سلام عزیزان
یکم در مورد شرایط خودم بگم بعد سوالاتمو در ادامه میپرسم اگه قابل بدونید جواب بدید
من19 سالم هست و پسر
رشتم تجربی هست در شهر شیراز
در یک دبیرستان دولتی معمولی این شهر درس خوندم و امسال فارغ التحصیل شدم
حدود یک سال هست که تشخیص اختلال بیش فعالی و نقص توجه گرفتم(adhd) که از کودکی داشتم ولی کسی تشخیص نداد و اگرهم کسی مشکوک شده والدینم جدی نگرفتن و............
به هر حال رسیدم به این سن و یک سالی هست که دارو خوردنو شروع کردم
توی سال کنکور و تمامی سال های قبل از اون ساعت مطالعم کم بود ولی به هرحال تلاشمو کردم از بستن دستم به تخت تا پوشیدن ساعت مچی در خونه و................
مسئله دوم پدرم بود تو سال کنکور مدام حرفای تخریب کننده و ....... پاشو تو خونه نشین و.........و مدام کلنجار با پدر و مادرم و.......
بعد از شروع دارو ها اوضاع خیلیییییییی بهتر شد تازه چشمم و دیدم به زندگی دگرگون شد و به نظر خودم ب زمان بیشتری نیاز داشتم مثل هم دوره ها و هم کلاسیام من هم نتیجه خوبی نگرفتم
رتبه در منطقه30هزار در منطقه یک و کنکور زبان 9هزارمنطه یک که میتونستم شهرستان قبول شم ولی بابام باز مخافت کرد و خودم تحقیق کردم که بازارکارش محدوده و تعریفی نداره بنابراین انتخاب رشته نکردم
ولی چیزی که یادم رفت بگم فشار روحی و روانی بسیار سنگینی بود که سال کنکور بهم وارد شد و مادرم شدیدا با کنکور دوباره مخالفت کرد و میکنه
مثل انتخاب رشته در پایه نهم که شدیدا اصرار داشت که تو استعدادت در رشته ریاضی فیزیک بیشتره و استعدادی تو تجربی نداری و....... واقعا هم به دلیل کمالگراییم بود و.............که رفتم تجربی همین الانشم پیدا کردن استعداد واقعیم مشکل دارم میدونید که بیش فعالا چقد تصمیم و انتخاب براشون سخته
خلاصه مادرم اصرار که برو ی رشته فنب مهندسی مثل مکانیک
ازونجایی که کنکور تجربی داده بودم و نمیتونستم روزانه های کنکور ریاضی رو انتخاب کنم مجبور شدم با سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور انتخاب کنم این رشترو با تحقیق زیادی که درباره این رشته کردم و با توجه به اینکه فیزیکم خوب هست و خلاقیت و تصور بسیار بالایی هم دارم
از بچگی تو کار چیز درست کردن و رویاپردازی و ....خلاقیت و .... بودم
راستی برای دانشگاه معتبر در انگلستان هم اپلای کردم و بخاطر مدرک زبانم قبول کردن ولی پول میخواست که نداشتم تا 50درصد بورسیه هم داشتن ولی پول اونم نداشتم
و اینکه مکانیک پیام نور قبول شدم
ولی هنوز چند چیز ازارم میده
اینکه پتانسیل کاملمو واسه کنکور تجربی نزاشتم
اوضاح کار مهندسیا مطمئن نیستم
از کیفیت دانشگاه پیام نور مطمئن نیستم
بنظرتون من چه انتخابایی دارم و چه اطلاعاتی راجب این رشته دارید
درضمن ثبت نام کردم ولی هنوز کلاسا شروع نشده.......