خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: موافقید؟!!

رأی دهندگان
    14. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • بله

1 7.14%
    • خیر

13 92.86%
    صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 58 از 58
    1. Top | #46
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bamby نمایش پست ها
      خب میتونین امتحان کنن که میرسن به آزمون یا نه
      مثلا با ۵ ساعت شروع کنن و تا هفته بعد برسونن به ۶ ساعت ساعت مطالعشونو
      بعد هفته دومو کلا ۶ ساعت بخونن و توی هفته دومی که ساعت مطالعه رسیده به ۶ ساعت یکی از بودجه بندی های کانونو که مباحثش طوری هست که به پیش نیاز ، نیاز نداره انتخاب کنن و سعی کنن توی این یک هفته با ۶ ساعت مطالعه نصف مباحث اون آزمونو بخونن . چون دروس عمومی نیس پس فکر کنم با ۶ ساعت بتونن بخونن یه چیزایی
      اگه تونستن برسونن پس مناسبه براشون آزمون
      چون قطعا بعدا سرعت عمل و تمرکز و ساعت مطالعشون میره بالاتر و اون آزمونای سنگینم میتونن برسونن
      و اگرم که نه و نتونستن برنامه رو در اون یک هفته تا حدودی نصف کنن پس مناسب نیست دیگه
      و حتی میتونن ثبت نام نکنن دو سه تا آزمون اولو و تو خونه بزنن و بعد که مطمئن شدن میرسن یا نمی رسن به بودجه بندی آزمونا ،تصمیم بگیرن که ثبت نام کنن یا نه
      این روش خوبه برای پیدا کردن آزمون مناسب ؟
      برنامه کانون تقریبا دیگه مشخصه که قراره چیکار کنه و هر کنکوری که بخواد آزمون شرکت کنه میتونه همین الآن برای آزمون اولش یه برنامه دو هفته ای بنویسه و کل بودجه اجباری (کار به برنامه موازی که اختیاریه نداشته باشه) بنویسه، باور کنید نوشتن این برنامه و روی کاغذ آوردن جزئیات همه چی رو مشخص میکنه برای شما و خودتون می فهمید که می تونید از پس بودجه آزمون بر بیاید یا جوگیر شدین و بخاطر حرفای بقیه میخواید آزمون بنویسید.

به نظرم اگر کسی میخواد امتحان کنه همین الآن که داره این متن رو میخونه بیاد یه برنامه دو هفته ای مطابق توضیحاتی که تو این پست گفتم (کلیک کنید) برای آزمون 22 مهر قلم چی از روی برنامه اولیه ای که کانون منتشر کرده بنویسه. بعد که برنامه رو نوشت حالا با توجه به سرعت و توانایی های خودش یه تایمی هم تخمین بزنه برای اجرای روزانه برنامه اش. دیگه وارد مرحله اجرای برنامه که شد خودش میفهمه راهی که اومده به دردش میخوره یا نه. اگر حس کرد میتونه این برنامه رو اجرا کنه بسم الله شروع کنه به اجرا کردن و دو هفته مطابق این برنامه جلو بیاره. من ابدا نگفتم کانون بده یا بودجه اش فلانه. فقط اونی که میگه چون رتبه ها و قبولی ها اکثرشون آزمون x میدادن پس منم باید حتما تو این آزمون شرکت کنم بیاد بشینه یه برنامه دو هفته ای مطابق منابع خودش بنویسه و روی این منابع با توجه به سرعتی که داره ببینه میتونه بدون سمبل کردن و ماست مالی اون 3-4 مرحله رو پیاده کنه یا همش توهم و خوش خیالی الکی بود. این کار به مراتب بهتر اینه که یه نفر مهر و آبان و آذر و ... خودش رو نابود کنه تا ببینه میتونه به بودجه آزمون برسونه یا خیر. همین الآن یه برنامه بچینید و یه دو دو تا 4تایی کنید ببینید روی کاغذ میتونید چیکار کنید برای هر آزمون.

این مورد هم که گفتید بعدا رشد میده و ... باهاتون موافقم ولی واقعیت اینه که من کنکوری با سطح نه چندان خوب و ضعیف خیلی کم دیدم که از آزمون اول با تراز 4800 شروع کنه و آزمون های بعدی بتونه روی خودش مسلط شه، کم و کیف مطالعه رو افزایش بده و حفظ انگیزه کنه تا به تراز 5500 بعد 6000 بعد 6500 و بالاتر برسه. در واقع از هر 10کنکوری 7-8تاشون نه تنها این ساعت و کیفیت مطالعه رو با دیدن اولین ترازشون افزایش نمیدن بلکه تازه میان آزمون بعد روحیه شون رو میبازن و کمتر هم میخونن اصلا خاصیت دانش آموز ضعیف همینه که روحیه اش رو با دیدن اولین شکست اولین اشتباه اولین نتیجه بد میبازه و کلا ول میکنه! اگر اینطور نبود که ضعیف نبود... مثلا کسی که الآن پایه خوبی نداره یه نگاه به گذشته اش کنید ببینید چقدر تایم هدر داده، چقدر میتونسته بره سمت کار کردن مباحث مهم تر و پیش نیاز های هر درس رو لااقل بخونه و رشد کنه ولی سمتش رفت؟
      چرا دلمون میخاد با اضاف کردن یه آپشن جدید به زندگی خودمون رو گول بزنیم که از این به بعد دیگه پخته تر از قبلم عمل می کنم؟! واقعا آزمون رو با این دید شرکت می کنید که ببینید بهش میرسید یا خیر؟! میدونید تراز های بالای کانون میان آزمون میدن تا ببینن مباحثی که n ماه قبل مسلط کردن و تو فرجه دو هفته ای آزمون مرورش کردن و ازش کلی آزمون زدن حالا بازم ایرادی باقی داره که بیام رفعش کنم؟! خب همینا تراز 7200 و بالاتر کسب میکنن و همینا میان تبلیغ قلم چی رو میکنن و شما بعد دیدن همینا صف می کشید که قلم چی بنویسد! حواستون هست دارید با خودتون بخاطر حرف بقیه ای که اصلا کلا مسیر متفاوتی نسبت به شما طی کردن چیکار می کنید؟! ((حالا این وسط یک مشاور نادان میاد میگه خب دانش آموز ضعیف حقش بود که نرسوند و نتونست و نخواست و ادامه نداد حق نداره دیگه حرفی بزنه چون خودش ساعت مطالعه پایینی داشت خودش ناامید شد خودش دیگه ادامه نداد وقتی دید برنامه آزمون باهاش سازگار نیست باید تلاش خودش رو بیشتر می کرد! دقیقا مثل شیطان که اول خوب تورو تهییج میکنه برای انجام گناه و وقتی گناهی رو انجام دادی میگه خب خودت نخواستی آدم خوبی باشی به من چه که روحیه ات رو میباختی بعد هر آزمون به من چه که عین اون تراز 7000 قبلا پایه ات رو قوی نبسته بودی!)) بچه های ضعیف با آزمون نوشتن انتظار دارن یه پولی بدن و حالا آزمون و مشاور و پشتیبان و خانواده فشار بیاره که برن سمت کار کردن و قوی شدن ولی کسی نمیاد به اینا بگه که آغاجان آزمون محرک درس خوندن شما نیست، شما آزمون میری تا رفع اشکال کنی یکسری مهارت تازه تر به مهارت های خودت اضاف کنی ببینی کیفیت داره کمیت ات یا خیر، اگر بیای آزمون دادن رو یه محرک برای خودت در نظر بگیری یه بار که به بودجه نرسوندی دیگه بی انگیزه میشی و حالا دائم میخوای از برنامه آزمون جدا بشی یکم که فشار اومد دوباره برمیگردی به تنظیمات کارخانه و میشی همون احمد و زهرا و میثمی که تابستون زور میزد بخونه ولی همون 2 ساعتم نمیخوندااا تبدیل میشی به شروع صفر از بهمن امسالااااا ! آقاجون کانون، گزینه دو، گاج و ... من با هیچ کدوم این آزمونا دشمنی ندارم خیلی هم خوب میدونم همه رو ولی این آزمونا رو یه سری آدم باهوش بوجود آوردن تا اونی که وظیفه خودش میدونه درس خوندن رو و میخواد واقعا درس بخونه و کمیت مطالعاتی بالایی داره از ب بسم الله که شروع کرد به درس خوندن تا اون آخر تحت یه نظم خاصی درس بخونه، دوره کنه، رفع اشکال کنه، اون سیستم کلی ولی برمبنای دانش آموز قوی چیده شده، میخواد دانش آموز قوی و متوسطی که توان بالایی برای مطالعه داره اون درس هایی که خونده رو رفع اشکال کنه و اگر جایی داره اشتباه میره سریع بفهمه و جاده غلط رو تا ته ادامه نده. این آزمون ها هیچ کدوم به درد یکی که تا الآن 2 ساعت هم درس نخونده و فکر میکنه مشکلش آزمون ندادنه نمیخورن و تازه ممکنه به روند عادیش هم ضربه وارد کنه.

راجع به جمله قرمز رنگی که بولدش کردم داخل متن یه مورد هم اضاف کنم:
      من دانش آموز دیدم که 3 دور کل منابع کمک درسی خودش رو کااااامل عوض کرده بود تا بالاخره شروع کنه به درس خوندن. یعنی برای اینکه انگیزه بگیره و دیگه زور بیاره که شروع کنه بی دلیل منبع عوض می کرد یا یه کتاب جدید میخرید و کلاس اضاف میکرد! آخرشم هیچ وقت هیچ وقت شروع نکرد. چرا؟ چون مشکل اصلی چیز دیگه ای هست که خودتون بهتر میدونید... میخوام اینو بگم: مشکل اصلا آزمون نیست، فلان کتاب و کلاس و منبع نیست. آزمون که یه آپشن خوبه برای کسی که وظیفه خودش میدونه درس خوندن رو کم و کیف مطالعه خوبی داره، کتاب تست سطح بالا هم همینطور، کلاس نکته تست و همایش هم همینطور هیچ کدوم این انتخاب هایی که انقدر تو این انجمن بحث سرش میشه مشکلی نیستن. آزمون یه برنامه مشخص یه مسیر تقریبا غیر قابل بازگشته (نقاط جبرانی داره ولی آیا واقعا شما آدمی هستید که بتونه جبران کنه و مثلا n مبحث نخونده و ماست مال شده رو داخل 3 هفته جمع و جور کنه و خودش رو برسونه؟!) سیستم آزمون نیاز به مطالعه و پیشروی پیوسته شما داره نیاز به کم نیاوردن و تلاش ادامه دار و زیاد داره با 3-4 ساعت وقت آزاد در روز نمیشه درست درمون به بودجه یه آزمون رسید با روزی 40 تا تست زدن نمیشه تراز بالای 6000 کسب کرد همه منطق قلمچی یا گزینه دو یا ... برمبنای اینه که شما یه روبات هستید که سر یه تایم مشخصی درس هارو می بندید حالا این تایم اگر دی بود بیا اضافه تر این مباحث هم بخون! سر و ته این سیستم همینه و هیچ منطق خاصی برای این چیدمان نداره و این سیستم حتی برای اکثر افراد قوی هم برنامه اش کارامد نیست ولی این افراد با هوشمندی خودشون میان از آزمون بعنوان یه آپشن اضافه تر برای رفع اشکال و مرور و یادگرفتن مهارت های بیشتر استفاده می کنن و نتیجه هم میگیرن. دانش آموزی که الآن تراز 7000 کانونه برو ازش بپرس داری دقیقا مطابق بودجه کانون جلو میاری ببین چی بهت جواب میده البته اگه راست گو باشه، قطعا از یه سری درس ها عقب تر و از خیلی درس هام جلوتر از برنامه است ولی اینارو هیشکی توجه نمیکنه و همه میگن بهترین برنامه رو کانون داره بدوید بنویسید، البته چرا یک نفر که خیلی هم معروفه فک کنم رتبه 1 کنکور 98 دقیقا گفته بود که من اصلا کاری به بودجه کانون نداشتم و مطابق برنامه مشاور خودم درس میخوندم و حالا یه آزمونی هم هر جا لازم بود میدادم برای مرور و رفع اشکال بیشتر ولی این حرف ها رو ببری نشون کسی بدی که سرش رو کرده زیر برف قطعا فایده نمیکنه.
      این عکس داره کل آزمون هایی که رتبه 1 کنکور 98 بصورت جدی شرکت کرده رو نشون میده: (یکسری آزمون هم بود که فقط اومده بود داده بود و مثلا دو تا درس کلا جواب داده بود و تراز 5500 کسب کرده بود که اونارو کانون برای اینکه آبروش نره یادمه به محض اینکه رتبه ها اومد از صفحه اش حذف کرد) =
      2.png
      این عکس رو ببر پیش هر مشاور و کنکوری و غیر کنکوری که میگه شرکت منظم در آزمون عامل اصلی موفقیت در کنکوره و اگر آزمون ثبت نام نکنید دیگر بدبخت خواهید شد تا شیاف کنه. نه موفقیت در آزمون ملاک خوبیه برای موفق شدن در کنکور (هزار تا مثال برات میارم طرف با تراز 6500 و حتی بهتر رتبه اش خوب نشده امسال) و نه موفق نشدن یا کنار نیومدن با بودجه آزمون ملاک خوبیه برای اینکه روی یک نفر برچسب تنبل و بی خاصیت و ... بزنیم و محکومش کنیم به پایین آوردن سطح هدفی که برای خودش در نظر گرفته. این آدمای صفر و یکی رو بذارید کنار که برای همه چیز یه حالت خوب (همه) و یه حالت بد (هیچ) در نظر می گیرن حالا سعی میکنن هر طیفی از دانش آموزان رو سوق بدن سمت حالتی که از نظر خودشون ایده آل ترینه و اینطوری یه ملت رو بدبخت میکنن/:
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 13 شهریور 1401 در ساعت 05:08

2. Top | #47
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کانون برنامه رو از سایتش برداشت
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

3. Top | #48
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seyed..yousefi نمایش پست ها
      خوبه فهمیده گندش دراومده

4. Top | #49
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seyed..yousefi نمایش پست ها
      اعتراض بچه ها که بالا گرفت ترسیدن زیست یازدهم هم اعلام کردن اختیاری شده
      حالام که برنامه رو میگی برداشتن احتمالا برای اعمال تغییرات و سبک تر کردنش بوده

کانون میدونه رسوندن این بودجه کار هر کسی نیست و با این برنامه کلی از ثبت نامی های هر سالش رو از دست میده (البته غیر از اونایی که سر زیر برف کردن اگر مشاور و رتبه های تک رقمی بگن این مسیر درسته تا تهش رو میرن حتی اگه تهش براشون مرگ باشه) بنابراین دوباره تغییرش میده و نرمال ترش میکنه برنامه رو و در نهایت تمام آپشن های اضافه تری که برای کنکور دی ماه در نظر گرفته اختیاری میشه و عین گزینه دو همون برنامه پارسال رو ملاک کارش میذاره.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #50
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      برنامه کانون تقریبا دیگه مشخصه که قراره چیکار کنه و هر کنکوری که بخواد آزمون شرکت کنه میتونه همین الآن برای آزمون اولش یه برنامه دو هفته ای بنویسه و کل بودجه اجباری (کار به برنامه موازی که اختیاریه نداشته باشه) بنویسه، باور کنید نوشتن این برنامه و روی کاغذ آوردن جزئیات همه چی رو مشخص میکنه برای شما و خودتون می فهمید که می تونید از پس بودجه آزمون بر بیاید یا جوگیر شدین و بخاطر حرفای بقیه میخواید آزمون بنویسید.به نظرم اگر کسی میخواد امتحان کنه همین الآن که داره این متن رو میخونه بیاد یه برنامه دو هفته ای مطابق توضیحاتی که تو این پست گفتم (کلیک کنید) برای آزمون 22 مهر قلم چی از روی برنامه اولیه ای که کانون منتشر کرده بنویسه. بعد که برنامه رو نوشت حالا با توجه به سرعت و توانایی های خودش یه تایمی هم تخمین بزنه برای اجرای روزانه برنامه اش. دیگه وارد مرحله اجرای برنامه که شد خودش میفهمه راهی که اومده به دردش میخوره یا نه. اگر حس کرد میتونه این برنامه رو اجرا کنه بسم الله شروع کنه به اجرا کردن و دو هفته مطابق این برنامه جلو بیاره. من ابدا نگفتم کانون بده یا بودجه اش فلانه. فقط اونی که میگه چون رتبه ها و قبولی ها اکثرشون آزمون x میدادن پس منم باید حتما تو این آزمون شرکت کنم بیاد بشینه یه برنامه دو هفته ای مطابق منابع خودش بنویسه و روی این منابع با توجه به سرعتی که داره ببینه میتونه بدون سمبل کردن و ماست مالی اون 3-4 مرحله رو پیاده کنه یا همش توهم و خوش خیالی الکی بود. این کار به مراتب بهتر اینه که یه نفر مهر و آبان و آذر و ... خودش رو نابود کنه تا ببینه میتونه به بودجه آزمون برسونه یا خیر. همین الآن یه برنامه بچینید و یه دو دو تا 4تایی کنید ببینید روی کاغذ میتونید چیکار کنید برای هر آزمون. این مورد هم که گفتید بعدا رشد میده و ... باهاتون موافقم ولی واقعیت اینه که من کنکوری با سطح نه چندان خوب و ضعیف خیلی کم دیدم که از آزمون اول با تراز 4800 شروع کنه و آزمون های بعدی بتونه روی خودش مسلط شه، کم و کیف مطالعه رو افزایش بده و حفظ انگیزه کنه تا به تراز 5500 بعد 6000 بعد 6500 و بالاتر برسه. در واقع از هر 10کنکوری 7-8تاشون نه تنها این ساعت و کیفیت مطالعه رو با دیدن اولین ترازشون افزایش نمیدن بلکه تازه میان آزمون بعد روحیه شون رو میبازن و کمتر هم میخونن اصلا خاصیت دانش آموز ضعیف همینه که روحیه اش رو با دیدن اولین شکست اولین اشتباه اولین نتیجه بد میبازه و کلا ول میکنه! اگر اینطور نبود که ضعیف نبود... مثلا کسی که الآن پایه خوبی نداره یه نگاه به گذشته اش کنید ببینید چقدر تایم هدر داده، چقدر میتونسته بره سمت کار کردن مباحث مهم تر و پیش نیاز های هر درس رو لااقل بخونه و رشد کنه ولی سمتش رفت؟ چرا دلمون میخاد با اضاف کردن یه آپشن جدید به زندگی خودمون رو گول بزنیم که از این به بعد دیگه پخته تر از قبلم عمل می کنم؟! واقعا آزمون رو با این دید شرکت می کنید که ببینید بهش میرسید یا خیر؟! میدونید تراز های بالای کانون میان آزمون میدن تا ببینن مباحثی که n ماه قبل مسلط کردن و تو فرجه دو هفته ای آزمون مرورش کردن و ازش کلی آزمون زدن حالا بازم ایرادی باقی داره که بیام رفعش کنم؟! خب همینا تراز 7200 و بالاتر کسب میکنن و همینا میان تبلیغ قلم چی رو میکنن و شما بعد دیدن همینا صف می کشید که قلم چی بنویسد! حواستون هست دارید با خودتون بخاطر حرف بقیه ای که اصلا کلا مسیر متفاوتی نسبت به شما طی کردن چیکار می کنید؟! ((حالا این وسط یک مشاور نادان میاد میگه خب دانش آموز ضعیف حقش بود که نرسوند و نتونست و نخواست و ادامه نداد حق نداره دیگه حرفی بزنه چون خودش ساعت مطالعه پایینی داشت خودش ناامید شد خودش دیگه ادامه نداد وقتی دید برنامه آزمون باهاش سازگار نیست باید تلاش خودش رو بیشتر می کرد! دقیقا مثل شیطان که اول خوب تورو تهییج میکنه برای انجام گناه و وقتی گناهی رو انجام دادی میگه خب خودت نخواستی آدم خوبی باشی به من چه که روحیه ات رو میباختی بعد هر آزمون به من چه که عین اون تراز 7000 قبلا پایه ات رو قوی نبسته بودی!)) بچه های ضعیف با آزمون نوشتن انتظار دارن یه پولی بدن و حالا آزمون و مشاور و پشتیبان و خانواده فشار بیاره که برن سمت کار کردن و قوی شدن ولی کسی نمیاد به اینا بگه که آغاجان آزمون محرک درس خوندن شما نیست، شما آزمون میری تا رفع اشکال کنی یکسری مهارت تازه تر به مهارت های خودت اضاف کنی ببینی کیفیت داره کمیت ات یا خیر، اگر بیای آزمون دادن رو یه محرک برای خودت در نظر بگیری یه بار که به بودجه نرسوندی دیگه بی انگیزه میشی و حالا دائم میخوای از برنامه آزمون جدا بشی یکم که فشار اومد دوباره برمیگردی به تنظیمات کارخانه و میشی همون احمد و زهرا و میثمی که تابستون زور میزد بخونه ولی همون 2 ساعتم نمیخوندااا تبدیل میشی به شروع صفر از بهمن امسالااااا ! آقاجون کانون، گزینه دو، گاج و ... من با هیچ کدوم این آزمونا دشمنی ندارم خیلی هم خوب میدونم همه رو ولی این آزمونا رو یه سری آدم باهوش بوجود آوردن تا اونی که وظیفه خودش میدونه درس خوندن رو و میخواد واقعا درس بخونه و کمیت مطالعاتی بالایی داره از ب بسم الله که شروع کرد به درس خوندن تا اون آخر تحت یه نظم خاصی درس بخونه، دوره کنه، رفع اشکال کنه، اون سیستم کلی ولی برمبنای دانش آموز قوی چیده شده، میخواد دانش آموز قوی و متوسطی که توان بالایی برای مطالعه داره اون درس هایی که خونده رو رفع اشکال کنه و اگر جایی داره اشتباه میره سریع بفهمه و جاده غلط رو تا ته ادامه نده. این آزمون ها هیچ کدوم به درد یکی که تا الآن 2 ساعت هم درس نخونده و فکر میکنه مشکلش آزمون ندادنه نمیخورن و تازه ممکنه به روند عادیش هم ضربه وارد کنه.راجع به جمله قرمز رنگی که بولدش کردم داخل متن یه مورد هم اضاف کنم:من دانش آموز دیدم که 3 دور کل منابع کمک درسی خودش رو کااااامل عوض کرده بود تا بالاخره شروع کنه به درس خوندن. یعنی برای اینکه انگیزه بگیره و دیگه زور بیاره که شروع کنه بی دلیل منبع عوض می کرد یا یه کتاب جدید میخرید و کلاس اضاف میکرد! آخرشم هیچ وقت هیچ وقت شروع نکرد. چرا؟ چون مشکل اصلی چیز دیگه ای هست که خودتون بهتر میدونید... میخوام اینو بگم: مشکل اصلا آزمون نیست، فلان کتاب و کلاس و منبع نیست. آزمون که یه آپشن خوبه برای کسی که وظیفه خودش میدونه درس خوندن رو کم و کیف مطالعه خوبی داره، کتاب تست سطح بالا هم همینطور، کلاس نکته تست و همایش هم همینطور هیچ کدوم این انتخاب هایی که انقدر تو این انجمن بحث سرش میشه مشکلی نیستن. آزمون یه برنامه مشخص یه مسیر تقریبا غیر قابل بازگشته (نقاط جبرانی داره ولی آیا واقعا شما آدمی هستید که بتونه جبران کنه و مثلا n مبحث نخونده و ماست مال شده رو داخل 3 هفته جمع و جور کنه و خودش رو برسونه؟!) سیستم آزمون نیاز به مطالعه و پیشروی پیوسته شما داره نیاز به کم نیاوردن و تلاش ادامه دار و زیاد داره با 3-4 ساعت وقت آزاد در روز نمیشه درست درمون به بودجه یه آزمون رسید با روزی 40 تا تست زدن نمیشه تراز بالای 6000 کسب کرد همه منطق قلمچی یا گزینه دو یا ... برمبنای اینه که شما یه روبات هستید که سر یه تایم مشخصی درس هارو می بندید حالا این تایم اگر دی بود بیا اضافه تر این مباحث هم بخون! سر و ته این سیستم همینه و هیچ منطق خاصی برای این چیدمان نداره و این سیستم حتی برای اکثر افراد قوی هم برنامه اش کارامد نیست ولی این افراد با هوشمندی خودشون میان از آزمون بعنوان یه آپشن اضافه تر برای رفع اشکال و مرور و یادگرفتن مهارت های بیشتر استفاده می کنن و نتیجه هم میگیرن. دانش آموزی که الآن تراز 7000 کانونه برو ازش بپرس داری دقیقا مطابق بودجه کانون جلو میاری ببین چی بهت جواب میده البته اگه راست گو باشه، قطعا از یه سری درس ها عقب تر و از خیلی درس هام جلوتر از برنامه است ولی اینارو هیشکی توجه نمیکنه و همه میگن بهترین برنامه رو کانون داره بدوید بنویسید، البته چرا یک نفر که خیلی هم معروفه فک کنم رتبه 1 کنکور 98 دقیقا گفته بود که من اصلا کاری به بودجه کانون نداشتم و مطابق برنامه مشاور خودم درس میخوندم و حالا یه آزمونی هم هر جا لازم بود میدادم برای مرور و رفع اشکال بیشتر ولی این حرف ها رو ببری نشون کسی بدی که سرش رو کرده زیر برف قطعا فایده نمیکنه. این عکس داره کل آزمون هایی که رتبه 1 کنکور 98 بصورت جدی شرکت کرده رو نشون میده: (یکسری آزمون هم بود که فقط اومده بود داده بود و مثلا دو تا درس کلا جواب داده بود و تراز 5500 کسب کرده بود که اونارو کانون برای اینکه آبروش نره یادمه به محض اینکه رتبه ها اومد از صفحه اش حذف کرد) =برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.png
مشاهده: 613
حجم: 174.5 کیلو بایتاین عکس رو ببر پیش هر مشاور و کنکوری و غیر کنکوری که میگه شرکت منظم در آزمون عامل اصلی موفقیت در کنکوره و اگر آزمون ثبت نام نکنید دیگر بدبخت خواهید شد تا شیاف کنه. نه موفقیت در آزمون ملاک خوبیه برای موفق شدن در کنکور (هزار تا مثال برات میارم طرف با تراز 6500 و حتی بهتر رتبه اش خوب نشده امسال) و نه موفق نشدن یا کنار نیومدن با بودجه آزمون ملاک خوبیه برای اینکه روی یک نفر برچسب تنبل و بی خاصیت و ... بزنیم و محکومش کنیم به پایین آوردن سطح هدفی که برای خودش در نظر گرفته. این آدمای صفر و یکی رو بذارید کنار که برای همه چیز یه حالت خوب (همه) و یه حالت بد (هیچ) در نظر می گیرن حالا سعی میکنن هر طیفی از دانش آموزان رو سوق بدن سمت حالتی که از نظر خودشون ایده آل ترینه و اینطوری یه ملت رو بدبخت میکنن/:
      بله شما مثل همیشه درست میگین و قطعا دانش آموزی که الان نمی خونه و فکر میکنه پیگیری مشاور و فشار آزمون محرک میشه براش از همین الان بدونه که از این خبرا نیست و تنها وقتی شروع خواهد کرد و منظم پیش خواهد رفت که به اون بلوغ فکری لازم برسه و تنها محرکش پختگی ذهن و فکرش باشه نه عوامل خارجیو اما در مورد رتبه یک کنکور 98 نظر من اینه که هر کسی نمی تونه این کارو بکنه خود من به شخصه اگر مشاور کاربلد بالا سرم نباشه من ترجیح میدم با برنامه هر چند داغون یا هر چند خوب آزمونها پیش برم ولی همچین ریسکی نکنم ولی اگر یک مشاور خوب داشته باشم و اعتماد و اطمینان ۱۰۰ درصدی به خودش و مسیری که نشونم میده داشته باشم با کمال میل قبول میکنم که از برنامه کانون یا یه آزمون دیگه جدا بشم و به قول شما آزمونهایی که لازمن رو بدم نه همه آزمونها رو ولی خب کار هر کسی نیست تشخیص بده کجا وصل شه به آزمون و کجا جدا شه من اون اعتمادی که گفتمو به شما دارم و به نظرم کسی هستین که میتونم مسیر کنکورمو کامل به شما بسپارم ولی شما نمی دونم چرا متاسفانه مشاوره خصوصی با کسایی که مشتاقن باهاتون مشاوره داشته باشن رو قبول نمی کنین .
      ویرایش توسط Bamby : 14 شهریور 1401 در ساعت 23:52

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

برنامه کانون تقریبا دیگه مشخصه که قراره چیکار کنه و هر کنکوری که بخواد آزمون شرکت کنه میتونه همین الآن برای آزمون اولش یه برنامه دو هفته ای بنویسه و کل بودجه اجباری (کار به برنامه موازی که اختیاریه نداشته باشه) بنویسه، باور کنید نوشتن این برنامه و روی کاغذ آوردن جزئیات همه چی رو مشخص میکنه برای شما و خودتون می فهمید که می تونید از پس بودجه آزمون بر بیاید یا جوگیر شدین و بخاطر حرفای بقیه میخواید آزمون بنویسید.

به نظرم اگر کسی میخواد امتحان کنه همین الآن که داره این متن رو میخونه بیاد یه برنامه دو هفته ای مطابق توضیحاتی که تو این پست گفتم (کلیک کنید) برای آزمون 22 مهر قلم چی از روی برنامه اولیه ای که کانون منتشر کرده بنویسه. بعد که برنامه رو نوشت حالا با توجه به سرعت و توانایی های خودش یه تایمی هم تخمین بزنه برای اجرای روزانه برنامه اش. دیگه وارد مرحله اجرای برنامه که شد خودش میفهمه راهی که اومده به دردش میخوره یا نه. اگر حس کرد میتونه این برنامه رو اجرا کنه بسم الله شروع کنه به اجرا کردن و دو هفته مطابق این برنامه جلو بیاره. من ابدا نگفتم کانون بده یا بودجه اش فلانه. فقط اونی که میگه چون رتبه ها و قبولی ها اکثرشون آزمون x میدادن پس منم باید حتما تو این آزمون شرکت کنم بیاد بشینه یه برنامه دو هفته ای مطابق منابع خودش بنویسه و روی این منابع با توجه به سرعتی که داره ببینه میتونه بدون سمبل کردن و ماست مالی اون 3-4 مرحله رو پیاده کنه یا همش توهم و خوش خیالی الکی بود. این کار به مراتب بهتر اینه که یه نفر مهر و آبان و آذر و ... خودش رو نابود کنه تا ببینه میتونه به بودجه آزمون برسونه یا خیر. همین الآن یه برنامه بچینید و یه دو دو تا 4تایی کنید ببینید روی کاغذ میتونید چیکار کنید برای هر آزمون.

این مورد هم که گفتید بعدا رشد میده و ... باهاتون موافقم ولی واقعیت اینه که من کنکوری با سطح نه چندان خوب و ضعیف خیلی کم دیدم که از آزمون اول با تراز 4800 شروع کنه و آزمون های بعدی بتونه روی خودش مسلط شه، کم و کیف مطالعه رو افزایش بده و حفظ انگیزه کنه تا به تراز 5500 بعد 6000 بعد 6500 و بالاتر برسه. در واقع از هر 10کنکوری 7-8تاشون نه تنها این ساعت و کیفیت مطالعه رو با دیدن اولین ترازشون افزایش نمیدن بلکه تازه میان آزمون بعد روحیه شون رو میبازن و کمتر هم میخونن اصلا خاصیت دانش آموز ضعیف همینه که روحیه اش رو با دیدن اولین شکست اولین اشتباه اولین نتیجه بد میبازه و کلا ول میکنه! اگر اینطور نبود که ضعیف نبود... مثلا کسی که الآن پایه خوبی نداره یه نگاه به گذشته اش کنید ببینید چقدر تایم هدر داده، چقدر میتونسته بره سمت کار کردن مباحث مهم تر و پیش نیاز های هر درس رو لااقل بخونه و رشد کنه ولی سمتش رفت؟
      چرا دلمون میخاد با اضاف کردن یه آپشن جدید به زندگی خودمون رو گول بزنیم که از این به بعد دیگه پخته تر از قبلم عمل می کنم؟! واقعا آزمون رو با این دید شرکت می کنید که ببینید بهش میرسید یا خیر؟! میدونید تراز های بالای کانون میان آزمون میدن تا ببینن مباحثی که n ماه قبل مسلط کردن و تو فرجه دو هفته ای آزمون مرورش کردن و ازش کلی آزمون زدن حالا بازم ایرادی باقی داره که بیام رفعش کنم؟! خب همینا تراز 7200 و بالاتر کسب میکنن و همینا میان تبلیغ قلم چی رو میکنن و شما بعد دیدن همینا صف می کشید که قلم چی بنویسد! حواستون هست دارید با خودتون بخاطر حرف بقیه ای که اصلا کلا مسیر متفاوتی نسبت به شما طی کردن چیکار می کنید؟! ((حالا این وسط یک مشاور نادان میاد میگه خب دانش آموز ضعیف حقش بود که نرسوند و نتونست و نخواست و ادامه نداد حق نداره دیگه حرفی بزنه چون خودش ساعت مطالعه پایینی داشت خودش ناامید شد خودش دیگه ادامه نداد وقتی دید برنامه آزمون باهاش سازگار نیست باید تلاش خودش رو بیشتر می کرد! دقیقا مثل شیطان که اول خوب تورو تهییج میکنه برای انجام گناه و وقتی گناهی رو انجام دادی میگه خب خودت نخواستی آدم خوبی باشی به من چه که روحیه ات رو میباختی بعد هر آزمون به من چه که عین اون تراز 7000 قبلا پایه ات رو قوی نبسته بودی!)) بچه های ضعیف با آزمون نوشتن انتظار دارن یه پولی بدن و حالا آزمون و مشاور و پشتیبان و خانواده فشار بیاره که برن سمت کار کردن و قوی شدن ولی کسی نمیاد به اینا بگه که آغاجان آزمون محرک درس خوندن شما نیست، شما آزمون میری تا رفع اشکال کنی یکسری مهارت تازه تر به مهارت های خودت اضاف کنی ببینی کیفیت داره کمیت ات یا خیر، اگر بیای آزمون دادن رو یه محرک برای خودت در نظر بگیری یه بار که به بودجه نرسوندی دیگه بی انگیزه میشی و حالا دائم میخوای از برنامه آزمون جدا بشی یکم که فشار اومد دوباره برمیگردی به تنظیمات کارخانه و میشی همون احمد و زهرا و میثمی که تابستون زور میزد بخونه ولی همون 2 ساعتم نمیخوندااا تبدیل میشی به شروع صفر از بهمن امسالااااا ! آقاجون کانون، گزینه دو، گاج و ... من با هیچ کدوم این آزمونا دشمنی ندارم خیلی هم خوب میدونم همه رو ولی این آزمونا رو یه سری آدم باهوش بوجود آوردن تا اونی که وظیفه خودش میدونه درس خوندن رو و میخواد واقعا درس بخونه و کمیت مطالعاتی بالایی داره از ب بسم الله که شروع کرد به درس خوندن تا اون آخر تحت یه نظم خاصی درس بخونه، دوره کنه، رفع اشکال کنه، اون سیستم کلی ولی برمبنای دانش آموز قوی چیده شده، میخواد دانش آموز قوی و متوسطی که توان بالایی برای مطالعه داره اون درس هایی که خونده رو رفع اشکال کنه و اگر جایی داره اشتباه میره سریع بفهمه و جاده غلط رو تا ته ادامه نده. این آزمون ها هیچ کدوم به درد یکی که تا الآن 2 ساعت هم درس نخونده و فکر میکنه مشکلش آزمون ندادنه نمیخورن و تازه ممکنه به روند عادیش هم ضربه وارد کنه.

راجع به جمله قرمز رنگی که بولدش کردم داخل متن یه مورد هم اضاف کنم:
      من دانش آموز دیدم که 3 دور کل منابع کمک درسی خودش رو کااااامل عوض کرده بود تا بالاخره شروع کنه به درس خوندن. یعنی برای اینکه انگیزه بگیره و دیگه زور بیاره که شروع کنه بی دلیل منبع عوض می کرد یا یه کتاب جدید میخرید و کلاس اضاف میکرد! آخرشم هیچ وقت هیچ وقت شروع نکرد. چرا؟ چون مشکل اصلی چیز دیگه ای هست که خودتون بهتر میدونید... میخوام اینو بگم: مشکل اصلا آزمون نیست، فلان کتاب و کلاس و منبع نیست. آزمون که یه آپشن خوبه برای کسی که وظیفه خودش میدونه درس خوندن رو کم و کیف مطالعه خوبی داره، کتاب تست سطح بالا هم همینطور، کلاس نکته تست و همایش هم همینطور هیچ کدوم این انتخاب هایی که انقدر تو این انجمن بحث سرش میشه مشکلی نیستن. آزمون یه برنامه مشخص یه مسیر تقریبا غیر قابل بازگشته (نقاط جبرانی داره ولی آیا واقعا شما آدمی هستید که بتونه جبران کنه و مثلا n مبحث نخونده و ماست مال شده رو داخل 3 هفته جمع و جور کنه و خودش رو برسونه؟!) سیستم آزمون نیاز به مطالعه و پیشروی پیوسته شما داره نیاز به کم نیاوردن و تلاش ادامه دار و زیاد داره با 3-4 ساعت وقت آزاد در روز نمیشه درست درمون به بودجه یه آزمون رسید با روزی 40 تا تست زدن نمیشه تراز بالای 6000 کسب کرد همه منطق قلمچی یا گزینه دو یا ... برمبنای اینه که شما یه روبات هستید که سر یه تایم مشخصی درس هارو می بندید حالا این تایم اگر دی بود بیا اضافه تر این مباحث هم بخون! سر و ته این سیستم همینه و هیچ منطق خاصی برای این چیدمان نداره و این سیستم حتی برای اکثر افراد قوی هم برنامه اش کارامد نیست ولی این افراد با هوشمندی خودشون میان از آزمون بعنوان یه آپشن اضافه تر برای رفع اشکال و مرور و یادگرفتن مهارت های بیشتر استفاده می کنن و نتیجه هم میگیرن. دانش آموزی که الآن تراز 7000 کانونه برو ازش بپرس داری دقیقا مطابق بودجه کانون جلو میاری ببین چی بهت جواب میده البته اگه راست گو باشه، قطعا از یه سری درس ها عقب تر و از خیلی درس هام جلوتر از برنامه است ولی اینارو هیشکی توجه نمیکنه و همه میگن بهترین برنامه رو کانون داره بدوید بنویسید، البته چرا یک نفر که خیلی هم معروفه فک کنم رتبه 1 کنکور 98 دقیقا گفته بود که من اصلا کاری به بودجه کانون نداشتم و مطابق برنامه مشاور خودم درس میخوندم و حالا یه آزمونی هم هر جا لازم بود میدادم برای مرور و رفع اشکال بیشتر ولی این حرف ها رو ببری نشون کسی بدی که سرش رو کرده زیر برف قطعا فایده نمیکنه.
      این عکس داره کل آزمون هایی که رتبه 1 کنکور 98 بصورت جدی شرکت کرده رو نشون میده: (یکسری آزمون هم بود که فقط اومده بود داده بود و مثلا دو تا درس کلا جواب داده بود و تراز 5500 کسب کرده بود که اونارو کانون برای اینکه آبروش نره یادمه به محض اینکه رتبه ها اومد از صفحه اش حذف کرد) =
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.png
مشاهده: 613
حجم: 174.5 کیلو بایت
      این عکس رو ببر پیش هر مشاور و کنکوری و غیر کنکوری که میگه شرکت منظم در آزمون عامل اصلی موفقیت در کنکوره و اگر آزمون ثبت نام نکنید دیگر بدبخت خواهید شد تا شیاف کنه. نه موفقیت در آزمون ملاک خوبیه برای موفق شدن در کنکور (هزار تا مثال برات میارم طرف با تراز 6500 و حتی بهتر رتبه اش خوب نشده امسال) و نه موفق نشدن یا کنار نیومدن با بودجه آزمون ملاک خوبیه برای اینکه روی یک نفر برچسب تنبل و بی خاصیت و ... بزنیم و محکومش کنیم به پایین آوردن سطح هدفی که برای خودش در نظر گرفته. این آدمای صفر و یکی رو بذارید کنار که برای همه چیز یه حالت خوب (همه) و یه حالت بد (هیچ) در نظر می گیرن حالا سعی میکنن هر طیفی از دانش آموزان رو سوق بدن سمت حالتی که از نظر خودشون ایده آل ترینه و اینطوری یه ملت رو بدبخت میکنن/:
      سلام، به نظرتون بهترین راه حل برای کسی که پایه ضعیفی داره چی هست ؟؟
      از نظر آزمون و برنامه ریزی برای پیشرفت در طول یک سال!

7. Top | #52
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نیلا_بانو نمایش پست ها
      خیلی متشکرم بابت توضیحاتتون
      پیش نیاز هارو تقریبا کار کردم فکر میکنم تا اول مهر تموم بشه
      فقط سوالم اینه من که خیلی قوی نیستم توی درس اگه پیش نیاز هارو خونده باشم میتونم خودم رو به ازمون برسونم؟اگه تلاش کنم.
      یا بیشتر نا امید میشم.
      دوست عزیز اینکه آزمون شرکت کنید یا نکنید و اینکه میتونید پا به پای آزمون پیش بیاید رو هیچ کس غیر از خودتون نمیتونه پیش بینی بهتری کنه. ولی اگر ذهن تون نسبت به این قضیه شرطی شده و بواسطه جنگ و دعوای درونی دچار پارادوکس های بسیار شدین لطف کنید ادامه حرف های من رو بخونید...

من وقتی به بچه های ضعیف (و متوسطی که مطمئن هستند با آزمون قرار نیست پیشرفت کنند حالا بواسطه ساعت مطالعه پایین، سطح علمی نچندان خوب در پایه دهم و یازدهم و مشکلات دیگر) توصیه کردم که آزمون نرید مورد هجمه افراد جو زده قرار گرفتم که حالا یا حمله کردند مستقیم به خودم یا با نیش و کنایه سعی کردند از جواب منطقی دادن بهم طفره برند.
      بنابراین بعنوان آخرین پستی که راجع به این قضیه آزمون رفتن و نرفتن در این انجمن می نویسم تمام موارد و بهانه هایی که یک ذهن شرطی شده نسبت به آزمون برای عدم ثبت نام در آزمون میاره رو آوردم و یکی یکی جواب دادم:

1- میگن آزمون محرکی هست برای درس خواندن
      محرک شما برای درس خوندن، برای جا نزدن و ادامه دادن فقط و فقط انگیزه درونی که برای رسیدن به هدف داریدِ. در مسیر سخت و فرسایشی کنکور آزمون با کلیپ های عنگیزشی چه تفاوتی داره؟! همه اینها انگیزه های بیرونی محسوب میشند، من نمیگم انگیزه گرفتن از یک کلیپ سه دقیقه ای بده، ولی سوال من از شما این هست: دوام کدام بیشتره؟ " انگیزه حاصل از مشاهده کلیپ جشن فارغ التحصیلی دانشجویان رشته مورد علاقه تون " حداکثر چند ساعت روی روند درس خوندن شما اثر مثبت گذاشت؟ چه موقع فراموش شد؟ چه فایده کلی برای شما داشت؟ محرک درس خوندن شما اگر بخواد آزمونی مثل کانون، گزینه دو، گاج و ... باشه فقط کافیه یه آزمون نتیجه خراب شه، یا به بودجه نرسونید اون موقع دیگه هیچ محرکی برای ادامه درس خوندن ندارید چون مبنای کار رو از همون آزمون اول گذاشتید روی نتیجه آزمون (نتیجه گرایی بجای مسیر گرایی سمی که محصول فعالیت مشاورنماهایی هست که مبنای کار مشاوره شون رو آزمون های آزمایشی قرار میدن) من از شما این سوال رو دارم: چرا اگر قرار باشه آزمون بعد نتیجه خوبی نگیرید حفظ روحیه کنید و همچنان درس بخونید و تلاش کنید؟ اگر 6 تا آزمون پشت سرهم تراز تون روی 5200 بمونه برای آزمون هفتم چقدر تلاش می کنید تا نجات پیدا کنید؟!
      2-میگن سطح علمی مون رو می تونیم با آزمون بین رقبا بسنجیم
      بله با تقلب هایی که میشه قطعا می تونید سطح علمی خودتون رو بین رقبا بسنجید (کلیک کنید)
      3-میگن آزمون جامعه آماری خوبی داره و میتونیم بین رقبا مقایسه بشیم و رقابت کنیم
      جامعه آماری فاسد به هیچ درد مقایسه نمیخوره. حتی مشاورانی که خیلی روی آزمون دادن تاکید دارند خودشون به بچه های خودشون توصیه می کنند که با " خودتان " رقابت کنید و دست از سر تراز و رتبه و ... بردارید ! ولی همچنان ما عده ای رو می بینیم که از سر چشم و هم‌چشمی کورس تراز و رتبه راه میندازن و فکر می کنند این کار باعث تشویق بیشتر به درس خوندن بچه ها میشه :-)
      4-میگن نقاط ضعف مون رو آشکار میکنه
      اتفاقا این آزمون ها نقاط ضعف شما رو نشون نمیدن بلکه برعکس عمل می کنند! نقاط قوت شما رو پنهان می کنند. در واقع مباحثی که درشون تسلط خوبی دارید رو به صورت ضعف بهتون نشون میدن. حالا چطور؟ بعنوان مثال شما در فرجه دو هفته ای آزمون روند آموزش، تست زنی آموزشی، تثبیتی، سنجشی برای یکی از مباحث فیزیک (مثلا حرکت شناسی) رو از روی منبع درجه 1 و مناسبی که داری طی می کنی و آماده ای که بری سر جلسه و درصد بالایی فیزیک رو جواب بدی. ولی میدونی چی میشه؟ شخصی به اسم برادران یا مهندس x یا دکتر y پیدا میشه که تنها هدفی که از طراحی سوال داره 1- نزدن شما 2-کنجکاو شدن شما که طراح این سوال کیه؟! و نتیجتا 3-برندینگ هست. بنابراین شما داخل مباحث مربوطه که اتفاقا خیلی خوب مطالعه کردی و اگر همین الآن سر جلسه کنکور 3 تست بدن هر 3 تارو جواب میدی، هزاران مشکل و ایراد چرت پیدا می کنی و اینطوری تحریک میشی که بری سمت جمع کردن و خرید منابع تستی سنگین تر، شرکت در کلاس طراح سوال و ... به این صورت روند عادی و اتفاقا درست و اصولی خودت در یادگیری مباحث مختلف فیزیک هم قطع میشه و انقدر درگیر حواشی و تست هایی که شاید اصلا در کنکور مطرح نشند میشی که درصد کنکورت در این درس بشه 20 درصد و تست های روتین و ساده ای که مشابه کنکورهای سال های اخیر و تمرینات کتاب درسی داده شده رو هم نتونی درست حل کنی.
      5-میگن نحوه استفاده از مطالب رو یاد می گیریم
      سوال من از کسی که انتظار داره نحوه استفاده از مطالب رو با دو هفته یک بار شرکت در آزمون غیر استاندارد x یاد بگیره این هست: " یه کنکوری در طول یک سال مطالعه برای کنکور اگر هفته ای 700 تست از منابع مختلف حل کنه میتونه در طول یک سال کمه کم حدود 30-35 هزار تست در قالب های مختلف آموزشی، تسلط، سنجشی، جامع و ... حل کنه، یعنی شما معتقید که این 35 هزار تست برای یادگرفتن نحوه استفاده از مطالب کافی نیست ولی اون 2-3هزار تستی که در طول سال آزمون می دهید کافی و ضروریست؟! :-) "
      6-میگن با آزمون میزان تسلط مون رو می سنجیم
      مورد 4ام توضیح دادم. ضمن اینکه الآن سال 1401 ایم دیگه 20 سال پیش نیست که کتاب های کمک درسی و آزمون محور و آزمون های آنلاین و .... نایاب و کمیاب باشند. الآن خودت میتونی از مباحثی که خوندی آخر هفته ها از خودت آزمون بگیری و میزان تسلط ات رو مشخص کنی و به رفع ضعف ها و نواقص کارت بپردازی. اگر عرضه این کارو نداری چطور انتظار داری بتونی از برنامه سنگین آزمون x در طول دو-سه هفته یکی دو هزار تست حل کنی، شب های قبل ترش آزمون های مشابه پارسالش رو بذاری جلوت و از خودت آزمون بگیری و خلاصه کار هایی که تراز های بالای همون آزمون دارند انجام میدن رو بتونی که در برنامه ات اعمال کنی؟! واقعا فکر می کنی تویی که عرضه حل 20 تا تست سنجشی ته هفته از تابع رو نداری فکر کردی کشش این رو داری که هر هفته بری کانون یا آزمون x با سوالات به مراتب سخت تر و سنگنین تر از منابعی که معمولا دانش آموزان ضعیف و متوسط با اونها استارت می زنند روبرو شی؟ حالا که روبرو شدی و نتیجه هم غالبا خراب شد فکر می کنی تویی که قبل از ثبت نام آزمون خودت حال حوصله 20 تا تست هر جمعه رو نداشتی جا نمیزنی و ادامه میدی؟ خوش خیال کی بودی تو؟!
      7-میگن شرایط کنکور شبیه سازی میشه واسمون
      شرایط کنکور یه صندلی، یه پاسخنامه با 2 تا دفترچه 1 و 2 که سوالاتش هیچ شباهتی به هیچ آزمون آزمایشی و ... نداره و همه تقریبا جدیده. شمایی که میخوای با شرکت در 4 تا آزمون مرحله ای شرایط کنکور رو شبیه سازی کنی واسه خودت سخت در اشتباهی چون اون رتبه 1 آزمون آزمایشی هم هر سال داره میگه کنکور شرایطش به کلی با این آزمون ها و کتاب ها و منابع فرق داشت. این آزمون ها، منابع چاپی و کلاس و ... همگی روند کلی پیشروی امسال خودشون رو میذارن روی سطح سختی و تیپ سوالات کنکور پارسال (نه امسال) و برای همین کسی که صرفا یه منبع رو اصل کار خودش قرار میده هرسال بیشترین ضرر رو میکنه. هیچ رتبه تک رقمی صرفا با یه آزمون x یا کتاب y نتونسته به درصد بالا برسه همه شون انواع اقسام سوالات رو دیدن و حل کردن اینه که وقتی از منابع شون میپرسی برای هر درس n تا کتاب و کلاس لیست میکنن.
      8-میگن مدیریت زمان رو یاد می گیریم
      مهارت آزمون دادن من از شما می پرسم: به چه درد یه دانش آموزی که هنوز حتی به 20-30 درصد تو هر درس در یک آزمون جامع مشابه کنکور نرسیده میخوره؟ مثلا شمایی که هنوز 4 تا سوال از هر 10 سوال فیزیک کنکور رو هم نمی تونید جواب بدید سرعت تست زنی به چه کارتون میاد؟ ترتیب پاسخگویی چطور؟ و ... پله به پله بایستی جلو بیاید. مراحل مختلفی باید طی بشه تا شما برای تست زمان دار آماده بشید ولی عملکرد اکثر دانش آموزان ناشی از تقلید کورکورانه از رتبه های برتر هر سال هست که از همون مهر ماه یا حتی تابستان تست ها رو زمان دار حل می کنند، بدون اینکه به این نکته توجه کافی داشته باشند که همان رتبه تک رقمی هم از تست آموزشی در هر مبحث کار خودش رو استارت زده و چون زودتر از شما شروع کرده لذا زودتر هم میتونه بره سمت تست زمان دار و سنجشی. مهارت مدیریت زمان اولا برای خیلی از دانش آموزان ضعیف و متوسط الآن نه تنها کاربردی براشون نداره بلکه صرفا باعث میشه وارد جو مریض کی بیشتر تست میزنه؟! کی سریع تر حل میکنه؟ کی روزی 400 تا تست میزنه؟ در نهایت وارد سیکل معیوب کمال گرایی بشند و شکست رو قبل از زور زدن و تلاش کردن از کسی که الآن به سطحی رسیده که تعداد تست زیادی بواسطه زمان دار / پوششی حل کردن میزنه بپذیرند.
      9-میگن چه توجیهی بر رتبه های برتر (بویژه تک رقمی و دو رقمی) که آزمون دادن و قبول شدن دارید؟
      دوست عزیز به حرف رتبه های برتر کنکور گوش نکن!
      اولا تن خیلیاشون خرید فروش میشه در بازار کنکور / ثانیا شرایط اکثر اینها بسیار متفاوت از شما و طیف گسترده ای از دانش آموزانه، هر سال ما چند ده رتبه تک رقمی داریم که کار خاصی انجام دادند استفاده از تجربیات رتبه های تک رقمی مثل اینه که بخوایم برای افزایش کیفیت مدارس، آموزش و پرورش ایران رو با ژاپن مقایسه کنیم یا بخوایم برای بهبود فوتبال کشورمون از متد های فوتبال فرانسه و آلمان و برزیل و ... استفاده کنیم! از طرفی قبلا توضیح دادم شرایط و دیدگاه اون رتبه برتری که میاد کانون شرکت میکنه خیلی با شرایط و روندی که شما میخوای پیاده سازی کنی تا در آزمون موفق بشی فرق داره! کانون هر سال چندین مجرای ورودی داره که هزاران دانش آموز رو وارد سیستم خودش میکنه، اگر از هر 500 دانش آموز یکی شون به رتبه خوبی با کانون برسند شما دقت کافی به این موضوع دارید که 499 نفر دیگه (خیلی بیشتر از آمار قبولیه بفهمید دیگه) بدبخت شدن با همین آزمون؟ متوجه این هستید که همه این افراد سیاهی‌لشکر کنکور نبودند یا حداقل از همون اول سیاهی‌لشکر نبودند؟!

10-میگن آزمون سوالات کنکور رو پیش بینی می کنه =)))))) سوالات کنکور شباهت زیادی به آزمون آزمایشی داره!
      مهمل بودن مورد دهم رو فقط پشت کنکوری میفهمه که ... (ادامه نمیدم خودتون برید ازشون بپرسید که چقدر سوالات کانون هر سال به کنکور نزدیک هست یا نیست:-))

آیا فکر می کنید تمام این 50 هزار نفری که در کانال های کلید (تقلب) عضون و دارن کلید میزنن (که تعدادشون شاید خیلی بیشتر باشه دقیق مشخص نیست) همشون من جمله افرادی بودند که همون موقع که ددی هزینه n میلیونی آزمون رو پرداخت کرد به فکر درس نخوندن و تقلب در آزمون ها بودند؟ آیا فکر می کنید خانواده های این ها خیلی بیخیال و بی فکرن و اصلا کاری با نتیجه فرزندانشون ندارند؟! فکر می کنید این بچه ها هیچ کدوم هیچ هدفی برای خودشون نداشتند و همگی تنبل و ... بودند؟!
      1.png
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 15 شهریور 1401 در ساعت 22:52

8. Top | #53
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
      سلام، به نظرتون بهترین راه حل برای کسی که پایه ضعیفی داره چی هست ؟؟
      از نظر آزمون و برنامه ریزی برای پیشرفت در طول یک سال!
      دوست عزیز من این هفته نظرات افراد قدیمی و کهنه کار کنکور ، دوستان و ... رو میخوندم متوجه این شدم که اکثر قریب به اتفاق این مشاوران و صاحب نظران نظرشون در مورد برنامه راهبردی جدید کانون منفی هست و عده ای از با نفوذتر ها حتی به شدت کانون رو تحت فشار قرار داده اند تا برنامه رو اصلاح کنه. سر و ته این برنامه جدید برای دانش آموز ضعیف و حتی متوسط که به اجبار بقیه و به رسم هر سال میره کانون ثبت نام میکنه یک سال تلف شدن زمان و هزینه است و هیچ خیر و صلاحی در این کار نیست که ما بیایم برای هزینه نکردن بیشتر دانش آموزان ضعیف و حتی عادی که بایستی کنکور تیر ماه ملاک کارش باشه رو فدای عده محدودی از فارغ التحصیلان یا دانش آموزان با پایه قوی کنیم. اما یک مشت پست فطرت بی شرف که بویی از انسانیت نبرده اند به محض اومدن برنامه جدید شروع کردند به تعریف و تمجید از برنامه ریزی کانون یک عده بی وجود هم گفتند اشکال ندارد به کل بودجه نرسید همین که بخشی از بودجه رو برسونید کافیه که نه تنها از نظر من بلکه از نظر تمام افرادی که حداقل یک بار کنکور شرکت کرده اند این طرز تفکر اشتباهه که صرفا به بخشی از بودجه برسونید و مثلا نصف بودجه هم باقی بمونه چون اولا باعث بی نظمی و سردرگمی دانش آموز در مطالعه برای آزمون های بعدی میشه ثانیا خصلت شرکت کردن در آزمون که همان سنجش وضعیت فعلی علمی فرد هست رو زیر سوال میبره شما بیا نصف مباحث رو نخوان و آزمون شرکت کن چه فایده داره وقتی کلا 5 تا تست از 10 تست آزمون رو کاور کنی و تازه بیای از همون 5 تست هم 2-3 تارو غلط حل کنی یا نزده بذاری؟ میگن تحلیل آزمون مهم ترین بخش مطالعه برای هر آزمونه خب کسی که حجم عمده مطالب رو نخونده داخل تحلیل دقیقا میخواد چه کوفتی رو تحلیل کنه؟ شما بروید دقیق بررسی کنید ببینید عمده علت اینکه یک عده هر سال از بهمن ماه و اسفند از برنامه آزمون جدا میشن و میخوان از صفر شروع کنند دقیقا چیه؟ علت دقیقا همین از بودجه آزمون جا موندن های متعدد و بی برنامگی دانش آموز برای جبران مباحث نخوانده و کم تسلط هست که از یک جایی به بعد انقدر این مباحث زیاد میشند که دیگه خود دانش آموز هم قبول میکنه که شروع صفری شده. ثالثا مگر شما آزمون نمی دهید تا با بقیه رقابت کنید؟ خب وقتی حجم زیادی از مطالب رو نخوانده اید با کدام تراز میخواید رقابت کنید؟ و اشکالات دیگری که بوجود میاره این کار و از نظر من برای بخش کمی از بودجه هر آزمون این کار درست هست و تازه خیلی زیرکی و هوشیاری میخواد این نحوه مطالعه که دانش آموز دقیقا بداند کجا به بودجه خودش را برساند که این امر امسال شدنی نیست چون حجم تقریبا تمام آزمون ها به نحوی هست که شما اگر عقب موندی دیگ راه برای بازگشت به آزمون هم قفله.

امروز داشتم بودجه گاج رو بررسی می کردم، گاج پخته تر عمل کرده و اومده دو نوع برنامه چیده: یکی برای شرکت کنندگان کنکور دی و دیگری برای کنکور تیری ها. به این صورت که پیش روی آزمون های آمادگی کنکور تیر دقیقا عین پیشروی پارسال هست و پیشروی آزمون آمادگی دی دقیقا مشابه بودجه بندی احتمالی امسال کانون.
      بیاید اینم لینکش که خودتون بررسی کنید دقیق ببینید چ کرده:
      https://azmoon.gaj.ir//News/Index/3285
      اگر به هیچ عنوان نمی تونید آزمون نرید و قلم چی هم کوتاه نیومد و همون بودجه رو خواست تو پاچه تون کنه قطعا آزمون گاج (ویژه آمادگی کنکور تیر) رو شرکت کنید و مطابق بودجه روتین هر سالش که امسال هم برای کنکور تیر همون رو قرار داده برنامه بچینید. گور بابای کانون.

اما اگر نخواستید آزمون بدهید من قبلا (داخل پست های قبل ترم اگر بخونید) دقیق توضیح دادم که چه کاری بهتره، نحوه برنامه سازی به صورت پروژه ای، نحوه مرور مطالب، نمونه برنامه های مختلف، نحوه شروع، مباحث مهم تر و .... تمام این موارد و موارد بی شمار دیگری داخل پست های قبلی و تاپیک هایی که زدم کامل توضیح شده که می توانید به نفع شرایط خودتان شخصی سازی و اجرا کنید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 17 شهریور 1401 در ساعت 06:14

9. Top | #54
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برنامه جدید رو گذاشتند

10. Top | #55
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.sa نمایش پست ها
      برنامه جدید رو گذاشتند
      هنوز هم نسخه اولیه‌ست ظاهرا

11. Top | #56
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چرا اینقدر برنامه ازمونا گیج کنندس

واسه هر درس کدوم ازمونا بهتره ؟

12. Top | #57
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      توصیه میکنم وویس آقای روزبهانی مسئول درس زیست کانون رو توی کانالشون در توضیح برنامه جدید بشنوید حتما . t.me/zist_roozbahani
      میگن اگه اتفاق خاصی نیفته و مثلا تاریخ کنکورا تغییر نکنه برنامه همینه
      ! Break me down and build me up

13. Top | #58
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خوبید؟
      ببخشید درباره برنامه این آزمون میشه من رو توجیه کنید؟ نمیفهممش؛
      اولا تعداد سوال هر درس رو چرا ننوشته؟ من نسخه‌ی اولیه و نسخه‌ی نهایی رو دارم؛ تو هیچکدوم ننوشته از هر درس چند سوال میاد‌. باید مبنا رو بذارم روی ۱۰ تا؟
      بعد هم اینکه، پشتِ دفترچه‌ی آزمونم، توی قسمت نمودار پیشروی اینا رو نوشته:
      نیمسال اول دوازدهم (اجباری)
      زوج‌کتاب‌های پایه (اجباری هر دو پایه)
      الان یعنی هر سه تا پایه رو باید بخونم جواب بدم؟؟
      بعد، تو یه قسمت دیگه، بودجه‌ی دهم و یازدهم رو داده و بالاش نوشته (تمرکز بر روی یک پایه، آزمون از هر دو پایه)
      حقیقتش من قصد داشتم همراه با دوازدهم، دهم رو ببندم فقط. با این اوصاف به نظر میاد اگه یازدهم جواب ندم ترازم کم بشه
      یه سوال دیگه هم داشتم؛ چرا بودجه‌ی ریاضی رو انقدر "وحشیانه" نوشتن آخه ((((( هم ریاضی پایه هم ریاضی دوازدهم خیلی زیاده نمیدونم واقعا

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)