خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 178
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tara_Z نمایش پست ها
      من اموزش پرورش کرج هم مراجعه کردم. انگار داری میری دادگاه نظامی. اصلا پاسخگو نیستن. لحن بسیار بی ادبانه و طلبکارانه، جواب های سربالا و پرت، مثل توپ تنیس هلت میدن ازین مرکز به اون مرکز. شاید باید بد و تند رفتار کرد باهاشون تا یه جواب درستی بدن به آدم. این میگه وظیفه سنجشه، سنجش میگه وظیفه اموزش پرورشه. حالا آذر ماه میگن فقط دی ترمیم دارید! خب ما باید بدونیم کی یا اصلا ترمیم داریم یا نداریم؟ توی برزخیم الان. این از یه طرف، وضعیت مملکت هم از طرف دیگه. آدم امیدش کمرنگ میشه. کم جون میشه....هعی
      ببین برو مدرسه ای ک دیپلم گرفتی بپرس قطعا اونجا بهتر راهنمایی ت میکنن

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      تا جایی که من میدونم شما هریک از کنکور ها رو که خواستی شرکت میکنی یا هردو بعد به شما یه ترازی میده که اگر هردو رو شرکت کرده باشید اون ترازی که بهتره تاثیر داده میشه این 60 درصد کنکور (نتایج اصلی هردو کنکور هم همون مرداد اینا میاد)
      40 درصد معدل هم داخل همین انجمن یه تاپیکی بود که ضریب ها و مقدار تاثیر هر درس رو نوشته بود به اون مراجعه کنید
      در رابطه با ترمیم هم که مختارید که هرکس میخواد ترمیم کنه اما نظام قدیمی ها باید اگر نمره ای از درسی رو ندارن باید داخل امتحان نهاییش شرکت کنن و الان برای کنکور 1402 چه دی بخواید بدید چه تیر، دی و تیر فرصت دارید نهایی بدید و ترمیم کنید ولی تا الان مصوبه اینکه چندبار میتونید ترمیم کنید فقط یکباره و اون که چند بار بتونید هردرسی رو امتحان بدید تصویب نشده
      اینا چیزایی بود که تا الان طبق اخرین چیزا گفتم حالا اینکه عوض بشه یا نشه الله اعلم

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بچه ها. الان یه خبر منتشر شده که تغییرات کنکور 02 قطعی شده و رییس سازمان سنجش یه سری حرف زده که میشه این قسمتشو ترجمه کنید؟
      این نمره کل است که باعث تقاضای پذیرش داوطلبان در دانشگاه می شود. فارغ التحصیلی آموزش و پرورش ممکن است ترمیم شده یا نشده باشد که سازمان سنجش رتبه ای که مورد قبول داوطلب در برگزاری دو کنکور باشد را لحاظ خواهد کرد.
      بچه ها قسمت سبز ینی چی؟ ینی واسه فارغ التحصیلا رتبه کنکور فقط ملاکه؟ اخه این چه ادبیات مزخرفیه که این اقایون دارن دیگه اه

http://konkur.in/99112/قطعی-شدن-تغییرات-کنکور-1402.html
      سلام. حالتون خوبه
      یکم آروم باشید . نفس عمیق بکشید خب اوکی شد؟
      ببین دوست من
      نمره کل یعنی مجموع تراز کنکور و معدل
      شما در کنکور 1402 دو تا تراز خام خواهی داشت . یکی ش مال کنکور هستش که تصمیم میگیری کدوم کنکور رو ملاک قرار دهی بر اساس تراز کنکور دی ماه و یا کنکور تیر ماه که هر کدومش تراز بهتری شد به انتخاب خودتون مد نظر قرار میگیره
      یدونه تراز دیگه هم داری که از معدل شما گرفته میشه .
      این دو تراز با ضریب 40/60 میانگین وزنی گرفته میشن { آمار بلدی که درسته؟؟} و تراز نهایی که تراز کل گفته میشه رو میسازن که یک عدد هستش . مثلا : 11000 این همان نمره کل شماست
      با توجه به این تراز رتبه شما در کنکور 1402 مشخص خواهد شد و با توجه به رتبه انتخاب رشته صورت خواهد پذیرفت. و پذیرش دانشگاه بر اساس همین نمره کل است.

درباره قسمت سبز رنگی هم که مشخص کرده اید : چیزی که من میتونم بهتون بکم اینه که منظور رئیس سازمان سنجش این بوده که ترمیم نمره برای شرکت در کنکور برای فارغ التحصیلان الزامی نیست .
      و فارغ التحصیلی میتونه ترمیم کند یا نه و این قسمت اختیاری ست
      سوابق تحصیلی اما الزامی است .
      اگر شما دیپلم 91 دارید . میتونید ترمیم کنید و میتونید ترمیم هم نکنید اما نمرات دیپلم شما با نسبت ضرایبی که اعلام شده در کنکور شما تاثیر خواهد داشت. حالا اگر نمرات پایینی دارید میتونید ترمیم کنید. اما الزامی نیست.
      اگر داوطلب قبل از 84 هستید و نمرات دیپلم شما نهایی نبوده و فاقد سوابق تحصیلی هستید تا جایی که بنده متوجه شده ام باید دروس عمومی را نهایی شرکت کنید تا سوابق شما لحاظ شود در کنکور و درس تخصصی شما نمره کنکورتان مد نظر است. اما خبری هم هستش که حتی برای این دسته از داوطلبین هم الزامی در کار نیست و میتونن در کنکور شرکت کنند اما نمره 40 درصد قطعی را نخواهند داشت و خب این دسته داوطلبین برای تراز معدلشون 0 در نظر گرفته خواهد شد با تاثیر 40 درصد که میتونه ضربه بزنه به رتبه داوطلب

توصیه: اگر برای رشته و دانشگاه خاص و برتر میخواهید قبول شوید بهتر است ترمیم کنید و نمره بالای 19 کسب کنید . اگر هم دیپلم مغایر دارید بهتر است دیپلم مجدد بگیرید . اگر داولب قبل از 84 هستید بهتر است دیپلم مجدد نظام جدید بگیرید.
      دلایل:
      1- کسب نمره در امتحان نهایی راحت تر از کنکور است
      2- تاثیر 40 درصد قطعی در سال 1402 و 50 درصد در سال 1403 تاثیر کمی نیست و معدل در صورت خوب بودن میتواند تراز شما را بهتر و یا در صورت پایین بودن میتواند تراز شما را بد تر کند.
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 06 مهر 1401 در ساعت 20:00

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون واقعن. من که دیپلم ریاضی دارم و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم، کدوم دروس اختصاصی برام سابقه تحصیلی در نظر گرفته میشه؟ حسابان و فیزیک و شیمی؟ با احتساب اینکه نمیخوام دیپلم مجدد بگیرم و میخوام همین ریاضیو ترمیم کنم.
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      سلام. حالتون خوبه
      یکم آروم باشید . نفس عمیق بکشید خب اوکی شد؟
      ببین دوست من
      نمره کل یعنی مجموع تراز کنکور و معدل
      شما در کنکور 1402 دو تا تراز خام خواهی داشت . یکی ش مال کنکور هستش که تصمیم میگیری کدوم کنکور رو ملاک قرار دهی بر اساس تراز کنکور دی ماه و یا کنکور تیر ماه که هر کدومش تراز بهتری شد به انتخاب خودتون مد نظر قرار میگیره
      یدونه تراز دیگه هم داری که از معدل شما گرفته میشه .
      این دو تراز با ضریب 40/60 میانگین وزنی گرفته میشن { آمار بلدی که درسته؟؟} و تراز نهایی که تراز کل گفته میشه رو میسازن که یک عدد هستش . مثلا : 11000 این همان نمره کل شماست
      با توجه به این تراز رتبه شما در کنکور 1402 مشخص خواهد شد و با توجه به رتبه انتخاب رشته صورت خواهد پذیرفت. و پذیرش دانشگاه بر اساس همین نمره کل است.

درباره قسمت سبز رنگی هم که مشخص کرده اید : چیزی که من میتونم بهتون بکم اینه که منظور رئیس سازمان سنجش این بوده که ترمیم نمره برای شرکت در کنکور برای فارغ التحصیلان الزامی نیست .
      و فارغ التحصیلی میتونه ترمیم کند یا نه و این قسمت اختیاری ست
      سوابق تحصیلی اما الزامی است .
      اگر شما دیپلم 91 دارید . میتونید ترمیم کنید و میتونید ترمیم هم نکنید اما نمرات دیپلم شما با نسبت ضرایبی که اعلام شده در کنکور شما تاثیر خواهد داشت. حالا اگر نمرات پایینی دارید میتونید ترمیم کنید. اما الزامی نیست.
      اگر داوطلب قبل از 84 هستید و نمرات دیپلم شما نهایی نبوده و فاقد سوابق تحصیلی هستید تا جایی که بنده متوجه شده ام باید دروس عمومی را نهایی شرکت کنید تا سوابق شما لحاظ شود در کنکور و درس تخصصی شما نمره کنکورتان مد نظر است. اما خبری هم هستش که حتی برای این دسته از داوطلبین هم الزامی در کار نیست و میتونن در کنکور شرکت کنند اما نمره 40 درصد قطعی را نخواهند داشت و خب این دسته داوطلبین برای تراز معدلشون 0 در نظر گرفته خواهد شد با تاثیر 40 درصد که میتونه ضربه بزنه به رتبه داوطلب

توصیه: اگر برای رشته و دانشگاه خاص و برتر میخواهید قبول شوید بهتر است ترمیم کنید و نمره بالای 19 کسب کنید . اگر هم دیپلم مغایر دارید بهتر است دیپلم مجدد بگیرید . اگر داولب قبل از 84 هستید بهتر است دیپلم مجدد نظام جدید بگیرید.
      دلایل:
      1- کسب نمره در امتحان نهایی راحت تر از کنکور است
      2- تاثیر 40 درصد قطعی در سال 1402 و 50 درصد در سال 1403 تاثیر کمی نیست و معدل در صورت خوب بودن میتواند تراز شما را بهتر و یا در صورت پایین بودن میتواند تراز شما را بد تر کند.
      ​hey, teacher, leave them kids alone!

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون واقعن. من که دیپلم ریاضی دارم و میخوام کنکور تجربی شرکت کنم، کدوم دروس اختصاصی برام سابقه تحصیلی در نظر گرفته میشه؟ حسابان و فیزیک و شیمی؟ با احتساب اینکه نمیخوام دیپلم مجدد بگیرم و میخوام همین ریاضیو ترمیم کنم.
      عمومی + شیمی
      میتونید برید ضرایب رو دربیارید ببینید با چه قسمتی از 40 درصد نمراتتون تاثیر میزاره

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان این مال امسال منه. این عددا چیو نشون میدن؟ شما میدونی؟ اینارو من گرفتم یا کلا ازین مقدار، حساب شده میزان معدل من؟
      opera-snapshot_2022-09-28_194146_srv3.sanjesh.org.png

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      با احتساب اینکه نمیخوام دیپلم مجدد بگیرم و میخوام همین ریاضیو ترمیم کنم.
      سلام
      ببخشید دوباره پیام میدم
      ولی
      بهتر هستش که دیپلم تجربی بگیرید
      چونکه شما فقط قسمت دروس عمومی و شیمی رو از تاثیر 40 درصدی خواهید داشت
      و دروس سلامت و بهداشت + دروس زیست و ریاضی و فیزیک رو تاثیر 40 درصدی نخواهید داشت
      و اینکه میگن برای دروس زیست و ریاضی و فیزیک 100 درصد کنکور ملاک عمل است این چرت و پرتی بیش نیست
      دصد کنکور شما با ضریب 60 درصد در این دروس اعمال خواهد شد. نه قسمتی 100 درصد و قسمتی دیگر 60 درصد
      تمام درصد هایتان با ضریب 60 درصد اعمال خواهد شد . و دروس معدلتان هم هر کدام را دارید با ضریب همان دروس از 40 درصد.
      البته اگر میخواهید رشته و دانشگاه عالی بیارید بهتره دیپلم تجربی بگیرید . برای رشته های دیگر همان ترمیم و تلاش زیاد برای کنکور هم کارساز است
      ویرایش توسط _Joseph_ : 06 مهر 1401 در ساعت 20:46

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان این مال امسال منه. این عددا چیو نشون میدن؟ شما میدونی؟ اینارو من گرفتم یا کلا ازین مقدار، حساب شده میزان معدل من؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Opera Snapshot_2022-09-28_194146_srv3.sanjesh.org.png
مشاهده: 137
حجم: 20.7 کیلو بایت
      این مقدارش تاثیر داده شده از 40 درصد تاثیر مثبت . دقیقا همان چیزی که من گفتم چونکه شما نمره زیست و سلامت بهداشت و اجتماعی و ریاضی و فیزیک ندارید .
      البته چون امسال تاثیر مثبت بود مانعی نداشت
      ولی اگر قطعی بود
      با همین اعداد تاثیر میگذاشت بر روی تراز شما
      البته باید ببینید در پایین ننوشته باشه فاقد تاثیر مثبت.
      اگر نوشته باشه فقط تاثیر مثبت یعنی این مقدار مثبت تاثیر داشته .

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سال 1401 هم تاثیر معدل 40 درصد ولی مثبت بوده؟ ینی الان این از 40 درصده؟ ای وای من ))) پس چرا میگن تطبیق داده میشه؟ چرا دروغ میگن؟ الان من بخوام مجدد دیپلم بگیرم، دینی و اینارم باید امتحان بدم؟
      این مقدارش تاثیر داده شده از 40 درصد تاثیر مثبت . دقیقا همان چیزی که من گفتم چونکه شما نمره زیست و سلامت بهداشت و اجتماعی و ریاضی و فیزیک ندارید .
      البته چون امسال تاثیر مثبت بود مانعی نداشت
      ولی اگر قطعی بود
      با همین اعداد تاثیر میگذاشت بر روی تراز شما
      البته باید ببینید در پایین ننوشته باشه فاقد تاثیر مثبت.
      اگر نوشته باشه فقط تاثیر مثبت یعنی این مقدار مثبت تاثیر داشته .

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ​خیلی سوال میپرسم. خجلم

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      همین نظام قدیم ها هم دو دسته ن آخه. قبل 84، بعد 84. من خودم فارغ التحصیل 91 ام. باید توی صحبت مشخص بشه که با کدوم گروهن حداقل. خداوند به ما رحم کنه در این سرزمین. بهمون صبر و استقامت بده. حالا کاش فقط اموزش پرورش و سنجش اینجوری بود. بقیه ارگان ها هم همینن. دست کمی ندارن ازین اوضاع. من توی همون سیستم دانشگاهی هم خیلی ازین چیزا دیدم. و بی اغراق میگم همه همکلاسی های خوبم توی دانشگاه مهاجرت کردند. بی اغراق. 9 نفر بودن توی یه کلاس 45 نفره. همه طی این چند سال از ایران رفتن. خب دیگه غر نزنم و برم درسمو بخونم
      یه گروه‌ هم فارغ‌التحصیل‌های بین سال‌های ۸۴ تا ۹۱-۹۲ هستن که سوابق پیش‌دانشگاهی ندارن. در صورتی که تو اطلاعیه سنجش برای نظام قدیم تاثیر درس‌های زبان فارسی و دینی و زیست و فیزیک پیش‌دانشگاهی رو هم زده بود چون از یه سالی به بعد بچه‌‌های پیش‌دانشگاهی چند درس رو نهایی میدادن. الان معلوم نیست این دسته باید برن برای پیش سوابق بسازن یا تاثیرش تماما میره رو نمرات نهایی سوم دبیرستان سابق. کلا معلوم نیست چی به چیه.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چیزی هم من الان متوجه شدم. این که میگن مثلا اگه دیپلم مغایر داشته باشید با رشته ای که کنکور میدید، دروسی که توی دیپلمتون نداشتید ولی توی کنکور هست( مثلا ریاضیا زیست ندارن) این زیست توی کنکور از صد درصد حساب نمیشه و از همون 60 حساب میشه! برگام واقعن برگام
      نقل قول نوشته اصلی توسط Serram نمایش پست ها
      یه گروه‌ هم فارغ‌التحصیل‌های بین سال‌های ۸۴ تا ۹۱-۹۲ هستن که سوابق پیش‌دانشگاهی ندارن. در صورتی که تو اطلاعیه سنجش برای نظام قدیم تاثیر درس‌های زبان فارسی و دینی و زیست و فیزیک پیش‌دانشگاهی رو هم زده بود چون از یه سالی به بعد بچه‌‌های پیش‌دانشگاهی چند درس رو نهایی میدادن. الان معلوم نیست این دسته باید برن برای پیش سوابق بسازن یا تاثیرش تماما میره رو نمرات نهایی سوم دبیرستان سابق. کلا معلوم نیست چی به چیه.

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقا منی که یبار تجربیم رو قبلا ترمیم کردم و نمیتونم دیگه ترمیم کنم بنا به حرف اینا باید چه غلطی کنم؟؟؟ تو فکرش بودم که دیپلم ریاضی بگیرم ولی اگر قراره نمره زیستم ضربدر 60 بشه و هیچی مطلق بهش اضافه نشه که خیلی برام بد میشه
      من **** تو این قانون چرتشون تکلیف هیچ کس هم معلوم نمیکنن میری اموزش و پرورش میگه به ما هیچی نگفتن همون قانون قبلیه خب یکی مثل من باید چه غلطی کنه؟؟؟

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عمومی + شیمی
      میتونید برید ضرایب رو دربیارید ببینید با چه قسمتی از 40 درصد نمراتتون تاثیر میزاره
      نمرات حسابان و گسسته و فیزیک یعنی هیچ تاثیر داده نمیشه؟؟؟ من فک کنم اگر حرف شما هم باشه فقط زیست تاثیر داده نمیشه
      ولی من یه مشکلی با حرف شما دارم
      ببینید قراره جمع تاثیر نمرات بشه 100 درصد دیگه؟ اینجوری که شما میگی میشه کمتر از 100
      مثلا شما با دیپلم ریاضی شرکت کنی 22 درصد تاثیر داده میشه بقیه این میشه کنکور یعنی کنکور میشه 78 درصد وگرنه اگه اینطور نباشه جمع نمرات سوابق و کنکور به 100 نمیرسن
      ویرایش توسط mohammad_kh199 : 06 مهر 1401 در ساعت 21:31

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما تاثیر معدلو امسال توی کارنامه تون زده بود از چند درصد؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_kh199 نمایش پست ها
      نمرات حسابان و گسسته و فیزیک یعنی هیچ تاثیر داده نمیشه؟؟؟ من فک کنم اگر حرف شما هم باشه فقط زیست تاثیر داده نمیشه
      ولی من یه مشکلی با حرف شما دارم
      ببینید قراره جمع تاثیر نمرات بشه 100 درصد دیگه؟ اینجوری که شما میگی میشه کمتر از 100
      مثلا شما با دیپلم ریاضی شرکت کنی 22 درصد تاثیر داده میشه بقیه این میشه کنکور یعنی کنکور میشه 78 درصد وگرنه اگه اینطور نباشه جمع نمرات سوابق و کنکور به 100 نمیرسن

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)