجازه انجامش رو دارن ؟؟؟؟

4-اگ ممکنه در مورد تخصص جراحی فک و دهان هم یه توضیحی بدین ... این که صرفا مجاز به جراحی در حوزه فک هستن یا اینکه می تونن عمل زیبایی مربوط به سایر نقاط صورت رو هم انجام بدن ؟؟؟؟ ( مثل بلفاروپلاستی یا جراحی بینی یا سایر جراحی های زیبایی حوزه ی صورت )

5-در مورد تخصص رادیولوژی دهان و فک و صورت هم میشه یه توضیح بفرمایین ؟؟؟ ( آخه خیلی از مراکز رادیولوژی و سونوگرافی که در بیرون مشاهده می کنیم ، حتی با اینکه متخصص رادیولوژی دندون ندارن ، این کار رو انجام می دن ... >>> معمولا هم این کار توسط کارشناس رادیولوژی یا پزشک متخصص رادیولوژی ( نه دندون ) انجام می شه /// میشه بفرمایین تفاوت حوزه رادیولوژِی که یه متخصص رادیولوژی دندون انجام می ده با آدم های غیر متخصص دیگه ای که این کار رو انجام می دن چیه ؟؟؟ و اینکه آیا انجام رادیولوژی دندون توسط شخص غیر متخصص این حوزه ، غیر قانونی هست ؟؟؟

6-و آخرین سوال در این باره هست که چرا در جامعه دندانپزشکان حد و مرز تخصص ها چندان معلوم نیست .... >>> فرضا من دندانپزشک عمومی رو می شناسم که کار ارتودنسی رو هم انجام میده و کسی هم بهش گیر نمیده ... !!! یا مثلا خیلی از دندانپزشکان عمومی کار رادیولوژی دندون رو هم انجام می دن با اینکه متخصص اون رشته نیستن ... ایمپلنت رو که دیگه نگم ... اکثر دندونپزشکان عمومی انجامش می دن ... //// کلا میشه یه توضیحی در این باره بفرمایین .... اینکه آیا کسی هست که حد و مرز ارائه خدمات هر حوزه رو مشخص کنه یا اینکه دل بخواهی هست ....

خیلی ممنون از حوصله ای که به خرج می دین
      در پناه خداپاینده و موفق باشین ..

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام مجدد ....

خیلی ممنون بابت پاسخگویی تون ...
      لطف می کنین اگر چنتا سوال زیر رو هم ، هر وقت که حوصله و وقتشو داشتین ، جواب بدین .... [/B]

1-اینجوری که من از نوشته هاتون فهمیدم ، در حال حاضر اگ فرضا یه دندون پزشک فارغ التحصیل دولتی بخواد مدارکش رو آزاد کنه ، باید 6 تا 30 میلیون که می شه 180 میلیون تومن ، رو پرداخت کنه ... درست متوجه شدم ؟؟؟

سلام بله فعلا قانونش اینه گویا هر چند سخت تر هم بشه

2- داخل رشته های تخصصی دندانپزشکی اسم یه رشته ، به نام "مواد دندانی" رو آوردین .... میشه بفرمایین که ضمن این تخصص ، فرد دقیقا چیا رو یاد می گیره و در چه حوزه ای مشغول به کار می شه ؟؟؟

این رشته بیشتر حالت تحقیقاتی و پژوهشی داره.از حالت بالینی خارج میشه در کل و کمتر افرادی علاقه مند میشن بهش.

3- در مورد تخصص "پروتز های دندانی" هم اگر ممکنه یه مقدار توضیح بدین .... تا اونجایی که می دونم و دیدم ، بیشتر دندونپزشکان عمومی ، کارهای مربوط به پروتزهای ثابت و متحرک رو انجام می دن ... حالا می شه بفرمایین کسی که متخصص پروتز های دندانی هست ، چه کار بیشتری نسبت به اونا میتونه انجام بده ؟؟؟ /// ضمنا آیا ایمپلنت کردن در حوزه ی تخصص پروتز های دندانی هست یا اینکه کل دندانپزشکان اجازه انجامش رو دارن ؟؟؟؟

هم دندان پزشکان عمومی هم متخصصان می‌تونن این درمان ها رو انجام بدن چون در دوره دکتری عمومی واحد هاش رو گذروندن هم به صورت عملی هم تئوری و ازین نظر قانونی هست و منعی ندارده.ایمپلنت رو هم عمومی هم متخصص فک و صورت(جای گذاری ایمپلنت‌) و پروتز (روکش ایمپلنت)و حتی لثه انجام میده.انجام این مورد قانونیه چون درسشو خوندیم و علمش رو داریم ولی ممکنه گاها شرایط درمان پیچیده باشه و خودمون به متخصصین ارجاع بدیم جهت مشاوره و درمان.

4-اگ ممکنه در مورد تخصص جراحی فک و دهان هم یه توضیحی بدین ... این که صرفا مجاز به جراحی در حوزه فک هستن یا اینکه می تونن عمل زیبایی مربوط به سایر نقاط صورت رو هم انجام بدن ؟؟؟؟ ( مثل بلفاروپلاستی یا جراحی بینی یا سایر جراحی های زیبایی حوزه ی صورت )

هم میتونن جراحی‌های ناحیه دهان و هم ناحیه فک (مثل زیبایی چانه یا جنیوپلاستی) و هم زیبایی های نواحی صورت مثل (راینوپلاستی و بلفاروپلاستی) و حتی تزریق بوتاکس و مواردی ازین قبیل رو انجام بدن.

5-در مورد تخصص رادیولوژی دهان و فک و صورت هم میشه یه توضیح بفرمایین ؟؟؟ ( آخه خیلی از مراکز رادیولوژی و سونوگرافی که در بیرون مشاهده می کنیم ، حتی با اینکه متخصص رادیولوژی دندون ندارن ، این کار رو انجام می دن ... >>> معمولا هم این کار توسط کارشناس رادیولوژی یا پزشک متخصص رادیولوژی ( نه دندون ) انجام می شه /// میشه بفرمایین تفاوت حوزه رادیولوژِی که یه متخصص رادیولوژی دندون انجام می ده با آدم های غیر متخصص دیگه ای که این کار رو انجام می دن چیه ؟؟؟ و اینکه آیا انجام رادیولوژی دندون توسط شخص غیر متخصص این حوزه ، غیر قانونی هست ؟؟؟

تا جاییکه من میدونم عکس برداری از دهان و دندان باید در مراکز مجهز تخصصی فک و صورت انجام بشه البته عکس برداری از صورت ممکنه هم پوشانی هایی هم داشته باشه اما عکس برداری از دندان حتما باید در مراکزی که دارای یک دندانپزشک متخصص رادیولوژی فک و صورت هستش انجام بشه که معمولا کار ها رو کارشناسان رادیولوژی آموزش دیده انجام میدن.

6-و آخرین سوال در این باره هست که چرا در جامعه دندانپزشکان حد و مرز تخصص ها چندان معلوم نیست .... >>> فرضا من دندانپزشک عمومی رو می شناسم که کار ارتودنسی رو هم انجام میده و کسی هم بهش گیر نمیده ... !!! یا مثلا خیلی از دندانپزشکان عمومی کار رادیولوژی دندون رو هم انجام می دن با اینکه متخصص اون رشته نیستن ... ایمپلنت رو که دیگه نگم ... اکثر دندونپزشکان عمومی انجامش می دن ... //// کلا میشه یه توضیحی در این باره بفرمایین .... اینکه آیا کسی هست که حد و مرز ارائه خدمات هر حوزه رو مشخص کنه یا اینکه دل بخواهی هست ....

درست متوجه شدین آن چنان حد و مرزی نیست و علتش همونه که گفتم .واحد های عملی و تئوری تمام گرایش ها از ارتودنسی تا ایمپلنت در دوره دکتری عمومی آموزش داده میشه البته به صورت عمومی و اگر دندانپزشک با کیسی برخورد بکنه که نیاز به مشورت با متخصص داشته باشه اخلاقی این هستش که ارجاع بده اما اگر کیسی ساده تر باشه و دندانپزشک در خودش مهارت کافی رو ببینه انجامش هیچ منع قانونی ای نداره البته به شرط اینکه دندانپزشک باشه نه دندانساز! ینی مدرک دکتری داشته باشه.بنابراین این به دانش خود پزشک برمیگرده که آیا کیسی که به عنوان مثلا دریافت ایمپلنت مراجعه می‌کنه رو خودش انجام بده یا ارجاع بده به متخصص. این رو هم بگم که یک دندانپزشک عمومی علاوه بر اینکه می‌تونه درمان های متفاوتی انجام بده این رو هم می‌تونه که فقط در یک گرایش مثلا فقط ترمیمی و زیبایی کار بکنه و مهارتش رو تو یک گرایش خاصی بالاتر ببره و حتما الزامی نداره که تمام درمان ها رو انجام بده حتی می‌تونه تو دوره های آموزشی بعد از فارغ التحصیلی شرکت بکنه و مهارتش رو تو یک رشته خاصی افزایش بده مانند متخصصان هر چند که این دوره ها هزینه های چند ده میلیونی دارن.

خیلی ممنون از حوصله ای که به خرج می دین
      در پناه خداپاینده و موفق باشین ..
      [/QUOTE]

خواهش میکنم در خدمتم

ویرایش توسط dorsa20 : 17 دی 1401 در ساعت 15:29

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چقدر با حوصله جواب بدین ....

ممنون از اینکه وقت ارزشمندتون رو گذاشتین ...

امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشین ...

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan7777777 نمایش پست ها
      چقدر با حوصله جواب بدین ....

ممنون از اینکه وقت ارزشمندتون رو گذاشتین ...

امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشین ...
      خیلی ممنونم لطف دارید امیدوارم مفید واقع شده باشه.موفق و شاد باشید.

12. Top | #27
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      بچه های عزیزم سلام.
      امیدوارم که هر کجا هستید شاد و بی دغدغه باشید.
      راستش الان که دارم بعد از حدود ۶ سال مجددا تاپیک میزنم فارغ‌التحصیل شدم و یجورایی هم تجدید خاطره کردم با این انجمن هم گفتم اگر سوالی دارید در مورد این رشته پاسخگو هستم
      خیلی از بچه ها رو دیگه نمی‌شناسم .
      خیلی هاشون هم قدیمی هستن ولی چون اسم عوض کردن ممکنه به جا نیارم که ممنون میشم خودتون بهم یادآوری بکنید.
      در هر صورت هر سوالی پیرامون این رشته داشتید در خدمتم .

دوستدار شما دُرسای انجمن / فاطمه علی محمدی
      سلام خانم دکتر
      تبریک میگم بابت فارغ التحصیلیتون
      بنظرتون در صورت آزاد سازی مدرک شانس اپلای دندون نسب به دارو و پزشکی چطوره؟ در کل اگه اطلاعات کافی دارید بنظرتون کدومش راحتتره برای اینکار؟

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arshia_Kh نمایش پست ها
      سلام خانم دکتر
      تبریک میگم بابت فارغ التحصیلیتون
      بنظرتون در صورت آزاد سازی مدرک شانس اپلای دندون نسب به دارو و پزشکی چطوره؟ در کل اگه اطلاعات کافی دارید بنظرتون کدومش راحتتره برای اینکار؟
      سلام خیلی ممنونم
      آزاد سازی مدرک رو اینجور که بوش میاد خیلی سخت کردن متاسفانه که کسی مهاجرت نتونه بکنه
      ولی در مورد مهاجرت برای رشته خودمون می‌دونم عمان شرایط خوبی داره در حال حاضر.
      اپلای کشور هایی مثل کانادا و کشور های خوب دیگه هم اگر بتونید بگیرید خوبه هر چند دوندگی داره و البته ی دوره 4 تا 5 ساله هم اونجا باید به تحصیلات تکمیلی بپردازید.
      در مورد رشته های پزشکی و دارو اطلاعات کافی ندارم در حال حاضر.

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر تبریک میگم بابت فارغ التحصیلی تون میتونم بپرسم متوسط چند ساعت در روز صرف کلاس دانشگاه و کارای عملی میکردین؟
      و اینکه میگین خیلی سخت گذشت منظور از چه نظری درس ها سخت بودن یا سخت گیری دانشگاه یا کارای عملی؟

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      میشه مستقیما ب درآمد حدودی یا تقریبی یه اشاره کنین
      ممنون
      I wanna thank me for believing in me

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن