خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 70
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Hamid_ نمایش پست ها
      ببین من امروز تحلیل های مختلف رو گوش کردم
      فکر میکنم نیازی به گرفتن دیپلم مرتبط نباشه
      اصلا این اطلاعیه ربطی به دیپلم غیر مرتبط ها فکر نکنم داشته باشه
      ببین یک ماه پیش که اطلاعیه شورای سنجش و پذیرش دانشجو اومد نوشته بود که لازمه همه تو دروس عمومی سوابق داشته باشن و برای دروس اختصاصی اگه سوابق ناقص باشه کنکور جایگزینش میشه . خب همین باعث شد یک عده ای نقشه بکشن برن خرداد فقط دروس عمومی بدن اختصاصی ها رو بندازن شهریور (همین میشه سوابق ناقص) اینجوری طرف ۱۴ درصد سوابق اختصاصی رو نمیگرفت و کنکور جایگزینش میشد و به نفعش بود. یعنی سوابقش میشد ۲۶ درصد . ببین تو اطلاعیه دیروز نیومده که سوابق غیرمرتبط باشه نمره دروسی که نیست صفره ، تو اطلاعیه اومده سوابق تحصیلی ناقص باشه نمره دروسی که نیست صفره ! عین همونی که مثال زدم که طرف میره فقط عمومی ها رو امتحان میده یا مثلاً یکی دوتا درس اختصاصی رو میندازه شهریور تا کنکور جایگزین تأثیر معدل بشه.
      اما خب راه های دور زدن این مدلی رو برداشتن تا سو استفاده نشه ، الان خیلی از دوازدهمی ها هستن هنوز دیپلم اولشون رو نگرفتن میخوان کنکور غیرمرتبط بدن! چجوری برن دیپلم مرتبط بگیرن وقتی هنوز دیپلم اولشون رو هم نگرفتن؟ در نتیجه منطقیش هم همین میشه که نمرات غیرمرتبط جایگزین دروسی که نمره هاش نیست میشه و نمره کنکور جایگزین نمیشه.
      اتفاقی که واسه غیرمرتبط ها میفته اینه که نمره نهایی دروس غیر مرتبط رو جایگزین نمره دروسی که ندارن میکنن .
      اما خب کسی که نمره یک درسی رو تو دیپلم خودش (دقت کن دیپلم اصلی خودش) نداره اون واسش صفر حساب میشه نه اینکه غیرمرتبط باشه صفر حساب بشه.
      پس باید صبر کرد ببینیم تو اطلاعیه های بعدیشون چی میگن. البته من بعید میدونم انقدر به دیپلم غیر مرتبط ها حال بدن. آخه این چیزی که شما گفتی مگه اصلا روش بحثی بوده که نیاز به تبصره زدن داشته باشه؟ خب از قبل هم واضح بود کسی که دیپلم مرتبط داره و سابقه تحصیلیش ناقصه براش صفر منظور میشه.

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا من با هر مدل مشاوری حرف زدم خودمم حساب کتاب میکنم میبنم که این اطلاعیه یچیز میخواد بگه
      اونم اینکه شما اگر سوابق ناقص دارین یعنی چی؟ یعنی تغییر رشته ای هستی یا مال قبل 84 هستی یا فنی هستی یا هرچیز دیگه در واقع اگر دیپلمت با کنکورت یکی نیست هر درسی که کنکور داریش ولی سوابقش رو نداری اون سابقه تحصیلی برات نمره صفر در نظر میگیرن نمره صفر هم انگار در حد تاثیر 40 درصدی کنکور رو زدی منفی 33
      کلا یکار کردن هرکی دیپلمش با کنکورش یکی نیست پاشه بره دیپلم بگیره در واقع یه راه دیگه برای بیشتر پولدار کردن اموزش و پرورش
      من که به نظرم این مصوبه فقط یه هدف داشت اونم پرپول کردن جیب اموزش و پرورش از سفره کنکور همین

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Biomedical Eng نمایش پست ها
      قبلا رو عرض کردم. نظام قدیم زمین شناسی نهایی بود
      میشه بگید واسه دیپلم مجدد گرفتن (میخوام خرداد دیپلم مجدد تجدبی بگیرم نظام قدیم ریاضیم) کد سوابق تحصیلی واسه فروردین چیکار کنم؟ چون خرداد میخوام امتحان بدم خب کد سوابق جدید میاد دگ از طرفیم میگن تا کد نزنی نمیشه ثبت نام کنی ! میشه من بهمن ماه برم بزرگسالان ثبت نام کنم و اونوقت کد سوابق جدید اینطوری میشه بگیرم لطفا بگید ممنون

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان نتایج کنکور دی ماه کی قرار بیاد

5. Top | #35
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_kh199 نمایش پست ها
      اقا من با هر مدل مشاوری حرف زدم خودمم حساب کتاب میکنم میبنم که این اطلاعیه یچیز میخواد بگه
      اونم اینکه شما اگر سوابق ناقص دارین یعنی چی؟ یعنی تغییر رشته ای هستی یا مال قبل 84 هستی یا فنی هستی یا هرچیز دیگه در واقع اگر دیپلمت با کنکورت یکی نیست هر درسی که کنکور داریش ولی سوابقش رو نداری اون سابقه تحصیلی برات نمره صفر در نظر میگیرن نمره صفر هم انگار در حد تاثیر 40 درصدی کنکور رو زدی منفی 33
      کلا یکار کردن هرکی دیپلمش با کنکورش یکی نیست پاشه بره دیپلم بگیره در واقع یه راه دیگه برای بیشتر پولدار کردن اموزش و پرورش
      من که به نظرم این مصوبه فقط یه هدف داشت اونم پرپول کردن جیب اموزش و پرورش از سفره کنکور همین
      عجله نکن
      هفته بعد احتمالاً سنجش شفاف سازی بیشتر در این زمینه میکنه
      دیپلم مجدد فقط واسه دروس غیرمشترک امکان پذیره و واسه درسایی که قبلاً نمره داشتی امکان پذیر نیست و نمره اونا میاد تو دیپلم جدیدت اتوماتیک و صرفاً میتونی دروس غیرمشترک شرکت کنی . در ضمن من شنیدم ریاضی دوازدهم رو جزو غیرمشترک های ریاضی و تجربی حساب نمیکنن و فقط میگن زیست دوازدهم رو واسه تطبیق میشه داد! اما خب چیزی که موثق شنیدم از آموزش و پرورش شهر همدان اینه که واسه دیپلم مجدد نمیشه دروس مشترکی که مثلاً نمره پایینی توش داری رو دوباره امتحان بدی ، مگه اینکه یک نوبت دیگه بری نمرات دیپلم مجدد رو ترمیم کنی که حالا آموزش و پرورش در این مورد خاص موافقت کنه یا نه خدا میدونه.

در ضمن محاسبه شما در زمینه تأثیر معدل کاملاً اشتباهه مثلاً در درسی مثل زیست شناسی سهم سوابق تحصیلی ۱۲ درصد کل هستش و ۸۸ درصد کنکور هستش . اون جدول شورای سنجش مال یک ماه پیش رو یک بار دیگه برو ببین ‌
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
      ویرایش توسط Amir_H80 : 18 آبان 1401 در ساعت 01:03

6. Top | #36
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      باید منتظر شفاف سازی های بیشتر سنجش و همچنین مصوبات جدید آموزش و پرورش که در اواخر آبان رونمایی میشن باشیم. مصوبات جدید آموزش و پرورش احتمالاً هم در مورد ترمیم معدل و هم در مورد دیپلم مجدد باشه.
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      عجله نکن
      دیپلم مجدد فقط واسه دروس غیرمشترک امکان پذیره و واسه درسایی که قبلاً نمره داشتی امکان پذیر نیست و نمره اونا میاد تو دیپلم جدیدت اتوماتیک و صرفاً میتونی دروس غیرمشترک شرکت کنی . در ضمن من شنیدم ریاضی دوازدهم رو جزو غیرمشترک های ریاضی و تجربی حساب نمیکنن و فقط میگن زیست دوازدهم رو واسه تطبیق میشه داد! اما خب چیزی که موثق شنیدم از آموزش و پرورش شهر همدان اینه که واسه دیپلم مجدد نمیشه دروس مشترکی که مثلاً نمره پایینی توش داری رو دوباره امتحان بدی ، مگه اینکه یک نوبت دیگه بری نمرات دیپلم مجدد رو ترمیم کنی که حالا آموزش و پرورش در این مورد خاص موافقت کنه یا نه خدا میدونه.

در ضمن محاسبه شما در زمینه تأثیر معدل کاملاً اشتباهه مثلاً در درسی مثل زیست شناسی سهم سوابق تحصیلی ۱۲ درصد کل هستش و ۸۸ درصد کنکور هستش . اون جدول شورای سنجش مال یک ماه پیش رو یک بار دیگه برو ببین ‌
      البته درسته یسری چیزا کلا مشخص نیست سنجش چند سال پیش تو پیک سنجش خودش یسری جدول داد که مثلا طرف با دیپلم ریاضی تو گروه ازمایشی تجربی شرکت کنه ضریب دروسش چند میشه الان این جدول نیست مثلا من با دیپلم ریاضی بخوام کنکور تجربی بدم نمرات حسابان و فیزیک و شیمی و گسسته و هندسه و غیره هر کدوم ایا تو کنکور تجربی تاثیر دارن یا ندارن؟ مثلا حسابان جای ریاضی تجربی رو تو سوابق داره یا نداره چون قبلا داشت حالا الان معلوم نیست به چه صورته خیلی ابهام وجود داره منم نمیدونم برم حضوری از سنجش بپرسم یا نه
      ویرایش توسط mohammad_kh199 : 18 آبان 1401 در ساعت 02:16

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      عجله نکن

یچیز دیگه در مورد خط اخرتون که گفتین سهم زیست 88 درصده اونا مگه ضریب نیست؟ مثلا نمره زیست شما ترازش ضربدر 12 میشه تقریبا چیزیه که تو کنکور هست زیست هم تو کنکور ضریبش 12 هست شیمی هم 9 اینجا تراز نهایی شما یعنی تراز نمره شما ضربدر ضریبش میشه و تراز نهایی ضربدر 40 درصد اون چیزی که نوشته شده تو اون اطلاعیه دبیرخانه سهم سوابق نیست ضریب سوابق هست سهم سوابق همون 40 درصد و سهم کنکور همون 60 درصده
      در واقع تراز درصد زیست شما هم ضربدر 12 میشه تراز نمره زیست نهایی شما هم ضربدر 12 میشه ولی مال کنکور تراز نهاییش ضربدر 60 درصد میشه و تراز نهایی امتحانات نهایی ضربدر 40 درصد که جمع اینا میشه تراز نهایی شما

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام،
      اگر منظور این اطلاعیه این هست که اگر کسی سابقه تحصیلی ناقص داره یا بدون سابقه هست، باید بره دیپلم مجدد بگیره، پس چرا سازمان سنجش داخل اطلاعیه مستقیم نمگیه طرف بره دیپلم مجدد بگیره ؟؟ چرا با تبصره و نافهموم حرف میزنه ؟؟

هر چی از سازمان سنجش سوال میکنم، برای جواب فقط اطلاعیه رو کپی میکنه !
      ویرایش توسط elhameli : 18 آبان 1401 در ساعت 12:05

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
      سلام،
      اگر منظور این اطلاعیه این هست که اگر کسی سابقه تحصیلی ناقص داره یا بدون سابقه هست، باید بره دیپلم مجدد بگیره، پس چرا سازمان سنجش داخل اطلاعیه مستقیم نمگیه طرف بره دیپلم مجدد بگیره ؟؟ چرا با تبصره و نافهموم حرف میزنه ؟؟

هر چی از سازمان سنجش سوال میکنم، برای جواب فقط اطلاعیه رو کپی میکنه !
      باز خوبه برای شما اینو میفرسته برای من برداشته کد سربازی فرستاده
      ولی واقعا باید چیکار کنیم؟ هیچی معلوم نیست لعنتیا

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام امروز سنجش جواب سوالی که پرسیدم رو داد
      عنوان درخواست :
      عمومي | سراسري - ابهام در اطلاعيه 16 آبان 1401 سنجش
      متن درخواست :
      سلام و عرض خسته نباشيد
      ببخشيد طبق اطلاعيه 16 آبان سنجش كساني كه ديپلم غرمرتبط با گروه كنكور مورد نظر دارند آيا بايد براي دريافت ديپلم مرتبط اقدام كنند؟ يا اينكه نمرات غيرمرتبط يه جاي نمرات مرتبط اعمال ميشود؟ چون در اطلاعيه آمده نمره كنكور جايگزين نميشود و اگر كسي در امتحانات آموزش و پرورش شركت نكند نمره صفر براي او تعيين ميشود! اين جمله براي كساني كه ديپلمشان غيرمرتبط با كنكورشان است هم صدق ميكند؟ مثلاً كسي كه ديپلم رياضي دارد و امتحانات نهايي رياضي را داده بايد ديپلم مجدد تجربي بگيرد؟

با سلام
      1 – 26 درصد نمرات دروس عمومي براي كليه داوطلبان در نظر گرفته شده است كه سوابق آن بايد نهايتا تا پايان خرداد ماه سال 1402 از طريق آموزش و پرورش براي اين سازمان ارسال شود كليه داوطلباني كه سوابق تحصيلي ندارند با هر نوع ديپلم و يا هر نوع نظام بايد در اين مورد سابقه داشته باشند و يا ايجاد كنند حتي طلبه هاي سطح يك حوزوي. فرقي نمي كند شما در آزمون دي ماه شركت مي كنيد و يا تير ماه و يا هر دو طي مهلت تعيين شده ( تا پايان خرداد ماه سال 1402 ) بايد سوابق دروس عمومي شما از طريق آموزش و پرورش براي اين سازمان ارسال شود اگر در اين مورد اقدام لازم انجام نشود نمره حاصل از 26 درصد سوابق دروس عمومي صفر لحاظ خواهد شد و اين بدين معني است كه هيچ نمره اي براي دروس عمومي به شما تعلق نخواهد گرفت. اما در خصوص دروس اختصاصي به اطلاع مي رساند - در صورتي كه شما براي دروس اختصاصي كه در گروه آزمايشي آن شركت مي كنيد سوابقي داشته باشيد 14 درصد سوابق شما در نمره كل آزمون اختصاصي تاثير قطعي داده خواهد شد. در صورتي كه در اين مورد سوابقي نداشته باشيد 60 درصد منحصرا نمرات آزمون دروس اختصاصي شما ملاك عمل خواهد بود و 14 درصد سوابق دروس اختصاصي براي شما اعمال نخواهد شد. بر اين اساس داوطلباني كه در خصوص دروس اختصاصي خود چه ديپلم متناظر داشته باشند چه نداشته باشند اجباري براي ايجاد سوابق تحصيلي براي آنان وجود ندارد اما اينكه بخواهند در اين مورد به هر شكل حتي تغيير ديپلم سوابقي ايجاد كنند براي استفاده از 14 درصد تاثير سوابق تحصيلي دروس اختصاصي خود بايد از طريق آموزش و پرورش اقدام كرده و آموزش و پرورش تا پايان خرداد ماه سال 1402 اين سوابق را براي اين سازمان ارسال كند. لازم به ذكر اينكه سوابق تحصيلي دروس اختصاصي دروس مشترك با دروس آزمون گروه آزمايشي مورد نظر اعمال مي شود يا خير توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسي است و متعاقبا در مورد آن اطلاع رساني خواهد شد. ضمنا سوابق تحصيلي دروس اختصاصي كه هيچ ارتباطي به دروس اختصاصي آزمون گروه آزمايشي مورد نظر ندارد لحاظ نمي شود و منحصرا 60درصد نمرات آزمون ملاك خواهد بود و 26 درصد سوابق دروس عمومي
      2 - كليه مسائل مربوط به ترميم سوابق تحصيلي بر عهده آموزش و پرورش است و سازمان در صورتي سوابق ترميم را اعمال مي كند كه مطابق با مهلت تعيين شده براي اين سازمان ارسال شود.
      3 - در خصوص ايجاد سوابق دروس عمومي - بخشنامه هاي مربوط به كليه ادارات آموزش و پرورش ابلاغ شده است.
      4 - در مورد آزمون گروه هاي آزمايشي هنر و زبان نيز 26 درصد سوابق دروس عمومي و 74 درصد نمرات دروس اختصاصي آزمون ملاك مي باشد.
      5 - در زمان اعلام نتايج اوليه آزمون دي ماه هيچ تراز و رتبه اي اعلام نخواهد شد و در محدوده زماني انتخاب رشته پس از دريافت كامل سوابق و اعمال آن ترازها و رتبه هاي مشخص و اعلام خواهد.
      6 - داوطلباني كه هر دو نوبت آزمون را در يك گروه ازمايشي شركت مي كنند ملاك انتخاب رشته آنها كارنامه نوبتي است كه وضعيت علمي بهتري داشته باشد و داوطلباني كه در هر نوبت در يك گروه آزمايشي متفاوت شركت مي كنند مي توانند به اختيار و منحصرا بر اساس نتيجه يكي از ازمونهاي خود انتخاب رشته خود را انجام دهند.
      اطلاعيه اصلاحات دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1402 (نوبت اول) را مطالعه نماييد
      https://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=1&id=8062

12. Top | #42
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یعنی چی ،از اول باید بریم دیپلم بگیریم؟یه بار چند سال پیش سلطان جنگل گفتا همه ریختن تجربی از اون موقع هدفشون این بود،فقط دوازدهمیا بتونن کنکور بدن،

13. Top | #43
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      باید دیوان شکایت کنیم اینا نمیتونن سد راه مردم بشن تا کنکور ندن

14. Top | #44
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اون سبطی هم که دُکونو رونق داده فارت فارت کتاب نهایی داده بیرون ،همون زمانی که داشت با بی عدالتی مبارزه میکرد،فارت فارت

15. Top | #45
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به نظر من که بریم یه دیپلم بگیریم خیال خودمونو راحت کنیم.

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن