خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Post راهنمایی برای غلبه بر وسواس مطالعاتی

سلام
      وقتتون به‌خیر
      آقا من دانش‌آموز دوازدهمم‌.
      وتا الانم کم‌وبیش خونده‌م مطالب رو و زیاد عقب نیستم.
      ولی چند وقته یه موضوعی خیلی باعث وسواسم شده.
      این موضوع، بحث مارک‌دار کردن تستاست.
      من از اول هرچی خونده‌م، فقط و فقط تستای غلط‌ و نزده‌‌م رو علامت‌دار کرده‌م. و نکات مهم داخل پاسخ‌نامه رو. و طبیعتا یه تعدادی از تستای مهم خصوصا توی درسای محاسباتی رو علامت دار نکرده‌م. چون درست حلشون کرده بودم.
      الان میخوام از نیمسال دوم مارک‌دار کردن تستا رو جدی بگیرم. ولی همه‌ش این فکر میاد توی سرم که کلی ایده و نکته از تستایی که علامتشون نزده‌م رو از دست دادم و برای دوران جمع‌بندی نمی‌تونم خوب جمع‌بندی کنم و هرچی تا الان خونده‌م رو یادم میره و...
      بعد به خودم میگم که بالاخره نکات توی کتابای جمع‌بندی و ازمونا تکرار میشن و این حرفا. یا مثلا طراح کنکور که نمیاد دقیقا از همین تستی که گرچه خیلی ایده‌دار بوده ولی من علامتش نزدم سوال بیاره.
      ولی واقعا نمیدونم با این افکار چی کار کنم.
      به سرم زده همراه با برنامه‌ی نیمسال دوم قلمچی بشینم هرچی تست از اول مهر زدم رو دوباره بزنم و این بار مهما رو مارک‌دار کنم که مطمئن بشم چیزی از زیر دستم در نرفته.
      میشه یه کمکی، راهنمایی‌ای کنین برای خروج از این وضعیت؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      این چیزی که شما میگی اگر بتونی انجام بدی (اگر با توجه به تواناییهات برنامه ای شدنی و منطقی هست) یکی از بهترین کارایی هست که میتونی برای مرور مطالب انجام بدی
      خود ما برای امادگی آزمون توی دانشگاه بعد خوندن مطالب بعضی وقتا تا 3 بار تستهای منتخب رو از کتابا میزنیم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dokhtarak نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون به‌خیر
      آقا من دانش‌آموز دوازدهمم‌.
      وتا الانم کم‌وبیش خونده‌م مطالب رو و زیاد عقب نیستم.
      ولی چند وقته یه موضوعی خیلی باعث وسواسم شده.
      این موضوع، بحث مارک‌دار کردن تستاست.
      من از اول هرچی خونده‌م، فقط و فقط تستای غلط‌ و نزده‌‌م رو علامت‌دار کرده‌م. و نکات مهم داخل پاسخ‌نامه رو. و طبیعتا یه تعدادی از تستای مهم خصوصا توی درسای محاسباتی رو علامت دار نکرده‌م. چون درست حلشون کرده بودم.
      الان میخوام از نیمسال دوم مارک‌دار کردن تستا رو جدی بگیرم. ولی همه‌ش این فکر میاد توی سرم که کلی ایده و نکته از تستایی که علامتشون نزده‌م رو از دست دادم و برای دوران جمع‌بندی نمی‌تونم خوب جمع‌بندی کنم و هرچی تا الان خونده‌م رو یادم میره و...
      بعد به خودم میگم که بالاخره نکات توی کتابای جمع‌بندی و ازمونا تکرار میشن و این حرفا. یا مثلا طراح کنکور که نمیاد دقیقا از همین تستی که گرچه خیلی ایده‌دار بوده ولی من علامتش نزدم سوال بیاره.
      ولی واقعا نمیدونم با این افکار چی کار کنم.
      به سرم زده همراه با برنامه‌ی نیمسال دوم قلمچی بشینم هرچی تست از اول مهر زدم رو دوباره بزنم و این بار مهما رو مارک‌دار کنم که مطمئن بشم چیزی از زیر دستم در نرفته.
      میشه یه کمکی، راهنمایی‌ای کنین برای خروج از این وضعیت؟
      سلام من کمک خاصی نمیتونم بکنم چون بالاخره نه مشاورم نه تجربه آنچنانی
      ولی یادمه قبلا شیمی از فرشاد هادیان فرد همون مدرس ماز(بازم یادم نیست یکی دیگه شاید بود :/)
      میگفت برای شیمی علامت دار میخاین کنین نهایتش صحفه ای 3 تا تست باشه بیشتر از اون نباشه
      و اینکه ی سری کتاب ها هستن علامت دارهستن
      اگر تک منبعی و میتونی همه تست های کتابت رو دوباره تست بزنی
      ولی اصولا تست های آموزشی مارک دار نکن چون برای اولین بار تست میزنی ممکنه خیلی از مطالب برات جدید باشن
      یا اگر ی تست رو 2، 3 بار زدی دیدی هربار غلط یا نزده هستن اون هام علامت دار حتما کن اینم تجربه من ممکنه اشتباه باشه بازم مشورت کن امیدوارم موفق باشی :/
      ویرایش توسط 1402 : 11 دی 1401 در ساعت 21:40

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)