خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 36
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

پرستاری شیراز قبول شدم برم یا نرم دودلم؟؟

سلام دوستان من امسال پرستاری شیراز قبول شدم دودلم که برم یا نرم من هدفم پزشکی بود اما نشد متاسفانه از طرفی امسال تغییرات زیادی تویه کنکور ایجاد شده میشه یکم از اینده شغلی پرستاری و شیراز و این شرایط اگه اطلاع دارین بگین مزایا و معایب این رشته و شهر چیه لطفا در تصمیم گیری کمکم کنین.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط I.G.I.-2 STRIKE نمایش پست ها
      سلام دوستان من امسال پرستاری شیراز قبول شدم دودلم که برم یا نرم من هدفم پزشکی بود اما نشد متاسفانه از طرفی امسال تغییرات زیادی تویه کنکور ایجاد شده میشه یکم از اینده شغلی پرستاری و شیراز و این شرایط اگه اطلاع دارین بگین مزایا و معایب این رشته و شهر چیه لطفا در تصمیم گیری کمکم کنین.
      سلام دوست عزیز، من خودم رشته بالینی( هوشبری ) قبول شدم و الان سال آخر هستم، بین رشته‌های پیراپزشکی، پرستاری بازار کار و فرصت استخدامی خوبی داره، دوره تحصیل ۴ ساله‌ است، برای ارشد هم وضعیت خوبی برای ادامه تحصیل وجود داره و به قول معروف دستت برا ادامه دادن بازه.( البته الان اینجوریه) کارآموزی هایی رو در بخش های مختلف طی میکنین از بخشهای داخلی بیمارستان تا مراکز بهداشت...سال آخر هم کلا کارآموزی دارین و درس تئوری ندارین. بازم تصمیم با خودتون، ان شالله که بهترین ها براتون اتفاق بیفته و قطعا بچه های خود پرستاری هم تو انجمن هستن و میتونن بیشتر راهنمایی‌تون بکنن. منم این حرف‌هارو از بچه‌های پرستاری شنیدم.
      خلاصه که کاملا با آگاهی انتخاب کنین چون بحث یه عمر زندگیه.
      کارشناس بیهوشی
      ویرایش توسط Amir.sh.78 : 03 مهر 1401 در ساعت 08:23

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      از پرستاری من اطلاعی ندارم ولی می‌دونم شیراز دانشگاه درجه یکی داره
      9/9/2022

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم بعداً حسرت میخوری و ممکنه دوباره کنکور تجربی شرکت کنی تو سن بالاتر. میتونی پرستاری رو بری و اگه دیدی خیلی دلت با پزشکیه انصراف بدی و کنکور شرکت کنی. چون با تغییرات کنکور زیاد نمیشه با اطمینان رو قبولی حساب کرد

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه خیلی خیلی پزشکی رو دوست داری و بالای 70 درصد احتمال پزشکی اوردنت در سال بعد هست، پس بمون پشت کنکور. ولی پرستاری دانشگاه شیراز هم خوبه
      ​hey, teacher, leave them kids alone!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اگر علاقه مند هستین به پزشکی میتونین پشت کنکور بمونین به هر حال کسی که پرستاری شیراز قبول شده یه فارغ التحصیل قوی هست اگر پشت کنکور بمونین احتمالا میتونین پزشکی بیارین سال دیگه در صورتی که مطمئن هستین از خودتون پشت کنکور بمونین ولی به هر حال پرستاری شیرازم خیلی خوبه!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام تبریک میگم بابت قبولی
      بنظر من باید ببینید هدفتون چیه و برنامه زندگیتون چیه اگر براتون مهم یه شرایط زندگی مناسبه و امکان پیشرفت هست چه با پرستاری چه با پزشکی چه با هر کار دیگه ای که درست انجام بدید امکان پیشرفت هست الان درآمد یه پرستار با یه پزشک عمومی شاغل تو بیمارستان های دولتی خیلی تفاوت نداره بعلاوه پرستارها بعد چهارسال به درآمد میرسند با حجم درسی کم تر و اینکه امکان مهاجرت پرستاری چون خوب هست تند تند بازار کارش خالی میشه و میتونید بنسبت راحت تر استخدام بشید ولی میگم پیشرفت و درآمد اصلا به چیزی ربط نداره
      من سسال ۹۸ یا ۹۹ با مدرک حسابداری درآمدم از بعضی از پزشکای عمومی یا خیلی از رشته های مهندسی بالاتر بود و آدمهایی میشناختم که بدون مدرک درآمدی بالاتر از یک متخصص داشتند

ولی اگر صرفا علاقه دارید به پزشک شدن شانس قبولی دارید با توجه به اینکه دانشگاه خوبی هم قبول شدید ولی باید وقت بگذارین اگر فکر میکنین توان درس خوندن ندارید همینو برید نشه اینکه بمونید برای خوندن و نخونید و سال دیگه همینم قبول نشین
      مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَىٰ

که پروردگارت تو را رها نکرده و مورد خشم و کینه قرار نداده است

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگر نری نشون میده از وضعیت علوم پزشکی بی خبری
      99 درصد پزشکا دنبال مهاجرتن ولی **** ترین رشته ست برای مهاجرت
      پرستاری عالیه؛ من تاحالا دانشجوی پزشکی راضی از نزدیک ندیدم
      حداقلش اینه که مث آب خوردن از این جهنم دره فرار میکنی
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      توی این کشور که فرداش معلوم نیست دیگه مثل قدیم نیست که آدم بشنینه 10 سال مثل اوسکولا کنکور بده
      مخصوصا امسال که قراره آفتابه بگیرن روی کنکور
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      درباره دانشگاه شیراز اطلاعات چندانی ندارم اما درباره پرستاری چرا
      نکته مهم رشته پرستاری اینه که بخوای ایران بمونی یا مهاجرت کنی
      لطفا قبل از تصمیم برای انتخاب این رشته تصمیم قطعی رو راجع به مهاجرت یا موندنت بگیر. با خانواده صحبت کن. شرایط مالی رو بررسی کن و...
      چون وضعیت پرستاری داخل کشور چندان چنگی به دل نمیزنه اما خارج از کشور متفاوت تره یه مقدار.
      راجع به این مسئله حرف زیاد برای گفتن دارم...
      مورد دیگه اینکه باید ببینی چرا و چطور پزشکی رو دوست داری؟
      اگه به خاطر درامد و پرستیژ و اسم اقای دکتر و خانوم دکتره که باید بگم از این خبرها نیست زیاد چه تو خود رشته پزشکی چه پرستاری. چون وقتی وارد پرستاری میشی بیشتر این تفاوت سطح به چشم میاد. میبینی تو بیمارستان همه کارها با توعه اما درامد یکی دیگه بیشتر از توعه و...
      از اونطرف محیط بیمارستان چیزیه که کنکوریها خیلی بهش توجه ندارن.همون دانشجوی پزشکی هم روزی ۱۲ ۱۳ ساعت شیفت تو بیمارستانه. باید بدونی دلش رو داری بیای تو محیط بیمارستان یا نه.
      پیشنهادم اینه که بری یه سر به بیمارستان(بیمارستان بزرگ واقعی، نه درمانگاه یا مرکز بهداشت و...) شهرتون بزنی ببینی میتونی کل عمرت رو همچین جایی بمونی؟ میتونی با ادمهایی کار کنی که با مرگ و زندگی سروکار دارن؟ چون حقیقتا پرستار بیشترین تعامل و ارتباط رو با بیمارها داره.پزشک ۱۰ دقیقه میاد ویزیت میکنه و اوردر میده و میره. این پرستاره که کل روز با بیمار و همراه و... در ارتباطه.
      مورد بعدی اینکه شیفت های پرستاری چیزیه که باید بهش توجه داشته باشی.هر پرستار در ماه با( اضافه کاری که اجباریه) چیزی در حدود ۲۴۰ ساعت شیفت داره. دوره طرح که ۲۷۰ ساعت ایناس معمولا اما اگه سابقه کار داشته باشی کم میشه میاد رو ۲۳۰ ۲۴۰ ساعت در ماه. یه حساب سر انگشتی بکنی یعنی تقریبا هر روز شیفت بیمارستان داری. و شیفت شب داری و... اگر خانوم هستی باید بدونی بخشی از زندگیت رو بیمارستانی.بعضی شب ها بیمارستانی و...
      راجع به محیط کاری هم باید بدونی پرستارها عمده وقتشون رو سر پا هستن. هر پرستار میانگین ۸ تا مریض داره تو یه شیفت . خب کارهاش با توعه پس عملا فرصت سرخواروندن نداری. البته جزئیات اینکه چه کارهایی هست از بحث خارجه خواستی میگم. البته بعد یه مدت عادی میشه و عادت میکنی
      مورد بعدی هم حقوقش هست که بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومنه. حقوقش برای یه خانوم خوبه ولی برای یه اقا که بخواد زندگی بچرخونه کافی نیست و باید ۲ شیفت کار کنی.
      این روتین شغل پرستاری در بیمارستانه. بخش خصوصی هم هست و بعضیا شخصی کار میکنن که در امدش هم بیشتره. اونم بحثش جداست و خواستی جزئیاتش رو میگم
      ویرایش توسط helloo : 03 مهر 1401 در ساعت 13:55

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط هنگامه اتشی نمایش پست ها
      سلام
      لطفا قبل از تصمیم برای انتخاب این رشته تصمیم قطعی رو راجع به مهاجرت یا موندنت بگیر. با خانواده صحبت کن. شرایط مالی رو بررسی کن و...
      چون وضعیت پرستاری داخل کشور چندان چنگی به دل نمیزنه اما خارج از کشور متفاوت تره یه مقدار.
      اگه به خاطر درامد و پرستیژ و اسم اقای دکتر و خانوم دکتره که باید بگم از این خبرها نیست زیاد چه تو خود رشته پزشکی چه پرستاری. چون وقتی وارد پرستاری میشی بیشتر این تفاوت سطح به چشم میاد. میبینی تو بیمارستان همه کارها با توعه اما درامد یکی دیگه بیشتر از توعه و...
      از اونطرف محیط بیمارستان چیزیه که کنکوریها خیلی بهش توجه ندارن.همون دانشجوی پزشکی هم روزی ۱۲ ۱۳ ساعت شیفت تو بیمارستانه. باید بدونی دلش رو داری بیای تو محیط بیمارستان یا نه.
      پیشنهادم اینه که بری یه سر به بیمارستان(بیمارستان بزرگ واقعی، نه درمانگاه یا مرکز بهداشت و...) شهرتون بزنی ببینی میتونی کل عمرت رو همچین جایی بمونی؟ میتونی با ادمهایی کار کنی که با مرگ و زندگی سروکار دارن؟ چون حقیقتا پرستار بیشترین تعامل و ارتباط رو با بیمارها داره.پزشک ۱۰ دقیقه میاد ویزیت میکنه و اوردر میده و میره. این پرستاره که کل روز با بیمار و همراه و... در ارتباطه.
      مورد بعدی اینکه شیفت های پرستاری چیزیه که باید بهش توجه داشته باشی.هر پرستار در ماه با( اضافه کاری که اجباریه) چیزی در حدود ۲۴۰ ساعت شیفت داره. دوره طرح که ۲۷۰ ساعت ایناس معمولا اما اگه سابقه کار داشته باشی کم میشه میاد رو ۲۳۰ ۲۴۰ ساعت در ماه. یه حساب سر انگشتی بکنی یعنی تقریبا هر روز شیفت بیمارستان داری. و شیفت شب داری و... اگر خانوم هستی باید بدونی بخشی از زندگیت رو بیمارستانی.بعضی شب ها بیمارستانی و...
      راجع به محیط کاری هم باید بدونی پرستارها عمده وقتشون رو سر پا هستن. هر پرستار میانگین ۸ تا مریض داره تو یه شیفت . خب کارهاش با توعه پس عملا فرصت سرخواروندن نداری. البته جزئیات اینکه چه کارهایی هست از بحث خارجه خواستی میگم. البته بعد یه مدت عادی میشه و عادت میکنی
      مورد بعدی هم حقوقش هست که بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومنه. حقوقش برای یه خانوم خوبه ولی برای یه اقا که بخواد زندگی بچرخونه کافی نیست و باید ۲ شیفت کار کنی.
      این روتین شغل پرستاری در بیمارستانه. بخش خصوصی هم هست و بعضیا شخصی کار میکنن که در امدش هم بیشتره. اونم بحثش جداست و خواستی جزئیاتش رو میگم
      خیلی ممنونم از کمکتون تصمیم گرفتم برم خیلی از شهر شیراز هم خوشم اومده پر از جاهای دیدنی و زیباست لطفا اگه میتو نین بیشتر توضیح بدین

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      تصمیم خودت مهمه اما ب نظرم نقد رو ب نسیه سودا نکن

ب نظرم همین رو برو ، پرستاری رشته خوبیه و بازارکارش هم خوبه

بازم ب خودت مربوطه و شرایط خودت ، هیچکس جز خودت نمیتونه تصمیم دقیقی برای آیندت بگیره ، شرایط رو دقیق بسنج و بهترین رو انتخاب کن.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنونم از کمکتون تصمیم گرفتم برم خیلی از شهر شیراز هم خوشم اومده پر از جاهای دیدنی و زیباست لطفا اگه میتو نین بیشتر توضیح بدین
      راجع به کدوم قسمتها توضیح بدم

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط هنگامه اتشی نمایش پست ها
      سلام
      یه سوال داشتم ازتون ،حقوق استخدامی ها این مبلغه ؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.k.h نمایش پست ها
      اگر نری نشون میده از وضعیت علوم پزشکی بی خبری
      99 درصد پزشکا دنبال مهاجرتن ولی **** ترین رشته ست برای مهاجرت
      پرستاری عالیه؛ من تاحالا دانشجوی پزشکی راضی از نزدیک ندیدم
      حداقلش اینه که مث آب خوردن از این جهنم دره فرار میکنی
      آخه برادر من،مثه آب خوردن مهاجرت کردن وقتیه که خودتم یه سرمایه حداقلی داشته باشی وگرنه با حقوق پرستاری تنها،چقدر میخواد عمر تو بذاری که بتونی بری؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)