خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      من هم ماه های پایانی کنکور این موضوع رو تجربه کردم و خب کتابخونه خیلیییی برای من جواب داد، فقط رفتن به کتابخونه یکسری نکات داره که حتما باید رعایت کنید در غیر این صورت ضررش بیشتر از فایده اش میشه
      اینکه نمیتونید بشینید روی درس شاید حس میکنید که مثلا بیرون از اتاق خبر خاصی هست( درصورتی که نیست)؛ اگه اینطوره و شرایط خونه اتون مناسبه میتونید در اتاقتون رو کمی باز بذارید
      عامل دیگه هم میتونه تلویزیون و گوشی باشه، مثلا اگه گوشی رو بیرون از اتاقتون بذارید ممکنه بخاطر اون و چک کردنش هی برید بیرون
      * خوراکی و آب اینا پیش خودتون داشته باشید که به بهونه اون هی نرید بیرون
      نحوه چینش باکس ها هم مهمه، مثلا من وقتی که پشت سر هم ۴ تا اختصاصی میخوندم، اون آخرا بی قرار میشدم و نمیتونستم تمرکز کنم، بهتره این وسطا عمومی اینا هم بذارید( البته هنوز معلوم نیست برای ۱۴۰۲ عمومی حذف شد یا نه)
      ساعت خواب هم مهمه، اینکه با انرژی از خواب بیدار شید، تمرکزتون در طول روز تاثیر میذاره
      توی یه مقاله ای هم من دیدم که میگفت وقتی از خواب بیدار میشید بلافاصله نرید سراغ گوشی، چون در طول روز خیلی بی قرار و کم تمرکرتون میکنه
      اون وسطای درس خوندن اگه دیدید نمیتونید تمرکز کنید، به جای بیرون رفتن توی اتاقتون کمی قدم بزنید
      دوپامین و سروتونین خیلی توی تمرکز و بیقراری تاثیر داره، و یکی از راه هایی که ترشح این هورمون ها در بدنتون افزایش میده، ورزش هست، ۲۰ دقیقه تمرین در روز در تمرکزتون تاثیر بسزایی داره
      mucizelere inanırım

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگه نشینی یه سال دیگه باید پاش بشینی

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatigue نمایش پست ها
      اگه نشینی یه سال دیگه باید پاش بشینی
      خبر کوتاه بود و جان گداز
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KURAPIKA نمایش پست ها
      سلام دوستان من امسال سال دوم کنکورم بود. سال اول سی هزار تجربی شدم سال دوم ۱۴۰۰۰ منطقه یک تجربی.تصمیم گرفتم دوباره
      بشینم برای کنکور بخونم. مشکل عمده این دوسال این بود که من نمیتونم روی درس زیاد بشینم.اگر تمرکز کنم بازدم به شدت میره بالا ولی خب تمرکزم دووم نداره و میپره.
      مثلا در طول ۱/۳۰ که درس میخونم شاید ۳ ۴ بار از روی درس پاشم و از اتاق برم بیرون.یا مثلا ذهنم برای یه مدت طولانی میره یجای دیگه.
      خیلی داره اذیتم میکنه اگر که تجربه یا راهکاری دارید ممنون میشم کمکم کنید
      بقیه دوستان راهای زیاد و خوبیو گفتن. امتحانشون کن حتما
      میدونی من خودمم اولا همینطور بودم. اولا که تازه شروع کرده بودم برای کنکور خوندن. راهای مختلفیم امتحان کردم ولی اخر ب این نتیجه رسیدم ک تا خودم نخوام نمیشه
      باید سختی بکشی. باید عادت کنی به سختی کشیدن
      دور خوردن تو خونه و سرگرم کردن خودت با این چیز اون چیز خیلی راحت تره تا 1/5 ساعت یا 2 ساعت بشینی سر کتابا . ولی خب نتیجشون هم فرق میکنه
      اگه واقعا میخوای تو این مسیر موفق بشی و درست و اصولی پیش بری باید خودتو مجبور کنی به نشستن پشت میز
      باید اراده کنی
      بهترین کارشم اینه که انتخاب کنی. ب خودت بگو خب یا الان از جام بلند میشم و میرم پی چیزای دیگه. یا میشینم و تستای این مبحثو تموم میکنم
      خودت انتخاب کن . بعدشم دیگه بهش فکرنکن. بگو خب من انتخاب کردم که تستای این مبحثو تا دو ساعت دیگه تموم کنم. پس تا زمانی که تمومشون نکردم حق ندارم از جام پاشم

امیدوارم کمکی کرده باشم... ^^

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چه بشینی چه نشینی
      فرقی نمیکنه زمان میگذره

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان من امسال سال دوم کنکورم بود. سال اول سی هزار تجربی شدم سال دوم ۱۴۰۰۰ منطقه یک تجربی.تصمیم گرفتم دوباره
      بشینم برای کنکور بخونم. مشکل عمده این دوسال این بود که من نمیتونم روی درس زیاد بشینم.اگر تمرکز کنم بازدم به شدت میره بالا ولی خب تمرکزم دووم نداره و میپره.
      مثلا در طول ۱/۳۰ که درس میخونم شاید ۳ ۴ بار از روی درس پاشم و از اتاق برم بیرون.یا مثلا ذهنم برای یه مدت طولانی میره یجای دیگه.
      من این مشکلو زمانی که تو خونه درس میخوندم داشتم . اول از همه زمانی که این احساس بهت دست که داد باید از روی صندلی بلند بشی وسط تایم مطالعاتیت اینکارو نکن . حتی اگر نتونستی دیگه درس خوندنو ادامه بدی بازم فقط به نسشتن ادامه بده . اینطوری ذهنت بعد از چند وقت (برای من حدود یه ماه طول کشید ) خودشو ملزم میدونه که تا پایان پارت مطالعاتی هوس بلند شدن و قدم زدن نکنه . البته این روش موقعی جواب میده که شما برنامه مطالعاتی مشخص که ساعت مطالعه و استراحت توش فیکس شده باشه و ایضا بهش پایبند باشی رو داشته باشی .
      نکته ی مهم تر اینکه اگر شرایطشو داری برو کتابخونه . من خودم زمانی که تو خونه درس میخندم با بدبختی برنامه مو اجرا میکردم . اینقدر در طول روز حواسم پرت میشد که مغزم اخر شب درد میگرفت . یه برنامه ی هشت نه ساعته یه جوری منو خسته میکرد تو خونه که انگار پونزده، بیست ساعت بدون وقفه درس خوندم و همش بخاطر عدم تمرکز و کلافگی ناشی از اون و کیفیت پایین مطالعه ام بود . وقتی دوماه منتهی به کنکور رو رفتم کتابخونه این مشکلاتم تا حد خیلی خوبی حل شد . بنظرم شما هم محیط معطالعه تو عوض کن . کتابخونه یا هر جای دیگه ای که شد . با اروزی موفقیت 3>

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اها یه چیز دیگه که تو ویدیوی رتبه یک سال 98 دیدم و بنظرم ایده ی جالبیه برای رفع حواس پرتی . اینکه هر فکر و دل مشغولی که وسط درس خوندن میاد تو ذهنت رو یاد داشت کن و بلافاصله بگرد سر درس خوندن. یه دفترچه کوچیک بردار و همه این فکرای مزاحم رو بنویس که تو یه تایم دیگه بهش بپردازی . یه چیز دیگه هم گفت این بود که ذهنتو تا زمانی که عادت کنی شرطی کن . یعنی متقابل وظایفت پاداش و مجازات تعیین کن و با ذهنت تعامل داشته باش . مثلا اینطور به خودت بگو اگر من تونستم این 1/5 ساعت رو بشینم و مطالعه مو تموم کنم ، فلان خوراکی که خیلی دوست دارمو میخورم یا با فلان دوستم که خیلی وقته باهاش صحبت نکردم بخاطر گرفتاری های کنکور تلفنی صحبت بکنم و هرچیز و هر کار دیگه ای که دوست داری انجام بدی . به این صورت میتونی مجازاتم تعیین کنی برا خودت در صورتی که نتونستی کار مد نظرتو انجام بدی.
      البته تا زمانی که واقعا همت نکنی و خودت تلاش نکنی برای مقابله هیچ کدوم از راهکارا جواب نمیده . دیگه این مسئله باید برات حل شه باشه که قرار نیست درس خوندن راحت باشه و این حواس پرتی ها و خسته شدنا وسط درس خوندنو همه باهاش دست و پنجه نرم میکنن . برنده اونیه که با اراده و پشتکار خودش اینا رو تا حد خوبی کنترل کنه .

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کلی فاکتور هست برای متعهد موندن به درس خوندن.
      قسمت زیادی ازش دست خودته. اگه ذهنت توی درس نیست، لطفا خودتو اذیت نکن و اصلا درس نخون. به کلی راه دیگه فکر کن
      ولی اگه واقعا هدفت درسه...پس ذهنت هم سمت درس بیار. حاشیه رو بذار کنار. این رو نه من میشه کمکت کنم نه هیچکس توی کره زمین. خودت باید بخوای.

قسمت دیگه هم میشه اینکه احتمالا شما یه بازه خیلی کوتاه میشینی و یه بازه خیلی طولانی بعدش میشینی، کاملا نامنظم. عیبش چیه؟
      ذهن انسان 10 دقیقه اول مطالعه رو تلاشش رو میکنه که تمرکزش رو جمع کنه. عملا شما بازدهیتون از دقیقه 10 مطالعه به بعد شروع میشه.
      از اون سمت هم وقتی 2 ساعت پشت هم میشینی میخونی خسته میشه. حواست نیست دیگه!
      نتیجه چیه؟
      45 دقیقه مطالعه، 15 دقیقه استراحت فیزیکی. توی مصاحبم این نکته رو مفصلا توضیح دادم. لینکش هم توی امضاست.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      https://m.youtube.com/watch?v=3NSkk31vFbU

این ویدئو خیلیییی به من کمک کرد
      میگه چه چرا و چجوری میتونه ۴ ساعت بشینه و درس بخونه
      اگه کسی این مشکلو داره چیزشکنشو روشن کنه و این ویدئو رو نگا کنه
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ...

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن