خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

فقط نیازمند یخورده امید و انگیزه همین

سلام
      من متولد سال 79 هستم و 4 ساله که کنکور میدم علت این که تا الان موندم یکی به خاطر اینه که کلا ادمی ام که گوش به حرف های بی منطق دیگران جون به جونم کنن نمیدم و دوم بهخاطر علاقه به پزشکی . اگه بخوام در مورد این 4 سال بگم طول میکشه ولی فقط همین که با اینکه 2 سال اول هیچی از روند کنکور سر در نمیاوردم ولی تمام تلاشمو کردم در مورد پارسالم تابستونش که چون کرونا بود جایی نرفتیم بعد اون پاییز تقریبا 8.9 ساعت میخوندم بعد از اون تا کنکور 10 الی 14 ساعت میخوندم که تعداد این روزای 14.13 ساعتی تا کنکور زیاد میشد حتی ماه رمضونم ب این شکل بود با اینکه روزه میگرفتم. از اواسط یا اواخر زمستون بود که بعضی اوقات تو قلبم یه فشار وحشتناکی حس میکردم طوری که دیوانه میشدم حقیقتش الان بهتر شدم اخیرا. ولی جای اون همه انگیزه و امیدی که داشتم رو غم گرفته و 3.4 ساعت میخونم با اینکه خودم میبینم سطحم نسبت به پارسا خیلی فرق کرده بنظرم اینم از سرگذشت من در ضمن نمراتمم 3تاشو میخوام ترمیم بزنم.
      خوشحال میشم همدردی و کمک کنین

2. Top | #2
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yilmaz نمایش پست ها
      سلام
      من متولد سال 79 هستم و 4 ساله که کنکور میدم علت این که تا الان موندم یکی به خاطر اینه که کلا ادمی ام که گوش به حرف های بی منطق دیگران جون به جونم کنن نمیدم و دوم بهخاطر علاقه به پزشکی . اگه بخوام در مورد این 4 سال بگم طول میکشه ولی فقط همین که با اینکه 2 سال اول هیچی از روند کنکور سر در نمیاوردم ولی تمام تلاشمو کردم در مورد پارسالم تابستونش که چون کرونا بود جایی نرفتیم بعد اون پاییز تقریبا 8.9 ساعت میخوندم بعد از اون تا کنکور 10 الی 14 ساعت میخوندم که تعداد این روزای 14.13 ساعتی تا کنکور زیاد میشد حتی ماه رمضونم ب این شکل بود با اینکه روزه میگرفتم. از اواسط یا اواخر زمستون بود که بعضی اوقات تو قلبم یه فشار وحشتناکی حس میکردم طوری که دیوانه میشدم حقیقتش الان بهتر شدم اخیرا. ولی جای اون همه انگیزه و امیدی که داشتم رو غم گرفته و 3.4 ساعت میخونم با اینکه خودم میبینم سطحم نسبت به پارسا خیلی فرق کرده بنظرم اینم از سرگذشت من در ضمن نمراتمم 3تاشو میخوام ترمیم بزنم.
      خوشحال میشم همدردی و کمک کنین
      سلام وقت شما بخیر

این موضوعی که میفرمایین در واقع مسئله ی اساسی خیلیاس

همه میخوان موفق باشن...میخوان به اهدافشون برسن

اما مسئله اینه که چرا نمیرسن؟

در رابطه با حرف شما مطلبی رو برای کسی ارسال کردم که میدونم میتونه کمک کننده باشه برای شما

مطلب رو این زیر قرار میدم:

برای موفقیت سه عامل لازمه :
      1-بدونی چی میخوای

2-بدونی چه بهایی باید براش بپردازی

3-(مهم تر از همه) تصمیم بگیری اون بها رو بطور کامل بپردازی

همه دوست دارن موفق بشن

همه دوس دارن خوشبخت باشن

شاد باشن و شاد زندگی کنن

همه دوس دارن بهترین باشن

همه میخوان به اهدافشون برسن

ولی ایا همه رسیدن؟یا قراره همه برسن؟از صد درصد مردم فقط 3.7 درصد موفق هستن(حدودا)...یعنی 96.3(حدودا)موفق نمیشن...این خیلیه
      علت چیه ؟
      علتش اینکه اون سه عامل به طور کامل و در مسیر درست انجام نمیشه

یه سری ها اصلا نمیدونن چی میخوان = اون ها که از اول از بازی زندگی حذفن

یه سری ها میدونن چی میخوان ولی نمیدونن باید چیکار کنن براش=نتیجه اش مثل اولی میشه

یه سری ها هم میدونن چی میخوان و میدونن باید چه کارایی انجام بدن و چه بهایی براش بپردازن اما اون بها رو نمی پردازن یا اگر هم می پردازن بخشیشو می پردازن نه همشو = این ها هم به موفقیت نمیرسن

اکثر مردم دسته ی سوم هستن...باید بها رو به طور کامل بپردازی تا محصول کار موفقیت باشه

ما میدونیم چی میخوایم و چه بهایی باید بپردازیم اما کاهلی میکنیم...تنبلی میکنیم...وسوسه میشیم و راحت طلبی رو انتخاب می کنیم...ترجیح میدیم به خودمون سختی ندیم و بعد که نتیجه ی کارامون شد شکست

میگیم ما چرا شکست میخوریم...ما شانس نداریم هیچ وقت ...ما بدبختیم همیشه...بقیه رو ببین موفق شدن ولی من نشدم و..

خب تو انتخاب های غلط داری که نشده...چرا همه چی رو گردن بخت و اقبال میندازیم؟خودمون بد رفتیم که نتیجه اش شکست شده

در کل دوست عزیز از راحت طلبی و کاهلی دست بردار و کاری که باید انجام بدی رو به نحو احسن انجام بده چه سرحالی و چه بی حال...چه غمگینی و چه شاد...حق نداری رها کنی

امیدوارم بهترین ها برات اتفاق بیفته اما با همت خودت

این مطلب رو ارسال کردم و امیدوارم عمیقا بهش فکر کنید

و باتوجه با اونچه که گفتین شما تعادل در برنامه نداشتین

افراط و تفریط کار رو خراب میکنه

شما زمانی موفق میشین که علاوه بر امادگی برای هدف روحتون هم پرورش پیدا کرده باشه

افراد موفق کسانی هستن که یه ریتم منظم رو طی کردن و مقابله کردن با تنبلی ها و بهانه ها

امیدوارم بتونید با یه اندیشه ی درست زندگیتونو از نو و در جهت عالی بسازین و متمایز عمل کنین

انشالله...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی عزیزم از همدرد ی قشنگت

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واقعا متشکرم ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن