خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال از شیمی سال دوم .... فصل اول

1 - یه سوال بزرگ که دارم اینه که آیا همه ی فلئورسنت ها در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشن یا فقط روی سولفید در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشه ؟
      2- یه جمله توی جزوه ی ما هست که میگه : پرتوهای کاتدی همان الکترون های پر انرژی هستند . نتیجه آنکه همه ی مواد دارای الکترون هستند ........... این نتیجه گیری درسته ؟؟؟؟؟ من فکر میکردم چون پرتوی کاتدی به جنس کاتد بستگی نداره پس همه ی مواد دارای الکترون هستند .
      3- دوباره یه جمله توی جزوم هست : پرتو های کاتدی در برخورد با بعضی اجسام نور مرئی تولید میکنند که این پدیده را فلوئورسانس میگویند . ............ یعنی در مقابل مواد دارای خاصیت فسفرسانس نور مرئی ایجاد نمیکنند ؟؟؟؟
      ای تویی که با سهمیه رفتی جای من تو دانشگاه نشستی
      فقط بدون ازت نمیگذرم

یه روز همو ملاقات میکنیم
      اون روز ، روز خنده ی من و گریه ی توئه

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      1- فک کنم بله ... چون این مواد فقط نور نامرئی رو جذب و به مرئی تبدیل میکنند ... بنابراین نباید رنگ اونا رو تغییر بدن...

2- اره درسته مشکلش چیه؟؟

3- فک کنم جمله ی جزوه ات اشتباه باشه ...
      چون پدیده ی فلوئور سانس نداریم ... بلکه موادی داریم که دارای خاصیت فلوئور سانس هستند ...
      بنابرای فک کنم جمله ات غلط باشه ...

برای توضیحات بیشتر بهتره استاد مشمولی رو تگ کنید.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز

سوال نخست ....

باید خدمت شما عارض شوم بنده شیمی دان نیستم که توانایی کاربرد قیود را بدانم اما آگاهم که فلورسنت ها یا به عنوان مثالی از آن ها روی سولفید نمایان کردن نور سبز رنگی است که طریقه ی شناسایی مواد فلوئورسنت از دیگر مواد است

در مورد سوال دوم بنده اطلاع چندانی ازمنشا نتیجه گیری ندارم اما نتیجه گیری کاملا صحیح است

پرسش شما تنها یک مسبب دارد و آن هم مطالعه ی بی دقت شما است

در کتاب درسی مطرح شده است که مواد فلوئورسانس و فسفرسانس نور با طول موج معین را جذب و به جای آن نور با طول موج دیگری ساطع میکنند ( در اصل نور نامرئی را به مرئیتبدیل میکنن)
      ه کوروش به آرش به جمشید قسم
      به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم

ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
      گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
      بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
      چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــاد

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SepiSm نمایش پست ها
      1 - یه سوال بزرگ که دارم اینه که آیا همه ی فلئورسنت ها در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشن(فکر میکنم همین طوره)یا فقط روی سولفید در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشه ؟

2- یه جمله توی جزوه ی ما هست که میگه : پرتوهای کاتدی همان الکترون های پر انرژی هستند
      .(تا اینجا درست )نتیجه آنکه همه ی مواد دارای الکترون هستند ........... این نتیجه گیری درسته ؟؟؟؟؟ من فکر میکردم چون پرتوی کاتدی به جنس کاتد بستگی نداره پس همه ی مواد دارای الکترون هستند .

جمله ی خودتون درست تره.

3- دوباره یه جمله توی جزوم هست : پرتو های کاتدی در برخورد با بعضی اجسام نور مرئی تولید میکنند که این پدیده را فلوئورسانس میگویند . ............ یعنی در مقابل مواد دارای خاصیت فسفرسانس نور مرئی ایجاد نمیکنند ؟؟؟؟

نه اشتباه است،چون فلوئورسانس خاصیت فیزیکی برخی از مواد شیمیایی است که...
      جواب رو در نقل قول نوشتم
      ویرایش توسط S A R A H : 10 آذر 1392 در ساعت 15:25

5. Top | #5
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SepiSm نمایش پست ها
      1 - یه سوال بزرگ که دارم اینه که آیا همه ی فلئورسنت ها در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشن یا فقط روی سولفید در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشه ؟
      2- یه جمله توی جزوه ی ما هست که میگه : پرتوهای کاتدی همان الکترون های پر انرژی هستند . نتیجه آنکه همه ی مواد دارای الکترون هستند ........... این نتیجه گیری درسته ؟؟؟؟؟ من فکر میکردم چون پرتوی کاتدی به جنس کاتد بستگی نداره پس همه ی مواد دارای الکترون هستند .
      1.png
      2.png

6. Top | #6
      ngn
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      1 - یه سوال بزرگ که دارم اینه که آیا همه ی فلئورسنت ها در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشن یا فقط روی سولفید در مقابل پرتوی کاتدی سبز رنگ میشه ؟ دوست عزیز مواد فلوئور سنت با افزایش طول موج پرتو (که در این حالت تو ناحیه ی مرئی قرار می گیره ) با عث میشن که پرتو ها قابل دیدن بشن .
      2- یه جمله توی جزوه ی ما هست که میگه : پرتوهای کاتدی همان الکترون های پر انرژی هستند . نتیجه آنکه همه ی مواد دارای الکترون هستند ........... این نتیجه گیری درسته ؟؟؟؟؟ من فکر میکردم چون پرتوی کاتدی به جنس کاتد بستگی نداره پس همه ی مواد دارای الکترون هستند . از اینکه پر تو های کاتدی الکترون های پر انرژی هستند و با عوض شدن جنس کاتد باز هم به وجود میان می شه این نتیجه رو گرفت یعنی خودت درست فکر می کنی و جمله ی توی جزوتون هم در واقع خواسته توضیح بده ...
      3- دوباره یه جمله توی جزوم هست : پرتو های کاتدی در برخورد با بعضی اجسام نور مرئی تولید میکنند که این پدیده را فلوئورسانس میگویند . ............ یعنی در مقابل مواد دارای خاصیت فسفرسانس نور مرئی ایجاد نمیکنند ؟؟؟؟والا تا جایی که من می دونم فلوئور سانس با توجه به کتاب یک خاصیت فیزیکی برخی مواد شیمیاییه که پرتو ها رو گرفته و با طول موج بیشتری اونها رو می تابونن .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن