خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 45
    1. Top | #31
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      امروز مگه ثبتنام شروع نشده؟
      دفترچه ثبتنام کنکور نیومده؟

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      لحاظ شدن نمره صفر برای داوطلبان فاقد سابقه تحصیلی/ تاکید بر امکان شرکت در تنها یک نوبت برای ترمیم نمره
      پورعباس، رییس سازمان سنجش

✔️ آزمون ۱۴۰۲ را باید از سال های آینده جدا کنیم. تمام تصمیم ها بر مبنای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است. داوطلب سابقه تحصیلی را به سازمان سنجش اعلام نمی کند، بلکه سازمان از سیستم های برخط از وزارت اموزش و پرورش دریافت می کند. سابقه تحصیلی برای ازمون ۱۴۰۲ شامل اثر قطعی نمره حدود ۱۰ یا ۱۱ درس است که اموزش و پرورش امتحانات نهایی و استاندارد و سراسری برای انها برگزار کرده است.

✔️اما داوطلبانی که امسال پایه دوازدهم هستند باید در خرداد ۱۴۰۲ سابقه تحصیلی ایجاد کنند، اگر آموزش و پرورش آزمون نهایی استاندارد و سراسری برگزار کند، ولی دانش ­آموز در ایجاد سوابق تحصیلی شرکت نکند و سوابق تحصیلی نداشته باشد، نمره سوابق تحصیلی در آزمون را از دست می‌دهد.

داوطلبان موظف هستند در یکی از آزمون های دی، خرداد یا شهریور که آموزش و پرورش برگزار می کند، شرکت کرده و اگر سوابق تحصیلی ندارند سوابق تحصیلی را ایجاد کنند. البته اگر سوابق تحصیلی را با شرکت در آزمون شهریور ۱۴۰۲ بخواهند ایجاد کنند برای سال بعد قابل استفاده است؛ زیرا انتخاب رشته مرداد پایان می‌یابد. دروس عمومی که داوطلب سابقه تحصیلی ایجاد نکند نمره صفر خواهد داشت.

✔️ آموزش و پرورش فرصت ترمیم نمره را برای داوطلبانی که دیپلمه های سال های قبل هستند فراهم کرده و آنها می توانند در این آزمون شرکت کرده و کل سابقه تحصیلی را برای خود ایجاد کنند. آموزش و پرورش اعلام کرده آزمون های سراسری کشوری برای ایجاد سابقه تحصیلی برگزار می کند و داوطلبان می توانند در این آزمون شرکت کنند.

⭕️در ۱۴۰۲ تغییری در سهمیه ها نسبت به ۱۴۰۱ نداریم، یعنی سهمیه های منطقه ۱، منطقه ۲، منطقه ۳، شاهد و ایثارگران را مطابق امسال و با نسبت های مشابه داریم. بر اساس مصوبه شورا ممکن است روش اعمال سهمیه ها عوض شود ولی اصل سهمیه ها تغییر نخواهد کرد که انهم برای سال ۱۴۰۳ خواهد بود.

3. Top | #33
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بدبخت ما پشت کنکوری‌هایی که مصوبه چمد ماه قبل از امتحانات نهاییمون مطرح شد. نمیدونستیم برای کنکور ۱۴۰۱ بخونیم یا برای امتحانات نهایی! نمبشد حتی تصمیم گرفت! اگه برای نهایی خوب می‌خوندیم ممکن بود لغو بشه و کنکور رو ببازیم و اگه کنکور رو می‌خوندیم هم استرس نهایی پابرجا بود.

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واقعا خیلی سخته که یک جواب واحد برای سوال های ما ها داشته باشن ؟!

الان یه جایی میگه میشه نصف کرد یکمیشو دی داد یکمیشو خرداد یجا میگه نمیشه
      فإذا صحوت فأنت أول خاطري ...

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_T نمایش پست ها
      واقعا خیلی سخته که یک جواب واحد برای سوال های ما ها داشته باشن ؟!

الان یه جایی میگه میشه نصف کرد یکمیشو دی داد یکمیشو خرداد یجا میگه نمیشه
      یکمش که هیچی
      حتی هنوز معلوم نیست خردادم وقت ترمیم میدن یا فقط دیه -_-
      گیر یه مشت شل مغز افتادیم که کارای کشور دستشونه
      Lost in DayDream

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها
      این که کذب اگر وجود داشته باشه قطعا ً حرف های کسی هست که فقط به فکر خودش هست و از منافع خودش می ترسه ! بارها طرح سوال کردیم و جوابی نداشته اید ! پس اگر افراد خانواده شما که پا به سن تر گذاشته اند و در حال از بین رفتن در جامعه بر اساس نبود معیارهای حقانیت مدنی صورت بگیره روا هست ؟! اگر اظهار نظر های خود کارشناسان رو میدونستید که نمی دونید از وزیر علوم گرفته تا سایر افراد دیگه چنین مغطعه ای رو سر هم نمی کردید که هر کسی زیر 19 باشه رشته به اصطاح تاپی رو قبول نمیشه ! امثال شما این تاپیک و سایر ناپیک های موجود در انجمن رو با یاوه گویی به خیال خودشون به گند می کشند و فکر میکنید دیگران خفته رو بیدار میکنند در صورتی که همه الان میدونند چه اتفاقی افتاده و موضوع چی هست !
      در ضمن مدام سعی نکنید امور منو تحلیل کنید و مهمل بافی کنید !
      اینکه دیپلم 84 به قبل و یا به بعد هستم به شما ارتباطی نداره ! شما به حدی در حاضر جوابی شتاب زده هستید که به 15 20 سال قبل میخواهید توجه کنید ! سال 97 ها و حتی 98 ها رو نمی تونید تحلیل کنید! در صورتی که این نظام جدیدی ها هم حذف میشند ! اگر این رو فهمیدید، عذرخواهی نکرده با یه خداحافظی و آرزوی خیر برای دیگران ( حداقل در تاپیک و پست های من ) خوشحالمون کنید و اگر فهمیدید و نگران منافع خودتون هستید که خدا هدایتتون کنه !.

پس چرا مدام چرند و پرند سر هم میکنید ؟ حداقل اگر تونسته بودید مشکلی از افراد رو که درگیر این مصوبه شدند رو توضیح بدید بازم حرف شما قابل شنیدن بود !
      و اینکه کنکور برای رشته های پر متقاضی هر چند تعداد داشته باشه و مابقی سراب بیش نیستند؟! قعطعا سیرابی های بی خاصیت که الکی نمره بیست گرفتند نباید جز اون 3 هزار تا باشند و باید شرایط رقابت و پذیرش برای همه یکسان باشه این انقدر فشار خوردن نداره ! این یعنی عدالت ! قانون رو هم یاد بگیر که از لحاظ عطف به ماسبق نباید باشه ولی اجباراً دارند اینکار رو می کنند ! حالا که میخواند این کارو بکنند، شرایط و زیر ساخت اونو هم ندارند ! می فهمید اصلا موضوع چی هست اصلا و یا فقط الکی همین طور حرف میزنید در لباس خیر خواهانه وقت برای دیگران ؟!!!! پس به نظرم یه پیشنهاد دوستانه میدوم به شما : انقدر یاوه گویی و حرف در بری نزنید !
      قانون باید برای همه یکسان باشه ! مگر میشه بر اساس سن قانون تحصیلی رو محدود کرد که شما از اون حرفهای .... میزنید ! در هیچ جای دینا نیست که افراد از سن فلان به بعد مورد پذیرش قرار نگیرد ! تازه اولویت با اونهای هست که این مسیر تحصیلی رو در همین مملکت سپری کردند !
      اصلا سن به کنار شما اومدید گفتید بچه ها وقتتون نره با این حرفها ! دیگه چرا انقدر حرص و جوش میزنید ! به شما هم چندین بار گفتم لازم نیست در تاپیک و پست های من حضور داشته باشید ولی خوب مشخص هست که یه معدلی و نمره ای گیرتون اومده و از این که دیگران می تونند در تراز و این وضعیت قرار بگیرند که حقشون هست شما می ترسید ! خوب گفتید وقتتون نره شنیدم دیگه انقدر شرو ور گفتن نداره که !
      کار شما از پند و اندرز شروع شد و رسید به تهمت که ما مخالفین به فکر موردی و فقط برای خودمون هستیم
      خدا نسبت به نیت ها آگاهی بیشتری داره که دیون تهمت به راحتی بخشیده نمیشه.
      حتی اگر ما این طوری هم باشیم عیب نیست چرا که گروه بیشتری رو شامل میشیم که حرفهامون به حق هست و حق کسی ضایع نمیشه بیش تر از 80 درصد افراد جامعه مخالف و کمتر از 20 درصد موافق این مصوبه ظالمانه بودند و
      موضوعاتی که مطرح شده خصوصا این ترمیم معدل که باعث ترس و حشت امثال شما گروه اندک شده که حق و اولویت در امور مدنی و اجتماعی با گروه بیشتر هست نه به سن و سال! هر چند شما از درک چنین موضوعاتی عاجز به نظر می رسید و تفره میرید.
      نمره ای که لحاظ میکنند برای امسال و سال بعد فقط از نهایی ها هستش. کسی که نمره بالا در نهایی گرفته،اونو به گفته شما (الکی) بدست نیاورده و براش زحمت کشیده. اگه به هر دلیلی یکی نتونسته تلاش کنه بنظرم باید یه راه جبران(که به نظرم ترمیم هستش) براش گذاشت
      گروه های مختلف در عرصه ی عمومی برای منافع خودشون رقابت و تلاش میکنند که به نظرم چیز عجیب یا بدی نیست الزاما. شما هم داری برای خودت و کسانی که شرایط خودتون رو دارند تلاش میکنید که به نظرم حق مسلم شماست
      شما چون خودت قبل از ۸۴ فارغ التحسیل شدید به نفع شماست که تاثیر یا نباشه و یا مثبت باشه!
      به قول شما یکی هم که معدل بالا داره به نفعش هست که تاثیر مستقیم باشه تا فقط به کنکورش برسه! خوب اونم میره سراغ منافع خودش!!!
      این وسط یه سیستم باید بتونه با توجه به شرایط خودش(در نحوه برگزاری،امکانات آموزشی،توان اقتصادی و ...) و نیاز های کشور(در دهه های آینده و مسائلی مثل جمعیت متخصص نیازمند در عرصه های مختلف) سیستمی رو برای آموزش و مهم تر از اون پذیرش افراد طراحی کنه که بیشترین بازده رو داشته باشه
      کسی که سن پایین تری داره میتونه سال های بیشتری در اون شغل به فعالیت بپردازه نسبت به کسی که بعد از حدود ۲۰ سال دوباره اومده تا در اون رشته از صفر شروع کنه به خوندن
      من عددی ندارم که به اون استناد کنم ولی بعید میدونم افراد قبل از ۸۴ تعدادی فراتر از چند درصد(که حتی به انگشتان یک دست هم نمیرسند از نظر درصد)باشند و نمیشه طرحی که قراره بخش عمده ی پذیرش رو بر دوش معدل بذاره، لنگ یک عده معدود و انگشت شما باشه(به لحاظ درصدی)
      شما هم به قول پور عباس یا باید نتیجه ی کم کاری هاتون رو بپذیرید و با عدم نداشتن سابقه در کنکور شرکت کنید و یا برای تشکیل سابقه ی تحصیلی جدید اقدام بفرمایید
      امروز اعلام شده کسی که سوابق نداشته باشه و برای اون اقدامه نکنه از ۴۰ درصد چیزی دریافت نمیکنه(صفر لحاظ میشه). بازم میگم وقت رو بیش از این تلف نکنید و لااقل برای خرداد اقدام کنید به گرفتن دیپلم نظام جدید که امسال رو هم مثل ۵ ساله گذشته از دست ندید
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها
      اون چیزی که خود این مسئولین که از پشت پرده این مسائل خبر داشتن گفته اند : از معدل 19.16 شانسی برای رشته های پر متقاضی نداره !
      این میزان و عیار معدل چون سال اول هست کسی دقیق و دقیق نمی تونه اون میزان دقیق معدل رو بدست بیاره ولی وقتی چند ده هزار معدل 20 دارید که نمیشه ازش چشم پوشی کرد و مابقی معدل ها بماند !
      حالا این بین عده ای شیاد که معدل بالا سال های قبل گرفته اند و از این خلاء قانونی میخواند راحت استفاده کنند که رقابت کمتر باشه یعنی اون 40 درصد بحثش برای این ها تموم شده است و فقط به فکر اون 60 درصد و فقط تخصصی ها هستند و این یک نظام ناعادلانه است !
      حالا مقایسه و معدل نوزده و چند صدم خورده ! این چند صدم خورده رو رها کنیم ، گفته اند بالا 70 هزار ( که در سندی که نهاد استراتژیک رئیس جمهور منتشر کرده آمار دقیق ترش هست ) معدل 19 الی 20 داریم ! خوب این 70 هزار حداقل 60 هزار رشته پر متقاضی میخواند، رشته های پرمتقاضی میگیم کلا 5 هزار تا باشه ! خوب حالا کنکور امسال این ها درگیر ترمیم معدل و معدل سازی نیستند و از همون خرداد دارند برای این 4 5 درس تخصصی میخونند ! بچه های دیگه با چه معدلی و چه شرایطی میخواند خودشون رو برسونند ؟ این عادلانه است یا ظالمانه ؟! حالا از طرفی کسی که نتونه معدلش رو حداقل به 19 رسونده باشه، ترمیم معدل تکرار پذیر نیست که خودش رو برسونه و به راحتی از گردونه رقابت ها حذف میشه ! همون حالت که بره رشته های بدون آزمون ! و اونها این طرح رو طراحی کردند که صف رشته های پر متقاضی با زور قانونی ظالمانه کم بشه و این جبر بر مردم هست ! حالا این بین عده ای شل مغز بی غیرت چرند و پرند هم میگند،و اگر دو پس فردای دیگه حتی این ها پزشک یا مهندس شریف و تهران هم بشند، و این نوع قانون های ظالمانه برای اونها هم اجرا بشه ( مثل افزایش ظرفیت پزشکی و طرح های استخدامی نخبه پروری و.... که در حال اجرا هست : که به نظر من حق و ناحقی های هم شده ) خودشون رو جر میدند : آهای قانون نیست ! آهای ممکلت نداریم ! آهای ما میریم ! و هزارتا آه و ناله میکنند ! من معتقدم که عدالت برای همه باید وجود داشته باشه و هر کسی با تلاش و عرضه خودش به مقامی رسیده باشه نه با خلاءهای قاونی و تصمیمات ظالمانه که حالا به نفع ما است از این نوع قانون ها استقبال کنیم چون دنیا برعکس هم داره یه روز به نوعی و یه جای نوبت خود ما میشه که بهمون ظلم بشه!

اون عده شیاد (یه قول خودتون) برای گرفتن نمره بالا ساعت ها و ماه های زیادی رو زحمت کشیدن تا به نمره بالا برسند
      کسی که به هر دلیلی نتونسته بخونه برای نهایی بنظرم باید فرصت ترمیم بهش داد
      سیستم نمیتونه یک شرایط ایده آل و فرضی رو مبنا قرار بده.ناعدالتی قطعا هست در کشور و مطلقا نمیشه اونو کم رنگ نشون داد یا انکار کرد ولی نمیشه که اصلا اصلاحی در شیوه پذیرش ایجاد نکرد
      شما دنبال مناقع خودت هستی و به اصطلاح از سال ۹۷ هم دارید برای تغییر مصوبات کنکوری(!) تلاش میکنید . که بنظرم حق هر گروهی هست که برای منافع خودش تلاش کنه ولی سیستم باید نفع عمومی و بزرگ تر رو مبنا قرار بده برای همه امور

با گفتن ((عده ای شل مغز بی غیرت چرند و پرند هم میگند)) نمیتونید فاز حقوق بشری و دفاع از مظلومان و ستمدیدگان بگیرید
      بنظرم الان که دیگه میدونید شرایط چیه باید برای پذیرش در یک رشته مطلوبتون مثل بقیه تلاش کنید و نمره بالا هم در نهایی و هم در کنکور بگیرید

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان من پشت کنکوریم و دی میخوام ترمیم معدل کنم
      برای ثبت نام کنکور دی کد سوابق تحصیلیمو بزنم که نمره های قبل ترمیمم میرن
      باید چیکار کنم

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط berasmeyadegar نمایش پست ها
      پیشنهاد شمابرای کسانی که پشت کنکورن چیه
      ابتدا پوزش منو بابت یک روز تاخیر در پاسخگویی ببخشید دوست عزیز من
      پیشنهاد من اینکه اگه نمره پایین داری یا اصلا سوابق نداره باید باید و باید برای ترمیم/دیپلم مجدد و یا ایجاد سوابق(قبل از ۸۴) اقدام کنه. گرفتن نمره بالا خیلی دست یافتنی تر هستش در نهایی نسبت به آزمون کنکور . رقبا جدی و سختکوش هستند و نباید به بهانه ی درصد خوب در کنکور از نمرات نهایی غافل شد
      و پس از اون هم قطعا تلاش بی وقفه هست تا روز کنکور. اگر فارغ التحصیل هستید حتما باید بنظرم ۱۰ ساعت مطالعه رو در روز داشته باشید
      من خودم امسال آزمون نمیرم و همش رو تو خونه میگیرم و حل میکنم چون مبنای برنامه ریزی اغلب آزمون های امسال بنظرم چندان سنجیده نبودند و معلوم نبود بالاخره تکلیف کنکور ۱۴۰۲ چی میشه که بر مبنای اون برنامه ریزی کنن

متاسفانه یا خوشبختانع شرایط جدید کنکور اعلام شده. لطفا دیگه هیچ زمانی رو از دست ندید.فرصت به شدت محدود هستش و ۸ ماه و خورده ای بیشتر نمونده برای کنکور تیر
      دیگه جای شک و شبهه ی زیادی نمونده . لطفا ماکزیمم تلاش رو برای هم نهایی و هم کنکور انجام بدید

9. Top | #39
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pouria.sh نمایش پست ها
      ابتدا پوزش منو بابت یک روز تاخیر در پاسخگویی ببخشید دوست عزیز من
      پیشنهاد من اینکه اگه نمره پایین داری یا اصلا سوابق نداره باید باید و باید برای ترمیم/دیپلم مجدد و یا ایجاد سوابق(قبل از ۸۴) اقدام کنه. گرفتن نمره بالا خیلی دست یافتنی تر هستش در نهایی نسبت به آزمون کنکور . رقبا جدی و سختکوش هستند و نباید به بهانه ی درصد خوب در کنکور از نمرات نهایی غافل شد
      و پس از اون هم قطعا تلاش بی وقفه هست تا روز کنکور. اگر فارغ التحصیل هستید حتما باید بنظرم ۱۰ ساعت مطالعه رو در روز داشته باشید
      من خودم امسال آزمون نمیرم و همش رو تو خونه میگیرم و حل میکنم چون مبنای برنامه ریزی اغلب آزمون های امسال بنظرم چندان سنجیده نبودند و معلوم نبود بالاخره تکلیف کنکور ۱۴۰۲ چی میشه که بر مبنای اون برنامه ریزی کنن

متاسفانه یا خوشبختانع شرایط جدید کنکور اعلام شده. لطفا دیگه هیچ زمانی رو از دست ندید.فرصت به شدت محدود هستش و ۸ ماه و خورده ای بیشتر نمونده برای کنکور تیر
      دیگه جای شک و شبهه ی زیادی نمونده . لطفا ماکزیمم تلاش رو برای هم نهایی و هم کنکور انجام بدید
      نه خواهش میکنم
      بله متوجه شدم
      متشکرم
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

10. Top | #40
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      من که دیپلم ریاضی قبل از 84 دارم به نظرتون دیپلم تجربی بگیرم یا ایجاد سوابق دروس عمومی؟؟
      دروس عمومی 6 تا رو باید امتحان بدم؟باید از طریق آموزش پرورش اقدام کنم؟
      ویرایش توسط ali_12 : 09 آبان 1401 در ساعت 14:44

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_12 نمایش پست ها
      سلام
      من که دیپلم ریاضی قبل از 84 دارم به نظرتون دیپلم تجربی بگیرم یا ایجاد سوابق دروس عمومی؟؟
      دروس عمومی 6 تا رو باید امتحان بدم؟باید از طریق آموزش پرورش اقدام کنم؟
      سلام دوست عزیز
      اینجوری نیست که برید و بگید من قبل ۸۴ هستم و فقط میخوام کارنامه ای بگیرم(سوابقی ایجاد کنم) که فقط عمومی داشته باشه!
      باید همه رو امتحان بدید(هم عمومی و هم اختصاصی و احتمالا چندتا درس مثل هنر و مدیریت خانواده و همینطور اجتماعی و سلامت). اینطور نیست که یک کارنامه بدن که فقط نمرات عمومی توش باشه.بهترین راه به نظر من گرفتن دیپلم مجدد تجربی در خرداد هستش
      اینطور که تو دفترچه ثبت نام نوشته بودند اگه نمرات نهایی نداشته باشید برات صفر رو حساب میکنند در تراز و رتبه(نه اینکه تمام درصدتون از کنکور باشه بلکه ۴۰درصد رو براتون انگار صفر رد میکنند و کنکور فقط از ۶۰ درصد براتون حساب میشه)

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      میشه یکی جواب سوال منو بده
      با توجه به توضیحاتی که داخل دفترچه ست ، داوطلبین با مدرک کاردانی باید برای دروس تخصصی هم سوابق ایجاد کنن درسته؟
      باید دیپلم مجدد گرفت یا فقط دروس سال دوازدهم رو امتحان نهایی بدن؟

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      اینجوری نیست که برید و بگید من قبل ۸۴ هستم و فقط میخوام کارنامه ای بگیرم(سوابقی ایجاد کنم) که فقط عمومی داشته باشه!
      باید همه رو امتحان بدید(هم عمومی و هم اختصاصی و احتمالا چندتا درس مثل هنر و مدیریت خانواده و همینطور اجتماعی و سلامت). اینطور نیست که یک کارنامه بدن که فقط نمرات عمومی توش باشه.بهترین راه به نظر من گرفتن دیپلم مجدد تجربی در خرداد هستش
      اینطور که تو دفترچه ثبت نام نوشته بودند اگه نمرات نهایی نداشته باشید برات صفر رو حساب میکنند در تراز و رتبه(نه اینکه تمام درصدتون از کنکور باشه بلکه ۴۰درصد رو براتون انگار صفر رد میکنند و کنکور فقط از ۶۰ درصد براتون حساب میشه)
      چرا دیپلم مجدد بگیرن مگه کنکور ۴۰۲ و ۴۰۳ فقط تاثیر نمرات سال دوازدهم نیست؟

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      چرا دیپلم مجدد بگیرن مگه کنکور ۴۰۲ و ۴۰۳ فقط تاثیر نمرات سال دوازدهم نیست؟

15. Top | #45
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      مگه خودشون نگفتن دروس عمومی و 6 درس
      خوب چرا دیپلم بگیرم؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن