خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

رمز موفقیت تو کنکور چیه؟

سلام بر همگی دوستان، نظرات و تجربه هاتونو بگید.

ما چیزی بیشتر از بخشی از تاریخ نیستیم...

ویرایش توسط CHARON IV : 13 مهر 1401 در ساعت 14:16

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آرامش و ارامش (+تست و تلاش و ازمون و رفع اشکال)

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      به نظرم حفظ آرامش و روحیه و استمرار مهمترین نقش رو تو موفقیت دارن
      خیلیا پر انرژی شروع میکنن ولی روز های زیادی هم انرژیشون افت می‌کنه و پیوستگیشون رو از دست میدن و خب موفق نمیشن
      خیلیا هم از نظر من بخاطر عدم اعتماد به نفس کافی موفق نمیشن علارغم اینکه ممکنه هم از نظر هوش و هم توانایی عالی باشن
      برنامه ریزی درست و روش درست هم خیلی مهمه چون خیلیا زیاد میخونن ولی موفق نمیشن

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      داشتنِ تمرکز، دوری از هر گونه حاشیه
      پیدا کردن مسیر درست و مناسب(از کسایی ک مسیر رو رفتن و "موفق شدن "پرس و جو کنید در مورد هر چی ک لازمه، مثلا این کنکوره، راجع ب برنامه ریزی و منابع و.. بپرسید با جزئیات و راهتونو پیدا کنید )
      و مستمر و درست و پیوسته بخونید.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بنده شایستگی اینو ندارم که در مورد موفقیت پشیزی حرف بزنم اما بنظرم میاد که تداوم عامل بسیار مهمی باشه
      ​hey, teacher, leave them kids alone!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آرامش و تلاش مستمر، تلاش بیشتر از چیزی که فکرشو بکنی و در عین حال درست درس خوندن، هیچ مبحثی بدون زدن تستاش یاد گرفته نمی‌شه ( رشته ریاضی ). من با همین فرمون به ۳رقمی کنکور کارشناسی و ۲ و ۶ ارشد کامپیوتر و آیتی رسیدم
      .Human, Developer, Innovator

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط CHARON IV نمایش پست ها
      قبلا خیلی رو این موضوع فکر کردم تهش که موندم پشت کنکور فهمیدم هیچ راه میانبری وجود نداره که انتظار داشته باشیم با ی رمز به طور معجزه آسایی پیشرفت کنیم
      رمز موفقیت همون چیزای کلیشه ایه که تقریبا همه میدونیم بچه ها هم گفتن ولی ی تغییر جدیدی که امسال ایجاد کردمو خیلی کمکم کرد یادگیری به کمک نوشتن بود
      یکیش خلاصه نویسیه برا ی فصل حجیمی مثل جریان خیلی سودمنده
      یکیشم برا رفع اشکاله الانا اون تیپ تستای معروفو که راه حلشونو فراموش میکنم تو ی دفتر مینویسم یا مثلا حفظیات شیمیم داغون بود بعد اون تیکه هایی از متنو که یادم میرفت تو ی دفتر نوشتم الان حفظیات شیمی شده نقطه قوتم
      ویرایش توسط FighterMan : 14 مهر 1401 در ساعت 11:06

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نداشتن استرس وو گرفتار نشدن به هاشیه ها از همه چی موهمتر هست
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      قبلا زیاد درمورد ایکیو صحبت کردم ولی از وقتی
      که
      ادمای زیادیو در اطرافم دیدم که دهسال قبل امیرکبیروتهران خوندن و الان پشت کنکور موندن چون حوصله اشون کم شده و مثل قبل نیستن
      همچنین کسایی که دهسال قبل هیچی نبودن والان بخاطر چن سال حوصله کردن قبول شدن فهمیدم که حوصله داشتن از ایکیو هم مهمتره

ن فقط کنکور بلکه همه جا...
      زبان برنامه نویسی موسقی...هرچی
      پ.ن: اگر کسی دوتاشونو باهم داشته باشه که دگ شاهکاره
      .......................................بی تو عذابیست
      خنده هایی که بروی صورتم همچون نقابیست
      ویرایش توسط Carolin : 13 مهر 1401 در ساعت 15:51

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نام خدا:خرخونی و استمرار خرخونی
      هرچی خرخون تر،شانس رتبه خوب بیشتر.
      خرخونی،شرط کافی نیست ولی لازمه
      یعنی ممکنه یه خرخون قبول نشه.ولی یکی که خرخون نباشه،قطعا قبول نمیشه
      نقش هوش چیه؟هدفمند کردن و بهینه کردن خرخونی.آدم باهوش میدونه چیو چقدر بخونه،چجوری بخونه،چقدر تست بزنه،زمان دورش کیه و ...نهایتا آدم باهوش از خرخونی سود بیشتری میبره نسبت به خرخونی که هوشش یه مقدار کمتره
      عملا هوش بدون خرخونی،هیچ تاثیری نداره.دوستانی رو سراغ دارم که از من بسیار باهوش تر بودن اما رتبه خوبی نیووردن.چون ساعت مطالعشون پایین تر بود.برعکسش هم صادقه.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط charon iv نمایش پست ها
      رمز موفقیت در کنکور :
      R1 + l2 , بالا بالا پایین پایین چپ راست چپ راست ضربدر دایره .

پ‌ن :
      فقط خوندن و خوندن و خوندن و قطع ارتباط با هر دوست و غریبه و آشنایی و خارج شدن از تماااااام شبکه های اجتماعی .

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تلاش تلاش و بازهم تلاش!!!

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vahyd نمایش پست ها
      آرامش و تلاش مستمر، تلاش بیشتر از چیزی که فکرشو بکنی و در عین حال درست درس خوندن، هیچ مبحثی بدون زدن تستاش یاد گرفته نمی‌شه ( رشته ریاضی ). من با همین فرمون به ۳رقمی کنکور کارشناسی و ۲ و ۶ ارشد کامپیوتر و آیتی رسیدم
      سلام آقا وحید شما هنوز توی انجمنید؟ من از خیلی وقت پیش شمارویادمه. شما میگفتیدمیخاین پذیرش بگیرید برای خارج . موفق شدید جسارتا؟یا هنوز دارید درس میخونید؟
      شرمنده بابت اسپم.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      پشت کنکوری ها دیدن که واقعا خیلی از تست ها و خوندن ها رو سر کنکور میبینی تو اون 4 ساعت کنکور موثر نبودن، یجورایی اینکه شما باید مهارت اینو کسب کنین که که بدونین چه چیزایی بیشتر مدل کنکور هست و بعدش اینکه تو زمان محدود چطور میتونی حداکثرت رو پیاده کنی، اینها رو کلیدی ترین عامل نتجه نگرفتن خودم تو سال اول در عین مطالعه بیشتر میدونم کمال گرایی، مدیریت ازمون، تاب اوری و بهتر خوندن ماه های اخر.این مدیریت ازمون البته توضیحش واسه ماه های اخره اما الان میگم شما اواخر باید قید رفع ضعف هات رو بزنی و هر چه که میخوای عوض کنی رو بپذیری که الان دیگه وقتش نیست سال دوم پذیرفتم نه واسه سرعتم و تعداد نزده ها نمیتونم کاری بکنم و نه ریاضی رو با وجود 4 تا کتاب زدن و تحلیل های بسیار نتونستم عوض کنم. 2 ماه اخر من یه جدول واسه درصدهام کشیده بود یه برگ واسه درصد و تعداد غ و تعداد نزده ها. و همینطور همه درس ها. بعد حداقل 4 تا ازمون فهمیدم ریاضی باید کم بزنم اما درست. و زیست نزده هام 10 به بالا نباید باشه تا به درصد خوبی برسم و اینکه همیشه سر سوالای فیزیک وسوسه میشم و میخوام همه رو بزنم و به شیمی صدمه میزنه و نزده های اون بالا میرهاز فک کنم خیلی خوب توضیح ندادم اما اگر خیلی خوب خوندین و یجورایی کمکاری نداشتین و صرفا سرعت کم یا ضعف در یک درس دارین حتما استراتژی خاص داشته باشین حتی تا تعداد تستی که قراره سر کنکور در هر حالت سخت بودن هر درس بزنین هم بطور دقیق برنامه داشته باشین و در کل شما باید 2 هفته مونده به کنکور بدونین که حدودا هر درس رو چندتا و چند درصد میزنین،و اینطور نگین که هر چی بلد بودم بزنم حالا هرچی شد شد. ماه های اخر کارنامه کنکور های قبل رو ببینین و همینطور تو ازمونهای جامع کارنامه برترهای شهر هم خیلی تحلیل کنین که مثلا شما اگه چجوری مدیریت میکردی رتبت بهتر میشد.همین مورد مدیریت ازمون، بنظرم عامل تمایز رتبه های رنج 3000 به پایین هست.
      و إن لو إستقاموا علی الطریقة لأسقیناهم ماء غدقا

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نظر خودم رو میگم. صد درصد احتمال داره غلط باشه

1-روحیه روحیه روحیه . دانش اموز بی روحیه اصلا نمیتونه درس بخونه بخونه هم براش عذاب اوره.و فایده ای نخواهد داشت
      2-داشتن محیط و حانواده ارام که هدف شما رو به رسمیت بشناسن حداقل . و شما رو یه چیز راکد و بیکار که نشسته داره بین کتابا غلت میخوره و میخواد به یه چیزی برسه نبینن .

3-راهنمایی های درست و اصولی از افراد درست گرفتن . افرادی که واقعا این کاره هستندو میدونن از چه قراره

4- داشتن ابزار های مناسب اعم از مدرسه خوب و کتاب و کلاس و .. { الکی نگید بدون اینا میشه و ... حداقل باید کم کم کتاب تست خوب رو داشتاه باشی . الکی نیست که 85 درصد قبولی ها از تیزهوشان هستش . چرا که توی تیزهوشان شما راهنمایی درست دریافت میکنی و طبق آمار دهک های بالای جامعه میرن تیزهوشان چون ابزار های و محیط ارما و ... دارن و میتونن تو همون سالای اول سبقت بگیرن از خیلی هایی که تازه تو پشت کنکوری میفهمن چی به چیه. البته تمام تیزهوشانها هم خوب نیستند.}

5-شناخت و اگاهی از خود و مسیری که قراره طی کنی .

6- منطقی بودن و احساسی نبودن در عمل کردن و برنامه ریزی

7- استمرار داشتن در مطالعه و پویا بودن

8-آرامش داشتن و بی حاشیه بودن و توجه نکردن به هیاهوهایی که در حاشیه های مسیر به گوش میرسه

9-شرکت در آزمونهای ازمایشی معتبر و یا آزمون گرفتن از خود بعد از مطالعه جهن سنجیدن مطالبی که یاد گرفتید.

10-ارزیابی مستمر نتایج ازمونها و پیشرفت خود و ثبت انها برای شناخت دقیق و بهتر خود برای برنامه ریزی برای اینده

11-داشتن تفریح هایی غیر سمی و آرامش بخش مطابق با روحیه خودتون . که میتونه از ورزش و بیرون رفتن باشه تا موزیک و کلاس موسیقی و یا فیلم و .... که شما رو نشاظ و روحیه تون رو بوست کنه و انرژی بده بهتون در مسیر باقی بمونید و ذهنتون رو تخلیه کنه هر از گاهی .

12-شناخت تقویم زمانی کنکور و اینکه در این برهه زمانی چه کاری بهتر است . مثلا در عی چه کار هایی بهتر است انجام بدی؟؟ مهر چی؟؟ تابستون چی و ... که در شماره 5 گفتم

13- و تلاس و تلاش و تلاش نه تنها برای مطالعه بلکه برای انجام همین مواردی که گفتم.

14- تمام . تکرار مکررات و موفقیت .
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 14 مهر 1401 در ساعت 18:36

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن