خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

تو انجمن کسی هست که یخواد با مدرک کاردانی کنکور شرکت کنه؟؟

سلام بچه ها
      من با مدرک کاردانی میخوام کنکور ۴۰۲ شرکت کنم
      هنوز یکسری سوالات اساسی در مورد شرایط داوطلبینی که میخوان با مدرک کاردانی کنکور بدن دارم ؛ اینکه دروس تخصصی در کنکور این داوطلبین ۱۰۰ درصده یا باید دیپلم مجدد بگیرن
      یا فقط عمومی ها رو امتحان نهایی بدن؟؟؟
      از سنجش پرسیدم ارجاع داده به همون اطلاعیه شورای انقلاب که مبهمه و چیزی متوجه نشدم
      آموزش و پرورش هیچ منطقه ای در تهران هم پاسخ گو نیست کسی میدونه از کی باید پرسید؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی ها این طوری هستند.
      الان دروس تخصصی این ها همون آزمون کنکورشون هست برای من هم سوال هست ! و دروس عمومی این ها چه طور باید بشه باید برن مدرسه بزرگ سال و این 4 5 تا درس رو امتحان نهایی بدند؟
      این سوالات هم سوال من هم بوده ولی جوابی نگرفتم !
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MYDR نمایش پست ها
      خیلی ها این طوری هستند.
      الان دروس تخصصی این ها همون آزمون کنکورشون هست برای من هم سوال هست ! و دروس عمومی این ها چه طور باید بشه باید برن مدرسه بزرگ سال و این 4 5 تا درس رو امتحان نهایی بدند؟
      این سوالات هم سوال من هم بوده ولی جوابی نگرفتم !
      من نمیدونم دیگه کی میخوان مصوبه مذخرفشون رو بدون ابهام اطلاعیه بدن , از هامون سبطی هم پرسیدم که یه جواب بی ربط تحویل دادن:
      «سلام بهمراه مدرک دیپلم فنی و کاردانی به آموزش و پرورش محل سکونت بخش متوسطه دوم مراجعه کنید جهت معادل سازی مدرک تحصیلی»
      خب اینو که میدونیم با مدرک کاردانی میشه معادل سازی کرد ، سوال در مورد معادل سازی و امکان کنکور دادن با مدرک کاردانی نیست در مورد نحوه تاثیر سوابق تحصیلی با مدرک کاردانیه‍♀️

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام، این مشکل خیلی ها هست. مخصوصا بچه های رشته هنر ! چون رشته های ریاضی و تجربی هم کنکور هنر امتحان میدن !

از طرفی دروس عمومی در هنرستان ها به صورت نهایی برگزار نمیشه که حالا بخواد نمره اش به عنوان سابقه تحصیلی دروس عمومی محاسبه بشه !

الان نه آموزش و پرورش جوابگو هست نه سازمان سنجش، با همین روند بخوان پیش برن باید به دیوان عدالت اداری شکایت کرد !

از طرفی مصوبه ایرادهای زیادی داره ! مثلا الان نمرات پیش دانشگاهی قابل ترمیم نیست ولی در کنکور تاثیر داره ! البته امیدوارم این مصوبه خیلی زودتر توسط مجلس لغو بشه !

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
      سلام، این مشکل خیلی ها هست. مخصوصا بچه های رشته هنر ! چون رشته های ریاضی و تجربی هم کنکور هنر امتحان میدن !

از طرفی دروس عمومی در هنرستان ها به صورت نهایی برگزار نمیشه که حالا بخواد نمره اش به عنوان سابقه تحصیلی دروس عمومی محاسبه بشه !

الان نه آموزش و پرورش جوابگو هست نه سازمان سنجش، با همین روند بخوان پیش برن باید به دیوان عدالت اداری شکایت کرد !

از طرفی مصوبه ایرادهای زیادی داره ! مثلا الان نمرات پیش دانشگاهی قابل ترمیم نیست ولی در کنکور تاثیر داره ! البته امیدوارم این مصوبه خیلی زودتر توسط مجلس لغو بشه !
      اصلا دروس‌عمومی‌ هنرستان متفاوته با رشته های نظری هم عمومی و هم تخصصی منتها اینکه میگیم عمومی رو امتحان بدیم برای اینه که عمومی ها حذف شده در کنکور
      در صورتی که مصوبه لغو نشه ما یا باید دیپلم مجدد رشته ی مورد نظر رو بگیریم یافقط عمومی رشته مورد نظر رو نهایی امتحان بدیم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahmht نمایش پست ها
      اصلا دروس‌عمومی‌ هنرستان متفاوته با رشته های نظری هم عمومی و هم تخصصی منتها اینکه میگیم عمومی رو امتحان بدیم برای اینه که عمومی ها حذف شده در کنکور
      در صورتی که مصوبه لغو نشه ما یا باید دیپلم مجدد رشته ی مورد نظر رو بگیریم یافقط عمومی رشته مورد نظر رو نهایی امتحان بدیم
      دیپلم مجدد که ظلم هست، برفرض طرف رشته هنر خونده، باید بره برای اینکه کنکور هنر شرکت کنه ی دیپلم مجدد هم بگیره ! مسخره هست !
      یا باید محتویات دروس عمومی برای هنرستان ها رو مثل نظری ها یکی کنن و همه رو نهایی برگزار کنن !
      یا کلا سابقه تحصیلی دروس عمومی برای هنرستان ها حذف بشه !
      یا از عمومی ها فقط درس هایی که با رشته های نظری مشترک هست رو به صورت نهایی برگزار و محاسبه کنن، مثلا دین و زندگی، سلامت و بهداشت یا هویت اجتماعی با دروس عمومی رشته های نظری یکی هست!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اینجا هم میشه شکایت کرد !

مرکز ارتباط مردمی ریاست جمهوری !

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان کسی که دیپلم داره و برای سال 1385 هست وضعیتش چه طوری میشه ؟ باید دروس عمومی سابقه تحصیلی بسازه و دروس تخصصی میشه فقط کنکورش ؟ ( این طوری که به ضررش هست چون کنکور سخت تر میشه امتیاز و نمره کسب کرد). من بند 6 و تبصره اون رو دقیق متوجه نشدم.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان کسی که دیپلم داره و برای سال 1385 هست وضعیتش چه طوری میشه ؟ باید دروس عمومی سابقه تحصیلی بسازه و دروس تخصصی میشه فقط کنکورش ؟ ( این طوری که به ضررش هست چون کنکور سخت تر میشه امتیاز و نمره کسب کرد). من بند 6 و تبصره اون رو دقیق متوجه نشدم.
      طبق بند 6، همه باید در دروس عمومی سابقه تحصیلی داشته باشن !
      دروس تخصصی نسبت به هر رشته ای که میخواید کنکور بدید، متفاوت هست
      در دروس تخصصی، در هر درسی که سابقه تحصیلی دارید، سابقه تحصیلی + نمره کنکور محاسبه میشه و هر درسی که سابقه تحصیلی ندارید فقط نمره کنکور محاسبه میشه !

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      طبق بند 6، همه باید در دروس عمومی سابقه تحصیلی داشته باشن !
      یعنی امسال چون فقط سال دوازدهم تاثیر داره باید دروس عمومی سال دوازدهم رو بریم آموزش و پرورش سابقه تحصیلی ایجاد کنیم؟ و فرضا امسال اگر قبول نشدیم برای سال بعد که سال یازدهم هم ثاتیر داره اون وقت باید عمومی های سال یازدهم رو هم بریم شرکت کنیم ؟! درست متوجه شدم.؟

دروس تخصصی نسبت به هر رشته ای که میخواید کنکور بدید، متفاوت هست
      در دروس تخصصی، در هر درسی که سابقه تحصیلی دارید، سابقه تحصیلی + نمره کنکور محاسبه میشه
      به نظر شما کسانی که دیپلم فنی سال 1385 دارند و کاردانی و کارشناسی دارند سابقه تحصیلی براشون حساب میشه ؟ من فکر می کنم مشمول سابقه تحصیلی نیستم هر چند که سال 1385 اولین سالی بود که امتحان نهایی اجرا شد و ما هم چندتا امتحان نهایی دادیم.
      من فکر کنم از سال 1398 به بعد بود که بچه های فنی هم سابقه تحصیلی براشون اعمال شده و بچه های فنی و حرفه ای و کارودانش و... ماقبل سابقه تحصیلی ندارند.

هر درسی که سابقه تحصیلی ندارید فقط نمره کنکور محاسبه میشه !
      در کل این خوبه یا بد؟
      من نمی دونم تراز دهی و رتبه دهی چه طور در میاد که اگر خیلی بد هست همراه با دروس عمومی بریم تخصصی ها رو هم امتحان نهایی بدیم و خیال خودمون رو راحت کنیم !

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یعنی امسال چون فقط سال دوازدهم تاثیر داره باید دروس عمومی سال دوازدهم رو بریم آموزش و پرورش سابقه تحصیلی ایجاد کنیم؟ و فرضا امسال اگر قبول نشدیم برای سال بعد که سال یازدهم هم ثاتیر داره اون وقت باید عمومی های سال یازدهم رو هم بریم شرکت کنیم ؟! درست متوجه شدم.؟

به نظر شما کسانی که دیپلم فنی سال 1385 دارند و کاردانی و کارشناسی دارند سابقه تحصیلی براشون حساب میشه ؟ من فکر می کنم مشمول سابقه تحصیلی نیستم هر چند که سال 1385 اولین سالی بود که امتحان نهایی اجرا شد و ما هم چندتا امتحان نهایی دادیم.
      من فکر کنم از سال 1398 به بعد بود که بچه های فنی هم سابقه تحصیلی براشون اعمال شده و بچه های فنی و حرفه ای و کارودانش و... ماقبل سابقه تحصیلی ندارند.

در کل این خوبه یا بد؟
      من نمی دونم تراز دهی و رتبه دهی چه طور در میاد که اگر خیلی بد هست همراه با دروس عمومی بریم تخصصی ها رو هم امتحان نهایی بدیم و خیال خودمون رو راحت کنیم !
      من قبل ۸۴ هستم،ماها به همراهِ کاردانی های فنی مثلا،دروس عمومی دوازدهم و یازدهم رو باید امتحان نهایی بدیم و تخصصی که هرچی بزنی صددرصد کنکوره،برای نظام قدیمیای سال ۸۵ تا ۹۸ باید ترمیم معدل شرکت کنید هم یازدهم و هم دوازدهم چون برای کنکور۱۴۰۳ یازدهم هم تاثیر داره انگار شما هم دانش آموز یازدهم و هم دوازدهم برای ترمیم هستید،سال ۹۸ به بعد هم که از دوازدهم ترمیم میکنن،سال بعد یازدهم،سال بعدتر دهم،

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mydr نمایش پست ها
      درسته ولی ی مشکلی هست، اون هست که از ی زمانی تا الان امتحانات دروس عمومی در فنی و حرفه ای به صورت نهایی برگزار نمیشده ! شاید تنها درس عمومی که خیلی قدیم در فنی و حرفه ای نهایی بوده دین و زندگی بوده که الان اونم نیست !
      بعدش هم بعضی دروس عمومی در فنی و حرفه ای با دروس عمومی در رشته های نظری متفاوت هست. مثلا عربی دوازدهم فنی و حرفه ای با عربی دوازدهم نظری متفاوت هست ! یا مثلا رشته های فنی و حرفه ای در سال دوازدهم زبان خارجی 3 ندارن درحالی که در رشته های نظری سال دوازدهم زبان خارجی 3 وجود داره !
      فقط بعضی از درس های عمومی با رشته های نظری یکی هست، مثلا درس دین و زندگی !

سابقه تحصیلی برای درس های عمومی برای همه اجباری هست !
      ولی اگر بخواید کنکور تجربی یا ریاضی شرکت کنید، با توجه به اینکه دیپلم فنی و حرفه ی دارید، برای دروس تخصصی فقط نمره کنکورتون محاسبه میشه !

در کل این خوبه یا بد؟
      کسی که دیپلم فنی و حرفه ای داره، برای دروس تخصصی فقط نمره کنکورش محاسبه میشه، ولی اگر نمره امتحان نهایی در دروس تخصصی داشته باشید، با توجه به اینکه تاثیر مستقیم داره، ممکن هست یک سال رتبه شما در کنکور رو خوب کنه و ی سال دیگه رتبه شما رو در کنکور خراب کنه ! مگر اینکه نمره تون 20 شده باشه !

دروس عمومی در فنی و حرفه ای در حال حاضر به صورت نهایی برگزار نمیشه، بنابراین سابقه تحصیلی برای دروس عمومی معلوم نیست، چطور باید ساخته بشه ! در مورد نحوه ایجاد سابقه تحصیلی در دروس عمومی، آموزش و پرورش و سازمان سنجش هم پاسخگو نیستند !
      ویرایش توسط elhameli : 04 مهر 1401 در ساعت 17:05

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      کسی در این مورد اطلاعی داره ؟؟ سوابق تحصیلی برای این افراد به کجا رسید ؟؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      کسی در این مورد اطلاعی داره ؟؟ سوابق تحصیلی برای این افراد به کجا رسید ؟؟
      سلام
      باید سوابق ایجاد بشه
      هم عمومی و هم تخصصی

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahmht نمایش پست ها
      سلام
      باید سوابق ایجاد بشه
      هم عمومی و هم تخصصی
      در همون رشته ای که قبلا دیپلم داشته یا رشته جدید ؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)