خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: محاسبه تراز

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

محاسبه تراز

سلام دوستان، میشه لطفا اگه کسی بلده بگه چطور ترازو محاسبه کنم .. آزمون هارو تو خونه میزنم و بلد نیستم تراز و درصد بگیرم 🥺💙

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      شما نمیتونی تراز رو محاسبه کنی چون تزار یک فرمول داره که محاسبه اون از طریق کم کردن میانگین کل از نمره شما و تقسیم کردنش به انحراف معیار و سپس جمع کردنش با یک مقدار ثابت هست.
      یعنی نه تنها باید میانگین نمرات کل دانش آموزان، بلکه تک تک خود نمرات رو هم داشته باشین و واریانس بگیرین ازشون. این کار با نرم افزار انجام میشه.

دلیل متفاوت بودن تراز های کارنامه های کلکچی و سازمان سنجش هم همین مقدار ثابتی هست که به ههمه افزوده میشه
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

ویرایش توسط Biomedical Eng : 08 شهریور 1401 در ساعت 18:48 دلیل: دلم خواست

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nega4r نمایش پست ها
      سلام دوستان، میشه لطفا اگه کسی بلده بگه چطور ترازو محاسبه کنم .. آزمون هارو تو خونه میزنم و بلد نیستم تراز و درصد بگیرم ������������
      درصد گرفتن ( یا همون نمره ی خام ) که توی هر درس فرمولش اینه : (3*تعداد کل تست ها ) / ( تعداد تست های غلط -3*تعداد تست های درست)
      مثلا اگر کلا 100 تا تست زده باشی و 10 تاش غلط باشه و 20 تا هم نزده باشی و 70 تا رو هم درست زده باشی ، درصدت میشه : ( 3*100 ) / ( 10 - 70*3) که میشه : تقریبا 67 درصد .

اما در مورد تراز خودت به صورت مستقیم نمیتونی محاسبه کنی . در روش مستقیم باید درصد ( یا همون نمره ی خام ) تمام کسایی رو که ازمون دادن داشته باشی که فقط خود موسسات دارن .
      ولی راه غیر مستقیمش اینه مثلا اگر فلان ازمون قلمجی زیستش رو 65 درصد زدی ، بری کارنامه های اون ازمون قلمچی رو ببینی که مثلا یه نفر با درصد 65 یا نزدیک 65 مثلا 70 درصد یا 60 درصد چه ترازی توی کارنامش نوشته ، تراز شما هم طبیعتا میشه یه چیزی حول و حوش همون . یعنی باید یه کارنامه ببینی که درصدش نزدیک به درصد شما باشه و ترازش رو هم زده باشه که فکر کنم هم قلمچی هم گزینه 2 هم گاج هم تعاونی سنجش تراز رو هم میزنن توی کارنامه .
      ویرایش توسط reza333 : 08 شهریور 1401 در ساعت 20:09

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام. همین موردی که دوستمون گفتن صادقه.
      میتونین یه روش تقریبی به دست بیارین
      تراز تک به تک درس هارو، از کارنامه هایی که میبینین توی سایت استخراج کنین.
      مثلا آزمون 21 بهمن، فیزیک دهم، با درصد 56 تراز داده x.
      شما زدی 58 درصد که ترازی تقریبا همون دور و ورا رو کسب میکنین.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مرسی دوستان

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تشکررررر

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن