خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 191
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

چجوری با مشکلاتم کنار ییام و ادامه بدم؟

سلام به همگی بدون توضیح اضافه میرم سر اصل مطلب. من مشکلات زیادی دارم مثل ا‌. قیافم خوب نیست. کلا زیاد بخاطرش زیاد تمسخر شدم و عزت نفسم نابود شده به شدت حتی پدرمم گاهی مسخرم میکرد(الان فهمیده که چقدر بهم آسیب زده ولی من یک کلمه هم باهاش حرف نمیزنم دلمو شکسته) ۲. نمیتونم خودمو بروز کنم مثلا یه آهنگ گوش میدم صداشو خیلی کم میکنم یا با هنزفری گوش میدم آهنگ های خیلی عادی کلا نمیتونم علایقم رو توی جمع نشون بدم مثلا من به فیلم های عاشقانه و موزیکال علاقه دارم ولی به هیش کس نگفتم بخاطر کودکی و ترس از واکنش بقیه ۳.لکنت دارم که اینم باعث شده منزوی بشم و نتونم درست با بقیه ارتباط بگیرم ۴.اعتماد به نفسم طبیعتا پایین هست همش فکر میکنم وقتی جایی راه میرم همه بهم نگاه میکنن و توی ذهنم مدام فکر میکنم بقیه دارن در مورد ظاهرم نظر میدن که خیبی انرژی ازم میگیره کلا مجمع مشکلات روحی هستم البته افسرده نیستم یه شانسم دارم اینه که خانواده به نسبت پولداری دارم...گاهی که خودمو با بقیه مقایسه میکنم میگم چرا باید اینقدر بدبختی داشته باشم تا حدی که یه حرف زدن و ارتباط گرفتن ساده بزام سخت باشه؟ البته من به نسبت اراده خوبی دارم ولی گاهی به خودکشی فکر میکنم واقعا حالم خوب نیست هیچ وقت از بچگی استرس زیادی رو تحمل میکنم و باعث شده کمی از موهام سفید بشه هیی اینم بگم به خدا اعتقاد ندازم اگرم باشه باید بعدا جواب بده که مشکلش با من چیه نگید برو پیش روانشاس و این چیزا که گاهی میرم الان نسبت به چند سال پیش بهتر شدم ولی کافی نیست فقط خواستم کمی توی یه جای ناشناس حرف بزنم امسالم کنکور دادم که رتبه ۱۶۸ ریاضی شدم(مثل اینکه یه یوتیوبر هم دقیقا هم اسم و هم رتبه من هست که خیلی عجیبه)

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      من یه بار اینو به یکی از بچه های همین جا گفتم بازم می‌گم،
      خیلی از ماها فکر می‌کنیم ما بازیگر نقش اول سینمایی زندگی دیگرانیم، بی دلیل فکر می‌کنیم زندگی ما برای بقیه خیلی مهمه. شاید الان اونقدرا بین این مردم زندگی نکرده باشی و نهایت تعامل اجتماعی که داشتی یه سلام و احوال پرسی ساده با چند تا دوست و فامیل و ... باشه. ولی واقعیت امر اینه که زندگی بقیه ای که فکر می کنی خیلی براشون اهمیت داره که تو چی بگی؟ تو چیکار کنی؟ چی بپوشی؟ و ... انقدری پیچیده ست و خودشون درد سر ها و بدبختی های مختلف دارن که اگر بخوان هم نمیتونن و نمیشه که به زندگی شما فکر کنند. [در واقع ما اون اهمیتی که فکر می کنیم برای دیگران داریم رو ، نداریم.]
      و شما خودتی که این چیزای کوچیک رو تو ذهنت بزرگش می‌کنی و فکر می‌کنی فلانی الان داره به تو فکر می‌کنه، اونی که توی پارک نشسته یا رفیقته داره چهره‌تو با جون و دل وارسی می‌کنه و روی نحوه زندگی کردن، کارات، آینده و و و ... نظر میده. ولی ولی ولی باور کن اصلا اینطور نیست و ما برای بقیه تو دنیای " واقعی " هم اونقدرا ارزش نداریم چه برسه فضای مجازی.
      اما
      آره قبول دارم
      کلا هر جایی که بری پر هست از آدمایی که خودشون هنوز هشت شون گرو نه شونه ولی دائم سرشون تو زندگی این و اونه و دارن از زندگی بقیه تغذیه میشن، ولی باور کن همین افراد هم تفریح، عادت و سرگرمی شون دخالت در زندگی دیگرانه، طرف میاد زندگی تو رو تا شام و نهاری که می‌خوری پیگیری می‌کنه، راجع به کارهایی که کردی و می‌کنی و خواهی کرد تفتیش و تفحص می‌کنه و ... که صرفا تفریح کرده باشه یا به عادتی که در زندگیش داشته جواب درستی داده باشه و همین افراد هم انقدری تو زندگی شخصی خودشون مشکلات دارن (حتی بیشتر از بقیه) که اصلا واسشون مهم نیست تو چیکار کردی و میکنی صرفا برای این ازت تغذیه می‌کنن چون عادت شون خوردن از زندگی بقیه است حالا بیا هزاری برای این افراد توضیح بده که راهت اشتباهه و تهش بن بست به نظرت فایده ای داره؟! مثل یک معتاد که خسته شده از زندگی داغونی که داره و می‌ناله از چیزی که هست ولی شب نگاه می‌کنی می‌بینی پای کثافت کاریش نشسته. پس ما باید از خودمون شروع کنیم و خودمون رو تغییر بدیم در واقع نیازی نیست در این حد وسواس به خرج بدی و نظرات بقیه برات مهم باشن انقدری که روی راه و مسیری که داری طی میکنه تاثیرات منفی بگذارند.

راجع به بقیه حرف هایی که زده ای هم نظری ندارم ولی مطمئنم ریشه اکثر مشکلاتی که پیدا کردی همین وسواس شدید فکری باشه و زوم کردنت روی افکار و عقاید بقیه راجع به خودت. شل کن و سخت نگیر دهان مردم همیشه بازه و تو نمی‌تونی تغییرشون بدی پس روی خودت کار کن و حساسیت رو بذار کنار تا از زندگی کمی لذت ببری.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اگر شما مشکلی دارین به احتمال زیاد میلیونها نفر دیگه هم این مشکل رو داشتند ، دارند یا خواهند داشت.پس چیزی به اسم مشکل شخصی وجود نداره. بنابراین دیدگاه قربانی بودن رو کنار بزارین و دیگران رو مسئول این وضعیت ندونین ، ممکنه دیگران تقصیری در این وضعیت داشته باشن ولی مسئولیت همه ی این اتفاقات بر عهده شماست که چطور اونها رو مدیریت میکنین.
      چیزی که من متوجه شدم اینه که شما خیلی زیاد به حرف و نظر دیگران اهمیت میدین . شما هرطور زندگی کنین باز هستن کسایی که ظاهر شما رو مورد تمسخر قرار بدن یا علاقه های شما رو.
      پس وقتی که نمیشه جلوی این کار رو گرفت چرا باید بهش حساسیت نشون بدی یا یه سوال بهتر ، اصلا چرا باید مهم باشه؟
      دوست من بهتره قبل هر کاری توی زندگیت سعی کنی دیدگاهت رو نسبت به هدفت توی زندگی و چیزهایی که واقعا ارزش اهمیت دادن دارند رو بازنگری بکنی.
      در غیر این صورت تو جای هر آدمی روی این کره باشی ولی افکارت تغییری نکنه زندگیت همینجوری میمونه.
      به قول زیرو "بدون سلامت روان و نگرش به هدفها و زندگیمون به هیچ جایی نمیرسیم".

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چطور میشه افسرده نباشی اما به خودکشی فکر کنی؟
      قیافه که مهم خودتی. یه نفرو میشناسم خیلی خس میکرد زشته در واقع اینطوری نبود. دقیق نمیدونم چرا این حسو داشت ولی خب بعد از یه مدت که بهش گفتم خوشگلی و واقعیت ها رو بهش نشون دادم در کمال ناباوری مثل یه آشغال باهام رفتار کرد
      بگذریم
      الان علم پیشرفت کرده اگه دماغت کجه میتونی صافش کنی گونه بزاری زاویه فک و کلی عمل زیبایی دیگه که میتونی راحت باهاش صورتت رو نرمال کنی
      مورد دومی رو همه دارن
      راستش منم داشتم
      منم ژانر عاشقانه رو بیشتر دوس دارم و حتی سریال های کره ای میبینم
      خب که چی بزار مسخره کنن اصلا هر کاری دوس دارن بکنن تو هم اونا رو مسخره کن
      از وقتی منم اونا رو مسخره میکنم میفهمن زخم خوردن یعنی چی
      دلیل عمده مسخره کردن آدما اینه که میخوان حواس بقیه رو پرت کنن یه سمت دیگه که عیب هاشون دیده نشه اما به روشون بیاری ترفندشون شکست میخوره
      مورد سوم هم که لکنت زبانه با تمرین میتونی رفع کنی
      خیلیا رو دیدم لکنت داشتن اما با تمرین و تکرار و پیش دکتر رفتن (نمیدونم گفتار درمانی یا همچین چیزیه) و لکنتشون خیلی کم شده و فقط در مواقعی که استرس شدید داشته باشن میاد
      اینکه فکر میکنی همه بهت توجه دارن هم درسته شاید چون خودت هم یه مقدار جوری رفتار میکنی که بقیه متوجه تفاوت بشن
      منم یه مدت اینطوری بودم اما بعدا فهمیدم واقعا اینطور نیست همه مشغول زندگی خودشونن حتی اگه بهت هم توجه کنن اونقدر کوتاه و گذراس که یادشون میره پس مهم نیست
      LEFT
      4/19/2021

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      اول از همه بگم همین که دغدغه مالی نداری ۱۰ هیچ جلویین، الان با پول همه کار میشه کرد،کلی عمل های زیبایی هست
      برای لکنت هم میتونید پیش گفتاردرمانی برید
      ولی در کل بخوام بگم زیبایی یه چیز نسبیه، هیچ کس نمیتونه بگه فلانی زشته، اصلا نمیتونم این یه مورد رو هضم کنم، شاید چون تا حالا کسی بهتون نگفته که چقدر زیبایین اینطور فکر میکنید
      ولی به خودتون برسید، مثلا مراقبت های پوستی انجام بدید یا از موهاتون مراقبت کنید، محصولات خارجی و خوب استفاده کنید، ادکلن های خوب استفاده کنید، هربار جلوی آینه خودتون رو نگاه کنید و ویژگی های خوب خودتون رو با خودتون یاد آوردی کنید، همین موارد میتونه توی اعتماد به نفستون تاثیر گذار باشه
      mucizelere inanırım
      ویرایش توسط .miracle. : 03 شهریور 1401 در ساعت 00:08

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد پسندیده نمایش پست ها
      سلام به همگی بدون توضیح اضافه میرم سر اصل مطلب. من مشکلات زیادی دارم مثل ا‌. قیافم خوب نیست. کلا زیاد بخاطرش زیاد تمسخر شدم و عزت نفسم نابود شده به شدت حتی پدرمم گاهی مسخرم میکرد(الان فهمیده که چقدر بهم آسیب زده ولی من یک کلمه هم باهاش حرف نمیزنم دلمو شکسته) ۲. نمیتونم خودمو بروز کنم مثلا یه آهنگ گوش میدم صداشو خیلی کم میکنم یا با هنزفری گوش میدم آهنگ های خیلی عادی کلا نمیتونم علایقم رو توی جمع نشون بدم مثلا من به فیلم های عاشقانه و موزیکال علاقه دارم ولی به هیش کس نگفتم بخاطر کودکی و ترس از واکنش بقیه ۳.لکنت دارم که اینم باعث شده منزوی بشم و نتونم درست با بقیه ارتباط بگیرم ۴.اعتماد به نفسم طبیعتا پایین هست همش فکر میکنم وقتی جایی راه میرم همه بهم نگاه میکنن و توی ذهنم مدام فکر میکنم بقیه دارن در مورد ظاهرم نظر میدن که خیبی انرژی ازم میگیره کلا مجمع مشکلات روحی هستم البته افسرده نیستم یه شانسم دارم اینه که خانواده به نسبت پولداری دارم...گاهی که خودمو با بقیه مقایسه میکنم میگم چرا باید اینقدر بدبختی داشته باشم تا حدی که یه حرف زدن و ارتباط گرفتن ساده بزام سخت باشه؟ البته من به نسبت اراده خوبی دارم ولی گاهی به خودکشی فکر میکنم واقعا حالم خوب نیست هیچ وقت از بچگی استرس زیادی رو تحمل میکنم و باعث شده کمی از موهام سفید بشه هیی اینم بگم به خدا اعتقاد ندازم اگرم باشه باید بعدا جواب بده که مشکلش با من چیه نگید برو پیش روانشاس و این چیزا که گاهی میرم الان نسبت به چند سال پیش بهتر شدم ولی کافی نیست فقط خواستم کمی توی یه جای ناشناس حرف بزنم امسالم کنکور دادم که رتبه ۱۶۸ ریاضی شدم(مثل اینکه یه یوتیوبر هم دقیقا هم اسم و هم رتبه من هست که خیلی عجیبه)
      سلام خوبی؟ تو یک جمله خلاصه میکنم. خدا با شما مشکل نداره. شما خودت با خودت مشکل داری و دوست داری اینو باور کنی بقیه بهت دید بد دارن و بقبولنی به خودت. راه درست شدنشو نمیدونم ولی چون ارادت قویه قدم بردار...

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من ۳۷ ساله بهت میگم فقط رو خودت کار کن،دوره عزت نفس خلعتبری تو تلگرام ریخته واقعا دوره خوبیه ببین حتما،ورزش کن بدنتو بساز،درستم که خوبه،هرچقدر سنت بالا بره و محیط زندگی درست حسابی انتخاب کنی راحتتر زندگی میکنی،شما علاوه مشکلاتی که فکر میکنی ظاهریه اصل مطلب که ذهنته ،قوی نیست،

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      میگی وضع مالیت خوبه و از قیافه مینالی؟
      با پول همه چی حل میشه
      باور نداری محسن یگانه رو نگا
      44321.jpg
      هرچند به نظر من همه زیبا هستن فقط کافیه که زیبایی رو در خودشون کشف کنن...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه حسی بم میگه همه این تاپیکایی که ایشون میزنه ایسگا گیریه :troll (18):

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش مشکلت دقیقا تو همون خط آخر متنته. خداااااا. تا زمانی که باور نکنی خدا چقدر ما رو دوست داره و قدرتش رو باور نکنی هیچ چیز عوض نمیشه. من هم از لحاظ ظاهر تا حدودی مشکلات تو رو دارم. چون توی نوجوونی جوشای چرکی عجیبی میزدم و خیلی باهاشون ور میرفتم الان جاشون رو صورتم مونده و تا حدودی ظاهرم رو به هم ریخته. ولی از هر مشکلی میشه یه فرصت ساخت. مثلا اگه قیافمون خوب نیست انقدر روی اخلاق و علممون کار کنیم که مردم به جای ظاهر که ما توش نقشی نداریم شیفته کمالاتمون بشن. خلاصه بهت میگم هر چه زودتر رابطه ت رو با خدا درست کن. من خودم سخنرانی های حال خوب پناهیان رو گوش دادم و کلا دیدگاهم به خدا و قدرت و حکمتش عوض شد. حالا تو بگرد هر چیزی که به روحیاتت میخوره پیدا کن و سعی کن ددیت رو عوض کنی به دنیا

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      پناهیان و درک خدا کاملا غیر ممکنه آخوندا فقط دارن یه سریچیزا و زارت زارت تکرارمیکننتا خوب به دزدیهایکلان وصل شن

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ممنون از دوستان بخصوص جناب مهدی ‌که پزشک هستن...اون کسیم که میگه داره ایسگا میگیره حرفی براش ندارم راستش من بارها از مادرم که رابطه خوبی باهاش دارم پرسیدم قیافم چطوره اونم میگه خوبه من فک میکنم مشکلم کمال گرایی زیاد و برتری جویی از بقیه هست چون همیشه اون گوشه موشه های کلاس بودم میخوام با یه چیزی جبزانش کنم میتونم بگم آدم ولخرجی هستم(مثلا میخواستم با گوشی و ساعت گرون نقص هامو پنهان کنم ولی نتیجه نداد و فهمیدم باید از درون خوب بشم) البته خانواده مشکلی نداره ولی همش بزمیگرده به آسیب های کودکی من توی محیطی بودم کع به شدت با بقیه مقایسه میشدم همین باعث کمال گرایی زیاد من شده من خودم حدس میزنم قیافم عادی باشه مثل همه. ولی کلا با عادی بودن مشکل دارم نمیدونم حس میکنم عادی بودن یعنی بدبختی در واقع یکی از دلایل این رتبه کنکورم همینه که عادی نباشم یا حتی مقطعی سمت عرفان و این چیزا کشیده شدم اون موقع به خدا خیلی علاقه داشتم ولی یهویی با نیچه و فلاسفه غرب اشنا شدم و اعتقادم کلا نابود شد. شما بگید آیا عادی بودن یعنی بدبختی؟؟ لباس عادی زندگی عادی ماشین عادی من واقعا برام قابل تحمل نیست البته با قدری تلاش میکنم که با پول خوبی برسم ولی باید از چیزایی که داری لذت ببری زیاد فکر آینده بودن باعث میشه از هیچی لذت نبری‌‌‌...

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      از طرفی فکر میکنم اعتقاد به خدا مساوی بی کلاسی و اُمل بودن هست شما کشور های غربی رو نگاه کنید خدا به یه ورشون هست ولی صاحب دنیا هستن مایی که مثلا به خدا اعتقاد داریم چه غلطی کردیم( همین نشون میده اعتقاد به چیزی برتر هیچ تاثیری بر زندگی نداره من به این نتیجه رسیدم آدمای فقیر و بدبخت بیچاره به خدا معتقد هستن این گفتار درمانی پیشش میرم عین خودم عشق بحث در مورد این چیزاست و دقیقا باهام موافقه کسی اگه میتونه این استدلال بالا رو رد کنه خوشحال میشم نظر بده...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط محمد پسندیده نمایش پست ها
      از طرفی فکر میکنم اعتقاد به خدا مساوی بی کلاسی و اُمل بودن هست شما کشور های غربی رو نگاه کنید خدا به یه ورشون هست ولی صاحب دنیا هستن مایی که مثلا به خدا اعتقاد داریم چه غلطی کردیم( همین نشون میده اعتقاد به چیزی برتر هیچ تاثیری بر زندگی نداره من به این نتیجه رسیدم آدمای فقیر و بدبخت بیچاره به خدا معتقد هستن این گفتار درمانی پیشش میرم عین خودم عشق بحث در مورد این چیزاست و دقیقا باهام موافقه کسی اگه میتونه این استدلال بالا رو رد کنه خوشحال میشم نظر بده...
      خداپرستی مساوی بی کلاسیه؟ غربیها خدا به یه ورشون نیست؟ داداش تا زمانی که این طرز فکر رو داری و به جای حال خوب دنبال باکلاس بودنی روز به روز بدتر میشی.بدرود

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      پناهیان و درک خدا کاملا غیر ممکنه آخوندا فقط دارن یه سریچیزا و زارت زارت تکرارمیکننتا خوب به دزدیهایکلان وصل شن
      منم گفتم هر چی که به روحیاتت میخوره. حالا من با پناهیان حال کردم یکی با هلاکویی حالش خوب میشه یکی دیگه با خلعتبری. این دوستمون هم با نیچه که خودش افسردگی حاد داشته!!

صفحه 1 از 13 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)