خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات

Exclamation زیست کوهی که شکستنش سخت خواهد بود

سلام بچه ها
      من ی دانش آموز هستم که امسال میرسم دهم تجربی(همین هفته دیگه یعنی)
      سطح درسیم خوبه مدرسه سمپادم
      من شروع کردم پیشخوانی دروس
      بعضی درسا خیلی عالی بود با درصد خفن(البته مغرور نمیشما)
      بعضی ها متوسط بود به نظرم
      و یکی خیلی بد بود(زیست)
      خوب من از نیمه مرداد اومدم شروع کردم به زیست خواندن
      از روی pdf با لپتاپ و فقط می خواندم و در عرض دو هفته دو فصل خواندم بعدش که چاپ جدید کتابت اومد ی کتاب تست زیست خیلی سبز خریدم و درسنامه ی اونو بجز قسمت مرکبات(این قسمت در واقع بخش های زیست یازدهم و دوازدهم که ترکیب میشه با اون قسمت رو در یک کادر توضیح میده) خواندم.
      و بعد شروع به تست زدن کردم
      در صد ها الان حدود و متوسط 60 هست
      و اومدم تک به تک استان رو تحلیل کردم و نکاتشو ی گوشه نوشتم و دوباره تست زدم همون تستا رو و به درصد 92 رسیدم ولی هربار واسه اولین بار تستا رو جواب میدم همون 60 درصده

حالا چیکار کنم؟
      عادیه؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط programmer_hack نمایش پست ها
      سلام بچه ها
      من ی دانش آموز هستم که امسال میرسم دهم تجربی(همین هفته دیگه یعنی)
      سطح درسیم خوبه مدرسه سمپادم
      من شروع کردم پیشخوانی دروس
      بعضی درسا خیلی عالی بود با درصد خفن(البته مغرور نمیشما)
      بعضی ها متوسط بود به نظرم
      و یکی خیلی بد بود(زیست)
      خوب من از نیمه مرداد اومدم شروع کردم به زیست خواندن
      از روی pdf با لپتاپ و فقط می خواندم و در عرض دو هفته دو فصل خواندم بعدش که چاپ جدید کتابت اومد ی کتاب تست زیست خیلی سبز خریدم و درسنامه ی اونو بجز قسمت مرکبات(این قسمت در واقع بخش های زیست یازدهم و دوازدهم که ترکیب میشه با اون قسمت رو در یک کادر توضیح میده) خواندم.
      و بعد شروع به تست زدن کردم
      در صد ها الان حدود و متوسط 60 هست
      و اومدم تک به تک استان رو تحلیل کردم و نکاتشو ی گوشه نوشتم و دوباره تست زدم همون تستا رو و به درصد 92 رسیدم ولی هربار واسه اولین بار تستا رو جواب میدم همون 60 درصده

حالا چیکار کنم؟
      عادیه؟
      دوست عزیز
      تو رقابت و جنگی که واردش شدی دیگه بحث سر این نیست کی ساعت مطالعه بالاتری داره؟ کی بیشتر از همه میخونه؟ کی پیش خوانی کرده و 4 تا مطلب اضافه تر از بقیه میدونه؟ و ... این مواردی که گفتم هیچ کدوم آپشن نیست. دیگه ساعت مطالعه بالا، تست زیاد، تلاش فراوان برای جلو زدن از بقیه ویژگی ثابت و مشترک همه اون بچه هایی که رتبه میشنه و امتیاز مثبت نیست بقول معروف دیگه همه این ویژگی ها رو دارن تو داشته باشی کار خاصی نکردی نداشته باشی هم که باختی در واقع اونی که تلاش نمیکنه یا کم میخونه کلا از دور رقابت خارجه. پس ورودی سیستم یه فیلتری داره به اسم تلاش زیاد، ساعت مطالعه حداقل 5-6 ساعت روزایی که مدرسه میری و 8 الی 12 ساعت روزای تعطیل. کمتره این بخوای بخونی و تلاش کنی اصلا جایی نداری بین بچه های قوی، همینقدر خوندی کار خاصی نکردی، بیشتر هم بخونی باز به خودت ضربه زدی و بازده ات میاد پایین. باز به خروجی این سیستم که نگاه می کنیم می بینیم دو دانش آموز با منابع یکسان، ساعت مطالعه بالا و تعداد تست مشابه از یک مدرسه یکی رتبه اش شده 500 و اون یکی n هزار ! ظاهرا بین این دو نفر هیچ توفیر و اختلافی نیست ولی اگر دقت کنی میفهمی تفاوت اصلی روش درس خوندنه.

حالا منظورم از روش درس خوندن دقیقا چیه؟ ببینید روش مطالعه یک کلیاتی داره، یک سری اصول و قواعدی داره که تقریبا همیشه ثابت و برای پیشرفت کردن در هر درس و برای هر آدمی با هر سطحی از نظر اجرایی طی کردن پله های این مبادی ضروریست یعنی حتی اگر دانش آموز موفقی پیدا کنید که این اصول و قواعد رو اصلا قبول نداشته باشه و معتقد باشه که من با روش خودم به موفقیت در زیست، ریاضی یا هر درس دیگر رسیده ام وقتی به جزئیات رفتاری فرد دقت کنی متوجه میشی داره دقیقا همان پله ها رو بدون اینکه خودش آگاه باشه و بدونه طی میکنه تا به تسلط برسه حالا این افراد چطور به این روش ها میرسند؟ با آزمون و خطا با تکرار ! دوست عزیز شاید برای شما جالب باشه بدونید رتبه 2 انسانی سال 97 یک رئیسی نامی بود از محروم ترین مناطق کشور (فکر می کنم سراوان سیستان بلوچستان) این آقا داخل مصاحبه تهران دقیقا اصول و قواعدی که رعایت کرده بود مطابق استاندارد هایی بود که مشاوران تعیین می کنند، وقتی ازش پرسیدن مشاورت کی بود و مشاور داشتی؟ گفت نه مشاور نداشتم. همه تعجب کردند! ولی تعجبی نداره چون این آقا انقدر روش های غلط رو رفته بود تا به روش درستی که مطابق شرایط خودش بهترین بازدهی رو داشته باشه برسه. پس رمز موفق شدن تکرار و تکرار و ناامید نشدنه.

دوست عزیز من روش ها و اصول و قواعد کلی برای مسلط شدن روی هر درسی (فرق نمیکنه زیست، ریاضی و ...) رو قبلا داخل این پست نوشتم (کلیک کنید) اما اگر از نظر جزئیات اجرایی میخوای به روشی برسی که بیشترین بازده رو برای خودت داشته باشه و مطمئن باشی بهت جواب میده رمز کار همونی هست که بالاتر گفتم، تکرار، تکرار و تکرار ! انقدر باید اشتباه کنی تا بالاخره به روش درست برسی و این روش درست و شخصی سازی شده خودته که نجاتت میده نه روش من، نه روش رتبه 1 کنکور امسال، نه روش فلان مشاور و ... هیچ کدوم به اندازه روش خودت که با آزمون و خطا بهش رسیده باشی بهت کمک نمیکنه اما دوست عزیز حالا که فرصت خوبی برای آزمون و خطا داری و از سال های پایه شروع کردی حواست جمع باشه به روش مناسب برنامه ریزی خودت، روش مناسب مطالعه زیست و ریاضی و ... خودت بررسی و سال های پایه دنبال پیدا کردن روش دیگران، کپی از روی رتبه های برتر کنکور و تکرار اشتباهات قبلی تلف نکنی که نتیجه ای نداره.

موفق باشی و سلامت
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      ممنونم دوست عزیز
      خیلی کمک کننده بود

دوستان منابعم مناسبه؟(یا جدید بگیرم؟)
      زیست شناسی:خیلی سبز است دهم
      شیمی:میکرو دهم قرن جدید
      فیزیک:الگو
      ریاضی الگو
      خیلی ممنونم
      ویرایش توسط programmer_hack : 23 شهریور 1401 در ساعت 22:37

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن