خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

دنبال یه معجزه ام (بیایین پای دردودلم ولی لطفا کمک هم کنین)

جریان از این قراره که من تا قبل دهم فشار مدرسه تیز و نمونه روم بود که آزمون اونارو قبول شم حالا زد و نمونه قبول شدم بعدشم از تابستون نهم به دهم نشستم به خوندن برا کنکور گفتم از الان میخونم و آخرش هیچ پشیمانی ندارم در طول این مدت شش هفته مشاور جدی و غیر جدی داشتم دو سه تایشون کلا به دردم خوردن بقیشون ولی داغون و به فکر پول فقط اون دو سه تا هم به فکر بودن ولی خب راهنمایی میکردن و راهنمایی هاتون به پیشرفتم کمک میکرد اولا با تراز ۴۶۰۰اینا شروع کردم تابستون دهم یازدهم رسیدم به پنج و صد و رو همون موندم نوسانی نداشتم زیاد درسمو میخوندم کلی تست کلی آزمون ولی سر جلسه ازمونا دریغ از نتیجه گرفتن البته که تلاش الآنم که تابستون رفتن به دوازدهم بیشتر از قبله ولی اونموقع هم واقعا کم نذاشتم کلا گوشی استفاده نکردم تفریحاتم مختصر و به روز بعد آزمون موکول میشد هیچ روزی تا الان مطالعه ام به صفر نرسیده بوده ناامید شم ولی خوندم اما دریغ از نتیجه الان ترازام تو ازمونا میانگین ۵۴۰۰عه و بالاترین ترازم آزمون اول تابستون قلم چی ۶۵۰۰ با هر مشاوری صحبت کردم چون دیده کم نمیذارم و مونده مشکل چیه میگه همه چی شانسه یا هنوز زوده برا نتیجه گیری یا عجله نکن بالاخره نتیجه میگیری و... گوشم از این حرفا پره شما دیگه میدونین چی میگم باید نتیجه بگیری تا انگیزه بیشتر شه من موندم آخه من میخونم مگه نباید یکم پیشرفت رو داشته باشم؟؟؟؟؟پس کو الآنم با این مشاور آخری حرف زدم این کلا به جای راهکار همه ریش و قیچی داده دست خودم میگه تو بزرگ شدی بگرد راه چاره پیدا کن آخه آدم حسابی اگه به پیدا کردن بود دو ساله گشتم چرا هیچی نی میخوام باهاش قطع کنم مشکلی تو برنامه ریختن ندارم عملا مشکلم اینه چیا باعث میشه با تلاشم همچنان نتیجه این باشه حدودی بخوام بگم برا اختصاصیا هفتگی ۷۰۰تست و ۶۰ساعت مطالعه دارم(لطفا به مشاور گرفتنم خرده نگیرین من اینقدر فشار روم هست که نیاز دارم یکی کنارم باشه و حرفامو بشنوه و راهنمایی کنه)

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کنکور امسال رو هم آزمایشی دادم رفتیم ۲۳هزار شد

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یعنی کسی نیست کمک کنه؟رتبه برتری رو نمی‌شناسین راهنمایی کنه؟؟؟؟
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img-20220821-wa0059.jpg  

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      img-20220821-wa0058.jpg

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      img-20220821-wa0060.jpg

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اینا هم درصدامه

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      از خودت آزمون زماندار میگیری؟ آزمونارو تحلیل میکنی؟ شاید مشکلت اینه که فقط میخونی باید تو فواصل زمانی از خونده اات آزمون بگیری اشکالاتت رو بفهمی و روشون وقت بذاری این کارو میکنی؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fatigue نمایش پست ها
      از خودت آزمون زماندار میگیری؟ آزمونارو تحلیل میکنی؟ شاید مشکلت اینه که فقط میخونی باید تو فواصل زمانی از خونده اات آزمون بگیری اشکالاتت رو بفهمی و روشون وقت بذاری این کارو میکنی؟
      آره هم زماندار میزنم هم اشکالاتمو تحلیل و بررسی میکنم

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کسی نبود کمک کنه برم تیتر جذاب بزنم؟؟؟

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sama.h نمایش پست ها
      کسی نبود کمک کنه برم تیتر جذاب بزنم؟؟؟
      با این ساعت مطالعه و تستهای زیاد همراه آزمون و تحلیل کامل این نتیجه رو میگیرین یحتمل بازده مطالعه پایینی دارین
      شما در طول روز پشت سر هم چند ساعت مطالعه میکنین؟

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      یک نکته ای که من فهمیدم اینه که شما حدودا از هر 3 سوال یکیش رو نزده میذارین...خب این نشان دهنده ی این هست که شما مدیریت زمانتون به خوبی صورت نمیگیره و حتما قبل از آزمون باید تست زمان دار کار کرده باشید. با توجه به این که قلمچی شرکت میکنید بهترین راهکار این هست که همون آزمونی که قلمچی تو پنل میذاره و مال سال پیش هست رو به صورت یک پیش آزمون زمان دار کار کنید( چهارشنبه یا پنج شنبه) و سعی کنید اگه استراتژی حل سوالی تا سی چهل ثانیه به ذهنتون نرسید، علامتش بزنید و برید باقی سوالا، و در وقت باقی مونده برمیگردید بیشتر روشون فکر میکنید. کلیک کردنِ زیاد از حد رو یسری سوالِ مشکل باعث میشه شما برا سوالایی که بلد هستید هم زمان کم بیارید.
      مورد دوم هم این که کیفیت مطالعه خودتون رو بالاتر ببرید خصوصا تو درس فیزیک. پیشنهاد من اینه که مثلا تو درس فیزیک به این صورت عمل کنید:
      - یک کتابِ خوب مثل خیلی سبز یا میکرو تهیه کنید
      - درسنامه اش رو بخونید
      - تست های ضریب 3 یا 5 رو به صورت آموزشی و بدون زمان حل کنید
      - تست هایی که به جواب نرسیدید رو اول سعی کنید با مراجعه به درسنامه جواب بدید... اگر حل نشد به پاسخنامه مراجعه کنید.
      - البته پاسخنامه ی همه تست ها(حتی اونایی که درست زدید) رو بخونید و اگر نکته ای اضافه بود به درسنامه اضافه کنید.
      حالا شما به یک تسلط نسبی از فصل مورد نظر رسیدید. اگر بازم وقت داشتید سوالات باقی مونده رو زمان دار بزنید. مثلا هر 10 سوال رو تو 20 دقیقه حل کنید. این بار اگه درصد معقولی داشتید( مثلا 5 - 6 تا سوال از 10 تا رو درست زدید ) فقط پاسخنامه ی سوالاتی که غلط زدید رو بخونید و برگردید به درسنامه و ببینید ایراد از کجای کار بوده...چرا استراتژیِ حل سوال رو که تو درسنامه گفته شده بود رو به خوبی پیاده نکردید رو مسئله.
      این الگوریتم پیشنهادی من برای مطالعه دروس مختلف بود.
      امیدوارم مفید باشه و نتیجه بگیرید ازش...

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SauronAmir نمایش پست ها
      با این ساعت مطالعه و تستهای زیاد همراه آزمون و تحلیل کامل این نتیجه رو میگیرین یحتمل بازده مطالعه پایینی دارین
      شما در طول روز پشت سر هم چند ساعت مطالعه میکنین؟
      حدود ۹ یا ۱۰ ساعت

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saudade نمایش پست ها
      یک نکته ای که من فهمیدم اینه که شما حدودا از هر 3 سوال یکیش رو نزده میذارین...خب این نشان دهنده ی این هست که شما مدیریت زمانتون به خوبی صورت نمیگیره و حتما قبل از آزمون باید تست زمان دار کار کرده باشید. با توجه به این که قلمچی شرکت میکنید بهترین راهکار این هست که همون آزمونی که قلمچی تو پنل میذاره و مال سال پیش هست رو به صورت یک پیش آزمون زمان دار کار کنید( چهارشنبه یا پنج شنبه) و سعی کنید اگه استراتژی حل سوالی تا سی چهل ثانیه به ذهنتون نرسید، علامتش بزنید و برید باقی سوالا، و در وقت باقی مونده برمیگردید بیشتر روشون فکر میکنید. کلیک کردنِ زیاد از حد رو یسری سوالِ مشکل باعث میشه شما برا سوالایی که بلد هستید هم زمان کم بیارید.
      مورد دوم هم این که کیفیت مطالعه خودتون رو بالاتر ببرید خصوصا تو درس فیزیک. پیشنهاد من اینه که مثلا تو درس فیزیک به این صورت عمل کنید:
      - یک کتابِ خوب مثل خیلی سبز یا میکرو تهیه کنید
      - درسنامه اش رو بخونید
      - تست های ضریب 3 یا 5 رو به صورت آموزشی و بدون زمان حل کنید
      - تست هایی که به جواب نرسیدید رو اول سعی کنید با مراجعه به درسنامه جواب بدید... اگر حل نشد به پاسخنامه مراجعه کنید.
      - البته پاسخنامه ی همه تست ها(حتی اونایی که درست زدید) رو بخونید و اگر نکته ای اضافه بود به درسنامه اضافه کنید.
      حالا شما به یک تسلط نسبی از فصل مورد نظر رسیدید. اگر بازم وقت داشتید سوالات باقی مونده رو زمان دار بزنید. مثلا هر 10 سوال رو تو 20 دقیقه حل کنید. این بار اگه درصد معقولی داشتید( مثلا 5 - 6 تا سوال از 10 تا رو درست زدید ) فقط پاسخنامه ی سوالاتی که غلط زدید رو بخونید و برگردید به درسنامه و ببینید ایراد از کجای کار بوده...چرا استراتژیِ حل سوال رو که تو درسنامه گفته شده بود رو به خوبی پیاده نکردید رو مسئله.
      این الگوریتم پیشنهادی من برای مطالعه دروس مختلف بود.
      امیدوارم مفید باشه و نتیجه بگیرید ازش...
      اول بگم مرسی از وقتی که گذاشتی و توضیح دادی درمورد مواردی که گفتید اکثرا رو انجام دادم موارد آموزشی رو اما موارد آزمونی رو نه
      درمورد ریاضی پیشنهادی ندارید؟منبعم گاج و جزوه دبیر بوده

14. Top | #14
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      اول بگم مرسی از وقتی که گذاشتی و توضیح دادی������ درمورد مواردی که گفتید اکثرا رو انجام دادم موارد آموزشی رو اما موارد آزمونی رو نه
      درمورد ریاضی پیشنهادی ندارید؟منبعم گاج و جزوه دبیر بوده
      گاج رو خودم مطالعه نکردم نمیدونم چطوره ولی اگه درسنامه اش رو میفهمید و از پس تست هاش برمیایید باهاش برین جلو، در غیر این صورت پیشنهادم خیلی سبز یا مهروماه جامع هست.

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حدود ۹ یا ۱۰ ساعت
      ۱۰ ساعت پشت سر هم مطالعه می کنید؟
      یا مثلا هر دو ساعت یه ربع استراحت میکنین؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)