خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 16
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

-تجربیاتی از کنکوری بودن

سلام و درود به همه رفقای عزیزم. خوبین؟ امیدوارم حال همتون خوب باشه؛ اگرم متاسفانه نیست، خوب بشه به زودی زود.

خب من با توجه به اینکه ورودی بهمنم، تصمیم گرفتم که تو این بازه تا دانشگاه تا جایی که میتونم، مطالبی رو که حین درس خوندن برای کنکور‌های 1400 و 1401 تجربه کردم؛ باهاتون به اشتراک بذارم. امیدوارم که بتونه مفید باشه ولی قبل از اینکه بدنه اصلی متن رو شروع کنم، دو سه تا نکته رو خدمتتون عرض می‌کنم:

1-تمام این متن‌هایی که قراره بنویسم؛ به شدت تحت تاثیر تجربیات "شخصی" و دیده
      ‌ها و شنیده‌های من هست و ممکنه بالطبع، مواردی هم باشه که برای من نتیجه مثبت داده و برای شما منطقی به نظر نرسه. حتما به تجربیات "شخصی" خودتون اهمیت بدین و اگه میبینین مطلبی که من میگم رو دوست ندارین یا قبلا امتحان کردین و نتیجه نگرفتین؛ حتما به تجربیات خودتون اهمیت بیشتری بدین، مگه اینکه مطمئن هستین که کاری که دارین انجام میدین براتون به اندازه‌ای که باید و شاید مفید نیست.

2-هر وقت هر سوالی بود، میتونین در قالب امتیاز، پیغام بازدیدکنندگان، پیغام خصوصی و زیر تاپیک‌ها ازم بپرسین، با کمال میل و با افتخار کامل و خوشحالی بسیار زیاد، در اولین فرصت ممکن درخدمتتون خواهم بود.

3-این مطالبی که اینجا گفته شد رو تو تاپیک‌های بعدی هم کپی میکنم. برای اینکه وقتتون رو خیلی زیاد نگیره و هر بار مجبور نشین که این مطالب رو از اول بخونین؛ بخش‌هایی که در تاپیک‌های مختلف تکرار میشه رو با رنگ قرمز مینویسم تا دفعات بعدی، وقتتون صرف این بخش از نوشته نشه.

خب بریم سراغ اصل کار.

تو این تاپیک، من بیشتر میخوام یه سری تجربیات کلی رو از دوران کنکورم خدمتتون عرض کنم:

1- بخش اعظم مسیر کنکور، برای هر داوطلبی متفاوته.
      من معتقدم که بخش غالب مسیر کنکور، شخصیه. یه سری اصول کلی هست که تمام افرادی که رتبه‌های خوب این ماراتن علمی رو کسب کردن، اونا رو رعایت کردن. اصولی مثل تلاش هدفمند، توجه به تعادل بین تست و درسنامه، پیوستگی، توجه به آزمون زدن، تسلط بر تمارین کتب درسی، برنامه‌ریزی مشخص و .....
      این اصول رو تقریبا همه داوطلبای موفق کنکور دنبال کردن. اما به جز این اصول کلی، از نظر من، سایر بخش‌های کنکور کاملا شخصیه. مثلا بحثی مثل انتخاب آزمون یا انتخاب منبع، یه بحثیه که فرد به فرد متفاوته. ممکنه آزمون یا منبعی که برای عزیز دیگری جواب داده، برای شما جواب نده یا بالعکس. البته امیدوارم تو این موضوع، بیراهه نرفته باشم. استفاده از تجربیات بقیه خیلی مفید و خوبه و میتونه کلی کار شما رو راحت‌تر کنه(هدف بزرگ‌ترای انجمن که همه میشناسیمشون از نوشتن تاپیک
      های درسی اینجا هم همینه). خلاصه، استفاده از تجربیات دیگران در زمینه کنکور فقط جایی درسته که شما مسیر شخصی مورد نظر خودتون رو تا به حال پیدا نکردین و اون تجربه برای شما جواب بده؛ صرفا چسبیدن به یه راهی که برای شما جواب نمیده به خاطر توصیه دوستتون، نمیتونه تغییر مثبتی برای شما تو این مسیر ایجاد کنه.

2-پیوستگی، پیوستگی و پیوستگی!:
      فرض کنین تو مسابقات اتومبیلرانی شرکت کردین. صدای بلندگو‌های محل برگزاری مسابقات رو میشنوین. سه، دو و یک..... مسابقه شروع میشه. حالا یه سری ماشین هستن که اصلا شروع به گاز دادن نمیکنن. یه سری ماشین هم هستن که از ابتدا تا انتهای مسیر فقط هدفشون رو میبینین و پیش میرن. خب تکلیف این دو گروه که مشخصه و حرفی دربارش نیست. اما یه گروه سومی وجود دارن که چند کیلومتر که حرکت کردن، میزنن بغل و برای چند دقیقه‌ای از رانندگی فاصله میگیرن. دوباره بعد یه مدت میان سوار میشن و دوباره وا میدن. این چرخه هی تکرار میشه و در نهایت، نتیجه این گروه هم مشخصه.(میدونم مثالم مسخره بود ولی خب اولین بار بود به همچین کاری روی آوردم!)
      سیستم مسابقه علمی‌ای مثل کنکور هم به همین شکله. به جرئت میتونم بگم که مهمترین نکته‌ای که شما باید تو دوران کنکورتون به کار بگیرین، همین پیوستگیه. این که یه روز بخونین و دو روز نخونین و این چرخه به صورت مداوم تکرار بشه؛ شما رو به جایی نمیرسونه. ممکنه بعضی روزا اتفاقاتی پیش بیاد که نتونین درس بخونین، منظورم اونجور اتفاقاتی نیست. منظورم اینه که این چرخه گاز دادن و ترمز کردن به صورت مداوم تکرار بشه.
      با موندن در این حالت و عدم پیوستگی، فقط به نتیجه خودتون لطمه میزنین. اگه مسیر رسیدن به اهدافتون، از مسیر کنکور سراسری میگذره؛ عاجزانه ازتون خواهش می‌کنم که سعی کنین پیوستگیتون رو حفظ کنین.

3-درگیر حواشی نشید:
      این مطلب به خصوص برای کنکوری که پیش رو داریم خیلی کاربرد داره. درگیر حواشی کنکور نشید؛ چه حواشی که خارج از متن کنکور سراسری هستش و چه حواشی‌ای که مربوط به متن کنکور سراسریه. درگیر اینکه کدوم استاد بهتره نشید. درگیر اینکه کدوم منبع کامل‌تره نشید. درگیر اینکه کدوم آزمون بهتره نشید. کنکور سراسری، چیزی به اسم "بهتر و کامل‌تر" به شکل"کلی" نداره. همونطور که بالاتر هم عرض کرده بودم، ممکنه یه کتاب، منبع، استاد یا آزمون برای شما جواب بده و برای برادر، خواهر، دوست یا آشنای نزدیک کنکوری شما همون کتاب، منبع، استاد یا آزمون جواب نده. دچار وسواس غیرعادی نشین. از باتجربه‌ها بپرسین و خودتون هم نمونه اون کتاب، منبع، استاد یا آزمون رو ببینین و یه چک کلی کنین که شما با این ابزار ارتباط خوبی برقرار میکنین یا خیر و آیا مطلب رو میفهمین یا خیر. این جمله رو من تو انجمن شنیدم( اما دقیقا یادم نیست از کدوم یکی از بزرگوارای انجمن بود، اگه خودشون این مطلب رو میخونن به من بگن که اسمشون رو اینجا اضافه کنم.) که بهترین کتاب برای شما، کتابیه که ازش یاد بگیرین.(نقل به مضمون). این جمله رو به تمامی ابزار‌هایی که در مسیر کنکور ازش استفاده میکنین، تعمیم بدین.
      اینکه کدوم مدرسه درس میخونین هم اهمیت آنچنانی نداره. من نمیخوام منکر تاثیر مدارس خاص بر قبولی داوطلبا بشم. به هر حال مدارس خاص یه جوی دارن که باعث میشه شما تو فضای درس‌خوندن و رقابت باقی بمونین و این خودش سبب موفقیت بیشتر دانش‌آموزای اینطور مدارس میشه اما قضیه به این شکل نیست که شما چون تو یه مدرسه خاص نیستین، دیگه پروندتون بستست. سر جلسه کنکور سراسری، هیچ سوالی تحت عنوان اینکه از کدوم مدرسه فارغ‌المدرسه شدین یا با کدوم کتاب و آزمون و استاد پیش اومدین پرسیده نمیشه. از شما فقط درباره توان علمیتون سوال میشه و توان مدیریت جلستون رو هم میسنجن. فقط همین. قرار نیست اینکه شما از یه ابزار خاص برای موفقیت استفاده نکردین، شما رو به صورت کلی از موفقیت منع کنه.
      درگیر استفاده از چند منبع به صورت همزمان هم تا جای ممکن نشین لطفا. یه منبع پیدا کنین که مناسب سطح شماست و باهاش راحت هستین و تمام تمرکزتون رو روی اون منبع بزارین؛ بعد اینکه اون منبع تموم شد میتونین تصمیم بگیرین که سراغ منبع جدیدی میرین یا بازم قصد دوباره خواندن اون منبع رو دارین. البته یه سری جاها مجوز برای چندمنبعی وجود داره که چون حالت خیلی خاصیه، ترجیح میدم تو این بخش که قراره تجربیات کلی رو بگم، گفته نشه. ولی برای 99/99 درصد دانش‌آموزا چندمنبعی بودن یه حرکت فوق‌العاده سمیه.

4-استرس اضافی به خودتون و خونواده محترمتون تحمیل نکنین!
      وقتی شما وارد یه ماراتن میشین که طول مدتش در کمترین حالت ممکن چند ماهه، باید منتظر فراز و نشیب‌های این مسیر هم باشین. شما قطعا روز‌های خوب و بد زیادی رو سپری میکنین اما یه چیزی رو بدونین، این روز‌های خوب و بد برای "همه" داوطلبان کنکور پیش میاد. از رتبه یک گرفته تا رتبه آخر، همه درگیر این روز‌ها هستن اما نحوه برخورد با این روزهاست که تفاوت بین رتبه‌ها رو ایجاد میکنه. خب قطعا فرق هست بین کسی که به علت "نبودن حس درس خوندن"، یه روز کامل رو درس نمیخونه با اون کسی که با وجود داشتن این حس، بازم به هر سختی که شده میره سراغ درس و تلاشش رو میکنه؛ قطعا بازدهی این روزش با روز‌های گذشته برابر نیست ولی خب تلاش خودش رو برای حفظ "پیوستگی" انجام میده.
      تا حالا چندین هزار نفر قبل از شما به رشته موردنظر شما رسیدن و بعد از شما هم خواهند رسید؛ مسئله قبولی در کنکور رو برای خودتون به صورت یه اتفاق نشدنی قرار ندین. درسته، رقم زدن این اتفاق نیاز به تلاش هدفمند و تحمل کردن سختی‌های این مسیر داره اما اگه شما این سختی‌ها رو تحمل کنین و تلاش خودتون رو انجام بدین، میتونین به هدفتون برسین. هیچ کاری نشد نداره.
      پس وقتی یه روز حالتون خیلی خوب نیست، اتفاق بدی افتاده یا مسائل مشابه این‌ها، خیلی خودتون رو ناراحت نکنین و استرس عدم قبولی رو به خودتون و خونواده محترمتون تحمیل نکنین؛ روزای بد میگذرن و روزای خوب از راه میرسن. مطمئن باشین.

5-طبیعیه که بار اول یه مطلب رو نفهمین:
      این موضوع که بار اول بعضی از مطالب رو متوجه نشین و موقع تست زدن گند بزنین؛ دیگه خیلی خیلی طبیعیه. لطفا برای اینجور مسائلی به خودتون فشار روانی وارد نکنین. قرار نیست با یه بار مطالعه یه مبحث، تموم نکات اون رو یاد بگیرین. بخش بزرگی از موفقیت تو کنکور وابسته به همین تکرار و مرور و تمرین و گند زدن و درست کردن مطالبه. اگه یه مطلب رو خوندین و تعداد تست بالایی رو غلط زدین، خیلی خودتون رو اذیت نکنین. تو تلاش‌های بعدی قطعا میتونین پوزه اون مطلب رو به خاک بمالین. فقط یکم حوصله به خرج بدین و حتما توی برنامه‌تون وقتی رو برای کار کردن دوباره اون مطلب قرار بدین. اگه سرسختی لامز رو داشته باشین، ممکنه اون بخشی از درس رو که بار اول تعداد خیلی زیادی غلط داشتین، به نقطه قوتتون تبدیل کنین
      .

تو تاپیک‌های بعدی سعی میکنم به بعضی موضوعات به شکل جزئی تر هم نگاه کنم. شرمنده اگه خیلی محتوای قوی‌ای در کار نبود.

امیدوارم همتون سلامت، شاد، رو به رشد و موفق باشین و خبر قبولی تک‌تک‌تون رو بشنوم. اگه هر نظر مثبت یا منفی، انتقاد، پیشنهاد یا سوالی هم دارین؛ با افتخار درخدمتتون هستم. خیلی خوشحال میشم.
      ویرایش توسط mohammadmahdi82 : 22 مهر 1401 در ساعت 21:34

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      دکی فروتن تشکر تشکر
      کنکوریا ب فدای قلمت

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      دکی فروتن تشکر تشکر
      کنکوریا ب فدای قلمت

خیلی خیلی ممنون. لطف دارین واقعا. متاسفانه فروتن که قطعا نیستم. دکتر هم که یه 7 سالی مونده خیلی ممنون. واقعا لطف کردین که خوندین.

نه نه؛
      خدا نکنه.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا عالی بود
      این تاپیک رو سیو کردم که چندبار بخونم حتما...
      خیلی متشکرم که وقت گذاشتید.
      راستش یکی از مشکلاتی که من دارم اینه که فکر میکنم زمان کمه و اکثر مطالب رو سطحی میخونم و ازشون عبور میکنم
      من متاسفانه از اونایی هستم که مثلا برای امتحان بجای اینکه روی 5 تا فصل مسلط بشم هر 10 تا فصل رو سریع میخونم و عبور میکنم.
      الان که دوازدهمم همه اینا خودشون رو نشون دادن
      با اینکه همیشه معدلم بالای 19.5 بوده اما الان از پایه هیچی یادم نیست و خیلی داره بهم ضربه میزنه
      مخصوصا تو عمومی ها
      ویرایش توسط .Moonlight : 23 مهر 1401 در ساعت 16:03

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نیلا_بانو نمایش پست ها
      واقعا عالی بود
      این تاپیک رو سیو کردم که چندبار بخونم حتما...
      خیلی متشکرم که وقت گذاشتید.
      راستش یکی از مشکلاتی که من دارم اینه که فکر میکنم زمان کمه و اکثر مطالب رو سطحی میخونم و ازشون عبور میکنم
      من متاسفانه از اونایی هستم که مثلا برای امتحان بجای اینکه روی 5 تا فصل مسلط بشم هر 10 تا فصل رو سریع میخونم و عبور میکنم.
      الان که دوازدهمم همه اینا خودشون رو نشون دادن
      با اینکه همیشه معدلم بالای 19.5 بوده اما الان از پایه هیچی یادم نیست و خیلی داره بهم ضربه میزنه
      مخصوصا تو عمومی ها
      سلام و درود. خوبین؟

خداروشکر که راضی بودین.

لطف دارین واقعا، خیلی ممنون.

وظیفست.

آزمون آزمایشی شرکت میکنین؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هنوز نه احتمالا برای ازمون بعدی ثبت نام کنم
      اگه بتونم برنامه رو تکمیل کنم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نیلا_بانو نمایش پست ها
      هنوز نه احتمالا برای ازمون بعدی ثبت نام کنم
      اگه بتونم برنامه رو تکمیل کنم
      آها. به سلامتی. موفق باشین.

اینو از این جهت پرسیدم که گفتین با تسلط کمتر مباحث رو تموم میکنم و میرم سراغ مبحث بعدی.

تسلط کامل که بعد از مرور‌های زیاد به دست میاد ولی برای تسلط نسبی اولیه، بهتره که یکم مطالب رو عمیق‌تر بخونین و وقت بیشتری رو بذارین. یه برنامه هفتگی داشته باشین که توش مباحث رو مشخص کرده باشین؛ اینطوری خیالتون راحته که به همه کارهاتون هم میرسین و نیاز نیست با سرعت بیشتر بخونین که به مباحث بعدی هم برسین. اینجوری به نظرم میتونین با خیال راحت وقت بیشتری روی مطالب بزارین و تسلط اولیه بیشتری رو به دست بیارین.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام ببخشید شما اگه جای ما بودین برای عمومی ها چیکار میکردین چقدر براشون وقت می‌ذاشتین و هر درس چه کاری دقیقا میکردین

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh2004 نمایش پست ها
      سلام ببخشید شما اگه جای ما بودین برای عمومی ها چیکار میکردین چقدر براشون وقت می‌ذاشتین و هر درس چه کاری دقیقا میکردین
      سلام و درود. خوبین؟

حقیقتش بستگی به این داره که پایه درسیتون در دروس عمومی خوب باشه یا نه و اینکه دروس عمومی دهم و یازدهم رو در حد معقول و لازمش بلد باشین یا نه.

اگه دروس عمومی پایه دهم و یازدهم رو در حد معقول بلد هستین و مثلا اگه نکات مرتبط با اون‌ها تو پایه دوازدهم تو خود کتاب درسی مطرح شده باشه؛ میتونین کامل متوجه بشین که خب کاری که احتمالا شخصا انجام میدادم؛اول دروس عمومی(گویا جدیدا هویت اجتماعی و سلامت و بهداشت هم به دروس عمومی موثر در کنکور اضافه شدن؛ درسته؟!) رو به دو بخش دروس نقطه قوت و دروسی که نیاز به تلاش داره تا قوی بشه تقسیم میکردم و اونا رو به صورت دو گروه سه‌تایی(با فرض حضور هویت اجتماعی و سلامت و بهداشت) تقسیم میکردم. بعد هر روز یکی از این گروه‌ها رو میخوندم تو اون مدت نیم‌ساعت تا چهل و پنج‌دقیقه‌ای تا روز جمعه و جمعه رو هم به عنوان روز مرور در نظر میگرفتم.

اگر هم دروس عمومی پایه دهم و یازدهم رو خوب بلد نیستین؛ همین کار رو انجام میدادم ولی با این تفاوت که شاید اگه به دروس اختصاصیم لطمه نمیزد؛ یکم زمانش رو بیشتر میکردم و سعی میکردم با حفظ کیفیت، یکم سریعتر پایه رو جمع کنم که به دوازدهم برسم.

کلا خیلی نگران دروس عمومی نباشین. نه که نخونینشون، حتما بخونین چون سابقه تحصیلیشون موثره قطعا ولی خب دروس سختی نیستن واقعا.

شرمنده اگه خوب نتونستم توضیح بدم. باز اگه مطلبی باشه درخدمتتون هستم هر وقت که باشه.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      سلام و درود. خوبین؟

حقیقتش بستگی به این داره که پایه درسیتون در دروس عمومی خوب باشه یا نه و اینکه دروس عمومی دهم و یازدهم رو در حد معقول و لازمش بلد باشین یا نه.

اگه دروس عمومی پایه دهم و یازدهم رو در حد معقول بلد هستین و مثلا اگه نکات مرتبط با اون‌ها تو پایه دوازدهم تو خود کتاب درسی مطرح شده باشه؛ میتونین کامل متوجه بشین که خب کاری که احتمالا شخصا انجام میدادم؛اول دروس عمومی(گویا جدیدا هویت اجتماعی و سلامت و بهداشت هم به دروس عمومی موثر در کنکور اضافه شدن؛ درسته؟!) رو به دو بخش دروس نقطه قوت و دروسی که نیاز به تلاش داره تا قوی بشه تقسیم میکردم و اونا رو به صورت دو گروه سه‌تایی(با فرض حضور هویت اجتماعی و سلامت و بهداشت) تقسیم میکردم. بعد هر روز یکی از این گروه‌ها رو میخوندم تو اون مدت نیم‌ساعت تا چهل و پنج‌دقیقه‌ای تا روز جمعه و جمعه رو هم به عنوان روز مرور در نظر میگرفتم.

اگر هم دروس عمومی پایه دهم و یازدهم رو خوب بلد نیستین؛ همین کار رو انجام میدادم ولی با این تفاوت که شاید اگه به دروس اختصاصیم لطمه نمیزد؛ یکم زمانش رو بیشتر میکردم و سعی میکردم با حفظ کیفیت، یکم سریعتر پایه رو جمع کنم که به دوازدهم برسم.

کلا خیلی نگران دروس عمومی نباشین. نه که نخونینشون، حتما بخونین چون سابقه تحصیلیشون موثره قطعا ولی خب دروس سختی نیستن واقعا.

شرمنده اگه خوب نتونستم توضیح بدم. باز اگه مطلبی باشه درخدمتتون هستم هر وقت که باشه.
      متشکرم
      خب من تو زبان مشکل ندارم ولی عربی خب یه سری چیزا یادم رفته از قواعد چون تابستون هیچی نخوندم عمومی دینی هم که خب هیچی ادبیات زیاد مشکلی ندارم
      دینی که خب فکر نکنم اصلا نیاز به بلد بودن پایه باشه درسته؟
      بله هویت و سلامت هستن
      الان من واقعا موندم که تستی و قوی کار کنم که اگه سخت اومد ۲۰ بشم یا نه قطعا آسون و تشریحیه و وقتم هدر می‌ره اگه مثل قبلا بخونم و واقعا نمی‌دونم چیکار کنم
      بیشتر موندم که کتاب تست هم تهیه کنم یا نه کلا فقط فقط تشریحی در حد متن کتاب

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      متشکرم
      خب من تو زبان مشکل ندارم ولی عربی خب یه سری چیزا یادم رفته از قواعد چون تابستون هیچی نخوندم عمومی دینی هم که خب هیچی ادبیات زیاد مشکلی ندارم
      دینی که خب فکر نکنم اصلا نیاز به بلد بودن پایه باشه درسته؟
      بله هویت و سلامت هستن
      الان من واقعا موندم که تستی و قوی کار کنم که اگه سخت اومد ۲۰ بشم یا نه قطعا آسون و تشریحیه و وقتم هدر می‌ره اگه مثل قبلا بخونم و واقعا نمی‌دونم چیکار کنم
      بیشتر موندم که کتاب تست هم تهیه کنم یا نه کلا فقط فقط تشریحی در حد متن کتاب
      شما دوازدهمی هستین دیگه؛ درسته؟ اگه اینطوریه میتونین صبر کنین تا ترمیم نمره دی ماه انجام بشم و سطح سوالات دیده بشه ولی به طور کلی، من شخصا(ممکنه اشتباه باشه) بعید میدونم سطح سوالات سخت باشه چون به هر حال، به جز دانش‌آموزایی که خیلی پیگیر این نمره هستن و نیاز دارن به نمره خوب برای کنکورشون، یه عده دیگری هستن که فقط میخوان دیپلمشون رو بگیرن و برن پی کارشون. پس بعیده سطحش به شکل عجیب غریبی سخت بشه ولی خب "ممکنه" کمی سخت‌تر بشه.

البته بازم میگم، همه اینا نظر شخصی منه و ممکنه اشتباه هم باشه.

من اگه جای شما بودم بیشتر وقت و تمرکزم رو روی اختصاصی‌ها میذاشتم ولی حتما به عمومی‌ها هم توجه میکردم.

البته یه مطلب دیگه هم هست. حتی اگه خیلی سخت سوال بیاد؛ دروس عربی( به جز درک مطلب‌هایی که "بعضی" وقتا تو کنکور سراسری میدادن و نیاز بود حتما قبلش تعدادی متن کار کرده باشین) و دینی با تسلط رو همون مطالب کتاب میتونین نمره کامل رو بگیرین. زبان هم که اینطوری که میگین خداروشکر مشکلی نیست کلا. میمونه ادبیات فقط.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      شما دوازدهمی هستین دیگه؛ درسته؟ اگه اینطوریه میتونین صبر کنین تا ترمیم نمره دی ماه انجام بشم و سطح سوالات دیده بشه ولی به طور کلی، من شخصا(ممکنه اشتباه باشه) بعید میدونم سطح سوالات سخت باشه چون به هر حال، به جز دانش‌آموزایی که خیلی پیگیر این نمره هستن و نیاز دارن به نمره خوب برای کنکورشون، یه عده دیگری هستن که فقط میخوان دیپلمشون رو بگیرن و برن پی کارشون. پس بعیده سطحش به شکل عجیب غریبی سخت بشه ولی خب "ممکنه" کمی سخت‌تر بشه.

البته بازم میگم، همه اینا نظر شخصی منه و ممکنه اشتباه هم باشه.

من اگه جای شما بودم بیشتر وقت و تمرکزم رو روی اختصاصی‌ها میذاشتم ولی حتما به عمومی‌ها هم توجه میکردم.

البته یه مطلب دیگه هم هست. حتی اگه خیلی سخت سوال بیاد؛ دروس عربی( به جز درک مطلب‌هایی که "بعضی" وقتا تو کنکور سراسری میدادن و نیاز بود حتما قبلش تعدادی متن کار کرده باشین) و دینی با تسلط رو همون مطالب کتاب میتونین نمره کامل رو بگیرین. زبان هم که اینطوری که میگین خداروشکر مشکلی نیست کلا. میمونه ادبیات فقط.
      بله من دوازدهمیم
      یعنی از روی امتحان نهایی دی میشه فهمید تا حد خوبی؟
      پس به نظرتون الان من بیام قواعد عربی دهم یازدهم رو با خود عربی دوازدهم کار کنم برا عربی و برای دینی هم تسلط متن کتاب و خب تست های سفیر خرد رو هم بزنم چون وقتش رو دارم و خب وقتی نمیگیره تست دینی و می‌خوام کامل یاد بگیرم و برای ادبیاتم موضوعی هارو تا حدودی کار کنم و روی دوازدهم متن کتاب تمرکز کنم و زبانم که همون پایه و دوازدهم کتاب درسی و کتاب کار رو کامل یاد داشته باشم کفایت می‌کنه ؟ تا دی که معلوم بشه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      بله من دوازدهمیم
      یعنی از روی امتحان نهایی دی میشه فهمید تا حد خوبی؟
      پس به نظرتون الان من بیام قواعد عربی دهم یازدهم رو با خود عربی دوازدهم کار کنم برا عربی و برای دینی هم تسلط متن کتاب و خب تست های سفیر خرد رو هم بزنم چون وقتش رو دارم و خب وقتی نمیگیره تست دینی و می‌خوام کامل یاد بگیرم و برای ادبیاتم موضوعی هارو تا حدودی کار کنم و روی دوازدهم متن کتاب تمرکز کنم و زبانم که همون پایه و دوازدهم کتاب درسی و کتاب کار رو کامل یاد داشته باشم کفایت می‌کنه ؟ تا دی که معلوم بشه
      اینا نظر شخصی من بوده و ممکنه اشتباه باشه.

ولی به نظرم دی "شاید بتونه" یه گرایی بده ولی اینکه تا حد خوبی بتونه پیشبینی کنه رو نمیتونم بگم؛ ولی این رو میشه تا حدود زیادی مطمئن بود که "خیلی سخت" نمیشه امتحان نهایی.
      درباره عربی که قواعد رو حتما کار کنین ولی اگه بتونین کل کتاب رو بخونین خیلی خوب میشه؛ فکر نمیکنم خیلی وقت بگیره. درباره دینی اگه وقتشو دارین؛ خیلیم عالی میشه. فقط از وقت اختصاصی‌ها نزنین. این کارایی که گفتین رو اگه انجام بدین خیلی خیلی خوبه و کمکتون میکنه فقط حواستون باشه از وقت اختصاصیا زده نشه.

دی معلوم نمیشه ولی خب به نظرم "شاید" بشه یه چیزایی گفت؛ هر چند اونموقع هم قطعی نیست.

شرمنده اگه نتونستم مطلب قطعی‌ای رو بگم و اطلاعاتم در این حد بود.

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      تجربه من اینه که هرچی روی خوندن وقتمیذاری باید همونقدر روی مرور هم وقت بذاری
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یک کلام:
      هم می فهمی چی میگی و هم میتونی بگی. پس بیشتر بگو

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن