خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات

شروع زمین شناسی از صفر مخصوص 1402

با سلام.
      باتوجه به مصوبه جدید کنکور که تا این لحظه فعلا لغو نشده زیرگروه ها از کنکور جذف شدن و با این حساب زمین شناسی دیگه نمیتونه برای رشته های زیر گروه یک مثل پزشکی و دندانپزشکی و ... با ضریب صفر باشه. با توجه به اینکه بیشتر بچه های پشت کنکوری اطلاع درستی از زمین شناسی مخصوصا نظام جدیدش ندارن (خیلیا که ریاضی بودن و حتی کتاب زمین ندیدن از نزدیک) هرکسی که در درس زمین شناسی تا جالا موفق بوده برای این بچه ها راه کار های شروع زمین شناسی از صفر رو ارایه کنه.
      اگر مصوبه 1402 لغو بشه هم باز هم یه عده دنبال داروسازی خواهند بود و برای شروع زمین شناسی نیازمند راهنمایی های باتجربه ها خواهند بود.

لطفا هرچی در مورد زمین شناسی که برای شروع مفید میدونین اینجا ارایه کنین

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Biomedical Eng نمایش پست ها
      با سلام.
      باتوجه به مصوبه جدید کنکور که تا این لحظه فعلا لغو نشده زیرگروه ها از کنکور جذف شدن و با این حساب زمین شناسی دیگه نمیتونه برای رشته های زیر گروه یک مثل پزشکی و دندانپزشکی و ... با ضریب صفر باشه. با توجه به اینکه بیشتر بچه های پشت کنکوری اطلاع درستی از زمین شناسی مخصوصا نظام جدیدش ندارن (خیلیا که ریاضی بودن و حتی کتاب زمین ندیدن از نزدیک) هرکسی که در درس زمین شناسی تا جالا موفق بوده برای این بچه ها راه کار های شروع زمین شناسی از صفر رو ارایه کنه.
      اگر مصوبه 1402 لغو بشه هم باز هم یه عده دنبال داروسازی خواهند بود و برای شروع زمین شناسی نیازمند راهنمایی های باتجربه ها خواهند بود.

لطفا هرچی در مورد زمین شناسی که برای شروع مفید میدونین اینجا ارایه کنین
      سلام داداش. خوبی؟ چه خبر؟

آقا شرمنده با تاخیر زیاد دارم جواب میدم.

نکته اول رو که خودت به درستی اشاره کردی، اولا اگه طبق همین مصوبه کنکور برگزار بشه، ممکنه زمین شناسی دارای تأثیر بشه و ممکن هم هست که نشه(هر چند با این مصوبه، احتمالا میشه.) اگرم لغو بشه که رفقایی که دارو رو انتخاب اول خودشون میدونن، میرن به سمتش.

خدمتت عرض بشود که کتاب زمین شناسی یازدهم ۷ فصله و تو نظام جدید و تا سال ۱۴۰۱، هیچوقت پیچیدگی عجیبی رو تو درس زمین شناسی شاهد نبودیم. سوالات سخت داشته، نمی‌گم نداشته، ولی سختی بوده که میشه جواب داد و با جواب ندادنش هم، باز می‌تونستی درصدای خفنی رو کسب کنی.

من خودم تو کنکور ۱۴۰۱، زمین شناسی رو ۶۳ درصد جواب دادم که خب رتبه در منطقم‌ رو به مقدار مناسبی زیاد کرد و تو رتبه تمامی زیرگروه ها به جز زیرگروه یک، تاثیر خوبی داشت.

شما تو این درس، با توجه به روند کنکور های اخیر، با خوندن دقیق کتاب درسی میتونی درصد خیلی بالایی رو کسب کنی؛ فقط اگه معلمتون جواب فعالیت‌های کتاب درسی رو نگفته، یا گفته و شما به هر دلیلی وارد کتاب نکردین یا محتواش رو در اختیار ندارین؛ احتیاج به پاسخ فعالیت هاش دارین. کتاب کمک درسی خیلی قوی‌ای تو این درس تا سال ۱۴۰۱ وجود نداشت ولی خب بین مواردی که تو بازار هست، "به نظر من" کتاب زمین شناسی مهر و ماه که نویسندش آقای روزبه اسحاقیان هستش؛ کتاب مناسب تریه. پاسخ فعالیت ها رو هم تو همین کتاب میتونین پیدا کنین. درسنامه هم داره که خب چندان فرقی با کتاب درسی نداره و "اگه خواستین براش وقت بذارین"، قطعا بعد خوندن‌ یک یا چند باره کتاب درسی و فقط به صورت روزنامه وار برای درآوردن نکات جدید(در صورت وجود) باشه. البته این نظر من یه استثنا داره که اگه شما جایی رو از روی کتاب درسی نفهمیدین، میشه بلافاصله به سراغ کتاب کمک درسی رفت و از درسنامش کمک گرفت که من شخصا برای فصل ۱، بخش تعیین سنی نسبی ازش کمک گرفتم (البته این پیش زمینه رو داشتم که من تو این بخش از دوران راهنمایی مشکل داشتم.) تو فصل ۷ هم برای جهت گسل‌ها کمک گرفتم.

البته اگه یه چیزی رو از روی متن کتاب به تسلط خوبی دست پیدا نکردین و تو کتاب کمک درسی هم حل نشد، نگرانش نشید. با چند بار خوندن اون مطلب از روی کتاب درسی و بعدشم زدن تست، به تسلط مناسب میرسین. من خودم همین مشکل رو با چرخه ویلسون تو فصل اول داشتم ولی خب حل شد بعد چند بار خوندن کتاب.

حقیقتش من شخصاً برای زمین شناسی تست زیادی نزدم و برای بعضی فصول شاید تعداد تست‌هام هم به اندازه انگشتان یه دست یا کمی بیشتر بوده باشه و بیشتر کارم با کتاب درسی بود. هر چند این چیزی که میگم برای پارسال بوده ولی خب سطح کنکور ۱۴۰۲ تو درس زمین شناسی رو نمیشه پیشبینی کرد.

در آخر هم اگه بخوام نظر خودم رو به صورت نهایی بگم، اینه که درس زمین شناسی یه درس حفطی و فراره که اگه مرور نکنین، بعد مدتی یادتون میره. اگه به درصد بالایی از زمین نیاز ندارین، میتونین با دادن ساعت مطالعه خیلی خیلی کم به این درس تا زمستون کارو پیش ببرین و بعد زمستون به مقدار کمی ساعت رو بیشتر کنین. اگه درصد به نسبت بالایی هم نیاز دارین(که در صورت موندن این مصوبه، برای تمامی رشته ها و در صورت لغو این مصوبه فعلی، برای قبولی رشته‌های چهار زیرگروه دیگه به جز زیرگروه یک، براتون می‌تونه مهم باشه، ولی بازم نه به اندازه دروسی بقیه دروس اختصاصی) از همین الان شروع کنین به خوندن و اگه برنامتون بر اساس زمان چیده میشه، "هفته ای" نهایتا ۱/۵ تا ۲ ساعت کافی یا حتی زیادم هست.

اگه باز سوالی بود، من با افتخار درخدمتتون هستم.
      ویرایش توسط mohammadmahdi82 : 02 شهریور 1401 در ساعت 10:21

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      خود کتاب درسی با تست زیاد و یه منبع مکمل (خیلی سبز یا مهروماه) کافیه برای درصدهای عالی.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fawzi نمایش پست ها
      خود کتاب درسی با تست زیاد و یه منبع مکمل (خیلی سبز یا مهروماه) کافیه برای درصدهای عالی.
      دقیقا.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)