خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

روش فهم زیست و شیمی ۳

سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه
      من دانش آموز دوازدهمیم بعد تو زیست ۳ مشکل دارم مثلا همین آزمون ۲۲ مهر که ازش اومد من از رو منبعم(که نشرالگو هست) کار میکردم همش غلط میشه نکته هایی تو سوال بود که من اصلا نمی‌دونستم از کجا میاره بنظرتون چیکار کنم براش فیلم آموزشی (آلا) ببینم درسنامه (از رو پی دی اف) بخونم چون تو ده و یازده زیستم خوب بوده ولی...
      خب حالا برای شیمی ۳ من متاسفانه آزمون آخر تابستون که از فصل سوم دهم و یازدهم میومد من کرونا گرفتم اونا رو نخوندم و الان تو فصل یک شیمی ۳ همش سخت شده برام یعنی مثلا امروز تست میزنم فردا یادم میره هر چی ساختار و اینا حفظ کردم میشه برا اینم راهنمایی کنین منبعم هم خیلی سبز تک پایه هستش
      ببخشید که خیلی طولانی شد

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirreza054 نمایش پست ها
      من دانش آموز دوازدهمیم بعد تو زیست ۳ مشکل دارم مثلا همین آزمون ۲۲ مهر که ازش اومد من از رو منبعم(که نشرالگو هست) کار میکردم همش غلط میشه نکته هایی تو سوال بود که من اصلا نمی‌دونستم از کجا میاره بنظرتون چیکار کنم براش فیلم آموزشی (آلا) ببینم درسنامه (از رو پی دی اف) بخونم چون تو ده و یازده زیستم خوب بوده ولی...
      خب حالا برای شیمی ۳ من متاسفانه آزمون آخر تابستون که از فصل سوم دهم و یازدهم میومد من کرونا گرفتم اونا رو نخوندم و الان تو فصل یک شیمی ۳ همش سخت شده برام یعنی مثلا امروز تست میزنم فردا یادم میره هر چی ساختار و اینا حفظ کردم میشه برا اینم راهنمایی کنین منبعم هم خیلی سبز تک پایه هستش
      ببخشید که خیلی طولانی شد
      سلام و درود داداشم. خوبی؟ چه خبر؟

آقا اولش بگم که چیزایی که میخوام بگم نظر شخصی هستش و اگه باهاش موافق نبودی، طبیعتاً بهتره که انجامش ندی.

درباره زیست:
      خداروشکر‌ میگی که زیستت تو دو پایه دهم و یازدهم قوی بوده، اونموقع هم منبع اولت نشر الگو بوده؟

درباره شیمی:
      بهتره که قبل از مطالعه فصل اول شیمی دوازدهم، فصل سوم شیمی دهم و ساختار‌های شیمی یازدهم رو خونده باشی و به تسلط نسبی روش ایجاد کرده باشی؛ تسلطت روی فصل سوم شیمی دهم چقدره؟
      ویرایش توسط mohammadmahdi82 : 23 مهر 1401 در ساعت 20:29

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بنظرم برای زیست جزوه های عمارلو عالیه تمام نکات توشه با خوندش میتونی همه تستارو بزنی البته تو نمیتونی هیچ کتای یا جزوه ای پیدا کنی ک کامل باشه هر چی بیشتر تسلط داشته باشی رو متن و تست بیشتر بزنی ب مرور زمان وضعیتت بهتر میشه وقتی میخوای زییست بخونی اول ی دور کتاب و بخون بفهم بعد حفظش کن بعد برو سراغ جزوه یا درسنامه کتابت اونم اول بخون بفهم بعد نکته هایی ک نبود تو کتاب یا نکات ریز شکلا و متن تو کتاب اضافه کن یا اگه کتابت شلوغ میشه ی دفتر بردار تو اون بنویس بعد ک تموم شد مثلا ی گفتار متنو درسنامه خوندی ببین تستای اون گفتار چقده نصفش کن اموزشی یعنی بدون تایم بزن تموم ک شد سوالای غلطو جوابشو اول از تو کتاب پیدا کن بعد نکشتو از رو پاسخنامه اضافه کن ب کتابت یا جزوت فردا بقیه تستا گفتار با اون تستا غلط دوباره بزن ولی تایم دار بعدش دوباره برو سراغ تحلیل خوند همون گفتار ب مرور زمان مهارت تست زنیت میره بالا

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ببخشید که خیلی طولانی شد
      سلام
      من نظر شخصی خودمو میگم البته من دوازدهمم شاید نظرم اونقدری معتبر نباشه ولی خب من چون از تابستون یکم دوازدهم میخوندم میفهمم چی میگین چون کلا من اوایل اصلا از زیست ۳ نمی‌فهمیدم تو قلمچی از کجا و از چی دقیقا سوال آورده نکته کجا بود ولی بعد چند بار مطالعه و هر بار دقیق تر بهتر فهمیدم و خب به نظرم کلا راهش همینه که چندین بار مطالعه بشه زیست ۳ چون نیاز به فهم دقیق مطالب داره و خب البته کتاب زیست آیکیو جامع هم خیلی خوب دام ها رو توضیح داده
      مثلا همین مبحث استال و مزلسون توی پاسخ تست هاش اونقدر متنوع بود که کامل جا میوفته و اولش واقعا فهم همین آزمایش سخته
      در مورد شیمی ۳ به نظر من خب اگه بخوایم طبق بودجه آزمون ۲۲ مهر بگیم باید فصل سه یازدهم رو بلد بود مثل کربوکسیلیک اسید ها الکل استر اینا و خب من خودم تو مسائلش یه کاری رو میکنم خیلی سرعت رو زیاد می‌کنه اینکه جرم مولی مثلا الکل سه عاملی رو حفظ میکنم یا مثلا منیزیم کلرید که در موردشون سوال استوکیومتری میارن یا مثلا یه فرمول هایی هست برای جرم مولی صابون اینا هم خوبه اره خلاصه همین ببخشید طولانی شد

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh2004 نمایش پست ها
      سلام
      من نظر شخصی خودمو میگم البته من دوازدهمم شاید نظرم اونقدری معتبر نباشه ولی خب من چون از تابستون یکم دوازدهم میخوندم میفهمم چی میگین چون کلا من اوایل اصلا از زیست ۳ نمی‌فهمیدم تو قلمچی از کجا و از چی دقیقا سوال آورده نکته کجا بود ولی بعد چند بار مطالعه و هر بار دقیق تر بهتر فهمیدم و خب به نظرم کلا راهش همینه که چندین بار مطالعه بشه زیست ۳ چون نیاز به فهم دقیق مطالب داره و خب البته کتاب زیست آیکیو جامع هم خیلی خوب دام ها رو توضیح داده
      مثلا همین مبحث استال و مزلسون توی پاسخ تست هاش اونقدر متنوع بود که کامل جا میوفته و اولش واقعا فهم همین آزمایش سخته
      در مورد شیمی ۳ به نظر من خب اگه بخوایم طبق بودجه آزمون ۲۲ مهر بگیم باید فصل سه یازدهم رو بلد بود مثل کربوکسیلیک اسید ها الکل استر اینا و خب من خودم تو مسائلش یه کاری رو میکنم خیلی سرعت رو زیاد می‌کنه اینکه جرم مولی مثلا الکل سه عاملی رو حفظ میکنم یا مثلا منیزیم کلرید که در موردشون سوال استوکیومتری میارن یا مثلا یه فرمول هایی هست برای جرم مولی صابون اینا هم خوبه اره خلاصه همین ببخشید طولانی شد
      سلام. خوبین؟

خیلی ممنون که گفتین. کاملا درسته؛ من دو تا مطلب رو یادم رفته بود که یکیش رو تو پیام قبلیم اصلاح کردم و بعدیش رو اینجا در ادامه حرف شما میگم.

دو فصل اول زیست دوازدهم یه حالت خاصی داره. اول که شروع میکنین به خوندشون، یه طورین که باز تو تست‌ها لنگ میزنین. ولی بعد از چندین بار مرور کردن و برگشتن و تست زدن و کار کردن و اینا، وقتی به تسلط نسبی روی مطالب برسین؛ دیگه اکثریت قریب به اتفاق تست‌هاشون رو میشه زد و تبدیل به نقطه قوتتون میشه.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      متاسفانه من سال دهم به جز زیست هیچی نخوندم و یازدهم هم نیمسال دوم خیلی کم خوندم به خاطر همین تسلطم رو فصل سه شیمی ده که صفره چون عملا یه بار هم نخوندم شیمی یازدهم یکی دو بار سریع خوندم ولی باز یادم رفت حالا بنظرتون جزوه رو بخونم برام مطلب رو جا میندازه جزوه معلمم منظورمه جزوشم خوبه سوالم داره آخه اگه بخوام الان فصل سوم دهم شروع کنم نمی‌رسم
      در مورد زیست هم من سال دهم خیلی سبز رو نصف فصلای زیست (۲یکم/۳و۴و۵کامل) کار کردم
      یازدهم اوایل سال نشرالگو کار میکردم که تو آزمون ۴۰ میزدم و رفتم خیلی سبز گرفتم تا ۶۰ رسوندم تابستون
      زیست دهم--»خیلی سبز
      زیست یازدهم-»اون فصلایی که الگو زده بودم یازدهم خیلی سبز و اونایی که از خیلی سبز طول سال کار کردم الگو زدم
      الآنم یه آی کیو جامع خریدم+زیست دوازدهم نشرالگو

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      شیمی رو حتما باید نکاتش رو جدا از مساله هاش در نظر بگیری. الان سخت شدن شیمی بهخاطر نکات حفظیش هست
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      متاسفانه من سال دهم به جز زیست هیچی نخوندم و یازدهم هم نیمسال دوم خیلی کم خوندم به خاطر همین تسلطم رو فصل سه شیمی ده که صفره چون عملا یه بار هم نخوندم شیمی یازدهم یکی دو بار سریع خوندم ولی باز یادم رفت حالا بنظرتون جزوه رو بخونم برام مطلب رو جا میندازه جزوه معلمم منظورمه جزوشم خوبه سوالم داره آخه اگه بخوام الان فصل سوم دهم شروع کنم نمی‌رسم
      در مورد زیست هم من سال دهم خیلی سبز رو نصف فصلای زیست (۲یکم/۳و۴و۵کامل) کار کردم
      یازدهم اوایل سال نشرالگو کار میکردم که تو آزمون ۴۰ میزدم و رفتم خیلی سبز گرفتم تا ۶۰ رسوندم تابستون
      زیست دهم--»خیلی سبز
      زیست یازدهم-»اون فصلایی که الگو زده بودم یازدهم خیلی سبز و اونایی که از خیلی سبز طول سال کار کردم الگو زدم
      الآنم یه آی کیو جامع خریدم+زیست دوازدهم نشرالگو
      عیب نداره؛ گذشته که گذشته دیگه. داداش کتاب زیست نشر الگو یه طوریه که باید حتما باهاش ارتباط برقرار کنی تا نتیجه خوبی بگیری. شما اون ارتباط رو برقرار کردی؟ منظورم از ارتباط اینه که با نحوه نگارش و توضیحات نشر الگو متوجه اصل قضیه میشی یا با توجه به خوندن خیلی سبز، با اون بهتر متوجه میشدی؟

برای فصل سه دهم، اگه از کیفیت جزوه دبیرتون مطمئن هستین، "فعلا" میتونین اون رو بخونین ولی به هر حال که باید نهایتا فصل سه دهم رو حتما بخونین. برای بخش ساختار‌های یازدهم من یه جزوه خوبی دارم که اگه دوست داشتی میتونم برات بفرستم ولی خب دو تا مسئله هست؛ یکی اینکه اصلا بتونی دست خط منو بخونی و دوم اینکه کجا اینو برات ارسال کنم؟ تو انجمن که نمیشه. اگرم نخواستی و یا نشد، خیلی چیز مهمی نیست. فقط شیمی آلی رو به طور خلاصه تو این جزوه نوشتم چون من خودم خیلی با این ساختار و این‌ها مشکل داشتم.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سوال شما:
      آیا عدم تسلط کافی بر فصل اول شیمی دوازدهم، دلیلش ضعف در پیش نیازهای اون مبحث هستش؟

ببین عزیزم
      اگر فصل اول شیمی دوازدهم رو به 2 بخش صابون و اسیدباز تقسیم بندی کنیم. پیش نیاز این دو فقط یه اطلاعات سطحی از شیمی آلی (برای صابون) و محلول ها (برای اسید و باز) هستش که در مورد دومی فقط کافیه مفهوم غلظت رو بدونین، چیز دیگه ای نمیخواد. خلاصه که مشکل شما چی هست رو نمیدونم ولی به دلیل نخوندن فصل سوم دهم و یازدهم نیست

سوال دیگه ای داشتی بپرس

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.jafari نمایش پست ها
      سوال شما:
      آیا عدم تسلط کافی بر فصل اول شیمی دوازدهم، دلیلش ضعف در پیش نیازهای اون مبحث هستش؟

ببین عزیزم
      اگر فصل اول شیمی دوازدهم رو به 2 بخش صابون و اسیدباز تقسیم بندی کنیم. پیش نیاز این دو فقط یه اطلاعات سطحی از شیمی آلی (برای صابون) و محلول ها (برای اسید و باز) هستش که در مورد دومی فقط کافیه مفهوم غلظت رو بدونین، چیز دیگه ای نمیخواد. خلاصه که مشکل شما چی هست رو نمیدونم ولی به دلیل نخوندن فصل سوم دهم و یازدهم نیست

سوال دیگه ای داشتی بپرس
      سلام و درود بر آقا احمد عزیز. خوبی آقا؟

من یه مقداری نظرم اینجا با شما تفاوت داره(البته لزوما درست نیست قطعا و با توجه به اینکه شما تجربه بیشتری از من داری، نظر شما احتمال درست بودنش بیشتره)؛ چون شما تو بخش مسائل اسید و باز خواه ناخواه با مسائل ترکیبی با محلول‌ها هم ممکنه رو به رو بشین که لازمش، آگاهی نسبت به بخش محلول‌های فصل سوم کتاب درسی هستش. یا حتی اگه درست یادم باشه؛ تو یکی از فعالیت‌های پرسوال کتاب درسی هم نیازه که همون ماجرای انحلال پذیری و قطبی بودن و اینا رو هم بدونی که باز با فصل سوم دهم ارتباط دارن؛ هر چند منکر این نیستم که اگه یه اطلاعات کلی درباره این مطالب داشت؛ میشه با یه زمان کم و یه مرور مختصر رفت سراغ فصل اول شیمی دوازدهم.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      سلام و درود بر آقا احمد عزیز. خوبی آقا؟

من یه مقداری نظرم اینجا با شما تفاوت داره(البته لزوما درست نیست قطعا و با توجه به اینکه شما تجربه بیشتری از من داری، نظر شما احتمال درست بودنش بیشتره)؛ چون شما تو بخش مسائل اسید و باز خواه ناخواه با مسائل ترکیبی با محلول‌ها هم ممکنه رو به رو بشین که لازمش، آگاهی نسبت به بخش محلول‌های فصل سوم کتاب درسی هستش. یا حتی اگه درست یادم باشه؛ تو یکی از فعالیت‌های پرسوال کتاب درسی هم نیازه که همون ماجرای انحلال پذیری و قطبی بودن و اینا رو هم بدونی که باز با فصل سوم دهم ارتباط دارن؛ هر چند منکر این نیستم که اگه یه اطلاعات کلی درباره این مطالب داشت؛ میشه با یه زمان کم و یه مرور مختصر رفت سراغ فصل اول شیمی دوازدهم.

حرف شما کاملا درسته عزیزم، ولی اون سوالات دیگه سوالات فصل اول دوزادهم محسوب نمیشن بلکه همونطور که فرمودید، سوال ترکیبی هستن.
      با تجربه و بی تجربه هم نداره جونم. دور هم داریم از هم یاد می گیریم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      حرف شما کاملا درسته عزیزم، ولی اون سوالات دیگه سوالات فصل اول دوزادهم محسوب نمیشن بلکه همونطور که فرمودید، سوال ترکیبی هستن.
      با تجربه و بی تجربه هم نداره جونم. دور هم داریم از هم یاد می گیریم
      آره؛ همینه. اگه منظورتون از سوالات فصل اول دوازدهم، غیر از مباحث ترکیبیش بود که بله، حرفتون کاملا درسته.

خیلی خیلی ممنون آقا. لطف داری.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سوال شما:

ببین عزیزم

سوال دیگه ای داشتی بپرس
      سلام
      وقتتون بخیر
      اگه میشه راجع به روش مطالعه شیمی برای افرادی که ضعیف هستن ( حدودا ۲۰ درصد بیشتر نمی‌تونن توی کانون جواب بدن) کمی توضیح بدین خیلی ممنون میشم.
      درضمن عذر خواهی می‌کنم از استارتر تاپیک چون خودم بلد نبودم تاپیک بزنم این سوال رو اینجا پرسیدم که بی ربط هم نباشه.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SARA_H83 نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون بخیر
      اگه میشه راجع به روش مطالعه شیمی برای افرادی که ضعیف هستن ( حدودا ۲۰ درصد بیشتر نمی‌تونن توی کانون جواب بدن) کمی توضیح بدین خیلی ممنون میشم.
      درضمن عذر خواهی می‌کنم از استارتر تاپیک چون خودم بلد نبودم تاپیک بزنم این سوال رو اینجا پرسیدم که بی ربط هم نباشه.
      درود عزیز. توی فکرم هست که تاپیک بزنم براش.
      اما نمیخوام شما رو هم بی جواب گذاشته باشم. کسی که توی کانون زیر 20 میزنه، کدوم مباحث رو زیر 20 میزنه؟ مثلا شیمی آلی ربطی به محلول ها نداره. الکتروشیمی ربطی به تعادل نداره.
      پس توضیح بیشتری بدید تا دقیق تر راهنمایی تون کنم
      اما بصورت کلی بخوام بگم، یا پایه شیمی تون ضعیفه (که دارم یه جزوه برای اینجور افراد مینویسم) یا توی تست زنی تون وقتی تست های سطح مبتدی و متوسط کار کردید، دیگه تست سطح بالا کار نمی کنید یعنی اصلا چشم تون به اینجور سوالات عادت نداره

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن