خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات

ادامه بدهم یا رها کنم ...

سلام به کسایی که این تایپک رو میخونن ؛
      دوستان من بعد شکست در کنکور دیگه تمام گذشته اومده ذهنم و دیگه نمیتونم رها کنم گذشته مو .. سال پیش کلاس نهم من از اون حالا هم عاشق پزشکی هستم و دندون و دارو و کلا تجربی و اون سال من به اصرار خودم و بر خلاف خانواده اومدم تجربی بعد معدلم و رنبه ام داغون شد از بدو ورود بع دبیرستان اوضاع روحی ام خراب شد هیج که به سختی رشته ربتط نداشت دلیل اش یه چیز دیگه بود خلاصه با مجازی و کلاس ها دبیرستان تموم شده با معدل و نمرات بد و اوضاع روحی بد ..
      خانواده فقط میگن یه جا قبول شو هر جایی علاقه داری ... اگه من قبول نشم واقعا بع اونا انگار کلک زدم جون خیلی بهم محبت کردن ...
      از این ور اوضاع ام خرابه کنکور تجربی ول کنم برم به انسانی که اصلا علاقه ندارم بخونم بدم که جز معلمی چیزه دیگه ای نداره ... و این که شانس قبولی اش پاینن
      یااینکه دوباره تجربی بدم
      نه میتونم گذشته رو فراموش کتم نه میتونم ادامه بدم لطفا کمکم کنید

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط paydari_2004 نمایش پست ها
      دوستان من بعد شکست در کنکور دیگه تمام گذشته اومده ذهنم و دیگه نمیتونم رها کنم گذشته مو .. سال پیش کلاس نهم من از اون حالا هم عاشق پزشکی هستم و دندون و دارو و کلا تجربی و اون سال من به اصرار خودم و بر خلاف خانواده اومدم تجربی بعد معدلم و رنبه ام داغون شد از بدو ورود بع دبیرستان اوضاع روحی ام خراب شد هیج که به سختی رشته ربتط نداشت دلیل اش یه چیز دیگه بود خلاصه با مجازی و کلاس ها دبیرستان تموم شده با معدل و نمرات بد و اوضاع روحی بد ..
      خانواده فقط میگن یه جا قبول شو هر جایی علاقه داری ... اگه من قبول نشم واقعا بع اونا انگار کلک زدم جون خیلی بهم محبت کردن ...
      از این ور اوضاع ام خرابه کنکور تجربی ول کنم برم به انسانی که اصلا علاقه ندارم بخونم بدم که جز معلمی چیزه دیگه ای نداره ... و این که شانس قبولی اش پاینن
      یااینکه دوباره تجربی بدم
      سلام،
      حقیقتش من اصلا احساس نمیکنم صلاحیت جواب دادن داشته باشم اما اگه برای کنکور تجربی میمونین و برای ۳ رشته اول. باید حالت ذهنیتون این باشه که حاضر باشین تا ۲یا ۳ سال دیگه پای کتاب زندگی کنین،این بدترین حالته البته یعنی اونقدی همت و عشق داشته باشین که اگه ۱ سال نشد ول نکین خدای نکرده(بماند که با افزایش ظرفیت پزشکی حداقل قبول شدن تعهدی ۱،۵ برابر دیگه خیلی سخت نیست.)، .اما اگه اون حسی که ۵سال دیگه بگذره ممکنه حسرت بخورین (و انصراف بدین از اون رشته ای که رفتین مثل خیلیا که رشته های دیگه میرن بعد لیسانس میان کنکور میخونن)ندارین که مشکلی نیست. خودتونو بعد ۱۰سال تصور کنین اگر فلان رشته دیگه رو خونده باشین،مشکلی دارین یا نه؟

برای روحیه هم که واقعا واقعا حق دارین هم حالت معمول کنکور هم شرایط مجازی بودن باعثش میشد،کتابهای مفید در این زمینه هستمثل چهار اثر فلورانس اسکاول شین خودم ماه های اخر چندبار خوندمش که ادامه بدم،یا مجله های ازمون،مصاحبه قهرمان های پیشرفت هم در زمانهای استراحت.کلا فکر نکین مشکل ها و موانع سال کنکور بخاطر ضعف های درسی یا کلا فقط برای شماست.خودم سال کنکور هر روز در جدال با مشکلات تازه که پیش میومد بودم،مشکلات درسی،کلا بقول یکی از همین قهرمانهای پیشرفت،موانع ،فرصت هایی هستند که با گذشتن از هر کدوم از رقیبا جلو میزنین،پس کلا از موانع و مشکلات نترسین چون واسه همه همه کنکوری ها هست و وجه تمایز کنکوری ها هم همین دوام و مقاومته.
      و إن لو إستقاموا علی الطریقة لأسقیناهم ماء غدقا
      ویرایش توسط Fatemeh873 : 02 آذر 1401 در ساعت 23:09

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      یااینکه دوباره تجربی بدم
      این ضعف ها چی میگه ؟
      پاشووو مرد
      گذشته در گذشته موند ! فراموشش کن .تو باید برای زمان حالت بجنگی .
      نزار علاقه و هدفت فدا شه . نزار اعتماد خانواده به راهی که انتخاب کردی از بین بره
      شروع کن از اول برای ساختن خودت !

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      وقتی به ادامه راه شک داری ادامه دادنت بی فایده ست
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یااینکه دوباره تجربی بدم
      ببین دوست عزیز خیلی به ذهن بازیگوشت زمان نده که دائما توی گذشته زندگی کنه و غصه شو بخوره و انرژی خودشو تموم کنه و کار درست امروز که آینده رو رقم میزنه رو انجام نده .
      یه دفتر بردار و مشکلات و گره های که توی ذهنت هست رو بنویس . هدفت رو هم بنویس و بعدش شروع کن براش تلاش کردن . یکبار فکرش رو بکن که کنکور تجربی می‌خوابی بدی یا انسانی . دیگه بعد از اومدن اینهمه مسیر یعنی چی که مطمعن نیستی هنوز که اصلا تجربی کنکور بدی یا بری انسانی؟ داری با آینده خودت بازی میکنی
      این رو هم بدون که مسیر قبولی و رتبه زیر ده هزار آوردن در تجربی مسیر سختیه . خیلی هم سخته . ارزیابی کن ببین کجایی .‌‌‌شاید با جایی که هستی نیاز باشه چند سال زمان بزاری برای قبولی . کسایی که توی این جاده هستن یکبار پی همه این مسائل رو به تنشون‌ مالیدن و بعد با تمرکز مشغول شدن از هر روز و هر ساعتشون استفاده میکنن به امید قبولی .
      نوشتن رو جدی بگیر که به ذهنت آرامش و نظم میده و میفهمی دقیقا کجا وایسادی و به کجا می‌خوابی بری .
      برات آرزوی موفقیت دارم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      یااینکه دوباره تجربی بدم
      سلام و درود به داداش عزیزم. خوبی آقا؟ چه خبر؟

ببین داداش اول یه نکته رو بگم. کاملا طبیعیه که از نتیجه کنکور قبلت ناراحت باشی. منم بعد کنکور اولم واقعا ناراحت بودم که نتونستم جواب اعتماد خونواده رو بدم. نه فقط من، بلکه دوستای مدرسه هم همینطور بودن. به نظرم حتی رفقای انجمن هم همینطور بودن همۀ اینا درست و منطقیه ولی اگه بخوای نتیجه رو عوض کنی و به رشته موردعلاقت برسی، باید دنبال چارۀ کار باشی. حالا چارۀ کار چیه؟

اینه که گذشته رو رها کنی. اگه از الآن تا 100 سال دیگه هم به این فکر کنی که گذشته چی شد و چی بود و چطور گذشت و اینا، فایده‌ای نداره حقیقتش. چیزی از گذشته رو نمیشه تغییر داد و اگه گذشته سختی وجود داشته، به نظرم میتونه به عنوان یه نعمت ازش استفاده بشه؛ البته در صورتی که با دید درستی سراغش بری.

به نظرم الآن به جای ناراحتی برای گذشته، باید ازش بیشترین استفاده ممکن رو ببری و این استفاده به این شکله که ببینی چی شد که تو کنکور قبلی نتیجه مدنظرت رو نتونستی بگیری؟ اشکالات کنکور قبلی رو حل کن؛ تلاشت رو بیشتر کن، پیوستگی داشته باش، تعادل تست و درسنامه رو ایجاد کن، رو مدیریت آزمون مسلط شو. به امید خدا به چیزی که میخوای میرسی.

حسرت گذشته رو نخور. فقط ازش درس بگیر. همین. روز بعد قبولیت، همۀ این سختی‌هات برات شیرین میشه. اینو قول میدم. نمیگم که اینور قبولی خیلی خفنه یا اتفاقات عجیب غریب میفته؛ نه اینطوری هم نیست ولی واقعا خیلی از دوران کنکور بهتره. حداقل حداقل حداقل حداقلش اینه که فشار روانی عجیب غریب دوران کنکور دیگه وجود نداره.

به نظرم ارزششو داره که یه بار به قول انگلیسی‌زبان‌ها All In وارد گود بشی. مطمئنم که میتونی از این چالش سربلند بیرون بیای. دمتم گرم. امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشی.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن