خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

آدم حسابی ها *_*

سلام دوستان وقتتون بخیر و شادی
      به پیشنهاد داداش z3r0@مون این تاپیک زدم
      تا در مورد زندگینامه انسان های اندیشمند،متفکر،خلاق، کار افرین ،موفق در زمینه های مختلف اعم از تجاری،علمی و امثالهم و در کل آدم حسابی ها صحبت کنیم.
      چرا این تاپیک زدم؟
      دنبال کردن صحبت ها و نشستن پای بحث ها
      خیلی وقت ها باعث رشد فکری و شخصیتی میشه
      نه به این معنا که همه چیزی که گفته میشه رو کور کورانه بپذیریم
      ولی همین که ذهن و تفکر آدمی زاد درگیر بشه عمق پیدا کنه و جسجوگر و پویا باشه خودش یعنی رشد
      یعنی متولد شدن جوانه های تغییرات بزرگ و مثبت توی زندگی مون تفکرمون و شخصیت و توانایی هامون

__روند کار فعلا اینطور هست مختصری از زندگی شخص مورد تحلیل خودمون از ایشون رو میزاریم(اگر ایده یا پیشنهادی داشتید در اینباره حتما مطرح کنید )

__شخص مورد نطر میتونع انسانی باشه ک فرجام کارش اصطلاحا شکست باشه (میتونید زندگینامه کسی بنویسید ک در نهایت و از دید ما موفق محسوب نشه یا فقط بخشی از زندگیش مسیر صعودی پیشرفت داشته / هدف اینه ک متوجه بشیم دلایل شکست اون شخص چی بوده؟ )
      __میتونید زندگینامه خودتون رو بنویسید اگر فکر میکنید فراز و نشیب های اون میونه برای بقیه الهام بخش باشه و ازش درس گرفتع بشه.
      در پایان از همه شما دعوت به شرکت و تفکر میکنم
      ویرایش توسط مالفیسنت : 13 مهر 1401 در ساعت 20:37

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      زندگینامه : مگی مک دانل Maggie MacDonnell

از اونجایی ک بنده به شغل خطیر معلمی ورود یافتم و بخشی از آرزوهای انسان دوستانمو بر باد رفته دیدم دست به سرچ شدم ببینم معلمی هم بوده ک فراتر از شغلش به عنوان یک معلم معمولی یا حتی یک معلم نمونه در سطح کشور، کارهای خفنی انجام داده باشع ؟ عارضم به خدمتتون ک از نوع درجه یکشو پیدا کردم همین بانو مگی !

ایشون بچه روستای نوا اسکوشیای کانادا هست / وقتی دوران تحصیلی مگی در رشته تیچری به اتمام میرسه مشرف به آفریقا میشه و 5 سال در پروژه مبارزه با ایدز همکاری میکنع

پس از اون برای معلمی برمیگرده وطنش ولی به دورترین و قطبی ترین منطقه کانادا میرع .منطقه ای بدون راه جاده ای ، بدون راه های ارتباطی و دمای منفی 25 درجه به علاوه مشکل مواد مخدر و الکل بین جوانان همچنین رواج تعرض جنسی و ...

اینجاست ک بانو مک فقط معلمشون نیست /وجودش زندگی و درس زندگی به ارمغان میاره.

و اما چ کارهایی انجام میده ؟...

__راه‌اندازی آشپزخانه اجتماعی، شرکت در آموزش پیشگیری از خودکشی و پیاده‌روی در پارک‌های ملی برای درک مراقبت از محیط‌زیست

__جمع آوری بیش از ۲۰،۰۰۰ دلار برای برنامه غذایی در مدرسه

در منطقه اینویت در نوناویک که در آن حاملگی های نوجوانان رایج است، سطوح بالایی از سوء استفاده جنسی وجود دارد، و نقش های جنسیتی اغلب دختران جوان را بر دوش وظایف بزرگ خانگی می اندازد، مسائل جنسی بسیار زیادی وجود دارد. بنابراین مگی یک برنامه مهارت های زندگی را به طور خاص برای دختران ایجاد کرد که شاهد بهبود 500 درصدی ثبت نام دختران در برنامه های مهارت های زندگی بود که قبلاً پسران در آن تسلط داشتند. این شامل تامین بیش از 30000 دلار بودجه برای تهیه غذاهای گرم برای جامعه است
      .

__تاسیس یک سالن ورزشی برای جوانان و بزرگسالان

بچه‌ها دارند اعتماد به نفسشان را تقويت مي‌كنند. با اين كار تأثير زيادي روي جامعه خودشان مي‌گذارند و مي‌فهمند كه مي‌توانند چقدر ارزشمند باشند. من هميشه اعتقاد زيادي به ورزش و فعاليت بدني به عنوان وسيله‌اي براي افزايش مقاومت جوان‌ها داشتم و الان در سالويت دارم هر روز نتيجه‌اش را مي‌بينم. ورزش كردن فقط براي سلامت بدني نيست. اينجا من مي‌بينم كه بچه‌ها با ورزش كردن چه پيشرفت‌هايي مي‌كنند. زماني كه با گروه دونده‌هاي مدرسه كار مي‌كنم اصطلاحي را زياد به كار مي‌برم:«وقتي خودت تنهايي شروع به دويدن مي‌كني مي‌توني خيلي سريع پيش بري ولي وقتي با بقيه شروع به دويدن مي‌كني مي‌توني خيلي عادلانه پيش بري» بعضي بچه‌ها كه به كلوب دوندگي ما پيوسته‌اند سيگار كشيدن را ترك كرده‌اند، بعضي از آنها ديگر ماري‌جوانا نمي‌كشند. بعضي‌ها هم كه ترك تحصيل كرده بودند دوباره به مدرسه برگشته‌اند. بعضي بچه‌ها به من مي‌گويند حالا وقتي به خودكشي فكر مي‌كنند چيزي دارند به نام دويدن و ورزش كردن كه مي‌توانند به واسطه آن افكار منفي را از خودشان دور كنند

__آغاز برنامه پیشگیری از خودکشی نوجوانان با متکی بر مشارکت مستقیم جوانان

اكثر مشكلات مردم در سالويت ريشه در تاريخ استعمار دارد. به همين دليل اينجا جوانان با مشكلات روحي و رواني زيادي مواجه مي‌شوند. اينجا تماشاچي مرگ دانش‌آموزان بودن براي من تبديل به كاري طاقت‌فرسا شده بود و هرگز دلم نمي‌خواهد در مراسم ختم يكي از آنها شركت كنم. من اينجا به عنوان يك معلم از برنامه‌هايي استفاده مي‌كنم كه استواري و اميد را در بچه‌ها تقويت كرده و اعتماد به نفسشان را افزايش مي‌دهد و آنها را از فكر كردن به خودكشي دور مي‌كند. كلاس درس ما پروژه محور است، به اين معنا كه آزادي زيادي به بچه‌ها مي‌دهم. مثلاً امسال سعي كردم پروژه‌هاي هنري زيادي را در كلاس اجرا كنم تا بچه‌ها بتوانند افكار منفي‌شان را بروز دهند. ما از چهار سال پيش پروژه‌اي را اجرا مي‌كنيم به نام «دانش‌آموزان به هم غذا مي‌دهند». هر روز يكي از بچه‌ها وظيفه دارد ميان وعده سالمي براي همه بچه‌هاي كلاس درست كند. اينجا تعداد زيادي از دانش‌آموزان مشهور به رفتارهاي خشونت آميز، آزار همكلاسي‌ها و فرار از مدرسه بودند و من سعي كردم با انجام اين پروژه‌ها احساس تعلق آنها را به جمع افزايش دهم

__تاسیس مهدکودک مشارکتی و سرپرستی موقت برخی دانش آموزانش

مهم نیست کجایی و چ لیبلی به عنوان شغل یا رشته روی پیشونیت خورده تو میتونی کار های خیلی بزرگی انجام بدی
      در پایان میتونم بگم دمت گرم خانم مک دانل : )
      %D9%85%DA%AF%DB%8C.jpg
      ویرایش توسط مالفیسنت : 13 مهر 1401 در ساعت 20:15

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من خستم
      ولی لطفا یکی زندگی فلورانس نایتینگل رو بنویسه.. بسیاااااار میدوستمش

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz.82 نمایش پست ها
      داستان زندگی کریس گاردنر (Chris Gardner)
      عالی بود
      بارها تو انجمن دیدم ک میپرسند xسالمه از الان شروع کنم میشه؟
      جالب بود ک آقای گاردنر زمانی بموفقیت رسید ک بالغ بر 5 سال از پدر شدنش میگذشت...
      بچها فیلم در جستوجوی خوشبختی اگه ندیدید ی تایمی بزارید و حتما ببینید .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن