خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

واقعا نمیدونم با شیمی چیکار کنم :(((

سلام . امیدوارم حالتون خوب باشه .

خب اول ماجراهایی که با کتاب شیمی داشتم طی این سه سالو میگم براتون تا بهتر بتونین راهنماییم کنید 3>

سال دهم که به طور رسمی با کتاب شیمی اشنا شدیم زیاد ازش خوشم نمیومد و عامل به وجود اورنده ی بخش قابل توجهی از این دیدگاه دبیرمون بود که شیمی رو به پیچیده ترین شکل ممکن بهمون درس میداد و کاملا گیجمون کرده بود . بعد از اینکه کتاب خیلی سبز رو گرفتم سعی کردم با درسنامه و تست زدن مطالب پراکنده و نامفهومی که دبیر عزیز برامون تدریس میکرد رو طبقه بندی و شفاف سازی کنم تو ذهنم و تا حد خوبی موفق بودم و تونستم پیشرفت کنم .متاسفانه با مجازی شدن مدارس این جانب که تازه خودش پیدا کرده بود و در اوج بود با مخ به زمین گرم خورد.البته نه بخاطر اینکه از تدریس پر بار دبیر محروم شده بودم . بیشتر بخاطر این بود که دیگه جو رقابقی بین بچه ها که بزرگترین عامل و انگیزه ام برای پیشرفت بود دیگه وجود نداشت . خلاصه که دست در دست بلایای طبیعی گذاشتم و گند زدم به همه چی و کتاب شیمی تا روز اخر سال دوازدهم به دست فراموشی سپرده شد. امتحان نهایی شیمی رو افتادم و تو کنکور هم پنج درصد زدم
      نکات قابل توجه دیگه اینکه شیمی یازدهم رو کلااااااااا خلاصم و این دومینو سال دوازدهمم رو هم ویرون کرد . چون همونطورکه بهتر از من میدونید مطالب شیمی پیوسته ان
      الان که دوباره کمر همت رو بستم ، با توجه به سابقه ی درخشانم ، بزرگترین ترسم شیمیه . چون اوضاعم داغونه احساس میکنم به دبیر نیاز دارم و از اونجایی که تو جیبم مگس هم پر نمیزنه نمیتونم تو دوره های اموزشی شرکت کنم . حالا شاید بگید فیلماشون تو تل پخشه و نیاز نیس بخرم . سال دوازدهم من اینکارو کردم و فکر کنم اه موسسات گرفتتم اول اینکه اکثرا جزوه و فیلماشون ناقص بود و دلیل دوم که مهمترینشه برای دسترسی به فیلما مجبور شدم وارد تل بشم و عضو چنلها و گروه های مختلف بشم که این شد بهانه استفاده من از گوشی . دیگه نمیخوام با هیچ بهونه ای ریسک استفاده از گوشی تو سال کنکور رو به جون بخرم و احتمالا برای انجام امورات این چنینی از لپ تاپ استفاده کنم اونم محدود .

با تمام اینا بنظرتون میتونم از دوره های صفر تا صد الا استفاده کنم برای یادگیری اولیه و بعد برم سراغ تست و این حرفا ؟ منظورم اینکه کسی مثل من و در این سطح که تصمیم داره خودخوان پیش ببره شیمی رو دوره ی رایگان الا میتونه برای یادگیریه اولیه اش کافی باشه ؟؟
      پ.ن : دوستان امسال واقعا نمیخوام ازمون و خطا کنم تا ببینم چه راهی مناسبه بخاطر همین اینقدر آسمون ریسمون بافتم . پیشاپیش ممنون از راهنمایی و وقتی که گذاشتین
      ویرایش توسط Ati_zareii : 03 شهریور 1401 در ساعت 18:48

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ati_zareii نمایش پست ها

خب اول ماجراهایی که با کتاب شیمی داشتم طی این سه سالو میگم براتون تا بهتر بتونین راهنماییم کنید 3>

سال دهم که به طور رسمی با کتاب شیمی اشنا شدیم زیاد ازش خوشم نمیومد و عامل به وجود اورنده ی بخش قابل توجهی از این دیدگاه دبیرمون بود که شیمی رو به پیچیده ترین شکل ممکن بهمون درس میداد و کاملا گیجمون کرده بود . بعد از اینکه کتاب خیلی سبز رو گرفتم سعی کردم با درسنامه و تست زدن مطالب پراکنده و نامفهومی که دبیر عزیز برامون تدریس میکرد رو طبقه بندی و شفاف سازی کنم تو ذهنم و تا حد خوبی موفق بودم و تونستم پیشرفت کنم .متاسفانه با مجازی شدن مدارس این جانب که تازه خودش پیدا کرده بود و در اوج بود با مخ به زمین گرم خورد.البته نه بخاطر اینکه از تدریس پر بار دبیر محروم شده بودم . بیشتر بخاطر این بود که دیگه جو رقابقی بین بچه ها که بزرگترین عامل و انگیزه ام برای پیشرفت بود دیگه وجود نداشت . خلاصه که دست در دست بلایای طبیعی گذاشتم و گند زدم به همه چی و کتاب شیمی تا روز اخر سال دوازدهم به دست فراموشی سپرده شد. امتحان نهایی شیمی رو افتادم و تو کنکور هم پنج درصد زدم
      نکات قابل توجه دیگه اینکه شیمی یازدهم رو کلااااااااا خلاصم و این دومینو سال دوازدهمم رو هم ویرون کرد . چون همونطورکه بهتر از من میدونید مطالب شیمی پیوسته ان
      الان که دوباره کمر همت رو بستم ، با توجه به سابقه ی درخشانم ، بزرگترین ترسم شیمیه . چون اوضاعم داغونه احساس میکنم به دبیر نیاز دارم و از اونجایی که تو جیبم مگس هم پر نمیزنه نمیتونم تو دوره های اموزشی شرکت کنم . حالا شاید بگید فیلماشون تو تل پخشه و نیاز نیس بخرم . سال دوازدهم من اینکارو کردم و فکر کنم اه موسسات گرفتتم اول اینکه اکثرا جزوه و فیلماشون ناقص بود و دلیل دوم که مهمترینشه برای دسترسی به فیلما مجبور شدم وارد تل بشم و عضو چنلها و گروه های مختلف بشم که این شد بهانه استفاده من از گوشی . دیگه نمیخوام با هیچ بهونه ای ریسک استفاده از گوشی تو سال کنکور رو به جون بخرم و احتمالا برای انجام امورات این چنینی از لپ تاپ استفاده کنم اونم محدود .

با تمام اینا بنظرتون میتونم از دوره های صفر تا صد الا استفاده کنم برای یادگیری اولیه و بعد برم سراغ تست و این حرفا ؟ منظورم اینکه کسی مثل من و در این سطح که تصمیم داره خودخوان پیش ببره شیمی رو دوره ی رایگان الا میتونه برای یادگیریه اولیه اش کافی باشه ؟؟
      پ.ن : دوستان امسال واقعا نمیخوام ازمون و خطا کنم تا ببینم چه راهی مناسبه بخاطر همین اینقدر آسمون ریسمون بافتم . پیشاپیش ممنون از راهنمایی و وقتی که گذاشتین
      سلام. خوب هستین؟

شرمنده من دارم پیام میدم، رتبه های بهتر از من و افراد با تجربه تر هم هستن که راهنمایی اون ها مفیدتره قطعاً ولی منم از تجربیاتی که داشتم خدمتتون میگم، هر چند که ممکنه برخی جاهاش هم اشتباه باشه.

اگه من با این شرایط جای شما بودم، کتاب شیمی جامع خیلی سبز رو از ابتدا شروع میکردم و بر اساس برنامه مشخصی که با توجه به شرایطم ریختم، این کتاب رو می‌خوندم.

مثلا شما وقتی درس اول فصل یک شیمی دهم خیلی سبز جامع رو نگاه میکنین، میبینین که نوشته صفحه فلان تا صفحه فلان کتاب درسی، ابتدا اون بخش رو از روی کتاب درسی می‌خوندم و به فعالیتاش دقت میکردم و خلاصه، کتاب رو کامل میخوندم در اون بخش و بعد هم بخش متناظر رو از کتاب خیلی سبز میخوندم. خلاصه، سعی میکردم تا جای ممکن درس شیمی رو "بفهمم" و فقط برای مباحثی که واقعا از روی کتاب و کتاب کمک درسی متوجه نشدم و هیچ راهی وجود نداره، به سراغ فیلم های صفر تا صد آلاء میرفتم.(شرمنده این بخش زیاد شد، می‌دونم بخش زیادی از مطالب رو خودتون هم میدونین و فقط تکرار مکررات شد.)

من خودم از اون فیلم های صفر تا صد آلاء تو دروس مختلف، من جمله شیمی که تدریس آقای صنیعی بود، استفاده کردم؛ ولی خب فقط برای بخش‌هایی که تسلط خوبی برام ایجاد نمیشد از کتاب درسی و کتاب کمک درسی و واقعاً برای این حالت، کمک کننده بود، به جز یه بخش از شیمی که شیمی آلی هستش و در اون بخش، من از تدریس آقای اسماعیلی از موسسه هدف استفاده کردم که خداروشکر تدریس کامل نکته و تست شیمیشون تو بخش شیمی آلی رو روی کانال تلگرامشون به صورت رایگان قرار داده بودن و خیلی بهم کمک کرد. یه مطلب دیگه‌ای که طی سال کنکور من رو به فیلم نیازمند کرده بود، مبحث اسید و باز بود که بازم خداروشکر جلسه صفر نکته و تست شیمی ۱۴۰۱ دکتر محمد مرادی از موسسه کلاسینو، درباره این بخش بود و به صورت رایگان روی سایت آپارات قرار گرفت و به نظرم جلسه کاملی بود واقعاً. هر چند این جلساتی که میگم کامل بودن، از نظر درسنامه منظورمه وگرنه برای تست، به تعداد تست بالایی نیازمنده. خلاصه اینکه واقعا تا زمانی که میتونین از روی کتاب درسی و کتاب تست، مطالب رو متوجه بشین و پیش برین با درصد قابل قبولی از تسلط، استفاده از فیلم خیلی تصمیم درستی نمیتونه باشه.

درباره این تسلط قابل قبول هم که چندین بار در متن ازش استفاده کردم، خیلی دچار وسواس نشین. من خودم یکی از مشکلات اصلیم این وسواس روی تسلط در مطالب بود ولی الآن که بعد کنکوره، می‌دونم که اون حجم از تسلط مدنظر من فقط با کیفیت تست بالا و مرور و تکرار مداوم به دست میومد. خیلی روش وسواس نداشته باشین که من الآن تسلط مناسب رو ندارم. شما فقط نیازمند یه برنامه مناسب هستین که توش برای مرور هم زمان باشه و توجه و زمان کافی برای تست‌ها هستین. همین.

درباره شیمی، یه نکته دیگه‌ای هم هست که با توجه به متنی که قرار دادین، بعید می‌دونم مشکلتون این باشه (شایدم باشه.) ولی عرض میکنم خدمتتون.

ببینید در مجموع شیمی سه سال، شیمی کلاس دهم فوق العاده پایه‌ای هستش و اگه اونجا مباحث کلیدی مثل آرایش الکترونی، پیوند‌ها، موازنه، استوکیومتری و ... رو مشکل دارین؛ تقریبا میشه گفت که تو تمامی بخش‌های شیمی لنگ میزنین. پیشنهاد "شخصی من" اینه که اگه توی شیمی کلاس دهم مشکلاتی دارین، نسبت به حل کردنش، قبل از مطالب دیگه تو درس شیمی، اقدام کنین.

شرمنده پر حرفی هم کردم. اگه جایی ناکافی یا ناکامل بود(که به نظرم قطعا بوده)؛ لطف کنین بگین که عرض کنم خدمتتون.

امیدوارم رتبه برتر های خفن و با تجربه‌های عزیز انجمن و در یه کلام، بلد کار های انجمن هم لطف کنن جواب بدن که اگر احیانا اشتباهاتی که تو تجربیات من هست، اصلاح بشه. (تقریباً مطمئنم که بقیه عزیزان هم میان و جواب میدن.)

موفق باشین.
      ویرایش توسط mohammadmahdi82 : 03 شهریور 1401 در ساعت 19:22

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داری اشتباه میکنی :/
      اصلا کیفیت کلاس بابایی یا امثال اون با ویدئو های آلا قابل مقایسه نیست
      بعدشم همه پشت کنکوری ها با مشکل مالی دست و پنجه نرم میکنن مثل خودم ‍♀️
      خانواده ها سال اول حسابی خرج میکنن ولی وقتی نتیجه نمیگیری ازت ناامید میشن خود من سال پیش کلی هزینه کردم اما امسال هر چی هم دارم برای کنکور هزینه میکنم برای خرید کتاب درسی جدید و آزمونه بقیه از منابع و کلاس گرفته از تلگرامه
      برای به هم ریختگی هم خرید های گروهی خیلی خوبن کامل کامل
      بعدشم این آه و ... بزار کنار ، این موسسات کنکوری به اندازه کافی میکنن تو پاچه ملت .
      برای کتاب کنکورم هرچی بخوای کتابیکو هست .
      آزمون هم آزمونیکو هست .
      الکی با حرفای مادربزرگی آیندت رو نابود نکن.
      موفق باشی ❤️

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

من چون آلا خیلی کمکم کرد نسبت به این موسسه احساس مسئولیت میکنم و نیاز میدونم بگم شیمی دهمش که فکر کنم 125 جلسه بود و انقد تست داشت که حتی شاید از کتاب تست هم بی نیاز میکرد. در هر صورت من به علت وقت کم نرسیدم همشو نگاه کنم. ولی تستاش واقعا سطح بالا و در حد کنکور امسال بود. شیمی یازدهمش هنوز کامل نشده(مدرسش کلا آدم بدقولیه علی رغم تدریس خوبش) ولی شیمی 3 یه مدرس دیگه ست و اصلا توصیه نمیکنم. تدریسش حتی به درد امتحان نهایی هم نمیخوره. دریغ از یه تست و تدریس بسیار سطح پایین

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      سلام. خوب هستین؟

شرمنده من دارم پیام میدم، رتبه های بهتر از من و افراد با تجربه تر هم هستن که راهنمایی اون ها مفیدتره قطعاً ولی منم از تجربیاتی که داشتم خدمتتون میگم، هر چند که ممکنه برخی جاهاش هم اشتباه باشه.

اگه من با این شرایط جای شما بودم، کتاب شیمی جامع خیلی سبز رو از ابتدا شروع میکردم و بر اساس برنامه مشخصی که با توجه به شرایطم ریختم، این کتاب رو می‌خوندم.

مثلا شما وقتی درس اول فصل یک شیمی دهم خیلی سبز جامع رو نگاه میکنین، میبینین که نوشته صفحه فلان تا صفحه فلان کتاب درسی، ابتدا اون بخش رو از روی کتاب درسی می‌خوندم و به فعالیتاش دقت میکردم و خلاصه، کتاب رو کامل میخوندم در اون بخش و بعد هم بخش متناظر رو از کتاب خیلی سبز میخوندم. خلاصه، سعی میکردم تا جای ممکن درس شیمی رو "بفهمم" و فقط برای مباحثی که واقعا از روی کتاب و کتاب کمک درسی متوجه نشدم و هیچ راهی وجود نداره، به سراغ فیلم های صفر تا صد آلاء میرفتم.(شرمنده این بخش زیاد شد، می‌دونم بخش زیادی از مطالب رو خودتون هم میدونین و فقط تکرار مکررات شد.)

من خودم از اون فیلم های صفر تا صد آلاء تو دروس مختلف، من جمله شیمی که تدریس آقای صنیعی بود، استفاده کردم؛ ولی خب فقط برای بخش‌هایی که تسلط خوبی برام ایجاد نمیشد از کتاب درسی و کتاب کمک درسی و واقعاً برای این حالت، کمک کننده بود، به جز یه بخش از شیمی که شیمی آلی هستش و در اون بخش، من از تدریس آقای اسماعیلی از موسسه هدف استفاده کردم که خداروشکر تدریس کامل نکته و تست شیمیشون تو بخش شیمی آلی رو روی کانال تلگرامشون به صورت رایگان قرار داده بودن و خیلی بهم کمک کرد. یه مطلب دیگه‌ای که طی سال کنکور من رو به فیلم نیازمند کرده بود، مبحث اسید و باز بود که بازم خداروشکر جلسه صفر نکته و تست شیمی ۱۴۰۱ دکتر محمد مرادی از موسسه کلاسینو، درباره این بخش بود و به صورت رایگان روی سایت آپارات قرار گرفت و به نظرم جلسه کاملی بود واقعاً. هر چند این جلساتی که میگم کامل بودن، از نظر درسنامه منظورمه وگرنه برای تست، به تعداد تست بالایی نیازمنده. خلاصه اینکه واقعا تا زمانی که میتونین از روی کتاب درسی و کتاب تست، مطالب رو متوجه بشین و پیش برین با درصد قابل قبولی از تسلط، استفاده از فیلم خیلی تصمیم درستی نمیتونه باشه.

درباره این تسلط قابل قبول هم که چندین بار در متن ازش استفاده کردم، خیلی دچار وسواس نشین. من خودم یکی از مشکلات اصلیم این وسواس روی تسلط در مطالب بود ولی الآن که بعد کنکوره، می‌دونم که اون حجم از تسلط مدنظر من فقط با کیفیت تست بالا و مرور و تکرار مداوم به دست میومد. خیلی روش وسواس نداشته باشین که من الآن تسلط مناسب رو ندارم. شما فقط نیازمند یه برنامه مناسب هستین که توش برای مرور هم زمان باشه و توجه و زمان کافی برای تست‌ها هستین. همین.

درباره شیمی، یه نکته دیگه‌ای هم هست که با توجه به متنی که قرار دادین، بعید می‌دونم مشکلتون این باشه (شایدم باشه.) ولی عرض میکنم خدمتتون.

ببینید در مجموع شیمی سه سال، شیمی کلاس دهم فوق العاده پایه‌ای هستش و اگه اونجا مباحث کلیدی مثل آرایش الکترونی، پیوند‌ها، موازنه، استوکیومتری و ... رو مشکل دارین؛ تقریبا میشه گفت که تو تمامی بخش‌های شیمی لنگ میزنین. پیشنهاد "شخصی من" اینه که اگه توی شیمی کلاس دهم مشکلاتی دارین، نسبت به حل کردنش، قبل از مطالب دیگه تو درس شیمی، اقدام کنین.

شرمنده پر حرفی هم کردم. اگه جایی ناکافی یا ناکامل بود(که به نظرم قطعا بوده)؛ لطف کنین بگین که عرض کنم خدمتتون.

امیدوارم رتبه برتر های خفن و با تجربه‌های عزیز انجمن و در یه کلام، بلد کار های انجمن هم لطف کنن جواب بدن که اگر احیانا اشتباهاتی که تو تجربیات من هست، اصلاح بشه. (تقریباً مطمئنم که بقیه عزیزان هم میان و جواب میدن.)

موفق باشین.
      داداش صنیعی که اصلا به درد نمیخوره. شیمی احسان گودرزی رو دیدی؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_kheiri نمایش پست ها
      داداش صنیعی که اصلا به درد نمیخوره. شیمی احسان گودرزی رو دیدی؟
      سلام داداشم. خوبی؟ ان‌شاءالله حال و احوالت خوب باشه.

درست میگی. حالا من نمی‌گم اصلا به درد نمیخوره ولی تدریسش خیلی سطح بالا نیست، اتفاقا آقای گودرزی رو یه قسمت دیدم و واقعا قوی بودن ولی خب متاسفانه گویا صفر تا صد نداشتن. اگه اشتباه نکنم پایه دهم رو تدریس میکردن؛ هر چند یادم نیست دقیق.

من تموم قسمت‌هاشون رو ندیدم، می‌دونم که تدریس خیلی سطح بالایی ندارن توی صفر تا صد ولی برای شخص من که فقط برای اشکالات مراجعه میکردم، خوب بود. طبیعتاً اگه کسی میخواد با دبیر کل بخش‌ها رو پیش بره، نظر شما درسته.

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مبتکرانو بخور ،اوکی میشی،این دبیراهم همشون از مبتکران اسکی میرن

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      1- کتاب درسی رو خوب بخون
      2- روی سوال هاش فعالیت هاش تمرین هاش فکر کن و جواب رو از کتاب "راهنمای معلم شیمی" (که از پایگاه کتاب های درسی میتونی دانلودش کنی) چک کن.
      3- بعد از مسلط شدن رو مفاهیم و مسائل کتاب درسی، رجوع کن به یک کتاب کمک درسیِ خوب. مثل خیلی سبز یا مبتکران
      4- درسنامه های کتاب کمک درسی رو خوب بخون و مثال های درسنامه رو هم کامل یاد بگیر
      5- تست هاشو حل کن. اگه دیدی از پس تست ها بر نمیای( از هر 5 تا تست بیشتر از 3 تا رو غلط میگی - بدون زمان) برگرد و دوباره کتاب درسی و درسنامه رو عمیق تر بخون...مشکل حل نشد باید منبع عوض کنی شاید با منبعت خوب ارتباط نمیگیری.
      6- ویدئو های آلا خصوصا تو درس شیمی بسیار خوبه. آقایان گودرزی و پویان نظر رو توصیه میکنم و یه نمونه از هرکدوم ببین، خوشت اومد نگاشون کن ( اگه با درسنامه های کمک درسی کارت راه نیفتاد)

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

نظر من :
      به نظر من کادرهای کتاب خیلی سبز رو که تو پاسخ تشریحی هست از دهم بخوان برو جلو تستاشم بزن

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من همایش طلایی شیمی آلا را نگاه کن هر چند مال سال 98 هست ولی به من که شیمی درصدم صفر هست خیلی کمک کرد

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.
      همون آلا کفایت میکنه. حتما خیلی ها اون عکس رو دیدید که یک نفر داره کلنگ میزنه تا برسه الماس و یک قدمی دیگه نا امید میشه. عملکرد خیلی از بچه ها در مورد اختصاصی ها همینه. حس میکنن مثلا یه درسنامه رو خیلی قوی و با تمرکز خوندم(!) حالا دیگه باید سوالارو جواب بدم. غافل از اینکه اصلا همون تست ها بخش اصلی آموزش شماست. مثلا فرض کنیم فلان فصل 200 تست داره. شما درسنامه میخونید و فیلم میبینید. تا اینجا هیچ کاری نکردید. 200 تست رو میزنید. حتی میشه گفت تا اینجا هم باز پیشرفت خاصی نکردید. ازین 200 تا بخشیش رو بلد بودید(مثلا 80تا). خب این سوالا طوری بودن که با درسنامه حل میشدن. چالش خاصی نداشتن. شما اگه این 200تا رو نمیزدید اون 80 تا رو بلد بودید. مشکل اصلی اون 120تاس که غلط زدید. اینجاست که کار شروع میشه. بار بعد این 120 تا رو میزنید. حالا 80 تا باقی مونه که بلد نیستید و این روال هی ادامه داره تا این عدد کم بشه.
      حالا اینی که گفتم فقط مربوط به آموزش اون فصله. یه چیز دیگه هست که خیلی مهمه و سخت تر. حتما سوال پیش میاد براتون که چرا یه دانش آموز 200 تا رو زد توی آزمون 80 درصد زد منم همون 200تارو زدم ولی درصدم شد5!؟ چه فرقی داریم؟ اینجا تفاوت توی درک مساله و... است. این مورد فقط وفقط وفقط وفقط وفقط وفقط و... با گذشت زمان بدست میاد. هییییییچ دبیری اینو به شما نمیده. قلم باید بگیری دستت هی غلط بزنی، هی اشتباه کنی هی اعصابت داغون بشه و... این راه طبیعی کنکوره! خیلی از بچه یکی دو هفته که این طور شدن میگن لابد راهمون یا منبعمون اشتباه و میرن سراغ کارا عجیب غریب. هیچ راهی نیست جز زمان(به نحو درستش البته)
      درک ریاضی، درک شیمی و... مربوط به یک فصل نیست و باید چند ماه کنکوری زندگی کنید و درس بخونید!
      موفق باشید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه مثل من اهل کلاس نیستی، متن کتاب، متن کتاب، متن کتاب، فیل، سوالات ازمونها، برای مسائل هم شیمی نشرالگو

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من راجب خودم
      تنها عامل اشتیاقم به شیمی بابایی بود
      طوری که اصن به هیچ چیز دیگه فکر نکردم و رشتمو شیمی برداشتم

واقن چیزیه که غرق شدن توشو دوست دارم
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      شیمی باید نکات حفظی و نکات مفهومی و مسایل رو جداجدا بخونی و مرور کنی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن