خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چند سوال پیرامون کنکور ۱۴۰۲

سلام خوبین؟
      من کنکوری تجربی 1402 هستم؛ دو ماهی هست که با قلمچی شروع کردم و حالا چند تا سوال برام پیش اومده بود که نمیدونستم از کی بپرسم چون مشاور هم ندارم و حرفایی هم که اغلب توی سایت ها یا کانال ها گفته میشه خیلی عجیب غریب و بعضا سخت هست یا اینکه درباره همه صدق نمیکنن؛ ممنون میشم راهنماییم کنید.

من از اوایل هم با خوندن دو درس در روز خیلی راحتتر بودم. بعد، به توصیه دیگران این روند رو تبدیل کردم به چهار درس در روز ولی الان 90% مواقع برنامه م رو سر وقت انجام نمیدم و کلا حس میکنم با همون روش راحتترم ولی میگن اشتباه میکنی و تنوع درسها برای اینه که هرروز مرور بشن. شما چه نظری دارید؟

بعد اینکه من یه روزهایی -که کم هم نیستن- دچار خستگی و بی حوصلگی (؟) میشم و اون روز به زحمت دو-سه ساعت به کتاب زیست نگاه میکنم که فقط ساعت مطالعه م صفر نشه. چطوری باید این ایراد رو رفع کرد؟

و یه سوال خیلی خیلی مهم دیگه من تا نیمسال اول یازدهمم گیم بازی میکردم، بعد دیگه تصمیم گرفتم تمرکز کنم روی درس و آزمونا و خلاصه ولش کردم اون بازی رو. الان از شدت بی تفریحی میرم یوتیوب گیم پلی های اون بازی رو میبینم و خب، اه... میدونم بعد کنکور این تفریح ها و بازی و گوشی و اینا میان ها ولی واقعا صبرم تا اون موقع کفاف نمیده. از طرفی هم میدونم با این اعتیاد و علاقه شدیدی که من به این بازی دارم اگه باز نصبش کنم باید فاتحه کنکور و آینده رو بخونم : چه کنم که این از سرم بیفته؟
      ویرایش توسط سین.الف : 05 شهریور 1401 در ساعت 19:18

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به عنوان کسی که 3 سال روزی 3 ساعت pes بازی کرده میگم که باید حذفش کنی

بازی واقعا برای بچه هاست

دوری فراموشی میاره

ما چیزی بیشتر از بخشی از تاریخ نیستیم...

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سین.الف نمایش پست ها
      سلام خوبین؟
      من کنکوری تجربی 1402 هستم؛ دو ماهی هست که با قلمچی شروع کردم و حالا چند تا سوال برام پیش اومده بود که نمیدونستم از کی بپرسم چون مشاور هم ندارم و حرفایی هم که اغلب توی سایت ها یا کانال ها گفته میشه خیلی عجیب غریب و بعضا سخت هست یا اینکه درباره همه صدق نمیکنن؛ ممنون میشم راهنماییم کنید.

من از اوایل هم با خوندن دو درس در روز خیلی راحتتر بودم. بعد، به توصیه دیگران این روند رو تبدیل کردم به چهار درس در روز ولی الان 90% مواقع برنامه م رو سر وقت انجام نمیدم و کلا حس میکنم با همون روش راحتترم ولی میگن اشتباه میکنی و تنوع درسها برای اینه که هرروز مرور بشن. شما چه نظری دارید؟

بعد اینکه من یه روزهایی -که کم هم نیستن- دچار خستگی و بی حوصلگی (؟) میشم و اون روز به زحمت دو-سه ساعت به کتاب زیست نگاه میکنم که فقط ساعت مطالعه م صفر نشه. چطوری باید این ایراد رو رفع کرد؟

و یه سوال خیلی خیلی مهم دیگه من تا نیمسال اول یازدهمم گیم بازی میکردم، بعد دیگه تصمیم گرفتم تمرکز کنم روی درس و آزمونا و خلاصه ولش کردم اون بازی رو. الان از شدت بی تفریحی میرم یوتیوب گیم پلی های اون بازی رو میبینم و خب، اه... میدونم بعد کنکور این تفریح ها و بازی و گوشی و اینا میان ها ولی واقعا صبرم تا اون موقع کفاف نمیده. از طرفی هم میدونم با این اعتیاد و علاقه شدیدی که من به این بازی دارم اگه باز نصبش کنم باید فاتحه کنکور و آینده رو بخونم : چه کنم که این از سرم بیفته؟

علیک سلام خوبم خودت خوبی؟

_ملاک راحت بودن یا ناراحت بودن شما نیست
      اون روشی که داری رو براساس بازدهی ای که میده و براساس ارزیابی و سنجش هایی که حاصل میشه بسنج
      اگه با روش خودت پیشرفت داری ، بازخورد داری ، توی آزمونت عملکردت خوبه
      پس گور بابای همه اونایی که میگن باید تنوع بالا برنامه بچینی.... روش خودت رو ببر جلو
      ولی اگه روش خودت داره گند میزنه به همه چی و تنها حسنی که داره اینکه " راحت تره!" پس محکومی به اندیشه و تغییر و اصلاحش

این رو بدونید که روش برنده و یک قانون بخصوص و یک فرمول برای موفقیت همه وجود نداره.. ممکنه روشی که برای یکی باعث پیشرفت و بازخورد و نتیجه گرفتنش میشه برخلاف خیلی های دیگه باشه
      ولی همینجوری که گفتم شما باید روشی که داری رو مورد سنجش قرار بدی نه اینکه کورکورانه و فقط از سر لج بازی و راحت تر بودن باهاش...

_مطالعه ات رو فعال نگه دار
      کی به کیه ؟ گاهی اصلا راه برو و درس بخون
      داخل برنامه ات ورزش قرار بده
      ساعت های مطالعه ات رو گاهی ترکیب کن با مرور نکات تحلیل تست ، گاهی با رفع اشکال از طریق فیلم ، با چالش های تست زنی ، همیشه ی خدا نشینید پشت درسنامه و عین زاد بهش زل زدن
      سعی کنید اول هرصبح نقشه ها و راهبرد اون روز رو یه مرور سریع کنید که قراره اون روز به چکارهایی برسید...
      ریتم مطالعه رو با ترفندهای شخصی سازی شده تا جای ممکن لذت بخش ترش کنید

_من هفته های آخر کنکورم last of us پارت 2 رو میزدم اونم توی یه اتاق مطلق تاریک البته توی تایم غیردرسیم
      اینکه بگی چون کنکور دارم تفریح ممنوع و حرام ، احمقانه ست...
      اینم که ورداری اون مدل تفریحاتی که بهشون اعتیاد بالایی رو داری آزاد و در دسترس همیشگی قرار بدی بازم احمقانه ست
      تفریحاتی که وابستگی نداری بهشون و حال خوب کنن و درگیری ذهنی منفی ایجاد نمیکنن رو درطول روز درکنار درس به اندازه منطقی داشته باش
      تفریحات خاص رو میتونی صرفا یک روز درهفته یا مثلا فقط بعداز آزمون هات بری سراغشون و جوری باشن که دردسترس همیشگی نباشن و فقط بعضی روزهای خاص برای رفرش شدن و بازیابی بری سراغشون
      نمیدونم گیم نت برای دخترا هم هست یا نه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام خوبین؟

سلام. خوب هستین؟

اول که سوال رو خوندم خواستم یه جواب طولانی بدم ولی خب پایین تر که رفتم دیدم که خداروشکر، آقا محمدحسین جواب کاملی رو به شکل مختصر دادن و خب خیلی خوب بود و منم شاید بالغ بر ۹۰ درصد مطلبی که خواستم عرض کنم، همون بود.

دیگه لازم به تکرار نکات گفته شده نیست و من به همون کمتر از ۱۰ درصد اشاره می‌کنم؛ با این توضیح که خب اینا نظر شخصیه و طبعاً امکان اشتباه هم وجود داره.

خب بریم سراغش....

خدمتتون عرض کنم که در ادامه صحبت‌های آقا محمدحسین، به نظرم بخش غالب مسیر کنکور و کارهایی که باید انجام بدین، خیلی خیلی شخصیه. یه سری اصول کلی مثل لزوم تلاش کردن، برنامه ریزی صحیح، جمع بندی مناسب، توجه به تست‌ زنی و ... هست که همه افرادی که به موفقیت رسیدن تو مسیر کنکور بهش دقت کردن ولی خب همین اصولی هم که عرض کردم، در نحوه اجرا کردنشون خیلی چیزا شخصیه مثل همین تعداد درسی که تو روز خونده میشه. ولی همون‌طور که آقا محمدحسین لطف کردن گفتن، باید این روش برای شما بهتر جواب بده دیگه که ازش استفاده کنید. برای مرور کردن هم یه برنامه مناسبی داشته باشین(خیلی از این واژه مرور به شکل مناسب، نترسین؛ مسئله پیچیده‌ای نیست در اون حد، ولی مهمه.)

بین صحبتاتون هم اشاره کرده بودین به اینکه بعضی روزا دچار حالتی میشین که نمیتونین به خوبی درس بخونین. این مسئله رو همه افرادی که تو مسیر کنکور دارن درس میخونن تجربه میکنن. همه. این موضوع کاملا طبیعیه تو مسیر پر فراز و نشیبی مثل کنکور. ولی خب باید پاسخ مناسبی به این حالت داده بشه که باز بستگی به خودتون داره ولی مثلا خودم، میومدم تو اون روز های خاص بازه های مطالعه رو کوتاه تر میکردم ولی تعداد بازه ها رو افزایش میدادم. حالا شما میتونین این کارو کنین، رمان استراحت رو کمی زیاد کنین یا حالا هر کاری که احساس میکنین باعث میشه تو اون روز‌ها، بتونین عملکرد به نسبت مناسب تری رو ارائه بدین.

ان‌شاءالله موفق باشین.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      با گیم بازی کردن چیزی به دست میاری؟ هرکاری که به ذهنت خطور میکنه برای انجام دادن در صورتی که بیشتر از چند دقیقه طول خواهد کشید اول چند ثانیه در موردش فکر کن ببین تورو از هدف زندگیت دور میکنه یا نزدیک میکنه. بعدا بر اساس اون تصمیم بگیر که انجام بدی یا نه.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      وای مرسییی من فکر نمیکردم اینقدر سریع چند تا جواب بگیرم خیلی ممنونم از همگییی
      سعی میکنم واقعا سعی میکنم صحبتهاتون رو به کار ببندم تا این سال بدون پشیمونی تموم بشه؛ خیلی ممنون از کمکتون

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      وای مرسییی من فکر نمیکردم اینقدر سریع چند تا جواب بگیرم خیلی ممنونم از همگییی
      سعی میکنم واقعا سعی میکنم صحبتهاتون رو به کار ببندم تا این سال بدون پشیمونی تموم بشه؛ خیلی ممنون از کمکتون
      جواب سلام و احوال پرسی رو بده بی تربیت

عااااا
      شاید باورت نشه ولی ما خودمون هم فکر نمیکردیم

ایشالا که راهت رو به عالی ترین شکل ممکن بسازی
      موفق باشی

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها
      جواب سلام و احوال پرسی رو بده بی تربیت

عااااا
      شاید باورت نشه ولی ما خودمون هم فکر نمیکردیم

ایشالا که راهت رو به عالی ترین شکل ممکن بسازی
      موفق باشی
      عه شرمنده - متنا رو یه جا خوندم فراموشم شد، سلام خوبین شما؟ من خوب بودن حالم رو ۴۳% برآورد میکنم
      خیلی ممنونمم؛ البته میتونید دقیق تر هم دعا کنید و توصیه من اینه که مثلا بگید که ایشالا راه به جایی کشیده بشه که واسه پرسیدن سوالای مربوط به شهیدبهشتی مزاحمتون شم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خوبید؟ ببخشید چند تا سوال دیگه داشتم ممنون می‌شم اگه راهنمایی کنید.

اولین مشکلم مدرسه‌ست. ببینید مدرسه خیلی وقت منو می‌گیره ولی خب از اون طرف دبیرهای ریاضی و فیزیکمون عالی‌اند. الان یه ماهه که از شروع مدرسه می‌گذره و کلاس ما آب رفته کاملاً. اکثراً که همون اول سال اومدن کتاب‌هاشونو گرفتن و رفتن تاا هر وقت که امتحان داشته باشیم و بیان. الان می‌خواستم بپرسم وقتی تدریس مدرسه در حد کتاب وزارتیه، توی کلاس‌هاش شرکت کنیم یا نکنیم؟ کلاس کنکور بریم یا مدرسه؟ من می‌دونم این انتخاب شخصیه، ولی وقتی مطلقاً هیچکس نمیاد مدرسه خب منم سرد میشم؛ تا جایی که امروز دیگه زنگ زدم بیان دنبالم چون جز خودم هیچکی دیگه نبود.

بعد هم اینکه تراز من از اول تابستون تا حالا [به جز دو آزمون جمع‌بندی که یه جهشی زد] رو یه عدد [حوالی ۵۶۰۰ ] ثابت مونده و واقعاً داره اذیتم می‌کنه این ثبات. ممنون می‌شم اگه بگید که برای پیشرفت تراز باید چیکار کرد و آیا لازمه مشاور داشته باشیم؟

خیلی ممنون ♡

10. Top | #10
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      سلام خوبید؟ ببخشید چند تا سوال دیگه داشتم ممنون می‌شم اگه راهنمایی کنید.

اولین مشکلم مدرسه‌ست. ببینید مدرسه خیلی وقت منو می‌گیره ولی خب از اون طرف دبیرهای ریاضی و فیزیکمون عالی‌اند. الان یه ماهه که از شروع مدرسه می‌گذره و کلاس ما آب رفته کاملاً. اکثراً که همون اول سال اومدن کتاب‌هاشونو گرفتن و رفتن تاا هر وقت که امتحان داشته باشیم و بیان. الان می‌خواستم بپرسم وقتی تدریس مدرسه در حد کتاب وزارتیه، توی کلاس‌هاش شرکت کنیم یا نکنیم؟ کلاس کنکور بریم یا مدرسه؟ من می‌دونم این انتخاب شخصیه، ولی وقتی مطلقاً هیچکس نمیاد مدرسه خب منم سرد میشم؛ تا جایی که امروز دیگه زنگ زدم بیان دنبالم چون جز خودم هیچکی دیگه نبود.

بعد هم اینکه تراز من از اول تابستون تا حالا [به جز دو آزمون جمع‌بندی که یه جهشی زد] رو یه عدد [حوالی ۵۶۰۰ ] ثابت مونده و واقعاً داره اذیتم می‌کنه این ثبات. ممنون می‌شم اگه بگید که برای پیشرفت تراز باید چیکار کرد و آیا لازمه مشاور داشته باشیم؟

خیلی ممنون ♡
      سلام وقت بخیر
      شما باید سطح خودتون رو بدوند و اشنا باشین
      اگر احتیاج به کلاس های کنکور دارین که خب یه مناسبش رو پیدا کنید و ازش بهترین استفاده رو ببرید و در کنارش کتاب درسی و کمک درسی و تست به تعداد زیاد کار کنید تا مسلط بشین

اما اگر میدونید اگر اموزش های مدرسه و معلم درکنار درسنامه و تست کفایت داره و شما به خوبی پاسخ میدین به تست ها و سوالات رو خوب پاسخ میدین که خب نیاز نیست حتما هزینه کنید

در رابطه با سرد شدنتون هم باید بگم:شما روی هدف تمرکز کنید
      دقیقا از خودتون بپرسید که چی از زندگی میخواین و با اون حس واقعی خوشبختی و ارامش درونی دارید
      وقتی هدف مشخص شد فقط همون هدف مهمه
      به حواشی و اتفاقات توجه نشون ندین
      شما هدفی دارید که باید تحقق پیدا کنه
      رفتار های اطرافیانتون اهمیتی نداره
      اونها هرکار میخوان انجام بدن
      شما در مسیری حرکت کنید که همسو با نزدیک شدنتون به هدفه

و اما مورد اخر
      وسواس بخرج ندین
      شرایط کنکور در کشور ما برای داوطلبین طوری شده همه رو استرسی کرده
      کنکور مهمه و مرحله ی اساسی در زندگی ماست اما قرار نیس تحت تاثیر جو خودمون رو ازار بدیم و روح و روانمون رو مختل کنیم
      راه و اصولی داره که اگر مقید باشبیم رسیدن به هدف قطعیه
      اگر با توجه به شناخت خوتون از خودتون فهمیدین که نیاز دارید کسی کنارتون باشه که بتونه از لحاظ مشاوره ای کمک کنه که خب استفاده کنید
      اما اگر خودتون به خوبی و با شناخت کامل میتونید یه برنامه ی متعادل و جامع برای خودتون قرار بدین پس نیاز به مشاور نیست
      و با توجه به اینکه شما قلم چی هم هستید میتونید از اموزه های کانون و دفتربرنامه ریزیش به خوبی استفاده کنید

پس اصل شناخت درست خودتون با تمام ضعف ها و توامندی هاتونه

موفق باشین

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خوبین؟
      یه سوال درباره مرور داشتم. راستش من از اول تا الآن متوجه نشدم چطوری باید مطالب رو مرور کرد و حالا که به آزمونای جمع‌بندی رسیدیم می‌بینم دیگه روی یه سری از مطالبی که تابستون یا مهر خونده بودم تسلط ندارم و نکاتشونو یادم رفته. به خصوص زمین‌شناسی که این مدت اصلاً نخوندمش و حالا می‌بینم که همه‌ی اونچه که به بدبختی حفظ کرده بودم یادم رفته. از طرفی نمی‌دونم منظور از مرور با بازیابی چیه، چون من می‌شینم مثلاً تحلیل‌های آزمونای قبلیمو می‌خونم و حس می‌کنم جای اینکه بازیابی کنم دارم خود تست رو حفظ می‌کنم و این یکم آزاردهنده‌ست.
      و کلاً نمی‌دونم، آیا لازمه هرروز بخشی از زمانمونو به مرور اختصاص بدیم یا هفتگی باشه کفایت می‌کنه؟
      ممنون می‌شم اگه تجربه یا اطلاعی دارین کمک کنین

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      تهیه خلاصه خود نویس پس از مطالعه کمک زیادی به بازیابی سریع تر میکنه ،به عنوان مثال برای زمین شناسی پس از خوندن هر پارت و تسلط ذهنی کامل به مبحث خوانده شده یه خلاصه کوتاه از چیزی که خوندین بنویسید .برای حفظیات شیمی هم به همین شکل +

در درس زیست شناسی نکات مهم و نکات تست هارو یکجا جمع کنید ..در دروس محاسباتی احتیاج چندانی بنظر من به خلاصه داشتن نیست و برای مرور و بازیابی از تست های هایلایت شده خودتون در طول هفته استفاده کنید .

پایان مطالعه هر روز (قبل از خواب )به طور ذهنی تمام مطالب روز رو مرور کنید

چند روز آخر منتهی به هر آزمون می تونید برگردید به خلاصه ها
      ،تورق سریع و حتما باید آزمون های مبحثی و تست های نشان دار شده از قبل رو انجام بدید .
      بعد از آزمون حتما سوالات رو تحلیل کنید تا مرور کامل بشه
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خوبین؟
      ببخشید من چند تا سوال داشتم بازم ممنون میشم کمکم کنید؛

اول درباره‌ی جمع‌بندی سوال داشتم؛ ما تا الآن دو تا بازه‌ی جمع‌بندی رو گذروندیم (شهریور و دی)؛ من دو تاش رو یه جورایی خراب کردم. الآن بازه‌ی عید داره نزدیک میشه و درس‌های ما هم دارن تموم میشن. چطور باید یک جمع‌بندی خوب داشته باشیم؟ منبع چی بزنیم؟ آزمون چی بزنیم؟ کلاً باید چیکار کنیم؟ T_T

مورد دومی که کمی من رو ترسوند، منابع بود. من تا الآن برای هر درس (به جز ریاضی) فقط یک منبع آموزشی + یک منبع آزمونی کار کردم؛ و نرفتم سمت کتاب های سطح بالایی مثل آیکیو یا... نمی‌دونم چیزهای دیگه. لازمه بعد از تمام کردن درس‌ها منبع جدید بخونم؟ به طور کلی درسها رو که تموم کردیم، اولویتمون باید چی باشه؟ :‌<

خیلی خیلی ممنون ازتون

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      سلام خوبین؟

ببین توی کنکور قانون ها رو بهم بزن
      با روشی بخون ک راحتی کیف میکنی و قشنگ میشینه تو مغزت
      فقط برنامت اوکی باشه که برسی به همه درسا و اگه ازمون داری به همون .

بازی رو هم کم کن تا حایی که اصلا سمتش نری و بجاش برو سمت تفریح های هوازی و ورزش و این صوبتا .

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام؛
      می‌خواستم بپرسم به نظرتون آزمون‌های جامع سنجش مفیدن؟ ثبت‌نام کنیم؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن