خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خستگی در سال کنکور

سلام به همه
      کنکوری هستم پایه رو تقریبا خوندم اما از مهر دیگه مثل دوسال پیش نمیتونم درس بخونم دیگه خسته شدم از کنکور.ساعت مطالعه‌ام از ۹ رسیده به ۳ ساعت و از کلاس هام خیلی عقب افتادم،الان امتحانات هم هست ولی بازم نمیتونم بخونم انگار ذهنم قفل کرده:/نمیدونم کجا مسیر رو اشتباه اومدم که اینجوری شدم لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم که دوباره بتونم بخونم؟اگه تجربه ای مشابه من رو داشتید ممنون میشم بگید.

2. Top | #2
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rozhiii نمایش پست ها
      سلام به همه
      کنکوری هستم پایه رو تقریبا خوندم اما از مهر دیگه مثل دوسال پیش نمیتونم درس بخونم دیگه خسته شدم از کنکور.ساعت مطالعه‌ام از ۹ رسیده به ۳ ساعت و از کلاس هام خیلی عقب افتادم،الان امتحانات هم هست ولی بازم نمیتونم بخونم انگار ذهنم قفل کرده:/نمیدونم کجا مسیر رو اشتباه اومدم که اینجوری شدم لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم که دوباره بتونم بخونم؟اگه تجربه ای مشابه من رو داشتید ممنون میشم بگید.
      سلام وقت بخیر

بنظرم عدم حفظ تعادل باعث درجا زدن میشه

شما باید اول یه حد اولیه برای خودت بزاری

برای مثال بگی میخوام روزی 5 ساعت بخونم

و حداکثر توانم هم برای مثال 9 ساعته

قرار نیس یهو از 5 به 9 برسیم

باید کم کم شروع کنی

اول روزانه 5 ساعت بخونی(بعنوان مثال ممکنه متغیر باشه)

و هر روز 10 دقیقه بیشتر بخونی

تو هفته نزدیک به یک ساعت افزایش پیدا میکنه ساعت مطالعه ات و تو یه ماه 4 ساعت حدودا بیشتر میشه

حالا باید ساعتت رو پیوسته نگه داری

یعنی برای مثال یه روز 8 یه روز 9 یه روز 10 دوباره یه رو 9

نوسانش این شکلی باشه نه بیش از حد

یعنی اینطور نباشه یه روز 9 یه روز 4

این مضره

تنوع در طول روز قرار بدین که خسته نشین

یه بار صبح در حد 10 دقیقه نرمش کنین
      و یه بار عصر

خوابتون تنظیم باشه

پارت های مطالعه اتون مناسب و ومعقول باشه

رژیمتون هم مناسب باشه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یه جایی خونده بودم که بهترین کارایی که میتونی در این شرایط بکنی اینا هستن
      زمان مطالعرو کوتاهتر کنی و زمان استراحتو زیاد کنی یعنی عوض اینکه مثلا 1 ساعت بخونی 10 دقیقه استراحت کنی 20 دقیقه بخون 20 دقیقه استراحت کن
      توی زمان استراحتت کارایی رو بکن که میدونی آرامش میده یا کاریی که قبلا انجام نمیدادی مثلا برو حیاط راه قدم بزن
      و اینکه هی به خودت جایزه بده مثلا 20 دقیقه که خوندی یدونه چایی یا قهوه بخور 20 دیقه بعدیو انجام دادی یه میوه بخور یعنی در حد منطقی بعد انجام همین مطالعات مثلا 20 دقیقه ای کودک درونتو تغذیه کن

کاری که من اضافه بر اینها توصیه میکنم این هست که alpha wave music گوش کنی آرامش بخشه و تو یادگیری موثره

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rozhiii نمایش پست ها
      سلام به همه
      از من به تو نصیحت اگه از تابستون درست و حسابی خوندی و اومدی جلو بیخیال انگیزه و اینجور داستان ها بشین و فقط بخون بعد یه مدت برمیگردی به حالت قبل من پارسال یازدهم بودم خیلی درس میخوندم ولی عوضش امسال از تیرماه تا الان به خاطر یسری درگیری ها و مشکلات لج کردمو درس نخوندم و الان مث سگ پشیمونم و الان دوباره استارت زدم به خوندن با خودم عهد کردم رتبه زیر ۱۰۰ بشم درسته خیلی ها الان میان میگن امکان نداره ولی من با این عزیزان بعد نتایج صحبت مفصلی دارم
      نصف سال مونده میشه خیلی کار های عجیب غریبی کرد که هر کسی نمی تونه حتی بهش فکر کنه و اینایی که میگن امکان نداره فقط بشینن و نگاه کنن که امسال من هم میرم کنار اسطوره های این انجمن که اول خیلی ها سعی کردند نا امیدشون کنن ولی نتونستن
      از نظر من اگه تا الان پایه رو بستی اینور سال با یه مرور مناسب میتونی پایه رو تثبیت کنی و بری برای دوازدهم که یه کم بیشتر کار داره البته من از استادام شنیدم فصل های اخر دوازدهم توی همه ی درس ها خیلی اسونه و سریع میشه جمع کرد
      پس بدون استرس و نگرانی ادامه بده که فعلا نصف مسیر رو اومدی و به قول معلم شیمی مدرسه مون این نمسال دوم رتبه کنکور رو میسازه و هر ۱ ساعت خوندن توی این ماه ها ۴ برابر ماه های دور از کنکور ارزش داره
      و نکته ی دیگه اینه که بعد کنکور دی خیلی ها از دور رقابت میرن کنار چون دانش اموز با خودش میگه من که تا الان تلاش کردم درصد هام شده تو کنکور اینقدر پایین پس کار من نیست و میره تو حاشیه در صورتی که باید قدر این لحظات رو دونست چون همین تایم به بعد میشه رتبه ی کنکور و نتیجه ۳سال کنکوری خوندن توی این ۶ ماه خلاصه میشه...
      ویرایش توسط ghasem.az : 16 دی 1401 در ساعت 00:00

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بابت راهنمایی هاتون ممنونم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن