خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 171 1211101 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 2558
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اولین ثابت قدمان در گزارش کار روزانه تا کنکور 1403

((انجمن کنکور را،برای ما ساخته اندꓼپس ما هستیم که باید آن را بسازیم.))

سلام به روی ماه شما کاربران و مهمانان عزیز و گرامی انجمن
      امیدوارم روزهایی خوبی رو دارید پشت سر میزارین و در حال پیشرفت باشین
      و نمودار خط کارتون صعودی باشه اونم با شیب مثبت بینهایت و با راندمان 100%

اولش باید ازاستارتر ثابت قدمان 99 کاربر (be_quick) تشکر کنیم که تشکر میکنیم ازشون بابت استارت زدن ثابت قدمان 99 چون اگه ثابت قدمان 99 رو ایشون استارت نمیزدن به احتمال زیاد این هم استارت نمیخورد!
      فک کنم این پنجمین نسل ازسری تاپیک های ثابت قدمان باشه که عدد قابل توجهیه و نشون میده که تاثیر گذار واقع شده است.
      ظاهر و رنگ وبوی این تاپیک برا همه شناخته شده هست تکراریه و به ظاهر ساده میرسه و نیاز به توضیح نداره اما نه! قراره از دل این ظاهر ساده براتون کلی حرف در بیاریم.

بریم سر اصل مطلب

اگه یازدهمی هستید یا پشت کنوری هستید یا دانشجو ویا شاغل هستید یا هر شخص دیگه ای که فعلا علی رغم وجود کنکور 1402 میخواد برای کنکور 1403 برنامه ریزی کنه و کار کنه ودر کنارش بخواد که ثابت قدم باشه باید تا حالا فهمیده باشید که جای درستی اومده اید.
      این تاپیک در واقع برای دو کنکور دی 1402 و تیر 1403 هستش اما فعلا من تو عنوان به رسم سابق همون تیرش در نظر گرفتم.

قراره تو این پست ابتدایی یکسری از ابهاماتتون رو رفع کنیم. عجله نکنین

کنکوری بودن بازه ای صرفا یکساله نیست!

اگه این تیتر چهار یا پنج سال پیش میذاشتم میدونستم که به شدت مورد ضرب و شتم قرار میگرفتم. اون زمان کسی جرئتش نداشت این جمله رو به زبون بیاره چون بشدت مورد نقد قرار میگرفت و انکارش میکردن اما هم اکنون رفته رفته داریم میبینیم که جمله ای بدیهی شده.
      آری
      آریꓼ کنکوری بودن بازه ای صرفا یکساله نیست. این جمله را با تمام جدیت و وجودم بازگو میکنم :کنکوری بودن بازه ای صرفا یکساله نیست.
      به ندرت می توان دید که شخصی از دوازدهم شروع کرده باشد و در همان سال اول کنکور رتبه زیر هزار بیاورد یا رشته دلخواهش قبول شود اغلب آنهایی که موفق شدند یا قبل از دوازدهم شروع کرده و موفق شدند یا از دوازدهم شروع کردند و حداقل در سال دوم کنکور موفق شدند.
      شواهد حرفهایم را عین روز روشن اثبات میکنند که بازه زمانی آن بیشتر از یکسال است.
      چه چیزی باعث شده که تصور ما از کنکوری بودن فقط همان سال آخر باشد؟منظورمان دوازدهمی یا کسی که قرار است همان سال کنکور بدهد باشد؟ چه چیزی باعث شده که ما به دوازدهمی بگوییم کنکوری مگر بقیه کنکوری نیستند؟
      بنظرم هر کسی در هر شرایطی که هست اگر بداند:

1. از کنکور چه میخواهد .
      2. و به چه اندازه ای تلاش برای رسیدن به هدفش لازم است .
      3. و تصمیم بگیرد که همان اندازه تلاشش را کامل به جا آورد .

حتما کنکوری ست!
      با این وجود آیا بنظرتان بهتر نیست که از سال های پایه شروع کنیم و در همان سال اول کار را تمام کنیم؟تا یه وقت خدای نکرده مجبور نشویم پشت کنکور بمانیم.
      من می خواهم کاری بکنم که دیگر مجبور نشویم پشت کنکور بمانیم از آن طرف هم معلوم نیست پشت کنکوری چه حال و هوایی دارد یا چه بلایی می خواهد سرمان بیاید؟شاید استرس گرفتیم یا انگیزه مان افت کرد و دلسرد شدیم شاید نابکار شدیم مهم این است که معلوم نیست چه اتفاقی می خواهد بیفتد.
      معلوم نیست!

چرا ثابت قدم باشم؟

قطعا همه می دونیم که زمانی به موفقیت دست پیدا می کنیم که برنامه ریزی و ایده پردازی و خلاقیت و... رو داشته باشیم اما در عوض ممکنه ما ایده داشته باشیم اما وقتی ما اون ایده رو وارد مرحمله عملش نمیکنیم و مورد آزمونش قرار نمیدیم عملا اون ایده ارزشی برامون نداشته
      پس به طور کلی استراتژی ها زمانی در موفقیت ما سهیم هستند که عمل داشته باشیم.
      اما از اونور یک عمل هم زمانی برای ما مفیده که ما بتونیم اون رو صحیح و بطور واقعی انجامش بدیم به طور مثال ما برنامه هفتگی داریم اما وقتی ما اون برنامه و ایده را موبه مو و دقیق انجام نمیدیم و بهش پایبند نیستیم و به طور پیوسته بهش عمل نمیکنیم اونوقته که نه ایده مون ارزش داشت نه عملمون!
      متوجه شدی چی گفتم؟اگه آرهꓼ پس بزار باهم یه قرار بذاریم:به شخصی که هم ایده داره و برنامه ریزی داره از اونور هم بهشون پایبند باشه و دقیق انجام بده و به طور پیوسته عمل کنه اسمش رو میزاریم ثابت قدم.موافقی؟ اگه آره که خداروشکر
      ثابت قدم باش تا خرده تلاشهایت به هدر نروند!

گزارش هایم به چه صورت باشند؟

هر شب اینجا بیایید و گزارش کار همان روزتان را بنویسید حتی اگر کاری انجام نداده اید لااقل گزارش بدهید و بگویید صفر اما در عوض سعی کنید روز بعد جبران کنید اما از من نصیحت تا می توانید هر روز حداقل چند ساعت پایه بخوانید تا پیوستگی شما بهم نخورد
      این تاپیک برای شماست
      بنابراین به شما مربوط است که تا چه اندازه با جزئیات و دقت بنویسید میتوانید ساعت مطالعه تان را بگویید یا اصلا برحسب پارتهای که برای خود تعریف نموده اید نیز می توانید بگویید علاوه بر آن میتوانید بگویید کدام درس را خوانده اید یا چه مقدار تست زده اید یا اهدافتان را برای روز یا هفته بعد بگویید یا اصلا بگویید چه کار کرده اید چطور کار کرده اید و.... همانگونه که گفتم هر گونه که مایلید میتوانید گزارش بدهید .چون این تاپیک برای شماست!

در نهایت اگه سوالی در حاشیه کنکور داشتید هم میتونید همینجا بپرسید

شاید خیلی از شما ها بپرسید که در کنار این یک تاپیک ثابت قدمان 1402 وجود دارد و دیگر چه نیازی به این بود و میگویید که من می توانم در همانجا فعالیت خود را ادامه بدهم اما من در جواب می گویم:
      مگر کنکوری بودن بازه ای یک ساله است؟ مگر ما آدم نیستیم؟ما نمیخواهیم ثابت قدم باشیم؟ شاید در جواب بگویید توانایی فعالیت در آنجا را داشتم من نیز در پاسخ میگویم:
      مگر متوجه حرفهایم نشدید؟ اکنون دیگر فرق کرده است ما توانایی وشهامت این را داریم که از الان یک تاپیک مستقل داشته باشیم چون کنکوری بودن بازه ای یکساله نیست و اکنون کسی نمی تواند این را انکار کند پس الان وقتش بود که ما بازی رو عوض و تاپیک جداگانه و اساسی ثابت قدمان 1403 را از الان داشته باشیم و واقعا می ارزید که مستقل باشد.

خدایا امیدوارم یه وقت مجبور نشم شبا بیام اینجا صفر رد کنم و برم.
      خدایا ازت میخوام هر کسی که میاد اینجا شروع به گزارش دادن میکنه از روز شروعش تا روز کنکور ثابت قدم بمونه.

((از الان شروع کن زودتر کارتو تموم کن))
      من اونی نیستم که فکر می کنی هستم.
      من اونی هستم که فکر میکنی نیستم.
      هرگز بهش فکر نکن، که من کیستم؟

2. Top | #2
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      سلام به اقا عماد

شبت بخیر

تاپیک کاربردی ...مفید...متعد کننده ایه

موفق باشی

یاعلی
      تو به تحریک فلک، فتنه ی دوران منی
      من به تصدیق نظر، محو تماشای توام...
      ویرایش توسط LEA : 27 آبان 1401 در ساعت 22:02 دلیل: عدم فعالیت در تاپیک

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب امورز یه روز یکمی متفاوت بود چون واقعا تصمیم گرفتم کم کم پشرفتی داشته باشم 10 ساعت درس خوندم 70 تا تست زدم
      ویرایش توسط سوگند hp : 28 آبان 1401 در ساعت 22:48

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام Mehdyar ( به قول zero که دمشم گرم) تو محرک تغییرم بودی برای استارتش وقتی دیدم دونفر شدیم لازم دیدم که از الان بزنمش
      از امشب دیگه بیا اینور آب
      من اونی نیستم که فکر می کنی هستم.
      من اونی هستم که فکر میکنی نیستم.
      هرگز بهش فکر نکن، که من کیستم؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      امروز زیادی رو مود خودم نبودم ولی مهم نی حالم بد گرفته شد اونم میگذره ............... ساعت 2 از مدرسه اوم تا الان 7 ساعت مطالعه البته اینو بگم این مطالعه از ساعت دو نیس من 3 ع خواب پا میشم اونم تا ساعت 6 دو تاعت مطالع مفید حساب میکنم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب امروز خوب نبود امتحان دارم هنوز باید بخونم تا ساعت دو مدرسه بودم کل مطالعه 8 ساعت تا الان با کلی خستگی لذت بخش ​

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب امروز بدکی نبود حدقل کیفیت داش 5ساعت 100تست

8. Top | #8
      RHM
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میخواستم یه همچین تاپیکی بزنم ولی یه سرچ که زدم این تاپیک رو دیدم؛ با اینکه استارتر اخراج شده و تاپیک هیچ فعالیتی نداره ولی خب من میخوام تو همین تاپیک هر روز ساعت مطالعه روز قبلم رو بذارم (تو روزای آینده)... امیدوارم بچه های دیگه هم اضافه بشن.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منم هستم
      به حباب نگران لب یک رود قسم و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت،غصه هم میگذرد آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دیروز ۴ساعت تست نشمردم
      اینبار باید بشه...

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امروز
      ۴.۵ ساعت
      ۲۵ تست
      اینبار باید بشه...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امروز۷ساعت
      اینبار باید بشه...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      امروز 7ساعت
      47تست
      اینبار باید بشه...
      ویرایش توسط zahra abdi : 02 خرداد 1402 در ساعت 01:03

14. Top | #14
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      قدر این لحظاتی که با ارامش خاطر میخونید رو بدونید
      شاید یکی حتی اون یه ساعت هم نتونه به خاطر نداشتن آرامش و مشکلات بتونه راحت بخونه
      ? Happy or sad

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TomyShellby نمایش پست ها
      قدر این لحظاتی که با ارامش خاطر میخونید رو بدونید
      شاید یکی حتی اون یه ساعت هم نتونه به خاطر نداشتن آرامش و مشکلات بتونه راحت بخونه
      اگر بدونی من تو چه جهنم و شرایطی میخونم ...فقط سکوت میکنی
      اینبار باید بشه...

صفحه 1 از 171 1211101 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 10 مهمان)