خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Smile 🌺🌻دوست داشتن و امید به اینده مان ( ممد ار)

سلام بچه ها خوبيد؟
      احتمالا بعضيا من رو ميشناسيد و برخي كه جديدا به اين بستر اومدن منو نميشناسن
      بنده ممد ار هستم
      خلاصه بگم مثل شما ها انجمن فعاليت ميكردم از سالاي 97 تا 1401 و رفیق های خیلی زیادی از اینجا دارم که الانشم با هم در ارتباطیم و شماره همدیگر رو داریم ( گرچه اصن همو ندیدیم از نزدیک)
      به شیمی علاقه داشتم و الانم دانشجو شیمی ام ، از وضعیتم راضیم و اینارو میگم تا یکم با همدیگه اشنا بشیم ،

میتونین شما هم از خودتون بگید و از علایقتون حتی شده علاقتون در مورد تحقیق موتور های استارلینک و هک باشه ! ازادید خودتونو در این تاپیک رها کنین از ارزو و امید هاتون بگید!

خب بگذریم
      تاپیک عنوان مشخصی داره بچه ها میخوام در این مورد باهمدیگه صحبت کنیم
      من فردا امتحان میان ترم دارم ولی دوست داشتم اون حسم رو بگم!!

ببینید رفقا جدای هر علاقه ای یا هر هدفی که دارید برای اینده و رشته دانشگاهیتون ! این رو متصور باشید که چیزی که الان هستید و حسی که الان دارید مطلق نیست! من زمان کنکورم از ریاضی بدم میومد ! از ادبیات از زبان ، اما بچه ها این خود دبیرستان و اوضاع بد کنکوره که این خشکی رو
      بهتون القا میکنه
      دانشگاه که بیاید جدای هر سختیش ، وقت دارید یک روز سر یک مسئله فکر کنین ، مسئله تون رو بردارید برید دفتر استاد و باهم بحث کنید راجبش ! بچه ها چیزی که میگن استادا بی اعصاب و اینان درست نیست ! اونا اونجان و خیلی خوشحال میشن که شمارو ببینند اما واقعا با سوال جدی نه مسخره بازی! بخونین برید سوال بپرسید خیلی باهاتون جور میشن!
      بچه ها کنکور با هر چقدر شعار مفهومی مفهومی نیست! شما دانشگاه استاد از ریشه میگه شمام وظیفه دارید برید تا تهش با پرسش از استاد با خوندن کتابا ، بچه ها شما دانشگاه موضوع هارو به اختیار خودتون یا میتونین درک کنید و استفاده کنین ازش یا بخونین و پاس شید فقط
      مثل کنکور نیست که بگن اینو بدون و نپرس فقط بدون
      بچه ها شما دانشگاه میتونین ازاد از هر دانشجویی با رشته متفاوت گفتگو کنین و به نتیجه برسید
      بچه ها میتونین راجب یک موضوعی تحقیق کنین و کلاس ارائه بدید! استادا انسانن خوششون میاد که وقتی درس میدن یکی پیگیر باشه و اره نگه! برعکس کنکور که معلم کنکور یا مدرسه دوست داره شما اره بگید و رد بشه از موضوع!
      بچه ها درسهاتون رو خوب بخونین به بهترین ها برسید ، اگر علاقه دارید به یک رشته ای حتی شده فلسفه حتی شده پزشکی خوب بخونین و بهترین بشید
      دانشگاه مهمه اما از اون مهم تر انگیزه شما بعد قبولی دانشگاه هست! همیشه اینو بگید اگر یک نفر قراره در این رشته موفق بشه اون منم! این غرور نیست اینو جار نزنین به خودتون بگید!
      بچه ها حتی پزشکی هم بیارید حتی دندان بهشتی هم باشید باز گاهی اوقات دلسردی دارید که واقن راهی که میرم درسته؟ رشته های کمتر بولد شده یکم این حسو زیاد دارن چون جامعه یکم شعور پایینی داره و ارزشی به همه علوم نمیده! اما اگر علاقه دارید و اومدید مهم نیست! شما قراره بهترین باشید.
      رشته من شیمی خیلی به جهت هایی هم مخالف داره و هم خیلی ها به اکراه که نشده فلان بیارم اومدن شیمی! اما همین دانشگاه ما استادی هست که 2 درصد جهانیه حبیب فیروز ابادی!
      ایا ارزشش را داشت که ایشون سمت علاقه هایش رفته؟ قطعا بله ، ایا درامدی دارد ؟ اختیار داری چند سالگی به این مقام ها رسید ؟ همون وقتایی که یک نفر پزشک بعد تخصص و طرحش به اون سن میرسه!
      پس دوستان من شما میتونین شما بهترین هستید شما فقط در محیط الوده کنکور دارید ذوق و خلاقیتتون رو از دست میدید! اشکالی نداره گاهی تخیل ببافید و منطقی نباشید چه اشکالی داره که ذهنتون گاها بگید که خانواده هم در اینده بهم افتخار خواهند کرد ! چه بسا الان هم افتخار پدر و مادر تان هستید!

خلاصه عرض من : این است که الان که فکر میکنید درس چیز بدیه چون هیچ حسی به شما نمیده ، یا فلان درس خیلی بده چون بدون منطق باید جوابشو پیدا کنم مثل ریاضی دلیل نیست که شما به مهندسی علاقه ندارید اگر زیستتان خسته تون کرده دلیل نیست که پزشکی هم با قید بعضی برخی شاید و... بازی خواهد کرد ، دانشگاه محل تحصیل واقعیست نه محل تست های 3 جای خالی و احساس نا امیدی شما ، خوب بخوانید و به اینده جدای هر اتفاقی که در اطراف میوفته امیدوار باشید
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      لازم هست عرض کنم
      رویا فروشی چیز بدیه
      و من هیچ وقت راجب رویا فروشی چیزی نمیگم! تلاش کنین و امید داشته باشید که بهترین میشید!

متاسفانه حال الان جامعه مون بده ، میبینم از دوستام از نزدیکان که همسن من یا از من کوچیک ترن ولی امیدی به فردا ندارند
      بچه ها در سخت ترین شرایط هم یک دانه جوانه میزنه ، نگذارید بخشکید
      پدر مادر هاتون الان فقط به امید شما زنده اند چون هیچ انگیزه ای دیگه نیست در جامعه مون
      نگذارید پدر مادرتون اب از دلشون تکون بخوره
      قبول بشید در هر رشته ای که دوست دارید و محکم بخونیدش و نشون بدید که میتونستید ولی کنکور و اطراف اجازه شکوفایی بهتون نمیداد

موفق باشید
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

3. Top | #3
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      یه بار سر کلاس ریاضی بودیم، معلم داشت نمره ها رو مینوشت تو دفتر. یهو با عصبانیت پا شد فریاد کشید: فلانی کیه؟؟؟
      دلم لرزید ولی چاره ای نبود... پا شدم گفتم آقا منم!
      برگشت گفت نشستی رو امتحاااااااااااااااان کههههههه( با کمی ویرایش!)
      تو اون لحظه کل کلاس رفت رو هوا از خنده
      خیلی معلم باشخصیتی بود من هنوزم دوستش دارم...ولی اون درصدی که زده بودم راهی براش باقی نذاشته بود جز اینکه اینطوری واکنش نشون بده...
      خیلی اوقات تو دبیرستان با اطلاعات عمومی میرفتم سر امتحان...مدرسه ما هم که تیزهوشان بود، سخت میگرفتن خب...
      نمره هامم تعریفی نداشت
      اینجا شاید خیلی ها با توجه به اینکه گاهی سوالای درسی رو تو تاپیک ها جواب میدم، از من انتظارِ یه پسرِ عینکی که ردیف اول میشینه و همیشه قبل اینکه سوال معلم تموم بشه دستشو میبره بالا داشته باشن...اما خب زندگیِ من حداقل از این زاویه شبیه فیلما و کتاب داستانا نبود...
      کرونا که اومد کمی با خودم خلوت کردم...احساس کردم باید تا دیر نشده مسیرم رو مشخص کنم...با تحقیق و پرس و جو فراوان فهمیدم به فیزیک علاقه مندم برا ادامه تحصیل...همون درسی که تو نهایی با اون سوالای گلابیش 15 شدم! (ناگفته نماند از فصل موج و نوسان که 7 نمره داشت هیچی نخونده بودم،چون بارم رو نمیدونستم، نهایتا باید 13 میشدم نمیدونم چیشد 15 شدم!)
      خیلی اوقات با خودم میگم هدفت از فیزیک خوندن چیه؟ مثلا میخوای مثل اینیشتین تو 27 سالگی 4 تا مقاله بدی که یکیش رو نوبل بدن بهش؟ یا مثل هایزنبرگ تو 23 سالگی عدم قطعیتت رو ارائه بدی و فلسفه و فیزیک رو بریزی بهم؟ تو که توی 19 سالگی حتی از پسِ یه مشت تست ساده هم گاهی بر نمیای...
      نمیدونم...
      همه حرف هایی که گفتم نقطه مقابل هم داره! زندگی من پر از تناقضه
      مثلا همین هفته سر کلاس استاد ذهبی تو تاملند بودم، یهو سرکلاس برگشت گفت فلانی کو! نمیبینمش... سوالای خوبی میپرسید یه زمان... با من بود...حس کردم شاید همه این رویا هام صرفا تخیلاتی نباشه و واقعا بتونم حرفی برا گفتن داشته باشم تو زمینه علاقم...
      بگذریم
      به قولِ یاس
      "اینم با یه دیدِ روتین
      بشنو بگو بسه بس که دیکته خوندی..."
      گاهی اوقات یه چیزی گوشه ذهنم همش درگیره باهام...که : اگه نرسیدی بهش چی؟
      به نظر من حقیقت چیزی نیست که قرار باشه بهش برسیم
      به قولِ سعدی ما مثل یه بچه کوچیک هستیم که داره به دنبالِ یه گنجشکی که پریده و پرواز کرده می دوییم ... هرچه ما بیشتر میدوییم(تلاش میکنیم) اون دور تر میشه چون شتاب بیشتری میگیره...( بس در طلبت کوشش بی فایده کردیم / چون طفلِ دوان در پی گنجشک پریده)
      شاید سهراب راست میگفت:
      "کار ما نیست شناسایی راز گل سرخ
      کار ما شاید این است
      که در افسون گل سرخ شناور باشیم.
      پشت دانایی اردو بزنیم
      دست در جذبه یک برگ بشوییم و سر خوان برویم.
      کار ما شاید این است
      که میان گل نیلوفر و قرن
      پی آواز حقیقت بدویم..."
      و همینکه این آوازِ گنجشک من رو به قدری سرخوش کرده که دنبالش میکنم تا همه جا برام کافیه... هرچند هیچوقت بهش نرسم...
      مرسی از ممد آر که اجازه داد ما هم اینجا از خودمون بگیم...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دقیقا تلاش کنید به اون چیزی که میخواین برسین اگه نشد ناراحت نباشین که چرا اینطور شد چرا اونطور شد گاهی علاقه شما کور کورانه هست شخصیت و هویت ما رو خودمون و شرایط جامعه رقم میزنه
      اینکه توی هر رشته ای هستین شاید به صلاحتون بوده
      هیت.لر توی کتاب نبرد من میگه :
      روزی رئیس اداره پست از من پرسید چطور میخواهی خرج زندگیت رو در بیاری دوست داری در اداره پست مشغول بشی هیت.لر پاسخ داد قصد دارد هنرمند بزرگی شود

در جای دیگر میگوید : شک نداشتم که قبول میشوم اما وقتی کارنامه مردودی ام را کف دستم گذاشتند مثل تیری بود که از غیب خورده بودم .

زمان شخصیت مارو شکل میده من به شخصه در سال دوم کنکور فهمیدم مسیرم اشتباه هست ولی خب جرئت تغییر مسیر رو الان دیگه ندارم

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      پیام دو عزیز بالایی رو خوندم
      دوستان جدای اینکه بفهمی علاقه ات از سیلی از علاقه های فیک کدومه یه داستانه که خودمم درگیرشم.
      اما موضوعی که هست حسرته! ایا 70 سالتان بشه حسرت این رو خواهید خورد که چرا نرفتم و مثلا فیزیک نخواندم؟
      زندگی واقعن خیلی عجیب و سخته!
      اما از فیزیک بگم که دانشکده همسایه ماست! زمینه های این رشته خیلی زیاده. یکی از اساتید فیزیک شیراز که هم درس فیزیک و موسیقی درس میدن و هم به خاطر دکتری که از شریف گرفتن مربوط به اطلاعات بندی دیتا و اینطور مساعله ( که زیاد اطلاع ندارم) در مورد کرونا و داده های اون همکاری بزرگی با علوم پزشکی شیراز داشتند.
      حرفم اینجاست که دوستمان میگفت ریسک و ندونستن علاقه
      شاید بشه علایق انسان رو به دو دسته بنیادی و جزئی تقسیم کرد
      همین استاد دانشکده فیزیک ما میگه که به فیزیک از همه چیز بیشتر علاقه داشتم
      اما وقتی بالاتر اومدم دیدم اون مسائل بولد فیزیک مثل اختر فیزیک یا اپتیک و نمیدونم اینها اصلا با من سازگاری ندارند
      علاقه جزئی ایشون همین حیطه درمان اما نه خود درمان هست. و راست یا دروغ ایشون داره بار بساط رو میبنده برای فرصت مطالعاتب و چیزی که هست اینه واقعا شکوفا شده! بنده خودم به شیمی علاقه زیاد داشتم.
      اما در کنارش مباحث پزشکی رو هم دوست داشتم! واقعیت این است که از بین دوراهی باید انتخاب کرد (هرچند خودمم گفتم که رتبمم نمیرسید به پزشکی )
      فقط یک چیز
      اینکه هر مساعلی رو با دلیل هایی که بهتون دیکته شده یا معلوم نیست از کجا بهش پی بردید رد یا قبول نکنید!)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      لازم هست عرض کنم
      رویا فروشی چیز بدیه
      و من هیچ وقت راجب رویا فروشی چیزی نمیگم! تلاش کنین و امید داشته باشید که بهترین میشید!

متاسفانه حال الان جامعه مون بده ، میبینم از دوستام از نزدیکان که همسن من یا از من کوچیک ترن ولی امیدی به فردا ندارند
      بچه ها در سخت ترین شرایط هم یک دانه جوانه میزنه ، نگذارید بخشکید
      پدر مادر هاتون الان فقط به امید شما زنده اند چون هیچ انگیزه ای دیگه نیست در جامعه مون
      نگذارید پدر مادرتون اب از دلشون تکون بخوره
      قبول بشید در هر رشته ای که دوست دارید و محکم بخونیدش و نشون بدید که میتونستید ولی کنکور و اطراف اجازه شکوفایی بهتون نمیداد

موفق باشید
      سلام ببخشید یه سوال شما پارسال شیمی شریف نمیخوندید؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabana نمایش پست ها
      سلام ببخشید یه سوال شما پارسال شیمی شریف نمیخوندید؟
      خير تبريز بودم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن