خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مهاجرت و تک فرزندی

سلام بچه ها خیلی خوشحال میشم حرف دلتونو بهم بگید
      من تک فرزندم پدر و مادرم ۶۰ .۶۵ سالشونه و فارغ از تیزهوشانم سال اول۲۵ هزار اوردم سال دوم ۲۱ هزار وقتی بابام اینادو دید و دید خوندم و این شد میدونم باور. نمیکنید ولی واقعا خوندم فکر کنم ضریب هوشیم پاییمه حالا میخواد منو بفرسته ترکیه اونجا بخونم دانشگاه تایید ایران هزینه هاش خیلی بالاست غیر تایید میفرسته میگه یا اینو از راه هایی که داره خیلیم تحقیق کردبم وافعا راه هایی داره که تایید شه ولی مثلا ۲/۳سالی طول میکشه تایید میکنی بر میگردی یا اگه عرضه داشتی برو از اونجا اروپا خودتو نجات بده رفته با یه موسسه ای حرف زده پولی هم ریخته و تمام ولی دل من شور میزنه اگه خدای نکرده پاش شکست حالا چیز زیادی نمبگم کی بیاد کمکشون کنه پول داره خدارو شکر از اون لحاظ راحتم ولی خیلی عذاب وجدان دارم قلبم داره کندا میشه انگار ترو خدا کمکم کنید نمیتونم۱ خودمو از ته دل راضی کنم حالم بده رشته ایم که میخوام برم داروسازیه اصلا با رفتن و.. مشکل ندارم ولی پدرو مادرمو چیکار کنم خدا 😭😭😭به مامانم میگم نباشه مثلا تو استانبول زندگی میکنم شما هم مییاید پیشم میگه ما نمیتونیم بیایم تو اونجا بمیریم....انگار وقتشو میدونه اخه شاید اصلا من زود تر از والدینم مردم چرا این طور میکنن اخه

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دختر ترکیه همین بغله دیگه هر وقت اراده کنی دلت تنگ بشه ایرانی
      به این فکر کن که چقدر از موفقیتت خوشحال میشن مامان و بابات
      منم تو همچین شرایطی بودم البته خارج از کشور نه ولی دانشگاهم شهر خودم نبودم اون اولا دلتنگی داره ولی بعدش مشغول درس میشی نمیفهمی (فکر کنم ترکیه داروش ۵ ساله) که ۵ سال چطور گذشت
      ویرایش توسط Fatigue : 05 شهریور 1401 در ساعت 12:41

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      درسته اخه بعدشم شاید مجبور باشم تخصصشم بخونم تا تایید بشه اونم ۳/۴سالی هست یا این که کلا برم اونجا و مامان بابامم با خودم ببرم نمیدونم قراره چی بشه ولی خیلی دلم شور میزنه ایندم خیلی نامعلومه حس کسی رو دارم که روی حباب زندگی میکمه و هر لحظه امکان داره حباب بترکه ولی هستن کسایی که تموم کردن اومدن مطب و داروخونه و اینا زدن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatigue نمایش پست ها
      دختر ترکیه همین بغله دیگه هر وقت اراده کنی دلت تنگ بشه ایرانی
      به این فکر کن که چقدر از موفقیتت خوشحال میشن مامان و بابات
      منم تو همچین شرایطی بودم البته خارج از کشور نه ولی دانشگاهم شهر خودم نبودم اون اولا دلتنگی داره ولی بعدش مشغول درس میشی نمیفهمی (فکر کنم ترکیه داروش ۵ ساله) که ۵ سال چطور گذشت
      شهریم که میرم۱۵ ساعت با شهرمون فاصله داره حدودا

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام گل دختر
      فک کن ی شهر دورهیمینجا ایران قبول میشدی
      باید خوابگاه میگرفتی و جدا میبودی
      نهایت ماهی یک بار هم به خانوادت سر میزدی
      همین ک وضع مالیتون اوکیه یعنی نگران نباش
      پدرت باتجربه تر هست بهتر از من و تو میتونه تصمیم بگیرع
      ی ایمو نصب کن روزی 4 بار تصویری ببینشون
      برو بخون و آدم موفقی بشو

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دختر۸۱ نمایش پست ها
      سلام بچه ها خیلی خوشحال میشم حرف دلتونو بهم بگید
      من تک فرزندم پدر و مادرم ۶۰ .۶۵ سالشونه و فارغ از تیزهوشانم سال اول۲۵ هزار اوردم سال دوم ۲۱ هزار وقتی بابام اینادو دید و دید خوندم و این شد میدونم باور. نمیکنید ولی واقعا خوندم فکر کنم ضریب هوشیم پاییمه حالا میخواد منو بفرسته ترکیه اونجا بخونم دانشگاه تایید ایران هزینه هاش خیلی بالاست غیر تایید میفرسته میگه یا اینو از راه هایی که داره خیلیم تحقیق کردبم وافعا راه هایی داره که تایید شه ولی مثلا ۲/۳سالی طول میکشه تایید میکنی بر میگردی یا اگه عرضه داشتی برو از اونجا اروپا خودتو نجات بده رفته با یه موسسه ای حرف زده پولی هم ریخته و تمام ولی دل من شور میزنه اگه خدای نکرده پاش شکست حالا چیز زیادی نمبگم کی بیاد کمکشون کنه پول داره خدارو شکر از اون لحاظ راحتم ولی خیلی عذاب وجدان دارم قلبم داره کندا میشه انگار ترو خدا کمکم کنید نمیتونم۱ خودمو از ته دل راضی کنم حالم بده رشته ایم که میخوام برم داروسازیه اصلا با رفتن و.. مشکل ندارم ولی پدرو مادرمو چیکار کنم خدا 😭😭😭به مامانم میگم نباشه مثلا تو استانبول زندگی میکنم شما هم مییاید پیشم میگه ما نمیتونیم بیایم تو اونجا بمیریم....انگار وقتشو میدونه اخه شاید اصلا من زود تر از والدینم مردم چرا این طور میکنن اخه
      دیوونه ای اگه از این دیوونه خونه نری :/
      بعد چند سال اقامت تو ترکیه ، تازه میتونی بری اروپا زندگی کنی 😍
      بعدشم مثلا منی که سال بعد باید از شهرم برم ، با اینکه ایرانم چه گلی میتونم به سر پدر و مادرم بزنم؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مالفیسنت نمایش پست ها
      سلام گل دختر
      فک کن ی شهر دورهیمینجا ایران قبول میشدی
      باید خوابگاه میگرفتی و جدا میبودی
      نهایت ماهی یک بار هم به خانوادت سر میزدی
      همین ک وضع مالیتون اوکیه یعنی نگران نباش
      پدرت باتجربه تر هست بهتر از من و تو میتونه تصمیم بگیرع
      ی ایمو نصب کن روزی 4 بار تصویری ببینشون
      برو بخون و آدم موفقی بشو
      ممنون عزیزم اگه از ایران قبول میشدم باهام میومدنننن ولی نشدم تواناییشو نداشتم چاره ای نیست
      اره از واتساپ قرارا بد هم حرف بزنیم ....

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janan نمایش پست ها
      دیوونه ای اگه از این دیوونه خونه نری :/
      بعد چند سال اقامت تو ترکیه ، تازه میتونی بری اروپا زندگی کنی
      بعدشم مثلا منی که سال بعد باید از شهرم برم ، با اینکه ایرانم چه گلی میتونم به سر پدر و مادرم بزنم؟
      برم اروپا پدر مادرمو چیکار کنم هم سنشون بالاست باز جوون بودن یا میزی هم تک فرزندشونم اصلا قلبم تیر میکشه از اینم میترسم کا دیگه نتونم بیام ایران کار کنم ولی اره راه پیشرفتش خیلی با
      زه اراسموس هم داره یعنی میتونم برم اروپا توسط دانشگاه اگه نمره هام الف باشن و میدونم برم اونجا هم میخونم تا سر حد مرگ اینجا هم خوندم معدلم ۱۹.۳۴ بود تو تیزهوشان

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دختر۸۱ نمایش پست ها
      ممنون عزیزم اگه از ایران قبول میشدم باهام میومدنننن ولی نشدم تواناییشو نداشتم چاره ای نیست
      اره از واتساپ قرارا بد هم حرف بزنیم ....
      کی گفته تواناییشو نداری 4 تا پیرمرد سنجشی با اون سوالای غیر استاندارد؟
      من خودم انتظارم 3 رقمی بود ولی سرجلسه سردرد گرفتم و نشد
      شایدم روش درسخوندنت اشتباه بودع
      بهرحال الان باااید قوی باشه / موفق باشی

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام عزیز. با اینکه به نظر من مهاجرت تو سن بالاتر بهتره ولی مهاجرت وقتی ادم جوونتره هم مزایای خودشو داره. به این فکر کن که کلی تجربه جدید قراره داشته باشی و نسبت به خیلی از هم سن و سالات مستقل تر خواهی شد. و اینم هست که اگه بخوای بعدا مهاجرت کنی پدر و مادرت سنشون بالاتر رفته و این احتمالا برات سخت تر خواهد بود. این به کنار خیلیا هستن که پدر یا مادرشون فوت شده یا جدا شدن و اصلا پدر و مادرشون رو در کنار هم ندارن و با فامیل هم در ارتباط نیستن، پس اونا دیگه باید برای همیشه در کنار خانوادشون بمونن؟ درسته بعضیا این انتخاب رو میکنن ولی در نهایت بچه ها از خانوادشون جدا میشن و زندگی خودشون رو در پیش میگیرن.

این قضیه هم هست که شانس رفتن از این جا رو داری برای یه اینده احتمالا بهتر. ولی اینم در نظر بگیر که خیلیا هم هستن مهاجرت کردن و راضی نیستن، دلتنگ میشن و ... به هر حال روح و روان ادم هم مهمه. اگه می بینی جوری هستی که نمیتونی واقعا دووم بیاری توجه نکن به حرفایی که بهت میزنن. فرصت های دیگه ای هم توی زندگی پیش میان. اما اگه میبینی شانس خوبی داری که بتونی عادت کنی و با شرایط کنار بیای برو درستو ترکیه بخون و از زندگیت هم لذت ببر. پدر و مادرها خودشون میدونن که بچه هاشون یه روزی قراره از پیششون برن، این طبیعت زندگیه. نگرانش نباش.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط purple_cheez نمایش پست ها
      سلام عزیز. با اینکه به نظر من مهاجرت تو سن بالاتر بهتره ولی مهاجرت وقتی ادم جوونتره هم مزایای خودشو داره. به این فکر کن که کلی تجربه جدید قراره داشته باشی و نسبت به خیلی از هم سن و سالات مستقل تر خواهی شد. و اینم هست که اگه بخوای بعدا مهاجرت کنی پدر و مادرت سنشون بالاتر رفته و این احتمالا برات سخت تر خواهد بود. این به کنار خیلیا هستن که پدر یا مادرشون فوت شده یا جدا شدن و اصلا پدر و مادرشون رو در کنار هم ندارن و با فامیل هم در ارتباط نیستن، پس اونا دیگه باید برای همیشه در کنار خانوادشون بمونن؟ درسته بعضیا این انتخاب رو میکنن ولی در نهایت بچه ها از خانوادشون جدا میشن و زندگی خودشون رو در پیش میگیرن.

این قضیه هم هست که شانس رفتن از این جا رو داری برای یه اینده احتمالا بهتر. ولی اینم در نظر بگیر که خیلیا هم هستن مهاجرت کردن و راضی نیستن، دلتنگ میشن و ... به هر حال روح و روان ادم هم مهمه. اگه می بینی جوری هستی که نمیتونی واقعا دووم بیاری توجه نکن به حرفایی که بهت میزنن. فرصت های دیگه ای هم توی زندگی پیش میان. اما اگه میبینی شانس خوبی داری که بتونی عادت کنی و با شرایط کنار بیای برو درستو ترکیه بخون و از زندگیت هم لذت ببر. پدر و مادرها خودشون میدونن که بچه هاشون یه روزی قراره از پیششون برن، این طبیعت زندگیه. نگرانش نباش.
      باور کن عزیزم فقط به خودم باشه پیاده بدون *** از مرز فرار میکنم تو این جا برای دکترشم وضع خرابه فقط پدر مادرمن که نمیدونم چیکار کنم فامیلم که اصلا ادم حساب نمیکنم از تک به تکشون متنفرم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مالفیسنت نمایش پست ها
      کی گفته تواناییشو نداری 4 تا پیرمرد سنجشی با اون سوالای غیر استاندارد؟
      من خودم انتظارم 3 رقمی بود ولی سرجلسه سردرد گرفتم و نشد
      شایدم روش درسخوندنت اشتباه بودع
      بهرحال الان باااید قوی باشه / موفق باشی
      به خدا قسم تمام رتبه های سنجشم دور بر ۶هزار بود قلم چی اخرم ۳۸۰۰ نمیدونم کنکور چی شد هنوزم تو شوکم

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چی بگیم تصمیم گیرنده نهایی خودتی عزیزم، ترکیه غربت محسوب نمیشه مثل ایرانه اگه خودتم ترک باشی، ترکای ایران اونور زیادن مخصوصا تو شهرای نزدیک ایران مثل وان و ترابازون و.. ادم واسه پیشرفت خودش باید گاهی اوقات بین پیشرفت و خانواده یکیو انتخاب کنه چاره ای نیست الانم 20 سال پیش نیست که ارتباطات ضعیف باشه درسته حضور فیزیکی نیست ولی با ویدیوکال میشه این فاصله هارو تا حدی کم کرد من بعضی از دوستانم یا بچه های همکارای مامان بابام رفتن ترکیه میخونن و شاید خودمم رفتم رفت و امدشم راحته نگرانش نباش

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Marjan1 نمایش پست ها
      چی بگیم تصمیم گیرنده نهایی خودتی عزیزم، ترکیه غربت محسوب نمیشه مثل ایرانه اگه خودتم ترک باشی، ترکای ایران اونور زیادن مخصوصا تو شهرای نزدیک ایران مثل وان و ترابازون و.. ادم واسه پیشرفت خودش باید گاهی اوقات بین پیشرفت و خانواده یکیو انتخاب کنه چاره ای نیست الانم 20 سال پیش نیست که ارتباطات ضعیف باشه درسته حضور فیزیکی نیست ولی با ویدیوکال میشه این فاصله هارو تا حدی کم کرد من بعضی از دوستانم یا بچه های همکارای مامان بابام رفتن ترکیه میخونن و شاید خودمم رفتم رفت و امدشم راحته نگرانش نباش
      بله خودمم ترکم درست میگید مجبورم ۴۰۲ رم که ماشالله جوری کردن ادم خوف میکنه حتی بهش فکر کنه
      اونایی که رفتن برگشتن ؟؟اخه من دانشگاه غیر تایید میرم
      اخرش اینه با خودم میگم نتونستم برگردمم اونجا داروخونه میزنم یکی رو میزارم اونجا خودم میام اینجا پیش خانوادم
      ویرایش توسط دختر۸۱ : 05 شهریور 1401 در ساعت 14:38

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن