خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سلام یه سوال از دانشجوها و مهندسای کامیپوتر داشتم اگه میشه کمک کنید

سلام

دوستان من ترم دوم مهندسی کامپیوترم و همونطور که میدوید از ترم چهارم باید تعیین گرایش کنم میخواستم ببینم فرق گرایش ای تی و نرم افزار چیه؟

کدوم بازارکار بهتری داره؟

کدوم اسون تره کدوم سخت تر؟

در کل فرقشون چیه؟

اگه میشه کمکم کنید مرسی.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی نمیدونه؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد093 نمایش پست ها

سلام

دوستان من ترم دوم مهندسی کامپیوترم و همونطور که میدوید از ترم چهارم باید تعیین گرایش کنم میخواستم ببینم فرق گرایش ای تی و نرم افزار چیه؟

کدوم بازارکار بهتری داره؟

کدوم اسون تره کدوم سخت تر؟

در کل فرقشون چیه؟

اگه میشه کمکم کنید مرسی.
      سلام، اول بهتر هست از دانشگاه تون چارت درسی هر رشته رو بگیرید ببینید هر گرایشی چه دروسی داره.
      گرایش آی تی باید دقیقا مشخص باشه در چه زمینه ای هست. گرایش آی تی ممکن هست در مورد رشته شبکه باشه یا در مورد تجارت الکترونیک، هر کدام از این رشته ها با هم متفاوت هستند.
      رشته نرم افزار بیشتر مربوط به نرم افزار و کد نویسی هست.
      گرایش شبکه در مورد شبکه های کامپیوتری، شبکه های بیسیم و شبکه های مخابراتی و ماهواره ای هست.
      گرایش تجارت الکترونیک، هم از اسم اش معلوم هست، مربوط به تجارت الکترونیک هست. کسب و کارهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی هست.
      تخصص های دیگه ای هم هست مثلا گرایش بازی سازی یا گرایش Big Data یا گرایش گرافیک کامپیوتری یا گرایش فناوری اطلاعات در سلامت یا گرایش امنیت یا گرایش معماری کامپیوتر یا گرایش هوش مصنوعی.
      با توجه به چارت درسی دانشگاه تون باید انتخاب کنید و ببینید که کدوم گرایش رو به شما ارائه میدن.

معمولا بازارکار هم رشته کامپیوتر همیشه خوب بوده و خوب خواهد بود ولی ولی شما باید اطلاعاتتون به روز باشه. هر سال و هر ماه باید به روز باشید. کد نویسی و نرم افزار و سخت افزاری که امسال یاد میگیرید. شاید 10 سال دیگه فقط 10 درصد به دردتون بخوره و همیشه باید آخرین اطلاعات رو داشته باشید و براساس علاقه تون دنبال گرایش مختلف کامپیوتر برید.

اگر به کد نویسی و بازار کار جهانی علاقه دارید. میتونید نرم افزار رو انتخاب کنید. چون معمولا پایه تمام گرایش های کامپیوتری، رشته نرم افزار هست.
      اگر کسب و کار اینترنتی علاقه دارید گرایش تجارت برید.
      اگر به شبکه های کامپیوتری یا سخت افزار یا شبکه های مخابراتی یا امنیت شبکه های کامپیوتری علاقه دارید. گرایش شبکه برید.
      اگر به بازی سازی علاقه دارید گرایش گرافیک کامپیوتری و بازی سازی برید.
      اگر به رباتیک و مسائل هوش مصنوعی علاقه دارید رشته هوش مصنوعی رو انتخاب کنید.
      اگر به ریزپزدازنده ها و مسائل پیشرفته در سخت افزار علاقه دارید رشته معماری کامپیوتر رو انتخاب کنید.
      ویرایش توسط elhameli : 13 آذر 1401 در ساعت 13:03

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن