خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 58
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Lightbulb ۲۱ سالمه دیر نیست واسه شروع؟

سلام بچه ها اول اینکه خیلی خوشم اومد از جمعتون و امروز تا سایت و دیدم اکانت باز کردم که صحبت کنیم. خودمو معرفی کنم
      من ۲۱سالمه و۹۸ دیپلم تجربی گرفتم و اصلا برنامه ای برای کنکور نداشتم و نخوندم یک ماه هم سرجمع واسش
      و میخواستم مهاجرت کنم خارج کشور که متاسفانه کرونا شد و اصلا برنامه ی من بهم ریخت. من توی ۶ ماه زبان المانی و در حد استادی یاد گرفتم ولی کاملا برنامم بهم ریخت دیگه من مهر ۹۹ وارد رشته روانشناسی شدم که دوستش هم دارم و الان ترم ۵ روانشناسی ام . ولی خیلی خیلی بیقرارم و دلم میخواد الان که مهر ۱۴۰۰ هستش از اواسط مهر شروع کنم واسه کنکور تیر ۱۴۰۲! پایه ی متوسط رو به ضعیفی دارم ولی میتونم بگم هوش و استعدادم تو یادگیری خوبه
      زیست و شیمی ام عالیه ولی ریاضی فیزیک خوب نیست!
      خیلی دوست دارم ۸ ماه زمان بذارم و از همه چیز بزنم و واسه داروسازی بخونم عاشق داروسازی ام
      کسی هست که از الان بخواد شروع کنه؟ یار درسی هم بشیم و باهم بخونیم؟ رقابت کنیم
      و اینکه کلا ادمی ام که فشرده خوندن بهترینننن نتیجه و واسم داره یعنی وقتی وقتم زیاد باشه حوصله ام نمیکشه و بهره وری ندارم ولی اگه فشرده کاری و انجام بدم بهترینم و میذارم
      نظر خودم اینه که مشاور تحصیلی بگیرم فقط و ازمون های قلم چی جامع هارو شرکت کنم و دروس اختصاصی و خودم بخونم که عمقی یاد بگیرم
      توی ۸ ماه وقتی ۳ سال فاصله گرفتم از درس بنظرتون میشه؟
      توروخدا راهنماییم کنید و باهام حرف بزنید🥺❤️‍🩹

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام عزیز وقتت عالی

راستشو بخوای هوش هیچ ربطی به کنکور سراسری نداره و مغوله ش یه چیز دیگست

و استعداد همه انسان ها در زمینه یادگیری قوی هستند ولی در چه زیر شاخه ای باشه متفاوته

شفاف و رک بگم از جمله از الان میشه متنفرم و جز جملات کلیشه ی بدرد نخوره ... مطمئنم هر کسی از یه تایمی به خودش بیاد و جمع جور کنه و شروع به حرکت رو در راستای مسیرش قرار بده میرسه

هدفتو با جزئیاتش ریز ریز کن

بک گراندت چی بودی و چی کردی دیگ برای این مسیر کنکور سراسریت مهم نیست ...چون مقیاس نمیشی باهاش

روی یه کاغذ از ویژگی های خودت و چیزایی که میخوای بدست بیاری در مدت کوتاه بنویس

این کار کمک به شناخت بهتر از خودت میکنه و از اون اما و اگر های ذهنیت خلاص میشی

مدیتیشن کن و موزیک های عملکردی ذهن گوش بده تا این گرده غبار های داخل ناخوداگاهت پاک بشه

تاکید میکنم از دید من یه شروع صفری با یه پرونده سفید هستی حالا تو با چه مداد رنگی قراره این پرونده سفید رو رنگ کنی به خودت مربوطه

مطالعه گروهی رو من پیشنهاد نمیدم حواشی و وقت کشی داره و اصولا انرژی درونیتو هدر میدی

هدفتو به هیچ کسی دیگه نگو

چون اکثر آدمها دزد انرژی ان

دانشگاه ، درصد ، رتبه ، اولویت های بعد هم سیکرته نباید گفته بشه

به قول اوستین خواسته هارو به صورت سیکرت با خودت و خداتون حل و فصل کنید

اگه مایل هستی برنامه راهبردی آزمون قلمچی یا ماز رو شبیه سازی کن و پیش ببر ، اگه آدمی هستی که قراره فیلم آموزشی ببینی طبق بودجه بندیشون برنامه خودت بریز

و آزمون های جامع 1401 رو کار کن

خیلی کامل تر و بهترن ... اینطوری در زمانت هم صرفه جویی میشه ...

چرا نشه؟

آدمها خاص و منحصر به فردن آیا انگشتهای دستت همه یه اندازه ن ؟ آیا خطوط زیبای اثر انگشتت شبیه من یا 7 میلیارد انسان هست ؟ آیا dna تو شبیه 7 میلیارد انسان هست ؟
      خیر

مشاور میگیری حتما مختص رشته ی که میخواییش باشه چون خط فکری یکسان بهتر قابل درکه

فشرده خوندن رو من نمیپسندم فشار روانیش زیاده ... برای درس خوندن خورد خورد پیش برو بهتر نتیجه میده ولی حتما با یه مشاور مجرب که سرش به تنش می ارزه مشورت کن
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیزم خیلی خوش اومدی ب جمع ما راستش من ۹۸دیپلم گرفتم و هیچ برنامه ای نداشتم واسه کنکور ولی الان تصمیم گرفتم این ۸ماه رو بخونم و تمام توانمو بزارم برای رشته مد نظرم و دنبال یار درسی میگردم اگه بخوای پایه ام فشرده پیش بریم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام من نظر خودم رو میگم در مورد تاپیکی که زدید تیترش بگم نه از نظر سنی دیر هست نه از نظر زمانی، ولی پیشنهاد من اینه وقتی ۵ ترم روانشناسی رو رفتین این سه ترم هم تموم کنید شما اول راه هستید وقت خیلی دازید طی این سه ترم کلاسهای کنکوری ثبت نام کنین و سبک با برنامه شون پیش برید تا همه چی یادتون بیاد و از نظر یادگیری اوکی بشید بعد از اون شروع کنین برای خوندن برای کنکور ۴۰۳ اینطوری هم بعدا دو‌مدرک دارید، هم براتون یه سری از درسهارو معادل سازی میکنم حتی ۲۰ واحد هم جلو بیافتید خودش یک ترم هست هم اینکه وقت دارید با خیال راحت انگیزه تون رو بسنجید و اگر دیدید هدفتون واقعا درس خوندن نیست ادامه همون روانشناسی رو بدید.
      در مورد یار همدرسسی هم پیشنهاد میکنم انجام ندید میبینید با یه آدم منفی هم درسی میشید و بجای پیشرفت باعث پس رفتتون میشه
      مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَىٰ

که پروردگارت تو را رها نکرده و مورد خشم و کینه قرار نداده است

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خشگل. من 28 سالمه و میخوام کنکور تجربی بدم. نظر هیچکسی هم حقیقتا برام اهمیت نداره. کلا اینطوریم. زیاد آدم حرف گوش کنی نیستم. یه سری برنامه ها دارم و میخوام پزشکی بخونم. پسردایی من پارسال قبول شد میگفت توی کلاس متولد 69 هم داریم حتی و خیلی جدی اند و میدونن چی میخوان از زندگی. یجورایی با خودشون تا کردن دقیقا که برای چی دانشگاهن و باید چیکار کنن. یه مشاور دارم که اونم رزیدنته الان دانشگاه تهران و رتبه دو رقمی به دست آورد. اینم میگه همکلاسی 30 ساله هم سر کلاس داشتیم. مهم اینه که بدونی برای چی وارد رشته مورد نظرت میشی و حساب کتاب کرده باشی و خودتو هم خیلی خوب شناخته باشی. ولی اگه نه، بخوای سوار یه موجی بشی همراه با بقیه و ندونی کجا میری و ...به در بسته میخوری. تو الان با تجربه ای. زبان بلدی که خیلی چیز مهمیه و جلوتر از بقیه ای. سه چهار سال از دست دادی که هیچ اشکالی نداره. فقط درجا نزن و به عقبم برنگرد. اگه همینجوری با قدرت بری جلو از کسایی که توی سن 18 سالگی رفتن دارو خوندن، جلوتر هم میفتی. دکتر مکری یه فایل صوتی داره در رابطه با موفقیت بچه هایی که توی یه بازه سنی جا موندن از بقیه و یهو یه اتفاقی میفته و از بقیه جلوتر میزنن. فایل ورودی های 96 دانشگاه تهرانه. عزیزم برات آرزوی موفقیت و خوشحالی دارم. تصمیم خوبی گرفتی.
      ​hey, teacher, leave them kids alone!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      و اینکه تو قبلا تجربه دانشگاه رفتن رو داشتی و میدونی راه و چاه دانشگاه رو. که ترم اول چیکار کنی و ترم اول هم خیلی خیلی مهمه. سنگ بنای بقیه ترم هاست. رشته روانشناسی هم که الان خوندی تا ترم نمیدونم چند خیلی به دردت خواهد خورد بعدا. این فریب ذهنه که میگه دیره برای شروع کارها. یا میگه زوده زمان داریم یا میگه خیلی دیره و زمان از دست رفته و بیچاره شدی. این دوتا آیتم فریب ذهنن. حواست باشه. درست ترین زمان برای انجام کار مورد نظرت، همین الانه. بوس
      ​hey, teacher, leave them kids alone!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhansari نمایش پست ها
      سلام من نظر خودم رو میگم در مورد تاپیکی که زدید تیترش بگم نه از نظر سنی دیر هست نه از نظر زمانی، ولی پیشنهاد من اینه وقتی ۵ ترم روانشناسی رو رفتین این سه ترم هم تموم کنید شما اول راه هستید وقت خیلی دازید طی این سه ترم کلاسهای کنکوری ثبت نام کنین و سبک با برنامه شون پیش برید تا همه چی یادتون بیاد و از نظر یادگیری اوکی بشید بعد از اون شروع کنین برای خوندن برای کنکور ۴۰۳ اینطوری هم بعدا دو‌مدرک دارید، هم براتون یه سری از درسهارو معادل سازی میکنم حتی ۲۰ واحد هم جلو بیافتید خودش یک ترم هست هم اینکه وقت دارید با خیال راحت انگیزه تون رو بسنجید و اگر دیدید هدفتون واقعا درس خوندن نیست ادامه همون روانشناسی رو بدید.
      در مورد یار همدرسسی هم پیشنهاد میکنم انجام ندید میبینید با یه آدم منفی هم درسی میشید و بجای پیشرفت باعث پس رفتتون میشه
      ب نظرم بهترین راه حل همینه

اگه از روانشناسی انصراف بدی ریسک بزرگی کردی و 2 سال و نیم از زندگیت رو هم سوزوندی ، پس ریسک نکن و به راه حل این رفیقمون گوش کن.

8. Top | #8
      Mik
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید... اولا که چرا دیر باشه؟... شما بالاخره یه روز میمیری حالا میخوای داروساز باشی میخوای نه... درسته که اگه بخوای واسش شروع کنی 6 سال دیگه بهش میرسی اما یه واقعیت اینه که 6 سال تلاشت دقیقا به همون اندازه ای طول میکشه که 6 سال زیر خاک باشی! تایمش همون تایمه... هممون یه روز خواهیم رفت جامعه هم جامونو پر خواهد کرد... پس بهتره کاری که میخوایم رو انجام بدیم. به قول جیم کری: توی هر کاری امکان شکست هست پس دنبال کاری برو که دوسش داری تا لااقل اگه میخوای شکست بخوری توی زمینه ای باشه که دوسش داری. حالا از این حرفای کلیشه ای که زدم عبور کنیم بریم سراغ اصل مطلب یعنی کاری که باید انجام بدی.
      همین الان یه نکته در نظر بگیر که شاید تیر کامل نرسی ولی هدف اولت همون تیر باشه... اگه نشد واسه دی سال بعد نا امید نشو... اولا که پیشنهاد میدم مشاور نگیری خودت مشاور خودت باش ینی به کسی وابسته نشو... صرفا پیشنهاداتشونو بسنج... حتی همین الان که یه چیزای من میگم.
      خب مهمتر از همه پیشنهاد منابع هست که از اونجایی که فاصله داشتی یه سری پیشنهاد از روی تجربه میدم و روی نظرم تاکید دارم که حتی یه ساعت هم فیلم آموزشی نبین حتی اگه اون استادا مولفتی همین کتابایی که معرفی میکنم باشن.
      ریاضی: مهرماه... درسنامه اش روونه و میتونی بخونیش دستای خوبی هم داره که اگه کنکور ریاضیش مث 99 یا 98 یا همین امسال 401 باشه کارتو راه میندازه و به در
      صد بالای 70 میرسونه... ساختارش عالیه... یه بار درسنامه هارو بخون همه تستای آموزشی توی درسنامه رو هم خودت حل کن نگو که چون توی درسنامه اومده پس مولف باید حل کنه و تو هم فقط نگاه کنی... بعد تستا و بعدشم مرور که زمان مرور حتما داشته باش (به انتخاب خودت) برای کنکور تیر کفایت میکنه اما اگه میدونی که سریعتر میتونی تمومش کنی مثلا اردیبهشت، توی فاصله تا کنکورد کتاب فوق العاده 100 آزمون مهرماه و بگیر اگه کارت به دی هم کشید باز این 100 آزمون عالیه... اگه بخوای با کانون پیش بری بعید میدونم بتونی کتاب جامع مهرماه رو تا اردیبهشت بخونی اما اگه نظر منو میخوای خودت با تمام توان بخون که تا فروردین تمومش کنی (با مرور) و تا فروردین کانون ثبت نام نکن... بعد فروردین، تمام آزمونهای کانون دانلود کن که از مهر بودن، و به همراه کتاب 100 آزمون برن قول میدم به درصد 80 میرسه اگه ریاضی کنکور 402 معقول باشه... این راهی که گفتم شاید یکم سخت باشه اما بستگی به خودت داره. پس اول جامع مهرماه... بعد آزمونهای کانون... به موازات 100 آزمون... نظر منو میخوای کلا امسال هیچ آزمون جامعی ثبت نام نکن... تا بعد فروردین اون موقع ثبت نام کن... سوالای کانونم که از مهر تا فروردین بودن توی اون سه ماه آخر کار کن و نکته برداری کن.... این کار به شرطی خوبه که این 6 ماه تا فروردینو خیلی عالی و محکم بخونی... اون سه ماه تا کنکورم سوالات کانون عالین.
      زیست: پیشنهاد خودم که خیلیا مخالفشن چون میگن تستاش قدیمیه و اشتباه داره و فلان... زیست نشرالگو... به نظرم عالیه برات... درسنامه های مفید که نه خیلی کمن نه مث خیلی سبز خیلی زیاد... حتما اول درسنامه هاشو بخون بعد برو سراغ استاش... اگه میخوای تهیش کنی حتما از سایت نشر الگو سفارش بده تا آخرین نسخه واست بیاد... این کتاب خودش به تنهایی (منظورم سه پایش با همه) واسه کنکور کافیه اما اگه تونستی تا فروردین تمومش کنی و مرور هم بکنی که میشه گفت کار سختیه، واسه دوران جمع بندی موج آزمون نشر الگو بگیر بزن... واقعا موج آزمون نشرالگو برام عالی بود... توی زیست شاید نرسی سوالات کانون بزنی اما خیالت راحت چون موج آزمون، آزمون داره پس توی حالت آزمون دادن به نوعی قرارت میده که نیازه... اگه خدایی نکرده کنکور تیر نرسیدی تموم کنی واسه کنکور دی حتما آزمونهای کانون دانلود کن و توی برنامت قرار بده.
      فیزیک : اگه دوس داری عاشق فیزیک بشی، فقط و فقط آموزش شگفت انگیز فرید شهریاری... دهم یازدهم دوازدهم... اینارو بعلاوه دانلود کردن سوالات کانون بخون منظورم اینه که وقتی شگفت انگیز خوندی به موازات یا بعدش (به انتخاب خودت) سوالات فیزیک کانونو بزار جلوت و به صورت آزمونی بزن... به نظر من سوالات فیزیک کانون عالین...سختن ولی منطقی و توی چارچوب کتابن...
      شیمی: فیل 10، 11 و 12 شیمی مبتکران حتما بگیر این میشه واسه درسنامت... درسنامه عالی دارن در ضمن حتما (فیل) شیمی مبتکران بگیر... حالا نوبت تسته... موج آزمون نشر الگو بگیر پایه + دوازدهم... آزمونهای زیادی داره بعلاوه دستای خوب... مسائل شیمی نشرالگو مسعود جعفری هم بگیر... شیمیو یکم بیشتر گفتم چون توی داروسازی تاثیر داره
      زمین : فرقی نداره یه منبعی بگیر از روش بخون
      سعی کردم کامل توضیح بدم حالا انتخاب خودته... خیلیا شاید به خاطر اینکه گفتم تا فروردین یا اردیبهشت آزمون جامع شرکت نکن مخالف نظرم باشن... اما من نظرمو با توجه به شرایطت گفتم... منابعی هم که گفتم طبق تجربه بوده و از روی هوا حرف نزدم... برای هر چهار تا درس اختصاصی توی هرروز برنامه داشته باش... اگه دیدی تیر تموم نمیشن نا امید نشو... هرچیزی سختی داره. مهم شروع کردنه که هر چه زودتر بهتر... انشالله به هدفتم میرسی حالا تیر 402 نشد، بهمن 42 اونم نشد خرداد 403...ولی میگم شروع کردن مهمتر از هر چیزیه... امیدوارم با انگیزه بالا از تمام روزهات استفاده کنی و هرچه زودتر به هدفت برسی. در آخر یه کم بی ادبی : گور پدر سن و سال

9. Top | #9
      Mik
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Akhansari نمایش پست ها
      خب اگه مدرک بگیرن که دیگه نمیتونن دولتی بخونن... باید شهریه بدن...

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tara_Z نمایش پست ها
      سلام خشگل. من 28 سالمه و میخوام کنکور تجربی بدم. نظر هیچکسی هم حقیقتا برام اهمیت نداره. کلا اینطوریم. زیاد آدم حرف گوش کنی نیستم. یه سری برنامه ها دارم و میخوام پزشکی بخونم. پسردایی من پارسال قبول شد میگفت توی کلاس متولد 69 هم داریم حتی و خیلی جدی اند و میدونن چی میخوان از زندگی. یجورایی با خودشون تا کردن دقیقا که برای چی دانشگاهن و باید چیکار کنن. یه مشاور دارم که اونم رزیدنته الان دانشگاه تهران و رتبه دو رقمی به دست آورد. اینم میگه همکلاسی 30 ساله هم سر کلاس داشتیم. مهم اینه که بدونی برای چی وارد رشته مورد نظرت میشی و حساب کتاب کرده باشی و خودتو هم خیلی خوب شناخته باشی. ولی اگه نه، بخوای سوار یه موجی بشی همراه با بقیه و ندونی کجا میری و ...به در بسته میخوری. تو الان با تجربه ای. زبان بلدی که خیلی چیز مهمیه و جلوتر از بقیه ای. سه چهار سال از دست دادی که هیچ اشکالی نداره. فقط درجا نزن و به عقبم برنگرد. اگه همینجوری با قدرت بری جلو از کسایی که توی سن 18 سالگی رفتن دارو خوندن، جلوتر هم میفتی. دکتر مکری یه فایل صوتی داره در رابطه با موفقیت بچه هایی که توی یه بازه سنی جا موندن از بقیه و یهو یه اتفاقی میفته و از بقیه جلوتر میزنن. فایل ورودی های 96 دانشگاه تهرانه. عزیزم برات آرزوی موفقیت و خوشحالی دارم. تصمیم خوبی گرفتی.
      چقدر انگیزه گرفتم با حرفات دوست خوبم

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من حسابداری میخوندنم
      معدل ۱۴ دوم دبیرستان
      معدل ۱۶ پیش دانشگاهی
      کنکوری ۹۶
      سال قبل انصراف دادم
      ۱۴۰۰ تو ۲۳ سالگی پزشکی قبول شدم
      دیره؟؟؟
      تهش همه میمیریم متاسفانه ، اونی که میگه قبولی ، شادی و ... مون به یه زمان خاص مقیده داره حرف مفت و بی اساس میزنه
      اگه تغییری تو ذهنتونه ، تو قدم اول سبک سنگین کن ، ببین چقد اراده دابی و مصمم اون تغییر هستی ، اگه جوابت مثبت بود
      بدون ذره ای تردید همین امروز براش تلاش کن
      نذار مثلا برای چن سال دیگه
      از همین امروز فرداتو بساز

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حتما واسه این هفته نوبت مشاوره گرفتم هم مشاور تحصیلی هم از دکتر روانشناسم بپرسم که بتونم تصمیم درست و بگیرم������������
      مرسی خیلییی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۲۱ دیر باشه؟ شوخی‌ میکنی دیگه؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tara_Z نمایش پست ها
      منم ۲۹ سالمه سال بعد برم دانشگاه میشم ۳۰....هعی روزگاااار

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب اونموقع مدرکمو بگیرم چون علاقه هم دارم به روانشناسی دیگه میخوام بدون وقفه ارشدمو بگیرم اونم حتما دانشگاه دولتی تهران چون عقیده دارم به رشته هایی مثل روانشناسی فقط توی دانشگاه های خوب مثل شهید بهشتی و ایران بها داده میشه و دوست دارم اگه ادامه اش میدم بهترین جا ادامه بدم
      و اونموقع پایان لیسانسم نمیدونم دیگه تازه بخوام شروع کنم روانشناسی و یا نه
      اصلا قصد کنکور دادن و نداشتم این دو سال گفتم الان که درسای عمومی حذف شده این ۸ ماه و بخونم شاید شد

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن